Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #4

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »
• • •
Top Cow tworzy własny świat.
Top Cow zapowiedziało na konwent Wizard World (odbywający się w sierpniu) premierę swego nowego tytułu - ’Universe’. Komiks napisany przez Paula Jenkinsa, a narysowany przez Claytona Craina ma wstrząsnąć całym swiatem Top Cow i uczynić go bardziej spoistym. ’Universe’ będzie swego rodzaju spianczem, który połączy wydarzenia z wszystkich tytułów Top Cow - i stanowić element napędowy dla historii, która toczyć się będzie w świecie Top Cow przez najbliższe 12 miesięcy. W serii tej pojawi się postać rządząca mocą Rapture, która to powiązana jest z siłami odpowiedzialnymi za istnienie postaci Witchblade i Darkness. Komiks równiez przedstawi nowych złoczyńców i superbohaterów, oraz podstawy nowych wydarzeń rozgrywających się w serii zapowiedzianej na grudzień 2001 – ’Inferno’ oraz trzech nowych tytułach Top Cow zapowiedzianych na 2002 rok. Wszystko zacznie się w 40 numerze Darkness i 50 numerze Witchblade. Te numery będą prologiem tej ogromnej historii.
• • •
Creeps #1
Creeps #1
Sztraszydła
Image, od października rozpoczyna wydawanie autorskiej serii Dana Mishkina (scen.) i Tom Mandrake`a (rys.) „Creeps„. W pełni kolorowy komiks opowiada o grupie straszydeł (creeps) - istot, które żyją na granicy naszego świata. Kryją sie w mroku, chociaż kiedys żyły w świetle dnia. Creeps widzą różne dziwne rzeczy, wiedzą że w mroku kryją się potwory… I tylko Creeps są w stanie powstrzymać wejście potworów do naszego świata. Dwumiesięcznik. Dziewięciostronnicową zajawkę komiksu możecie obejrzeć na stronie [www.creepscomic.com].
• • •
Electropolis #1
Electropolis #1
Electropolis to nowa seria Image. Jest to komiks science-fiction, ale nie tej nowoczesnej z cyborgami, wirtualną rzeczywistością itp. Jest to science-fiction taka jaką widzieli ją pisarze z pierwszej połowy XX wieku. Zamiast cyborgów są roboty a o wirtualnej rzeczywistości nikt nie słyszał. Komiks opowiada o policjancie-robocie Menlo Park i jego ludzkiej partnerce o imieniu Anesta Robbins. Twórca wymieszał dwa gatunki. Do ’antycznej science-fiction’ dodał klimat noir i w doskonałych proporcjach wymieszał obydwa gatunki. Mamy trupa, obficie wypoaszoną przez naturę blondynkę, która twierdzi, że nikogo nie zabiła, szefa mafii i całą masę gangsterów. Klasyczna opowieść kryminalna, z dodatkiem robotów i pistoletów laserowych. Scenariusz i rysunki wykonał Dean Motter.
• • •
21 sierpnia będzie można kupic specjalną edycję filmu „Batman„. Nie będzie to Batman Burtona czy Schumachera, ale odświeżona wersja filmu z 1966 roku. Zamaskowani mściciele Batman - w tej roli Adam West i Robin - gra go Burt Ward - stawią czoło Jokerowi (Cesar Romano), Pingwiniowi (Burgess Meredtith), Riddlerowi (Frank Gorshin) i Catwoman (Lee Meriwether). Film ukaże się na DVD. Na krążku znajdą się wywiady z odtwórcami dwóch głównych ról, galeria zdjęć, możliwość odbycia wirtualnej wycieczki Batmobilem oraz oryginalne trailery filmowe.
• • •
Down
Down
Kolejnym, po ’Obergeist’ wydawnictwem z Top Cow-Minotaur Press będzie miniseria Warrena Ellisa ’Down’. Pięć lat temu policjant z wydziału narkotyków przeniknał struktury jednego z gangów i zniknął w podziemiach miasta. Nigdy nie powrócił. Po pięciu latach okazuje sie, że to on rządzi największym gangiem w mieście. Do podziemia zostaje wysłana policjantka, która ma wyciągnąć funkcjonariusza wysłanego pięć lat temu. Jeśli to będzie konieczne ma go przynieśc nawet w plastikowym worku. Kobieta zgłębia półświatek. Widząc kolejne zbrodnie i dewiacje stara się pozostac sobą. Po osiągnięciu dna spotyka sie twarzą w twarz z człowiekiem, po którego została wysłana. Czy uda jej się nakłonić go do powrotu? Czy go zabije? Czy będzie chciała zająć jego miejsce? Przekonamy się w październiku 2001, kiedy ukaże się pierwszy z sześciu numerów. Rysunki wykona Tony Harris.
• • •
Warren Ellis jest ostatnio płodnym autorem. Image wyda jego miniserię ’Red’. Jest to trzyczęściowa historia szpiegowska. Paul Moses prowadzi sobie spokojny żywot. Do niedawna był jednym z najlepszych analityków w CIA, teraz jest na emeryturze. Raz w tygodniu kontaktuje się z centralą i nieodmiennie słyszy ’zielony’. Oznacza to, że jest nieaktywnym agentem. Jego życie jest ciche i spokojne. Nagle grupa uderzeniowa z CIA próbuje go zabić. Ale nie udaje im się to, ponieważ Paul jest jednym z najlepszych zabójców na świecie. Zaniepokojony Moses kontaktuje sie z centralą i jedyne co od nich słyszy to ’czerwony’ - właśnie został zaktywizowany. Najlepszy zabójca przeciwko CIA. Rysunki wykona Cully Hamner a komiks ukaże się na początku przyszłego roku.
• • •
U.S. Agent #1
U.S. Agent #1
U.S. Agent wyglada jak Judge Dredd, ale jest szeryfem federalnym. Ukazuje sie pod szyldem Marvela, ale pracuje dla tajnej organizacji S.T.A.R.S. (Nie mylic z organizacją S.T.A.R. z DC). Organizacją tą zarządza Val Cooper. Waleczny Agent musi udaremnić handel technologią pochodzącą z kosmosu. Ale jak to zrobić kiedy w najmniej odpowiednim momencie kończą się baterie do elektrycznej pałki, jaką macha Agent? No cóż, nie każdy jest Kapitanem Ameryką czy Iron Manem. Całą akcja nie trzyma się kupy, dialogi są dręwe i często bezsensowne. Pomimo, że Marvel zmienia swój wizerunek nadal ukazują się komiksy, rodem z lat osiemdziesiątych. Scenariusz napisał Jerry Ordway (skądinąd niezły scenarzysta, być może tutaj mu sie nie chciało?) a rysunki wykonał.. równiez Jerry Ordway, z pomocą Karla Kessela.
• • •
Out There #2
Out There #2
Pamietacie młodzieżowy horror „Oni” (The Faculty)? Ekipa z Cliffhangera odpowiedzialna za ’Crimson’ stworzyła komiks ’Out There’, który jest mocno inspirowany wspomnianym filmem. Eldorado City to na pierwszy rzut oka miłe spokojne miasteczko gdzieś w Ameryce. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Eldorado ogarnęła plaga szkodników. Niestety niełatwo sobie poradzic. Owymi szkodnikami są kilkudziesieciocentymetrowe (2 stopy) chochliki, obdarzne niezwykle ostrymi pazurami. I moga je zobaczyć tylko wybrani. Burmistrz miasteczka obiecuje swoim mieszkańcom, że ich miasto będzie najbezpieczniejszym zakątkiem w Ameryce. Jak zamierza tego dokonać? Zawiera swoisty pakt ze stworzonkami i ich przywódcą Dradelusem. Jest jeszcze grupa nastolatków, któzy widzą wspomniane stwory. Jedna z nich - Jessica - ma straszny sen, w którym widzi opuszczne miasto. Mieszkańcy zostają porwanie przez Dradelusa. Zbliża sie doroczny bal z okazji dorodnych zbiorów, na którym młodzież musi stawić czoło poważnym problemom. Sen może okazać sie proroczy… Scenariusz Brian Augustyn, rysunki Humberto Ramos.
• • •
W trzynastoczęściowej maksiserii Batman: The Long Halloween scenarzysta Jeph Loeb oraz rysownik Tim Sale (Superman For All Seasons, Daredevil:Yellow, Wolverine/Gambit: Ofiary) przedstawili nam wczesne dni kariery Batmana. Przedstawiali nam Gotham City będące w szponach mafijnych gangsterów i szalonych kryminalistów. Poznaliśmy również ludzi stających na straży prawa i porzadku - młodego Jamesa Gordona, prokuratora Harveya Denta oraz pojawiającego sie od niedawna na ulicach miasta Batmana.
Harley & Ivy: Love on the Lam
Harley & Ivy: Love on the Lam
Autorzy przedstawili nam świat, w którym przez cały rok trwał pościg za seryjnym mordercą, popełniającym swe zbrodnie tylko w czasie różnorakich świąt. Walentynki, Boże Narodzenie, Halloween – to doskonałe okazje na zbrodnie dla szaleńca, którego prasa brukowa ochrzciła mianem ’Holiday’. I mimo, że żądny krwi maniak został schwytany, nie wszytskie tajemnice zostały rozwikłane. W kilka lat po premierze ’The Long Halloween’ wydawnictwo DC wypuszcza wreszcie na rynek zebrane w jednym tomie trzynaście części kontynuacji tamtej historii: ’Batman: Dark Victory’. W tym 392 stronicowym tomiszczu możemy po raz kolejny obserwować walkę o władzę i pieniądze pomiędzy przedstawicielami zorganizowanej przestepczości a bandą szaleńców. W rolach głównych występują tu między innymi Poison Ivy, Mr. Freeze oraz Joker, a także, pojawiający się po raz pierwszy - Robin. Gotham City może nie przetrwać kolejnego ataku mordów organizowanych przez Holidaya. Ale czy to aby na pewno on jest ich sprawca? Trzymająca w napięciu intryga kryminalna i niesamowite rysunki Tima Sale’a to atuty tego niezwykłego albumu.
« 1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)
— Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.