Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #9 (2)

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3

Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)

Hellboy – ciąg dalszy
Mignola nie zapomniał o najsłynniejszym ze swych dzieci. Po przełomowych wydarzeniach, które rozegrały się w "Hellboy: Conqueror Worm", nasz demon o ludzkiej duszy wyrusza w podroż: w dwu-odcinkowym Third Wish ma zawitać na Czarnym Ladzie, a jego perypetie dotyczyć będą tytułowych życzeń spełnianych przez morskie syrenki. Później zostaną wydane pozostałe, jedno-odcinkowe już, przygody: The Island i ostatnia w serii, nieznana jeszcze z tytułu, opowieść. Wszystkie maja w jakimś stopniu nawiązywać do przeznaczenia i misji bohatera na Ziemi i stanowić wstęp do planowanej na dalsza przyszłość mini-serii Hellboy in Hell.
A zanim to nastąpi, czytelników czeka osiem części "Hellboy: Werid Tales", dwumiesięcznika w której znani twórcy przedstawią swoje wersje przygód Hellboya i innych postaci związanych z serią.
Niezwykła księga
W "Blackburne Covenant", kolejnej czteroczęściówce z Dark Horse, ktoś cały czas śledzi Richarda Kaine’a – popularnego pisarza fantasy. I nie jest to zagorzały fan czy odrzucona kochanka. To ktoś, komu bardzo zależy jak Richard wpadł na pomysł swojej pierwsze, bestsellerowej powieści. Bo, choć autor nie zdaje sobie z tego sprawy, jego książka nie była zwykłą fikcją. Scanariusz: Fabian Nicieza; rysunki Stefano Raffaele.
Blood and Water #1
Blood and Water #1
Woda i krew
Adam Meller musi podjąć najważniejszą decyzje swego życia: umrzeć… albo żyć wiecznie jako wampir. Tak w największym skrócie można opisać fabułę nowej, pięcioczęściowej miniserii z Vertigo – "Blood and Water".
Adam jest chory. Ma 23 lata i choruje od dawna. Jego jedyną dietą są kolejne pigułki. Ale niestety jego życie dobiega końca, zmęczony walką jest gotów do odejścia. Ale ma przyjaciół, którzy mu na to nie pozwolą.
Nicky i Joshua są największymi luzakami wśród osób odwiedzających kluby San Francisco. Gdy dowiadują się o zbliżającej się śmierci ich przyjaciela postanawiają mu pomóc. Jak? Nawet najbliżsi przyjaciele skrywają sekrety. Nicky i Josh są wampirami i oferują Adamowi życie wieczne – może stać się jednym z nich.
Adam rozpoczyna nowe życie pełnymi garściami czerpiąc z bycia wampirem. Ale w mroku skrywa się coś jeszcze – ktoś potężny zaczyna polować na świeżo upieczonego wampira – jest groźny, jest niebezpieczny, jest głodny. Chce dostać Adama w swe ręce….
Część pierwsza [z pięciu] ukazała się w marcu. Judd Winck napisała historię lekko mroczną i lekko śmieszną. To współczesna opowieść o przyjaźni i cenie jaką niesie ze sobą nieśmiertelność. Historię ilustruje Tomm Coker. Okładki do serii wykonuje Brian Bolland.
Alone in the Dark
Alone in the Dark
"Alone in the Dark" w komiksie
Alone in the Dark to bezsprzecznie kamień milowy w historii gier komputerowych. Najprawdopodobniej pierwsza gra przygodowa z widokiem zza pleców trójwymiarowego bohatera, detektywa samotnie (a czasem również w ciemnościach) przemierzającego komnaty ponurej, wyraźnie z Lovecrafta wziętej, posiadłości, w której został uwięziony -- tymi atutami zdobywała uznanie graczy. Po ukazaniu sie dwóch, słabszych już, kontynuacji nastąpiła długa przerwa, dopiero w zeszłym roku twórcy z francuskiej firmy Infogrames, zdecydowali sie na ponowne wykorzystanie swojego starego pomysłu: powstał kolejny survival horror, Alone In the Dark: The New Nightmare.
Na tym jednak nie koniec; Francuzi stworzyli również komiks Alone in the Dark. Inspiracje: prócz Lovecrafta także mniej znany klasyk gatunku, Talbot Mundy plus elementy opowieści awanturniczej w stylu Indiany Jonesa, krótko mówiąc -- horror przygodowy, akcja którego toczy sie przed wydarzeniami z ostatniej gry. Główny bohater serii, Edward Carnby, wraz z panią archeolog Alinę Cedrac i jej asystentem Ganeshą (tego ostatniego nie mamy okazji poznać w grze) odkrywają nadnaturalnej natury spisek mający swe korzenie w Tybecie. Pojawia sie tu też, znany z innej gry komputerowej Infogrames, tajemniczy Azjata, doktor Leng wraz ze swą piękna asystentką, Monplaisir.
Francja pozazdrościła najwyraźniej Amerykanom -- twórca scenariusza, Jean-Marc Lofficier, przebąkuje cos o powstaniu w przyszłych komiksach spójnego "uniwersum Infogrames", przenikających się historii bohaterów różnych gier tej firmy. W lipcu 2002 angielskie tłumaczenie tego one-shotu wypuściło na amerykański rynek Image Comics.
Superman: The 10 Cent Adventure
Superman: The 10 Cent Adventure
Superman:
"Ending Battle" to historia, która pod koniec 2002 roku przewinęła się przez wszystkie miesięczniki z Supermanem w tytule. Kiedy na scenę wkracza olbrzymia ilość od dawna już nie widzianych superłoczyńców, a każdy z nich zaczyna atakować bliskich i znajomych Clarka Kenta, Superman czuje, że musi ponownie zacząć działać. Ktoś zna jego sekretną tożsamość i wszystko wskazuje na aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Lexa Luthora. Jak Superman poradzić sobie ze śmiercią Lois Lane i kto stoi za atakami na niewinnych? Ośmioczęściowa seria zamknęłą wiele wątków jakie pojawiały się przez kilkanaście ostatnich miesięcy.
W kilka tygodni później do sklepów komiksowych trafił "Superman: The 10 Cent Adventure", pełnowymiarowy (32 strony) komiks za… tak, tak… Dziesięć centów. Nowi czytelnicy (na nich głównie liczą wydawcy), poznają postać Supermana i jego otoczenie, a na wszystkich czeka niespodzianka. Wygląda na to, że Superman ma córkę. Oczywiście ciąg dalszy nastąpi w regularnych miesięcznikach.
A jeśli już jesteśmy przy miesięcznikach: Swój żywot zakończył "Superman: Man of Steel". W 134 numerze serii miał miejsce pojedynek między Supermanem a opanowanym przez złe moce Johnem Ironsem (znanym jako Steel). Epilog rozegrał się w specjalnie wydanym na tą okazje one-shocie: "Superman vs. Darkseid: Apokolips Now!" w którym nasz bohater wraz z całą gromadką przyjaciół walczy z wszechpotężnym władcą Apokolips o duszę Ironsa. Wolne miejsce po miesięczniku zajęła inna seria – tym razem limitowana do 12 numerów "Superman: Metropolis" (o niej pisaliśmy już wcześniej).
Action Comics doczekał już 800 numeru! W jubileuszowym wydaniu ilustrowanym m. in. przez Billa Sienkiewicza, Jima Lee, Dana Jurgensa, Tima Sale’a, Alexa Rossa i Lee Bermejo czytelnicy mogą poznać ludzką stronę bycia superbohaterem, oraz epizody z życia normalnych ludzi, na których wpłynął nasz bohater.
Wielka trójka
Batman, Superman, Wonder Woman – flagowe postacie uniwersum DC znowu razem, za sprawą Matta Wagnera, który rysuje i pisze trzyczęściową miniserię. "Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity" pokazywać będzie początek karier herosów. Stawiając czoło Bizarro i Ra`s al Ghulowi bohaterowie będą uczyli się współpracy i poznawali nawzajem. Pierwszy numer ma się ukazać w połowie tego roku.
Metropolis po raz drugi
Tym razem nie o mandze Osamu Tezuka, ale o maxiserii z wielkim eSem – Supermanem. "Superman: Metropolis". Spojrzymy na Metropolis – miasto Człowieka ze Stali, oczami Jimmiego Olsena – najlepszego fotografa w mieście. Czy na pewno? W Metropolis pojawia się niejaka Rebecca Hagen – fotograf, która może zagrozić pozycji Jimmiego. Na dodatek w mieście virus Tech zyskuje coraz większa władzę. Warto się zainteresować ta serią, choćby dlatego by zobaczyć rysunki jakie [do scenariusza Chucka Austena] wykonał Danijel Zezejl.
koniec
« 1 2 3
1 kwietnia 2003
POST.KOM.IX vol.2 #9 stworzyli:
Nurek, Humpel, Marcin Nęcek – teksty;
Humpel – redakcja i opracowanie graficzne;
Adres kontaktowy: humpel@kki.net.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niedzielny krytyk komiksów: Śrubełek? Głowadzik?
Marcin Osuch

28 IV 2024

Każdy smok ma swój słaby punkt ukryty pod którąś z łusek. Tak było ze Smaugiem z „Hobbita”, tak było też ze smokiem z przygód Jonki, Jonka i Kleksa. A że w przypadku tego drugiego chodziło o wentyl do pompki? Na tym polegał urok komiksów Szarloty Pawel.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #6
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.