Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Żywe obrazy Tetmajera – konkurs

Muzeum Krakowa
Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera.

Muzeum Krakowa

Żywe obrazy Tetmajera – konkurs

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera.
Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza, czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. To w jego dworze, w podkrakowskich wówczas Bronowicach, odbyło się wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. Wesele, które Stanisław Wyspiański opisał w najsłynniejszym polskim dramacie „Wesele”.
W związku z obchodami „Roku Włodzimierza Tetmajera” instytucje kultury z całej Polski przygotowały szereg imprez poświęconych temu malarzowi, którego twórczość i działalność polityczna i społeczna zasługuje na upamiętnienie. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć Muzeum Krakowa, które opiekuje się słynną „Rydlówką”, gdzie odbyło się wesele Rydla i Mikołajczykówny.
Muzeum Krakowa przygotowało m.in. konkurs „Żywe obrazy Tetmajera”, inspirowany twórczością Włodzimierza Tetmajera. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować krótki film lub fotografię przedstawiające odtworzone sceny z wybranego dzieła Włodzimierza Tetmajera. Każdy więc będzie mógł się przenieść na przykład w sielski krajobraz Bronowic z początków XX w.
Zaproście do zabawy rodzinę, przyjaciół, klasę, zespół czy grupę w której działacie. Wybierzcie obraz Włodzimierza Tetmajera i uruchomcie swoją wyobraźnię. Możecie startować zarówno w kategorii grupowej (do 16 osób) jak i indywidualnej (do 5 osób). To gdzie się wybierzecie? Który obraz was uwiedzie?
Do udziału w tej swoistej podróży w czasie zapraszamy zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Czekają atrakcyjne nagrody. Muzeum Krakowa ufundowało noclegi w pokojach gościnnych Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego wraz ze zwiedzaniem wystawy oraz noclegi w Pałacu Krzysztofory również połączone ze zwiedzaniem. Ponadto zwycięzcy otrzymają bony podarunkowe do Galerii Bronowice o wartości 100, 300 i 600 zł. Szczegółów szukajcie w regulaminie, który jest dostępny na stronie konkursu.
Na prace czekamy do 30 czerwca do godziny 23.59. Prace prosimy przesyłać na adres: rydlowka@muzeumkrakowa.pl. W mailu koniecznie należy zamieścić treść podaną w punkcie 25 regulaminu.
koniec
25 maja 2023
Muzeum Krakowa
31-011 Kraków, Rynek Główny 35, Pałac Krzysztofory
tel. (12) 422-32-64, (12) 619-23-02
fax (12) 422-32-64

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Granice wolności
CK „Agora”

15 VII 2020

Konkurs graficzny.

więcej »

Nasłuchiwanie: Gościnność – konkurs na dramat radiowy

24 VI 2019

Trójka i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłaszają drugą odsłonę konkursu na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE” – tym razem pod hasłem: „GOŚCINNOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane na antenie Programu 3. Teksty konkursowe prosimy nadsyłać do 31 sierpnia 2019 roku.

więcej »

TIFF Open w ramach 9. TIFF Festival

16 V 2019

Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open. Termin zgłoszeń upływa 3.06.2019 o godz. 23:59.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Muzeum Krakowa
— PrzeMieszczanie. Kazimierzanin w Krakowie

Muzeum Krakowa
— PrzeMieszczanie. Mieszczanin w Krakowie

Muzeum Krakowa
— Nowohucianin w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— PrzeMieszczanie. Przedmieszczanin w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich 2018

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Szopki w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Wystawa nabytków Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Kamienica Hipolitów, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Jak pies z kotem w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
— Jedziemy do wód w Krakowie

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.