Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #10

Esensja.pl
Esensja.pl
Myślisz, że miałeś podły dzień? To posłuchaj historii Aarona Owensa. Zwaliła mu się na głowę najpodlejsza robota na świecie, najgorsi wrogowie depczą mu po piętach. Namolny babsztyl łazi za nim non stop, twierdząc, że się w nim zakochał, a na domiar złego Aaron utknął w gorącym, przepoconym, kretyńskim kostiumie pluszowego smoka.

Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10

Myślisz, że miałeś podły dzień? To posłuchaj historii Aarona Owensa. Zwaliła mu się na głowę najpodlejsza robota na świecie, najgorsi wrogowie depczą mu po piętach. Namolny babsztyl łazi za nim non stop, twierdząc, że się w nim zakochał, a na domiar złego Aaron utknął w gorącym, przepoconym, kretyńskim kostiumie pluszowego smoka.
Emma Frost #1
Emma Frost #1
Emma Frost, jedna z telepatek o wielkiej mocy umysłu, przesadziła w swoich miłosnych zapędach. Nie powinna uwodzić Scotta Summersa – faceta Jean Grey, równie potężnej telepatki. Efektu możemy się domyślić. Wśród kilku rewolucyjnych zmian w świecie mutantów, jakich dopuścił się Grant Morrison na łamach „The New X-Men”, znalazła się śmierć jednej z bohaterek, znanych też z polskich edycji. Natomiast Marvel Comics wypuszcza na wakacje 2003 sześcioczęściową miniserię „Emma Frost”, w której czytelnicy poznają przeszłość Emmy: okoliczności, w jakich ujawniła się jej moc, oraz przeobrażenie niewinnej nastolatki w podstępną i bezlitosną kobietę, którą mogliśmy obserwować w „X-Men”. Scenariusz: Karl Bollers. Rysunki: Randy Green.
Fantastic Four #500
Fantastic Four #500
Rodzina superbohaterów Marvela już wkrótce obchodzić będzie kolejne urodziny. W 500 numerze serii „Fantastyczna Czwórka” po raz kolejny stanie do walki z odwiecznym wrogiem – Doktorem Victorem van Doomem. Oprócz edycji standardowej, dostępna ma być też wersja reżyserska zawierająca nieopublikowane sceny, komentarze twórców i dodatkowe materiały uświetniające obchody 500 numeru jednej z najpopularniejszej serii.
Od zarania dziejów demony opętywały ludzi i wykorzystując ich próbowały opanować Ziemię. Teraz demony postanowiły nieco przyśpieszyć.Jedynie garstka ludzi, opetanych w dzieciństwie, może im się przeciwstawić. Korzystając ze starożytnych artefaktów, jak i z zaawansowanej technologicznie broni palnej, elitarna grupa musi stawić czoła nieopisanej grozie. Historia, jakich wiele, zostaje opowiedziana od nowa dzięki talentom scenarzystów Geoffa Johnsa i Krisa Grimmingera oraz rysownika Liama Sharpa („Man-Thing”, „Spawn: Dark Ages”). „The Posessed”. Sześć części z Homage Comics (oddział DC).
Runaways #1
Runaways #1
Kolejny komiks ze stajni Marvela to „Runaways”. Tym razem bohaterowie – grupka nastolatków – nie posiadają żadnych supermocy czy mutacji. Powodem ich spotkania są rodzice i mroczna tajemnica, jaką ukrywają przed swoimi dziećmi. Są oni bowiem członkami organizacji skupiającej superłotrów. A to się dzieciom nie podoba… Scen. Vaughan; rys. Alphona.
Dziesięć lat temu jeden człowiek opanował cały świat, od tej pory trzyma go w ryzach żelazną ręką. Władza Golgotha obejmuje 6 miliardów ludzi, a on z czasem coraz bardziej zdaje sobie sprawę z faktu, że prowadzenie takiego imperium nie jest prostym zadaniem. Komiks „Empire” (Imperium) to historia opowiedziana z punktu widzenia Golgotha, bezlistosnego tyrana ze sporym bagażem problemów. DC Comics wraz z „Empire” #1 publikuje również „Empire” #0 – reprint dwóch komiksów, jakie ukazały się kilka lat temu nakładem Gorilla Comics – nieistniejącego już oddziału Image Comics. Scenariusz: Mark Waid, rysunki: Barry Kitson.
Spectacular Spider-Man #1
Spectacular Spider-Man #1
Spider-Man doczekał się nowej serii komiksowej – „Spectacular Spider-Man” po raz kolejny pojawi się na księgarskich półkach w sierpniu 2003. Scenrariuszem zajmie się Paul Jenkins, autor bestellerowych serii „Wolverine: Origin”, „Inhumans”, „Universe” i „Hellblazer”. Autorem ilustracji będzie Humberto Ramos – znany z takich prac jak „Impuse”, „Crimson” czy „Out There”. Tematem kilku pierwszych numerów ma być kolejne, po długotrwałej nieobecności na kartach komiksu, spotkanie Pająka z jego krwiożerczym, czy raczej mózgożernym przeciwnikiem – Venomem.
Dzieci na całym świecie znikają. Zaginięciom towarzyszy świetlista postać majacząca wśród gwiazd. Czy są to tylko „standardowe” porwania przeprowadzane przez obcych, czy może zwiastun czegoś bardziej złowieszczego? Na to pytanie znajdą odpowiedź czytelnicy kolejnego premierowego numeru, stanowiącego comeback „starego” bohatera świata Marvela, Silver Surfera. Komiks obsługiwać ma trójka nowicjuszy w stajni Marvela – scenarzyści Dan Chariton i Stacy Weiss oraz rysownik znany jako Milx.
Wolverine: Snikt! #1
Wolverine: Snikt! #1
Wolverine. Na fali premiery filmu „X-Men 2”, wydawnictwo Marvel Comics wypuściło kilka serii z ulubionym szponiastym mutantem. Na pierwszy ogień poszedł „X-Men 2 Prequel: Wolverine”, będacy opisem wydarzeń, jakie miały miejsce między pierwszą a drugą częścią filmu kinowego (rys. Tim Mandrake). W pięcioczęściowej miniserii „Wolverine: Xilse” Logan, podczas wizyty w wesołym miasteczku, musi stawić czoło koszmarom własnej podświadomości (scen. Bruce Jones; rys. Jorge Lucas). W sześcioczęsciowej „Wolverine: Snikt!” japoński artysta Nihei przedstawia Logana ogarniętego szałem bitewnym, porzuconego gdzieś na pustkowiu.. W dwuczęściowej „Wolverine / Doop” scenarzysta Peter Milligan powraca do przeszłości bohaterów nowego zespołu mutantów, noszącego nazwę „X-Statix”. W „New X-Men” #142-#145 scenarzysta Grat Morrison opowiadać będzie historię o roboczym tytule „Assault on Weapon Plus”, w której Wolverine, Cyclops i Fantomex wybierają się na poszukiwania śladów prowadzących do rozwikłania kilku tajemnic z przeszłości Rosomaka. Fantomex to nowa postać, mocno powiązana z eksperymentami, w wyniku których Logan otrzymuje adamandowy szkielet. I w końcu licznik miesięcznika „Wolverine” zostaje wyzerowany: czytelników czeka kolejny #1.A to za sprawą nowego zespołu twórców – Greg Rucka (jego profil znajdziecie w Produkcie #17) oraz rysownik Darick Robertson, znany w Polsce z „Transmetropolitan”. Tym razem panowie obiecują mniej kostiumów, a więcej „życiowych, twardych opowieści”.
Born #1
Born #1
Po „Origin”, zgłebiającym przeszłość Wolverine’a, i kontrowersyjnym „Truth: Red, White & Black”, historii odkrywającej kulisy powstania Kapitana Ameryki, możemy poznać też przeszłość innego bohatera – Punishera. Według Gartha Ennisa („Kaznodzieja”, „Pielgrzym”) droga, która doprowadziła Franka Castle do powstania przeciwko zorganizowanej przestępczości, zaczyna się o wiele wcześniej przed wydarzeniami związanymi z masakrą jego rodziny w nowojorskim parku. Historia ta sięga do pewnych wydarzeń z Wietnamu, kilka lat wcześniej… I taki jest temat „Born”, czteroczęściowej serii ilustrowanej przez Daricka Robertsona, wydanej w MAX – oddziale Marvela produkującym komiksy z o zawartości bardziej drastycznej niż ta w zwykłych zeszytach wydawnictwa.
Superman doczekał się kolejnej serii.Na fali popularności serialu telewizyjnego „Smallville”, emitowanego u nas przez TVN pod tytułem „Tajemnice Smallville”, wydawnictwo DC zapowiedziało dwunastoczęściową maxiserię opowiadającą o początkach historii Supermana. Nowi czytelnicy po raz pierwszy – a starzy po raz kolejny – będą mogli odwiedzić Krypton na chwilę przed wybuchem, towarzyszyć Clarkowi Kentowi przy odkrywaniu swoich mocy, pierwszych wrogów i przyjaźni na całe życie. Scenariusz: Mark Waid. Ilustracje: Leinil Yu.
Death: At Death’s Door
Death: At Death’s Door
„Death: At Death’s Door” to projekt dość nietypowy jak na Vertigo. Fabuła komiksu ma miejsce zaraz po wydarzeniach prezentowanych w „Sandman: Season of Mists” (ten album polscy czytelnicy poznają już w drugiej połowie 2003). Nietypowość „Death: At Death’s Door” polega na formacie, w jakim zostanie wydany komiks. Będzie to nieco ponad 200 stron w mniejszym, „mangowym” formacie zbliżonym do „Oh! My Goddes” czy „Exxaxion” , a i zawartość tomiku ma być adekwatna do formatu. Tym razem opowieść o Śmierci, Rozpaczy, Malignie i kłopotach na pewnym przyjęciu jakie te ehm… dziewczęta wydały, przedstawiona zostanie w formie i stylistyce mangi. Scenariusz i rysunki: Jill Thompson („Black Orchid”, „Scary Godmother”).
Jackie Estacado, bohater komiksu „The Darkness"z Top Cow Comics, obdarzony mocą manipulowania Mrokiem i zamieszkującymi go stworami, zdradził swojego dotychczasowego pracowawcę, szefa Mafii. Co się stanie, gdy byli przełożeni wyznaczą za jego głowę sto milionów dolarów nagrody? O tym opowiadać ma jednostrzałówka: „The Darkness: Wanted Dead”. Scen. Frank Tieri; rys. Mark Texiera.
Puffed #1
Puffed #1
Myślisz, że miałeś podły dzień? To posłuchaj historii Aarona Owensa. Zwaliła mu się na głowę najpodlejsza robota na świecie, najgorsi wrogowie depczą mu po piętach. Namolny babsztyl łazi za nim non stop, twierdząc, że się w nim zakochał, a na domiar złego Aaron utknął w gorącym, przepoconym, kretyńskim kostiumie pluszowego smoka. Resztę poznasz w „Puffed” – trzyczęściowej, czarno-białej miniserii z Image Comics. Scenariusz: John Layman, rysunki: Dave Crosland.
Dark Horse kontynuuje swoją linię komiksów grozy. Zapowiedział na sierpień 2003 pierwszą z planowanych antologii. „Dark Horse Book Of Hauntings” to 100-stronicowy album w twardej oprawie.Zawiera m.in. nową opowieść Mike’a Mignoli o Hellboyu, historię o chłopcu sprowadzającym do nawiedzonego domu swoich przyjaciół (ilustracje: P. Craig Russell), a także nowelki tworzone przez Paula Chadwicka, Jill Thompson, Evana Dorkina, Garry Gianniego oraz artystów z Niemiec i Meksyku.
The Maxx
The Maxx
Sam Kieth, autor kultowego komiksu „Maxx” (znanego też z serii kreskówek dla MTV) i kilku pierwszych odcinków „Sandmana” doczekał się albumu „Art of Sam Kieth”. Na 350 stronach miłośnicy rysownika znajdą przedrukowane wczesne historie, niepublikowane do tej pory szkice i uwagi autora, a także wywiady z praktycznie każdym, z kim Kieth kiedykolwiek współpracował. Wydawnictwo DC zapowiedziało również reedycję kompletu zeszytów z okazji dziesięciolecia powstania „Maxxa”. Pierwszy z nich już w sierpniu 2003.
koniec
1 lipca 2003
POST.KOM.IX vol.2 #10 stworzył:
Humpel – redakcja i opracowanie graficzne;
Adres kontaktowy: humpel@kki.net.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)
— Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #6
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.