Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Mała Esensja: Drogi do wolności w Warszawie

Esensja.pl
Esensja.pl
Z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada – Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze: „Drogi do wolności”.

Mała Esensja: Drogi do wolności w Warszawie

Z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada – Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze: „Drogi do wolności”.
Uczestnicy wraz z opiekunem (dzieci od 10 roku życia) wezmą udział w serii gier na terenie Ogrodu Saskiego, przechodząc przez poszczególne strefy – np. rozbiory, militarną będą wykonywać aktywności, odnajdywać symbole i rozpracowywać szyfry. Odkrywając procesy i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości wezmą udział w wyścigu ku wolności, w którym liczy się umiejętność logicznego myślenia.
Gracze zmierzą się z zaborcami, w tłumie przechodniów rozpoznają polityków różnych nurtów, będą inwestować w projekty społeczne i gospodarcze, spróbują rozpoznać symbole znaczące dla polskiej kultury.
Dla dzieci w wieku 5-9 lat przygotowaliśmy oddzielną trasę. Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieni się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu – znajdując się m.in. w salonie pradziadka, w pracowni malarskiej czy w koszarach. Najdzielniejsi podróżnicy poznają ówczesnych bohaterów i artystów, zapoznają się z ich kulturą a także sprawdzą swoje umiejętności w grach i zabawach z tamtych lat.
Gra w obu wersjach odbędzie się w godzinach 10.00 – 17.00 (start do 15.00).
Czas gry: ok. 1,5 h, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.
Start i meta: ogródek Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, Warszawa, gracze otrzymają karty gry i poznają zasady.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy, wstęp wolny.
VIII Przystankowi Niepodległość towarzyszy okolicznościowa jednodniówka „Jesteśmy”, w której znajdzie się trasa spaceru po Warszawie – „Śladami 11 listopada”.
koniec
8 listopada 2013

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.