Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Pal Parkiet Trzeci

Esensja.pl
Esensja.pl
ACK „Alternator”
Grupa Simple Squad działająca przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” zaprasza 17 maja 2008 na Ogólnopolski Turniej dla Bboys i Bgirls „Pal Parkiet Trzeci”. Miejsce: ZSO nr 1, ul. Niemcewicza, Pruszcz Gdański. Jury: Tomasz Kamiński „Erza”, Bartosz Turzyński „Cetowy”, Bboy Kruk. Prowadzenie: Przemek Domagalski „Emote”, Dj’s: Jacek Horba „Dj Horba”. Wstęp: 5zł.

ACK „Alternator”

Pal Parkiet Trzeci

Grupa Simple Squad działająca przy Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator” zaprasza 17 maja 2008 na Ogólnopolski Turniej dla Bboys i Bgirls „Pal Parkiet Trzeci”. Miejsce: ZSO nr 1, ul. Niemcewicza, Pruszcz Gdański. Jury: Tomasz Kamiński „Erza”, Bartosz Turzyński „Cetowy”, Bboy Kruk. Prowadzenie: Przemek Domagalski „Emote”, Dj’s: Jacek Horba „Dj Horba”. Wstęp: 5zł.
Plakat imprezy
Plakat imprezy
Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko pięćdziesięciu tancerzy z całej Polski, którzy będą rywalizować o nagrodę pieniężną w postaci 600 zł (oraz o nagrody rzeczowe o podobnej wartości) i tytuł największego palacza parkietu.
Zmagania tancerzy oceniać będzie specjalnie do tego zaproszone jury, w skład którego wchodzą zasłużeni bboys: Tomasz Kamiński aka Erza z Gdańska, Bboy Kruk z Fair Play Crew oraz jeden z najlepszych polskich bboys – Bartosz Turzyński aka Cetowy. Prowadzeniem imprezy zajmie się lokalny mc – Emote, a na gramofonach zobaczymy Dj’a Horbę. Zapraszamy wszystkich na dobrą zabawę, będzie się działo!
Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna „Sick Step” przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszczu Gdańskim.
Impreza „Pal Parkiet Trzeci” jest wspierana przez Urząd Miasta Pruszcz Gdański, a jej honorowym Patronem jest Burmistrz Miasta Pan Janusz Wróbel.
Info & zapisy – palparkiet3@gmail.com.
• • •
Breakdance kojarzony jest z niemożliwymi do wykonania dla przeciętnego człowieka ewolucjami, akrobacjami i wygibasami. Jednak spoiwem, które połączyło grupę Simple Squad są wartości, których pozornie nie zobaczymy w samym tańcu, mianowicie przyjaźń oraz wyrażanie swojej osobowości za pośrednictwem muzyki.
Pokaz w Gdyni
Pokaz w Gdyni
Grupa Simple Squad powstała w październiku 2002 roku. Od początku jej istnienia do dzisiaj działa w niezmienionym składzie, po drodze zwerbowała jednak kilka młodych talentów, których zadaniem jest kontynuowanie aktywnej działalności ich poprzedników. Współpracują ze znanymi polskimi choreografami i tancerzami, biorą udział w projektach pozabudżetowych mających na celu szerzenie kultury hip-hopu, oraz pokazują się na dużych imprezach i pokazach w całej Polsce. W 2007 roku grupa nawiązała współpracę z Akademickim Centrum Kultury „Alternator” aby kultywować taniec na szerszym polu oraz trafiać do większej publiczności.
Czym się zajmuje Simple Squad?
Taniec – przygodę z tańcem zaczęli jak większość w ich branży – kartony rozłożone w opuszczonej piwnicy, mata na szkolnym boisku i kluby osiedlowe. Krótko potem, dzięki znajomości z Sylwią Martys, przenieśli się do profesjonalnej sali tanecznej w Akademickim Klubie PG „Kwadratowa” oraz poszerzyli swoje horyzonty taneczne. W późniejszym okresie nawiązali współpracę i zaczęli trenować pod okiem utalentowanego choreografa i tancerza Roberta Kryli, trzykrotnego mistrza Polski w tańcu i zdobywcy dwóch Pucharów Polski.
Pokazy – pokazy, to działalność, która najbardziej ich nakręca, uwielbiają na scenie bawić się tańcem i bawić się z publicznością. Ich pierwsze kroki w tym kierunku polegały na wystąpieniach charytatywnych, do których do dziś są najbardziej przekonani. Tańczyli dla młodzieży niepełnosprawnej, dla dzieci na festynach, dla ludzi starszych w klubach osiedlowych. Ponadto zajmują się profesjonalnymi pokazami komercyjnymi – robili pokazy dla firm m.in. House of Colours oraz Cropptown. Brali udział w imprezach okolicznościowych organizowanych przez C.H. Alfa Centrum, Geant, Madison, Manhattan. Współpracowali z agencjami artystycznymi Art Media oraz E – models, zwiedzając przy tym najdalsze zakątki kraju. W wolnym czasie występowali przed publicznością własnych szkół oraz dla Politechniki Gdańskiej i AWFiS w Gdańsku.
Pokaz w Gdyni
Pokaz w Gdyni
Zawody – mimo, iż nie należą do ścisłej czołówki na scenie breakdance w Polsce, mają na swoim koncie kilka osiągnięć, którymi można się pochwalić. W turniejach miejscowych zdobyli dwa drugie miejsca w edycjach Street Dance, a na zawodach ogólnopolskich – dwukrotnie drugie miejsce na „Mazoory Style Connection” w Gołdapii. Występowali z powodzeniem również na „Pokaż Swój Styl” w Gdańsku.
Wraz z MDK Pruszcz zajmują się zawodami z innej strony – sami je organizują. Mają na koncie organizację już dwóch edycji imprezy „Pal parkiet” w Pruszczu Gdańskim.
Artykuł i zdjęcia z imprezy na stronie: www.mdk-pruszcz.pl/artykuly.html.
Szkółki tańca – kilku z członków grupy zajmuje się kształceniem i przekazywaniem wiedzy najmłodszym. Obecnie prowadzone są dwie szkółki tańca, we współpracy z Urzędem Miasta, Fundacją „Pomóż sobie i innym” (na Stogach) oraz z Miejscowym Domem Kultury w Pruszczu. Oprócz działalności w tym kierunku w Polsce, zajęcia są również prowadzone w Wielkiej Brytanii przez członków grupy, którzy wyjechali zdobywać doświadczenie za granicą. Kilku chłopaków ze szkółek: Sebastian Jackowski, Rafał Brodzki, Piotruś Brodzki i Adaś Sokalski, kontynuuje taneczną pasję jako „Young Flava”, mając już na swoim koncie wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich.
Muzyka – wielu członków Simple Squad zajmuje się profesjonalnym tworzeniem muzyki oraz współpracuje z wytwórniami. Zaczynali od osiedlowych produkcji hiphopowych z mikrofonem za 20 zł oraz od muzyki elektronicznej na Fruity Loops, jednakże z czasem ich horyzonty się poszerzyły, a sama muzyka – dojrzała. Aktualnie grupa zajmuje się komponowaniem muzyki, robieniem podkładów oraz własnymi produkcjami z różnych gatunków muzycznych. Jest otwarta na różnorodność wrażeń i doświadczeń i to właśnie leży u źródła jej inspiracji.
Strona www Simple Squad: www.simplesquad.friko.pl.
koniec
16 maja 2008
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”
ul. Wita Stwosza 58, 80-952 Gdańsk
tel. +48 58 523 24 50
fax +48 58 523 23 00

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Dostawca wody do firm - transport Gratis na terenie Polski

27 IV 2024

Rzetelny, terminowy dostawca wody do firm to oczekiwanie wielu firm oraz organizacji. Jeśli stoisz przed wyborem dostawcy wody mineralnej butelkowanej do firmy i Twoim celem jest zapewnienie pracownikom i klientom świeżej i zdrowej wody, jesteś we właściwym miejscu!

więcej »

Promocja: Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Polecamy

Murray Head – Judasz nocą w Bangkoku

A pamiętacie…:

Murray Head – Judasz nocą w Bangkoku
— Wojciech Gołąbowski

Ryan Paris – słodkie życie
— Wojciech Gołąbowski

Gazebo – lubię Szopena
— Wojciech Gołąbowski

Crowded House – hejnał hejnałem, ale pogodę zabierz ze sobą
— Wojciech Gołąbowski

Pepsi & Shirlie – ból serca
— Wojciech Gołąbowski

Chesney Hawkes – jeden jedyny
— Wojciech Gołąbowski

Nik Kershaw – czyż nie byłoby dobrze (wskoczyć w twoje buty)?
— Wojciech Gołąbowski

Howard Jones – czym właściwie jest miłość?
— Wojciech Gołąbowski

The La’s – ona znowu idzie
— Wojciech Gołąbowski

T’Pau – marzenia jak porcelana w dłoniach
— Wojciech Gołąbowski

Zobacz też

Tegoż autora

ACK „Alternator”
— 3. FKA UG Made in Azja - Made in Japonia

ACK „Alternator”
— Przeszłość na kozetce w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Wehikuł Czasu w Gdańsku

ACK „Alternator”
— JachtFilm w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Kino wobec innych sztuk w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Kino apokalipsy w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Menażki 2012 – Studenckie Spotkania Podróżnicze

ACK „Alternator”
— Sąsiedzi w Gdańsku

ACK „Alternator”, Kulturalny Kolektyw UG
— Kinomobilizacja w Gdańsku

ACK „Alternator”
— I Festiwal Kultury Azjatyckiej „Made in Azja”

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.