Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Demony i grzesznice, czyli groza i erotyka w polskim kinie

Esensja.pl
Esensja.pl
Telewizja Kino Polska przygotowała przeznaczony tylko dla dorosłych widzów cykl filmowy „Demony i grzesznice”.

Demony i grzesznice, czyli groza i erotyka w polskim kinie

Telewizja Kino Polska przygotowała przeznaczony tylko dla dorosłych widzów cykl filmowy „Demony i grzesznice”.
W zimowe wtorki o godzinie 23 w telewizji Kino Polska będzie można obejrzeć polskie filmy z pograniczy grozy i erotyki.
Już we wtorek 5 stycznia będzie można zobaczyć „Widziadło”, film reklamowany w swoim czasie jako erotyczny horror. Ta historia niszczącej namiętności nie straszy być może zbytnio, jak na dzisiejsze standardy, ani za bardzo nie gorszy, ale wciąż warto ją poznać. Roman Wilhelmi, otoczony wianuszkiem pięknych kobiet, sfilmowanych przez Witolda Sobocińskiego – takich rzeczy nie ogląda się na co dzień.
„Lokis. Rękopis Profesora Wittembacha” Janusza Majewskiego, to kostiumowy horror najwyższej próby. Wystylizowany równie pieczołowicie jak „Widziadło”, ale zrealizowany z większym dystansem i poczuciem humoru. Mniej się tam może znajdzie ciekawego dla miłośników kobiecych wdzięków, ale będący podstawą tej fantastycznej historii motyw kobiety napastowanej przez króla żmudzkich puszcz to też nie byle co. Warto zobaczyć też zjawiskową, bladolicą jak Świtezianka – Małgorzatę Braunek. Emisja w telewizji Kino Polska we wtorek 12 stycznia.
Kobieta fatalna powróci w satanicznym horrorze „Dom Sary” Zygmunta Lecha. Film powstał na podstawie prozy Stefana Grabińskiego, klasyka polskiej fantasy, zwanego polskim Edgarem Allanem Poe. Będziemy tu mieli do czynienia z prawdziwym demonem w żeńskim wcieleniu, którego pokusom zostanie przeciwstawiony męski intelekt w osobie pewnego wyjątkowo racjonalnego naukowca. Czy cnota okaże się silniejsza niż namiętność? Przekonamy się już 19 stycznia o 23.00.
Po demonie przyjdzie czas na grzesznicę. We wtorek 26 stycznia w „Łuku Erosa” Jerzego Domaradzkiego, będzie nią piękna Grażyna Trela, którą na drogę nieprawości sprowadzą kolejne nieudane związki z mężczyznami. W jaki sposób udało im się zrobić z krakowskiej, mieszczańskiej żony wyuzdaną gwiazdkę kabaretu? To proste – wystarczyło wywołać wojnę światową.
2 lutego na antenie telewizji Kino Polska pojawi się kolejny doktor – tym razem psychoanalityk, i kolejny demon. Horror „Lubię nietoperze”, czyli jedyna na świecie próba wyleczenia wampirzycy z uzależnienia, w dodatku na jej własną prośbę, to film, który przesuwa granice gatunku niebezpiecznie blisko terytorium zajmowanego przez komedię. Oczywiście komedię erotyczną, bo kto jak kto, ale wampir, to istota wyjątkowo zmysłowa.
Po horrorze kiczowatym, przyjdzie czas na horror serio. We wtorek 9 lutego zapraszamy na spotkanie z „Medium”. Film Jacka Koprowicza, połączenie horroru, psychologicznego thrillera i filmu sensacyjnego, jest wyrazem fascynacji parapsychologią i okultyzmem. Miłośnicy gatunku twierdzą, że to najlepszy polski film grozy. Duża w tym zasługa znakomitej obsady, wśród której znaleźli się m.in. Michał Bajor, Jerzy Zelnik, Ewa Dałkowska i oszałamiająca Grażyna Szapołowska.
„Dzieje grzechu” Waleriana Borowczyka, straszyć nie miały – może co najwyżej bigotów. To arcydzieło filmowej erotyki nie ma w polskiej kinematografii równych. Ekranizacja skandalizującej powieści Stefana Żeromskiego z początków ubiegłego wieku w latach 70. nie wzbudziła już takich emocji, ale z pewnością nie przeszła bez echa. Na spotkanie z grzeszną Ewą Pobratyńską zapraszamy 16 lutego o 23.00.
„Wilczyca” to też klasyk, choć raczej innego rodzaju i mierzyć się może z takimi produkcjami, jak „Lubię nietoperze”. Nic dziwnego, w końcu to dzieło najsłynniejszego polskiego entuzjasty kina grozy – Marka Piestraka. Seans z historią spadającej na szlachecki dwór wilczej klątwy będzie z pewnością znakomitą okazją do porównania, który demon jest groźniejszy, bardziej perwersyjny i wyuzdany – wampir, czy wilkołak. Do badań zapraszamy 23 lutego, oczywiście o 23.00.
Ostatnim, wieńczącym cykl telewizji Kino Polska filmem będzie „Powrót wilczycy”, sequel filmu Marka Piestraka, zrealizowany zgodnie z dobrą zasadą „więcej znaczy lepiej”. Dobrą przede wszystkim z tego względu, że „więcej” znaczy w tym wypadku „więcej ponętnych ofiar krwiożerczego wilkołaka”. Wszystkich spragnionych widoku namiętnych pań opętanych przez demoniczną bestię, zapraszamy przed telewizory 2 marca.
koniec
16 grudnia 2009

Komentarze

16 XII 2009   15:49:13

To lepsze niż TROMA :)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Dostawca wody do firm - transport Gratis na terenie Polski

27 IV 2024

Rzetelny, terminowy dostawca wody do firm to oczekiwanie wielu firm oraz organizacji. Jeśli stoisz przed wyborem dostawcy wody mineralnej butelkowanej do firmy i Twoim celem jest zapewnienie pracownikom i klientom świeżej i zdrowej wody, jesteś we właściwym miejscu!

więcej »

Promocja: Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.