Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Gry

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks DriveThruRPG.com Skapiec.pl

Nowości

growe

  • Vow of Absolution
    Calum Collins, Christopher Colston, Chris Edwards, Christopher Handley, Jordan Goldfarb, Pádraig Murphy
więcej »

Zapowiedzi

growe (wybrane)

więcej »

Powiew RPG: Kwiecień 2007

W kwietniu wydawcy niczym nas nie zaskoczyli, choć nie ukrywam, że najciekawiej prezentuje się kolejny system na mechanice Savage Worlds, którym jest „Pirates of the Spanish Main”. A na temat zapowiadanego już wiele miesięcy temu erpega o Solomonie Kanie cisza.

Dagmara Biała, Miłosz Cybowski

Powiew RPG: Kwiecień 2007

W kwietniu wydawcy niczym nas nie zaskoczyli, choć nie ukrywam, że najciekawiej prezentuje się kolejny system na mechanice Savage Worlds, którym jest „Pirates of the Spanish Main”. A na temat zapowiadanego już wiele miesięcy temu erpega o Solomonie Kanie cisza.
W przeklętej baronii nie brakuje zielonego, cthulystycznego śluzu
W przeklętej baronii nie brakuje zielonego, cthulystycznego śluzu
KRAJ
Copernicus Corp.
Z lekkim opóźnieniem ukazał się kolejny dodatek do drugiej edycji Warhammera pt. „Baronia Przeklętych”. Jest to przygoda połączona ze szczegółowym opisem jednej z bretońskich krain, przeklętego Mousillon, opisano tam także kilka nowych potworów, chorób i profesji. Tutaj znajdziecie kilka fragmentów z podręcznika. Kolejny planowany dodatek to „Księga Spaczenia”.
ZAGRANICA
Alderac Entertainment Group
Dwa „Powiewy” temu wspominałem o „Emerald Empire”, dodatku do trzeciej edycji Legendy Pięciu Kręgów; wypadałoby też wspomnieć o „The Art of the Duel”, wcześniejszym podręczniku, opisującym sztukę pojedynkowania się w Rokuganie. Od początku istnienia Cesarstwa samurajowie zmagali się ze sobą w różnych rodzajach pojedynków, od walk iaijutsu między poszczególnymi bushi, przez konkursy artystyczne, aż po testy wiedzy preferowane przez dworzan. „The Art of the Duel” opisuje liczne sposoby rywalizacji, w tym magiczne pojedynki shugenja, słynny krabi konkurs w piciu, a także mniej znane zasady rządzące pojedynkami wśród Nezumi, Naga, a nawet istot z Krain Cienia. Dodatkowo na stronach dodatku umieszczono nowe Szkoły i Techniki dla każdego klanu, opis wpływu pojedynków na rokugańską codzienność i scenariusz, który można wpleść w fabułę swojej kampanii. Tutaj znajdziecie przykładowe strony.
Przy okazji fanom Legendy powinna przypaść do gustu książka Magdaleny Tomaszewskiej- Bolałek pt. „Tradycje kulinarne Japonii”, której recenzję znajdziecie tutaj.
Atlas Games
„Houses of Hermes: Societates”, ostatni z trzech tomów serii „Houses of Hermes”, opisuje domy Flambeau (zapalczywych wojowników dbających głównie o swój honor), Jerbiton (odwiecznych poszukiwaczy piękna), Tytalus (skonfliktowanych ze światem indywidualistów) oraz Ex Miscellanea (wykorzystujących antyczną magię obok hermetycznych rytuałów). Podręcznik jest dostępny od końca maja.
Black Industries
„Tome of Salvation”, planowany na lipiec, to potężny dodatek poświęcony kapłanom i wierze w Starym Świecie. Zawarto w nim historię religii w Imperium, szczegóły dotyczące każdego boga z panteonu (w tym krwawego Khaina czy szalonego patrona chaotycznych krasnoludów), opis poszczególnych świąt oraz życia kapłanów, nowe czary, magiczne przedmioty i profesje. Tutaj znajdziecie kilka przykładowych stron.
Crafty Games
„World on Fire”, dodatek do drugiej edycji Spycrafta, ukazuje mroczną przyszłość, w której terroryzm stał się dla wielu ugrupowań i organizacji jedynie słusznym sposobem walki. Szpiedzy i żołnierze stali się rewolucjonistami, którzy zrobią wszystko, by zwyciężyć w tej bezpardonowej walce. W podręczniku tym znajdziecie wszystko, co może być potrzebne do poprowadzenia prawdziwie emocjonujących, szpiegowskich przygód, a ponadto olbrzymią ilość sprzętu oraz nowe klasy postaci.
Jedyny podręcznik z zasadami przeciągania pod kilem!
Jedyny podręcznik z zasadami przeciągania pod kilem!
Goodman Games
Dwie kolejne przygody „Dungeon Crawl” są już dostępne. „The Lost Arrows of Aristemis” przeznaczona jest dla niskopoziomowych postaci, którym przyjdzie zmierzyć się z łowcami niewolników napadającymi na bezbronne farmy oraz odzyskać święty artefakt bogini Aristemis. Z kolei w przygodzie „Secret of the Stonearm” bohaterowie ruszą w pogoń za porywaczami nadobnej córki pewnego zamożnego kupca, która została uprowadzona przez klan zabójców znanych jako Kamiennoręcy. Podróż przez dżunglę ubarwią im szalone kulty, zapomniane miasta, a na samym końcu czeka potężny czarnoksiężnik dysponujący starożytną wiedzą.
Great White Games
Myślisz, że jesteś bohaterem? Takim prawdziwym? Bohaterem przez duże B? Według fachowców od GWG Paul „Wiggy” Wade-Williams wie lepiej, co znaczy być bohaterem nie tylko przez duże B, ale też przez duże O. Stąd możecie ściągnąć i zapoznać się z kolejną częścią serii „Whispers from the Pit”, w której Wiggy zajmuje się różnymi aspektami mechaniki Savage Worlds. Tym razem padło na bohaterów, supermoce i bonusy, które zdobywają postaci graczy posiadające odpowiednią Mistyczną Przeszłość.
Ahoj, szczury lądowe! Pewnie słyszeliście co nieco na temat tego, że figurkowa gra karciana „Pirates of the Spanish Main” miała zostać przerobiona na erpega i wydana przez GWG? W kwietniu na strony wydawnictwa trafiło kilkanaście przykładowych stron z tego podręcznika. Możecie je znaleźć tutaj. Nie muszę wam chyba tłumaczyć, że wszystko pływa równie szybko, co Złota Łania łapiąca w żagle fordewind, a to za sprawą mechaniki Savage Worlds. Jeśli podobało wam się Siódme Morze, spędzaliście długie godziny grając w „Korsarzy”, „Wyspę Skarbów” znacie na pamięć, a do tego zbieracie te śmieszne kartoniki, z których składa się okręty, to ten system jest w sam raz dla was. We wspomnianym pdfie znalazłem nawet zasady przeciągania kogoś pod kilem; jest tam także coś, co przypomina mi szkoły szermiercze z 7th Sea, informacje dotyczące licznych karaibskich portów oraz statystyki różnych okrętów. Ale porównywać Pirates of the Spanish Main i Siódme Morze to tak, jak zastanawiać się, czy więcej wrażeń przyniesie rejs dookoła świata Złotą Łanią Fransisa Drake’a, czy też pluskanie się drewnianym „Kacem” po Solinie. Tak więc cumy rzuć, żagle staw i na Karaiby!
Reality Blurs
Tutaj znajdziecie kilkanaście przykładowych stron wyjętych z Rune Punka, o którym pisałem już w sierpniu ubiegłego roku.
Ot, kolejny system White Wolfa z nadnaturalnymi bohaterami w roli głównej
Ot, kolejny system White Wolfa z nadnaturalnymi bohaterami w roli głównej
Rogue Games
Na sierpień zapowiedziano wydanie systemu „Colonial Gothic”, określanego jako nadnatrualny historyczny horror. Akcja toczy się w okolicach roku 1776, w trakcie amerykańskiej wojny domowej. Anglia wysłała swoje wojska na nowy kontynent, koloniści przygotowują się do zaciętej obrony, ale za tymi wydarzeniami kryje się coś jeszcze. Coś bardziej mrocznego i niewiadomego. Zgadliście, rolą bohaterów będzie właśnie próba odkrycia tych zagadek. Tutaj znajdziecie siedem przykładowych stron.
White Wolf
Biały Wilk poczyna sobie bardzo śmiało; w kwietniu światło dzienne ujrzał „Scion: Hero”, podręcznik, który ma zapoczątkować nową serię wydawniczą. Wbrew pozorom nie ma on nic wspólnego z nWoDem. Bohaterowie tego systemu są Tytanami, którzy raz jeszcze stają do walki przeciwko Bogom, tym razem jednak ta wojna toczy się w naszym świecie. Podręcznik zawiera sześć przygotowanych do rozgrywki postaci, zasady tworzenia własnych bohaterów oraz przygodę „The Long Road to Heaven”.
Wydano też dwa dodatki do Świata Mroku. Pierwszy z nich to „The Free Council”, suplement do Maga, opisujący najmłodszy ze wszystkich pięciu Zakonów Atlantydy. Przedstawiciele Wolnej Rady łączą magię i technikę, tradycję i nowoczesność. Podręcznik zawiera nowe czary i artefakty, a także historię oraz strukturę wewnętrzną Zakonu. Z kolei „Urban Legends” jest dodatkiem dla śmiertelników i dotyczy miejskich opowieści, które okazują się być zdecydowanie groźniejsze i bardziej tajemnicze niż mogłoby się wydawać. Zawarte tu informacje mogą zostać z powodzeniem wykorzystane w przygodach przeznaczonych także dla magów, wampirów i wilkołaków.
koniec
28 lipca 2007

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

W krainie Wojennego Młota: Kwiecień 2024
Miłosz Cybowski

7 V 2024

Jak na miesiąc, w którym „White Dwarf” świętuje swój pięćsetny numer, kwiecień minął bez większych warhammerowych nowości.

więcej »

Magia i Miecz: Z niewielką pomocą zagranicznych publikacji
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

25 IV 2024

Na trzeci numer „Magii i Miecza” trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej, niż na drugi, ale warto było. Po raz pierwszy bowiem pojawił się w niej artykuł poświęcony systemowi Warhammer, a także opublikowano pierwszą przygodę z prawdziwego zdarzenia.

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Marzec 2024
Miłosz Cybowski

3 IV 2024

Marzec nie przyniósł zbyt wielu nowości ze świata Warhammera – do najważniejszych należy zaliczyć prezentacje kolejnych dwóch armii do The Old World.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Z tego cyklu

Lipiec-sierpień 2011
— Miłosz Cybowski

Maj-czerwiec 2011
— Miłosz Cybowski

Marzec-kwiecień 2011
— Miłosz Cybowski

Styczeń-luty 2011
— Miłosz Cybowski

Wróżenie z fusów na nowy rok
— Miłosz Cybowski

Co przyniósł miniony rok?
— Miłosz Cybowski

Co przyniesie nowy rok?
— Miłosz Cybowski

Podsumowanie roku 2007 w kraju
— Adrian Kuc

Sierpień 2007
— Dagmara Biała, Miłosz Cybowski

Lipiec 2007
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.