Jak co roku Brytyjska Akademia Filmowa ogłosiła swe nominacje. Nagrody, podobnie jak Złote Globy, uważane bywają za przetarcie przed Oscarami.
Nominacja do nagród BAFTA 2011
Jak co roku Brytyjska Akademia Filmowa ogłosiła swe nominacje. Nagrody, podobnie jak Złote Globy, uważane bywają za przetarcie przed Oscarami.
A oto pełna lista nominacji:
ARTYSTA
SPADKOBIERCY
DRIVE
SŁUŻĄCE
SZPIEG
MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN
SENNA
WSTYD
SZPIEG
MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE
DEBIUT BRYTYJSKIEGO SCENARZYSTY, REŻYSERA LUB PRODUCENTA
ATAK NA DZIELNICĘ Joe Cornish (reżyseria/scenariusz)
BLACK POND Will Sharpe (reżyseria/scenariusz), Tom Kingsley (reżyseria), Sarah Brocklehurst (produkcja)
KORIOLAN Ralph Fiennes (reżyseria)
MOJA ŁÓDŹ PODWODNA Richard Ayoade (reżyseria/scenariusz)
TYRANOZAUR Paddy Considine (reżyseria), Diarmid Scrimshaw (produkcja)
NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
POGORZELISKO
PINA
ŻONA DOSKONAŁA
ROZSTANIE
SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ
NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY
GEORGE HARRISON: LIVING IN THE MATERIAL WORLD
PROJEKT NIM
SENNA
PRZYGODY TINTINA
ARTUR RATUJE GWIAZDKĘ
RANGO
ARTYSTA Michel Hazanavicius
DRIVE Nicolas Winding Refn
HUGO I JEGO WYNALAZEK Martin Scorsese
SZPIEG Tomas Alfredson
MUSIMY POROZMAWIAĆ O KEVINIE Lynne Ramsay
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY
ARTYSTA Michel Hazanavicius
DRUHNY Annie Mumolo, Kristen Wiig
THE GUARD John Michael McDonagh
ŻELAZNA DAMA Abi Morgan
O PÓŁNOCY W PARYŻU Woody Allen
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY
SPADKOBIERCY Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash
SŁUŻĄCE Tate Taylor
IDY MARCOWE George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon
MONEYBALL Steven Zaillian, Aaron Sorkin
SZPIEG Bridget O’Connor, Peter Straughan
BRAD PITT Moneyball
GARY OLDMAN Szpieg
GEORGE CLOONEY Spadkobiercy
JEAN DUJARDIN Artysta
MICHAEL FASSBENDER Wstyd
BÉRÉNICE BEJO Artysta
MERYL STREEP Żelazna dama
MICHELLE WILLIAMS Mój tydzień z Marilyn
TILDA SWINTON Musimy porozmawiać o Kevinie
VIOLA DAVIS Służące
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
CHRISTOPHER PLUMMER Debiutanci
JIM BROADBENT Żelazna dama
JONAH HILL Moneyball
KENNETH BRANAGH Mój tydzień z Marilyn
PHILIP SEYMOUR HOFFMAN Idy marcowe
NAJLEPSZY AKTORKA DRUGOPLANOWA
CAREY MULLIGAN Drive
JESSICA CHASTAIN Służące
JUDI DENCH Mój tydzień z Marilyn
MELISSA MCCARTHY Druhny
OCTAVIA SPENCER Służące
ARTYSTA Ludovic Bource
DZIEWCZYNA Z TATUAŻEM Trent Reznor, Atticus Ross
HUGO I JEGO WYNALAZEK Howard Shore
SZPIEG Alberto Iglesias
CZAS WOJNY John Williams
ARTYSTA Guillaume Schiffman
DZIEWCZYNA Z TATUAŻEM Jeff Cronenweth
HUGO I JEGO WYNALAZEK Robert Richardson
SZPIEG Hoyte van Hoytema
CZAS WOJNY Janusz Kaminski
ARTYSTA Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
DRIVE Mat Newman
HUGO I JEGO WYNALAZEK Thelma Schoonmaker
SENNA Gregers Sall, Chris King
SZPIEG Dino Jonsater
ARTYSTA Laurence Bennett, Robert Gould
HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI. CZĘŚĆ 2 Stuart Craig, Stephenie McMillan
HUGO I JEGO WYNALAZEK Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
SZPIEG Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald
CZAS WOJNY Rick Carter, Lee Sandales
ARTYSTA Mark Bridges
HUGO I JEGO WYNALAZEK Sandy Powell
JANE EYRE Michael O’Connor
MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN Jill Taylor
SZPIEG Jacqueline Durran
NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA
ARTYSTA Julie Hewett, Cydney Cornell
HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI. CZĘŚĆ 2 Amanda Knight, Lisa Tomblin
HUGO I JEGO WYNALAZEK Morag Ross, Jan Archibald
ŻELAZNA DAMA Marese Langan
MÓJ TYDZIEŃ Z MARILYN Jenny Shircore
ARTYSTA Nadine Muse, Gérard Lamps, Michael Krikorian
HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI. CZĘŚĆ 2 James Mather, Stuart Wilson, Stuart Hilliker, Mike Dowson, Adam Scrivener
HUGO I JEGO WYNALAZEK Philip Stockton, Eugene Gearty, Tom Fleischman, John Midgley
SZPIEG John Casali, Howard Bargroff, Doug Cooper, Stephen Griffiths, Andy Shelley
CZAS WOJNY Stuart Wilson, Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Richard Hymns
NAJLEPSZE SPECJALNE EFEKTY WIZUALNE
PRZYGODY TINTINA Joe Letteri
HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI. CZĘŚĆ 2 Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, David Vickery
HUGO I JEGO WYNALAZEK Rob Legato, Ben Grossman, Joss Williams
GENEZA PLANETY MAŁP Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White
CZAS WOJNY Ben Morris, Neil Corbould
NAJLEPSZY ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
ABUELAS Afarin Eghbal, Kasia Malipan, Francesca Gardiner
BOBBY YEAH Robert Morgan
A MORNING STROLL Grant Orchard, Sue Goffe
NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
CHALK Martina Amati, Gavin Emerson, James Bolton, Ilaria Bernardini
MWANSA THE GREAT Rungano Nyoni, Gabriel Gauchet
ONLY SOUND REMAINS Arash Ashtiani, Anshu Poddar
PITCH BLACK HEIST John Maclean, Gerardine O’Flynn
TWO AND TWO Babak Anvari, Kit Fraser, Gavin Cullen
NAGRODA ORANGE DLA WSCHODZĄCEJ GWIAZDY
ADAM DEACON
CHRIS HEMSWORTH
CHRIS O’DOWD
EDDIE REDMAYNE
TOM HIDDLESTON