Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Gry

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks DriveThruRPG.com Skapiec.pl

Nowości

growe

  • Vow of Absolution
    Calum Collins, Christopher Colston, Chris Edwards, Christopher Handley, Jordan Goldfarb, Pádraig Murphy
więcej »

Zapowiedzi

growe (wybrane)

więcej »

Powiew RPG: Czerwiec 2006

Czasy recesji na rynku RPG mamy już dawno za sobą. W kraju i za granicą, blisko i daleko, wciąż tworzone są nowe systemy, nowe dodatki, nowe materiały. Co najdziwniejsze – wciąż ktoś to wszystko kupuje! Oto kolejny tegoroczny odcinek podsumowania krajowego i światowego rynku gier fabularnych. Mówiąc krótko: kto, z kim, gdzie i dlaczego wydał kolejny dodatek, podręcznik i system oraz dlaczego wszyscy wydawcy zrobili sobie już wakacje (albo czekają na nie z nowościami).

Miłosz Cybowski

Powiew RPG: Czerwiec 2006

Czasy recesji na rynku RPG mamy już dawno za sobą. W kraju i za granicą, blisko i daleko, wciąż tworzone są nowe systemy, nowe dodatki, nowe materiały. Co najdziwniejsze – wciąż ktoś to wszystko kupuje! Oto kolejny tegoroczny odcinek podsumowania krajowego i światowego rynku gier fabularnych. Mówiąc krótko: kto, z kim, gdzie i dlaczego wydał kolejny dodatek, podręcznik i system oraz dlaczego wszyscy wydawcy zrobili sobie już wakacje (albo czekają na nie z nowościami).
Cienie Zjednoczonego Królestwa – polscy emigranci.
Cienie Zjednoczonego Królestwa – polscy emigranci.
KRAJ
Imperium
Drugim produktem nowego wydawnictwa (pierwszym była planszówka „Wróg u Bram”) jest ilustrowana książka „Crystalicum Znany Wszechświat” autorstwa Tomasza Z. Majkowskiego. Pozycja stanowi wstęp do długo oczekiwanej gry fabularnej Crystalicum; pierwszy podręcznik ma ukazać się we wrześniu tego roku.
ISA
Wreszcie coś drgnęło na forum wydawnictwa. „Podręcznik Gracza” do edycji 3.5 DnD powinien być już w drukarni i trafić do sprzedaży jeszcze w lipcu. Miesiąc po nim ukaże się „Podręcznik Mistrza Podziemi”. Owiane legendą „D20 Modern” jest zapowiadane na koniec wakacji, a pod koniec roku szykuje się wydanie kolejnego dedekowego świata: Eberronu.
Wydawnictwo Portal
Osiemnasty numer „Gwiezdnego Pirata” trafił już do sklepów i prenumeratorów. Znajdują się w nim klasycznie trzy działy tematyczne poświęcone Monastyrowi, Neuroshimie i Warhammerowi, kilka felietonów i recenzji.
Inne
Ponadto w czerwcu odbyło się parę pomniejszych, kameralnych konwentów, m.in. Fantazjada w Srebrnej Górze, I Szczeciński Dzień Fantastyki, czy XIII Festiwal Fantastyki w Nidzicy.
ZAGRANICA
Black Industries
Na stronie wydawnictwa pojawiły się już zapowiedzi na przyszły rok. Na luty planowane jest wydanie przygody „Lure of the Lich Lord”, której akcja ma miejsce w Księstwach Granicznych. W marcu natomiast gratka dla wszystkich: „Warhammer 40,000 Roleplay: Dark Heresy”, jeden z trzech podstawowych podręczników do legendarnej czterdziestki, a także „Games Master’s Kit” i „Character Record”. Miesiąc później ukaże się kampania „Purge the Unclean”, która wykorzysta wszystkie elementy nowego systemu. A żeby zwykli warhammerowcy nie poczuli się niekochani, już w maju mogą oczekiwać „Night’s Dark Masters”, dodatku opisującego wampiry.
Great White Games
Hej, hombres! Szukacie czegoś? Nowego numeru „Tombstone Epitaph”? Nie, nie mam. W zamian mogę zaoferować kilka darmowych rzeczy do ściągnięcia ze strony naszego ukochanego wydawcy nowych Martwych Ziem. Widzę, że zaświeciły Wam się patrzałki. Słuchajcie zatem. Jeśli żałujecie swojego pięknego podręcznika, boicie się zanieść go nawet do ksero, a na noc ląduje on na dnie waszego sejfu, ściągnijcie sobie i wydrukujcie kartę postaci. Właściwie dwie karty postaci: jedną możecie sobie wydrukować i wypełnić, a drugą wypełnić i wydrukować. Jest tam też zgrabna przygódka z pewnym szalonym doktorkiem i garścią grozy. Najprzydatniejsza wydaje się jednak errata do podstawowego podręcznika; bez obaw, nie zajmuje pięciu stron i jest tak skonstruowana, że bez przeszkód można dołączyć ją do cennej podstawki. A jeśli nie chcecie uchodzić za inteligentów ze wschodniego wybrzeża i latać po Dziwnym Zachodzie z książkami, jest dla was podręcznik w wersji pdf, natomiast dla graczy inny pdf zawierający tylko to, co obejmuje „Terytorium Posse”. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy, jak mawiał wielebny Grimme po mszy.
Josip „Broz” Tito też grał w RPG.
Josip „Broz” Tito też grał w RPG.
Mongoose Publishing
Dawno nie pisałem nic o tym wydawnictwie, chociaż ich machina produkcyjna aż wre od nowych podręczników. „Epic Monsters” to podręcznik z serii Expert Guides, w którym na 256 stronach zawarto informacje o około stu potworach przeznaczonych do użycia w epickich kampaniach; wszystko na mechanice d20, oczywiście.
Dla miłośników Conana przygotowano także kilka rzeczy. „Faith & Fervour” to dodatek, w którym nie znajdziecie dziesiątek statystyk bogów Hyperborei, ale informacje na temat herezji, alternatywnych wyznań, odgrywania kapłanów, kultystów czy kaznodziejów. „Ruins of Hyboria” opisuje starożytne miasta i wiekowe ruiny rozsiane po całych Królestwach Hyboriańskich, miejsca pełne skarbów, magicznych mocy i przerażającego zła. Od Wyspy Żelaznych Posągów po Miasta Zielonego Kamienia; wszystko czego Mistrz Gry może potrzebować, by rzucić graczy w wir tajemniczych odkryć. „Stygia”, długo oczekiwany dodatek o najbardziej przesiąkniętym złem państwie Hyperborei: wielkie piramidy, czające się na ulicach gady, zaginione krypty, niekończące się pustynie, intrygi i morderstwa. Podręcznik zawiera informacje o kulturze, społeczności, wojsku oraz stygijskiej magii. Każdy awanturnik powinien odwiedzić to miejsce co najmniej raz. Oby nie ostatni. Na 98 stronach „Tito’s Trading Post” zawarto informacje o najlepszym ekwipunku i uzbrojeniu dostępnym we wszystkich Królestwach, a także szczegóły dotyczące rzemiosła, gildii kupieckich czy najemników. Jeśli czegoś nie znajdziecie w tym podręczniku, to oznacza, że Wasza postać tego nie potrzebuje!
R. Talsorian
„Flashpak” trafił do sprzedaży. Znajdziecie w nim zasłonkę MG i trzydziestodwustronicową książeczkę z zasadami tworzenia Bohaterów Niezależnych, miejsc, przygód czy gadżetów. Wszystko za jedyne piętnaście dolców, a przeznaczone, jakże by inaczej, do nowej edycji Cyberpunka.
SteamPower Publishing
Ukazał się trzeci dodatek z linii „Future Soldier”, tym razem zatytułowany „Scattered Drop” (poprzedni nosił nazwę „War in the Information Age” i opisywał sposoby prowadzenia walk w niedalekiej przyszłości). Jest to niewielka kampania, w której bohaterowie biorą udział w nieudanej planetarnej inwazji; w podręczniku znajdują się także nowe klasy prestiżowe, pojazdy, broń i wiele innych rzeczy. A wszystko do kupienia za jedyne cztery dolary!
White Wolf
Kolejna seria dodatków do nowego WoDa ujrzała światło dzienne. „Mythologies” to zbiór legend i owianych tajemnicą opowieści z całego świata, dotyczących krwiopijców. Skąd pochodzą wampiry? Jakich mitologicznych istot się obawiają? Choć to tylko legendy, część z nich może być prawdą. Dodatkowo nowi sojusznicy, potwory, przedmioty i rytuały do użycia w każdym z settingów Świata Mroku. Drugi dodatek, „Shadows of the UK”, zawiera wszystkie informacje o przeszłości światomrokowej Brytanii, sekrety wilkołaczych watah, ich rytuałów i tradycji, a także opis społeczności magów i wampirów na wyspach. Chociaż, biorąc pod uwagę napływ polskich imigrantów, może się tam wiele zmienić.
Wizards of the Coast
Wizardzi też nie próżnują. „Mysteries of the Moonsea” stanowi bardzo szerokie omówienie tego, jakże istotnego, regionu geograficznego Zapomnianych Krain. Znajdziecie w nim historię, charakterystykę głównych miast, najważniejszych postaci i grup mających tam swoje wpływy, a także nowe czary i potwory. „Fiendish Codex I: Hordes of the Abyss” to z kolei pełna charakterystyka mieszkańców Otchłani: demonów. Jest tam opis ich mocy, taktyki, organizacji; ponadto nieodłączne nowe zaklęcia, zasady i ekwipunek dla tych, którzy mają chęć zmierzyć się z tymi potworami.
koniec
11 lipca 2006

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

W krainie Wojennego Młota: Kwiecień 2024
Miłosz Cybowski

7 V 2024

Jak na miesiąc, w którym „White Dwarf” świętuje swój pięćsetny numer, kwiecień minął bez większych warhammerowych nowości.

więcej »

Magia i Miecz: Z niewielką pomocą zagranicznych publikacji
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

25 IV 2024

Na trzeci numer „Magii i Miecza” trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej, niż na drugi, ale warto było. Po raz pierwszy bowiem pojawił się w niej artykuł poświęcony systemowi Warhammer, a także opublikowano pierwszą przygodę z prawdziwego zdarzenia.

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Marzec 2024
Miłosz Cybowski

3 IV 2024

Marzec nie przyniósł zbyt wielu nowości ze świata Warhammera – do najważniejszych należy zaliczyć prezentacje kolejnych dwóch armii do The Old World.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Z tego cyklu

Lipiec-sierpień 2011
— Miłosz Cybowski

Maj-czerwiec 2011
— Miłosz Cybowski

Marzec-kwiecień 2011
— Miłosz Cybowski

Styczeń-luty 2011
— Miłosz Cybowski

Wróżenie z fusów na nowy rok
— Miłosz Cybowski

Co przyniósł miniony rok?
— Miłosz Cybowski

Co przyniesie nowy rok?
— Miłosz Cybowski

Podsumowanie roku 2007 w kraju
— Adrian Kuc

Sierpień 2007
— Dagmara Biała, Miłosz Cybowski

Lipiec 2007
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.