dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

muzyczne (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 36 »


freynir, 16-03-2024 21:31:
"nie są używane żadne chemiczne składniki"— jak to nie? A całe mnóstwo Al2O3, H2O, Al(OH)xSi2O5y, SiO2, NaAlSi3O8, CaAl2Si2O8, KAlSi3O8, to co? ;-P


Beatrycze, 05-03-2024 10:30:
Sorry, ale nie mogłam się powstrzymać, jak zobaczyłam tego "zwierzaka". Matko, jakie to szpetne. I tacy ludzie mają oficjalne wystawy...


Village Talkies, 28-02-2024 18:14:
Great information!!! Thanks for your wonderful informative blog.
Village Talkies a top quality professional Corporate Video Production Company in Bangalore and also best explainer video company in Bangalore & 3d, 2d animation video makers in Bangalore , Chennai, India & Maryland, Baltimore, provides Corporate & Brand films, Promotional, Marketing videos & Training videos , Product demo videos , Product video explainers, 2d, 3d Animation, Motion graphics, Whiteboard Employee videos and more for all start-ups, industries and corporate companies. From scripting to corporate, explainer & 3d, 2d animation video production , our solutions are customized to your budget, timeline and to meet the company goals and objectives.

Tak. A potem, wiesz, te stawy pęcickie trzeba było slalomem objeżdżać...

Marcin, 01-01-2024 20:11:
Tak dla pewności - dałem to piwo Piotrkowi???

To tylko ja, czy jeszcze komuś wydaje się że z wiekiem Pewuc zamienia się w Tomasza Knapika? :-)

freynir, 03-12-2023 18:45:
"do jakiegoś magazynu dla inżynierów"- prawdopodobnie "Młody Technik", ale mogły być też "Nowe Horyzonty".
"Jeżeli nie ma tam czarnego prochu, to nie można używać określeń typu „Niech mnie kule biją”"- błąd, kule jako amunicja były używane pierwotnie do proc i arbaletów.
"wyszły z ilustracjami: „Eryka” (u nas chyba wydanego bez)"- Eryk miał u nas dwa, można powiedzieć oryginalne, wydania. Pierwsze w typowym formacie ca~B5 bez ilustracji i drugie, praktycznie równoczesne, w rozmiarze ~A4, zgodne z oryginałem.
Co do muzyki okołopratchettowskiej- to jest temat-rzeka, tylko trzeba lubić klimaty heavy-metalowe i okoliczne.

Beatrycze, 03-12-2023 13:32:
"StarFest (...) nie osiągnął wielkich rozmiarów (nieco ponad pięć tysięcy uczestników)."
Ha, aż się stara poczułam. Za "moich czasów" niewielki konwent to było tak do 200 osób może, jeśli dobrze pamiętam. Fajnie, że fantastykę lubi tyle osób, którym chce się angażować w tego typu imprezy.
BTW, ale za tych "moich czasów" też były prelekcje o tym, że bitwy w kosmosie powinny wyglądać inaczej. Prelegent wtedy twierdził, że bardziej powinny przypominać starcia łodzi podwodnych.

Weil Deshalb, 02-12-2023 20:58:
Oczywiście, i to z przyjemnością!

Achika, 02-12-2023 14:16:
Łiiii, ktoś czyta moje relacje!

Weil Deshalb, 01-12-2023 23:49:
Tylko drobna uwaga: "Eryk" również wyszedł u nas pierwotnie z ilustracjami, ale wznowienia wydawane już były tylko bez.


Sławek, 06-11-2023 21:47:
MFKiG to obecnie faktycznie duża impreza i tu jest co oglądać na stoiskach, szczególnie że kupić się da i starsze klasyczne tytuły z epoki PRL-u*** i mnóstwo nowszych komiksów, często ze sporymi rabatami. Sama idea crossoverów obecnie nikogo już nie dziwi, ale niektóre z wymienionych to naprawdę osobliwe połączenia. Taga i Binksa również każdemu polecam, bo to niedługie, ale urokliwe dziełko. Słyszałem wcześniej o tych komiksowych alternatywnych opowieściach z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale mogłyby być w lekturze dość ciekawe. Fajna relacja:-)
*** To, że można kupić na Festiwalu dość już stare komiksy to plus, ale ceny niektórych spośród nich to już naprawdę spore sumy.


Yui-Zhen, 30-10-2023 19:01:
Powinno być: "Misiek: Jeżeli ktoś oglądał na Netfliksie (nie polecamy) nowych „Templariuszy” (nie polecamy), to niech obejrzy w Telewizji Polskiej starych „Templariuszy” (polecamy)."


Kaldekor.pl, 01-10-2023 17:48:
W odniesieniu do rozwijającej się mody męskiej, chciałabym podkreślić znaczenie dodatków i małych elementów wykończenia, które często bywają niedoceniane, ale mają wpływ na całość stylizacji. Skórzane paski czy mankiety mogą odmienić podstawową stylizację, dodając jej elegancji czy też casualowego charakteru. Zresztą, taka dbałość o detale ma swoje odzwierciedlenie również w aranżacji wnętrz, gdzie np. klasyczny stół może nabrać zupełnie innego wyglądu dzięki dobrze dobranym krzesłom czy oświetleniu. Jeśli mówimy o minimalizmie w modzie męskiej, warto również zwrócić uwagę na ekologiczne elementy. Wybierając ubrania wykonane z naturalnych materiałów, nie tylko zyskujemy na jakości, ale również działamy w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. To trochę jak z wyborem mebli do wnętrz w stylu skandynawskim, gdzie prostota idzie w parze z funkcjonalnością i dbałością o środowisko. Odnosząc się do jeansów, warto wspomnieć o możliwości ich customizacji. Niewielkie zmiany, takie jak dodanie naszywek czy przeszycia, mogą sprawić, że podstawowy element garderoby nabierze indywidualnego charakteru. W przypadku aranżacji wnętrza, podobny efekt można osiągnąć zmieniając np. uchwyty w meblach kuchennych lub dodając oryginalne oświetlenie. Co do neonowych kolorów, zgodzę się, że są one doskonałym sposobem na wyrażenie siebie. Ale warto pamiętać, że neon dobrze komponuje się z neutralnymi barwami, balansując i nie przytłaczając stylizacji. To zasada, którą można zastosować również w aranżacji wnętrz, gdzie jaskrawe kolory najlepiej prezentują się na tle stonowanych odcieni. Ogólnie rzecz biorąc, moda męska idzie w kierunku różnorodności i wyrazistości, a zastosowane w niej rozwiązania często można przenieść do świata aranżacji wnętrz, co tylko potwierdza uniwersalność dobrego designu.
Pozdrawiam,
https://kaldekor.pl


freynir, 18-09-2023 10:58:
Ech, przypomina mi się dawne Muzeum Kolei w Warszawie, na nieistniejącym już Dworcu Głównym. Również można było wszędzie wejść, dotknąć, część taboru była czynna technicznie. Dodatkowo w latach 80-tych to stamtąd (konkretnie z jednego, wydzielonego z terenu muzeum peronu) jeździły pociągi do Warki i Radomia.

Beatrycze, 17-09-2023 21:32:
Dawno temu tam byłam, jeszcze w latach 90tych z dziadkami. Nic już prawie nie pamiętam, ale zdaje się mi się podobało.


Sebastian, 26-08-2023 12:30:
@Kasia, @El Lagarto
Wywiad został przeprowadzony 26 maj 1999 roku.

El Lagarto, 24-08-2023 22:46:
Komentarz w oderwaniu od rzeczywistości tamtych czasów. Jeśli ktoś dostał wilczy bilet to NIE MÓGŁ STUDIOWAĆ, nie tylko na filologii.
Wywiad pochodzi z 2004 r. W momencie jego publikacji Jacek Kuroń żył, co łatwo sprawdzić.
Na wnet.fm jest podana inna wersja wydarzeń:
"Po wojnie właśnie z powodu 'niewłaściwego’ pochodzenia nie chciano go przyjąć na studia i rektor na prośbę matki pana Jęczmyka przyjął go na rusycystykę – bo tam było niewielu chętnych".
Co za bzdury. Nie musiał wybierać filologii rosyjskiej.Nie tylko filologie są i były na studiach. Ciekawe, kiedy ujawnił te opowiastki . Pewnie po śmierci Jacka Kuronia odzyskał pamięć


Pan Monsiuer, 30-07-2023 21:05:
Ciężko się czyta wypociny osoby, która nie ma wiedzy na temat przeszłości Pana Baranowskiego. Reklamy nie są autorskimi komiksami, a wiernymi kopiami prac zachodnich autorów. Pan "redaktor" pyta co wiemy o złoczyńcy? Koneserzy komiksu wiedzą tyle, że nie narysował go Pan Baranowski, to plagiat i kradzież! Rysownik mówi, że przy pracy przy reklamach nie ingerowano w "jego" twórczość? Litości, nie widzę tutaj rysunków tego Pana, ale widzę wierne kopie innych (zwłaszcza francuskich) autorów. Odsyłam Pana Owczarka do komiksowej literatury zachodniej zanim pogrąży swojego ulubionego rysownika.

1 2 3 36 »

Polecamy

Można się nią ogolić!

Niedzielny krytyk komiksów:

Można się nią ogolić!
— Marcin Osuch

Z których Jolskych?
— Marcin Osuch

Odbiło mi się trzy razy
— Marcin Osuch

Coś łysego bym ozłocił
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.