Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Promocja: Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy”, czyli szkolna lektura w wersji do słuchania

Esensja.pl
Esensja.pl
Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy” to lektura, która jest przeznaczona dla młodzieży z klasy szóstej szkoły podstawowej. Wielu rodziców z pewnością pamięta tę książkę. W dawnych czasach zawsze trzeba było poświęcić odpowiednią ilość czasu na tradycyjną książkę, ponieważ nikt nawet nie wiedział czym jest audiobook. „Szatan z Siódmej Klasy” dostępny jest teraz w nowoczesnej formie, która chętnie wykorzystywana jest przez uczniów.

Promocja: Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy”, czyli szkolna lektura w wersji do słuchania

Audiobook „Szatan z Siódmej Klasy” to lektura, która jest przeznaczona dla młodzieży z klasy szóstej szkoły podstawowej. Wielu rodziców z pewnością pamięta tę książkę. W dawnych czasach zawsze trzeba było poświęcić odpowiednią ilość czasu na tradycyjną książkę, ponieważ nikt nawet nie wiedział czym jest audiobook. „Szatan z Siódmej Klasy” dostępny jest teraz w nowoczesnej formie, która chętnie wykorzystywana jest przez uczniów.

Kornel Makuszyński i jego „Szatan z Siódmej Klasy”

Pewnie sam autor nie wiedział, że jego książka, która była wielokrotnie przenoszona na scenę teatralną, doczeka się właśnie takiej wersji. Warto również dodać, że książka była również trzykrotnie zekranizowana. Pierwsza wersja została zaprezentowana 25 listopada 1960 roku i do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącą popularnością. W rolach głównych wystąpili: Józef Skwark, Stanisław Milski, Pola Raksa, Krystyna Karkowska, Kazimierz Wichniarz. Ten film, tak samo jak książka, są warte uwagi.

Audiobook „Szatan z Siódmej klasy” – lektura do pobrania

Oprócz tego, że do dyspozycji jest audiobook w formacie MP3, który można znaleźć na https://audioteka.com/pl/audiobook/szatan-z-siodmej-klasy, to można także wykorzystać ebook, jako alternatywę dla wersji papierowej. W ten sposób obydwie propozycje będzie można ściągnąć na smartfon. Pozwoli to na zapoznanie się z lekturą w dowolnym miejscu, np. podczas powrotu autobusem ze szkoły.

Audiobook „Szatan z Siódmej klasy” – opis fabuły

Głównym bohaterem jest Adaś Cisowski, który ma siedemnaście lat i jest uczniem klasy siódmej warszawskiego gimnazjum. Należy pamiętać, że w tamtych czasach edukacja nieco różniła się od tego, co jest aktualnie.
Bohater jest bardzo sprytny i żadna zagadka nie stanowi dla niego problemu. W ten sposób zwraca na niego uwagę profesor Gąsowski, który bardzo by chciał, aby młody człowiek pomógł mu rozwiązać zagadkę rodzinnego dworku. Ten zwykły chłopiec, który był na progu dorosłości, postanawia wesprzeć swojego nauczyciela, udając się w okresie wakacyjnym do Bejgoły, gdzie zostaje serdecznie powitany przez rodzinę profesora. Adam chętnie bierze się za rozwiązywanie zagadki, ale zwraca też uwagę na Wandę – bratanicę profesora Gąsowskiego, która urzeka swoją urodą.
W starym domy w Bejgole podobno znajduje się zakopany skarb. Miałby on być pozostałością po Kamilu de Berier – Francuzie, który wiele lat wcześniej znalazł schronienie w tym miejscu. Ranny żołnierz odszedł, ale pozostał po nim skarb, który główny bohater ma odnaleźć. Czy mu się udało? Warto sprawdzić. Jest to nie tylko lektura, ale także książka przygodowa, która może zaciekawić młodych czytelników.

Lektura nie tylko dla wybitnych umysłów

W powieści Kornela Makuszyńskiego są w stanie odnaleźć się wszystkie osoby, które kochają zagadki. Kto wie, może poznając tą historię, która należy do ulubionych lektur młodzieży, ktoś będzie chciał zainteresować się łamigłówkami i rebusami. Tym bardziej że jest to dobre ćwiczenie dla umysłu. Można iść śladem głównego bohatera, który na podstawie starych dokumentów analizuje wszystkie fakty. Co więcej, ma on przez to do czynienia z bandą groźnych rabusiów! Na szczęście cało wychodzi z opresji i po nitce do kłębka, zamierza znaleźć rozwiązanie. Ta lektura to dowód na to, że nigdy nie należy się poddawać. Może nie uda się od razu znaleźć odpowiedzi na pytanie, ale nie oznacza to faktu, że za kilka godzin, kilka dni lub nawet później, będzie można podołać temu zadaniu. Najważniejsze to to, żeby się nie poddawać.
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od sklejonej kartki w dzienniku roztargnionego nauczyciela historii, który był pewny tego, że udało mu się nabrać swoich uczniów. Tu się jednak okazało, że to pewien siedemnastoletni chłopiec okazał się nieco sprytniejszy, dzięki czemu każdy uczeń zawsze był dobrze przygotowany do odpowiedzi.
koniec
29 lutego 2024

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.