Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 7 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #9 (1)

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »
Seria ’Ultimate Team-Up’ zostanie zakończona na 16 numerze. Brian Bendis - scenarzysta wszystkich numerów - mówi, że seria od początku była pomyślana na określoną ilość numerów. Początkowo miało ich być 25 ale „z różnorakich powodów” zostanie zakończona wcześniej. Jednym z nich jest rezygnacja Bendisa z pisania kolejnych scenariuszy. Ostatnio zaangażował się w projekt filmu animowanego ze Spider-Manem, który będzie się ukazywał w MTV. Bendis twierdzi, że produkcja każdego numeru wymagała znacznie więcej pracy niż stworzenie komiksu ze stałą obsadą, zarówno bohaterów, jak i rysowników. Znalezienie rysownika, dobranie dla niego odpowiedniego bohatera i napisanie do tego scenariusza zabierało bardzo dużo czasu i energii. Bendis nie zamierza przestać pisać do innych serii Marvela: ’Ultimate Spider-Man’, ’Daredevil’ i ’Alias’.
• • •
Clive Barker's Hellraiser Collected Best TPB
Clive Barker's Hellraiser Collected Best TPB
Haki rozrywające ludzkie ciało. Ból (jakże często śmiertelny), który sprawia nieopisaną przyjemność. Najbardziej wyrafinowane sposoby zadawania cierpienia. Tajemniczy, łysy mężczyzna z głową nabitą gwoźdźmi i dziwna kostka-układanka, stanowiąca klucz do Piekła. Tak wygląda wiele wspólnych elementów opowieści pisanych na podstawie opowiadania Clive’a Barkera „Hellraiser„. Epic Comics wydało w latach 1990-1993 dwadzieścia numerów antologii z graficznymi wariacjami na ten temat, w wykonaniu najgłośniejszych nazwisk na ówczenym rynku komiksowym. Checker Book Publishing Group planuje wydanie „Clive Barker’s Hellraiser Collected Best TPB„ - ponad 200 stronicowy album z wyborem najllepszych nowelek ze wspomnianej antologii. Wśród twórców między innymi Clive Barker, Alex Ross, Neil Gaiman, Dave McKean, Mike Mignola, Scott Hampton, Marc Hempel i Gray Morrow. Znowu poleje się krew…
• • •
Początkowo seria ’Queen & Country’ pomyślana była jako dwumiesięcznik w którym wraz z rozpoczęciem nowej historii (co trzy-cztery numery) miała następować zmiana rysownika. Ósmy numer serii, zaczyna nową historię - ’Crystal Ball’, która będzie debiutem rysownika Leandro Fernandeza, pochodzącego z Argentyny. Przy okazji zmieni się częstotliwość ukazywania komiksu - teraz będzie miesięcznikiem, ale po zakończeniu każdej historii, będzie następowała miesięczna przerwa. Wynika to z ciepłego przyjęcia serii ze strony fanów.
• • •
Superman/Aliens II: Godwar #1
Superman/Aliens II: Godwar #1
Wszytsko zaczyna się po raz kolejny, gdy na Apokolips, planecie na której rządzi Darkseid oraz jego parademony, rozbija się statek przewożący Obcych. Dla Darkseida to doskonała okazja, by udoskonalić swoje wojenne hordy i stworzyć niezwyciężoną armię zdolną podbić New Genesis (zamieszkałą przez Nowych Bogów). A kiedy Superman pojawia się na New Genesis by odwiedzić starych znajomych nic nie zapowiada kolejnej walki na śmierć i życie. Superman / Aliens II: Godwar to czteroczęściowa miniseria z Dark Horse. Pisze Chuck Dixon, rysują Jon Bogdanove i Kevin Nowlan.
• • •
Firma Crossgen postanowiła poszerzyć swój krąg odbiorców i zamierza rozpocząć wydawanie horroru - ’Route 666’. Scenariusz napisał Tony Bedard, rysunki wykonał Karl Moline. Jest to opowieść o kobiecie o imieniu Cassie, która ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Podróżuje przez Stany i zabija przypadkowo spotkane osoby, twierdząc że są to potwory ukrywające się wśród ludzi i tylko ona jest w stanie je rozpoznać. Twierdzi również, że owe potwory kradną ludzkie dusze dla własnych, okropnych celów. Podejrzewacie, że jest niezrównoważona? A co jeśli ona ma rację?! Akcja komiksu dzieje się w latach pięćdziesiątych. Pierwszy numer już w czerwcu 2002.
• • •
Firma Chaos! specjalizująca się w horrorach zapowiedziała, że rozpocznie wydawanie komiksu Crow - postaci stworzonej przez Jamesa O`Barra. Komiks ukazywał się ostatnio pod szyldem Todd McFarlane Productions w wydawnictwie Image. Niestety mała popularność filmów (skierowanie od razu na video filmu ’The Crow: Salvation’, oraz zamknięcie po jednym sezonie serialu ’The Crow: Stairway to Heaven’) nie przyczyniała się do wzrostu zainteresowania komiksem. Chaos! ma własny sposób na przywrócenie bohaterowi powodzenia. Na początek zapowiedzieli crossover: ’Crow/Lady Death’.
• • •
Anarchy For The Masses TPB
Anarchy For The Masses TPB
Invisibles„ Granta Morrisona (wydawnictwo Vertigo) jest jednym z bardziej ambitnych komiksów istniejących na rynku. Komiks pełen symbolizmu, nawiązań do sztuki, kultury, symboli magicznych i tych zwykłych, stał się jedną z lektur obowiązkowych dla czytelników fantastyki. A dla fanów serii DC Comics przygotowało książkę niezwykłą. Anarchy For The Masses TPB to szczegółowe przypisy do każdego z zeszytów jakie się ukazały, chronologiczne (a to w przypadku tej serii, czasami jest trudną sprawą) biografie bohaterów oraz wywiady ze scenarzystą oraz rysownikami serii.
• • •
Na czerwiec zapowiedziana jest premiera kilkuczęściowej miniserii ze Spider-Manem i Black Cat w roli głównej. „Spider-Man / Black Cat: The Evil That Men Do„, jej scenariusz pisze Kevin Smith, rysunkiem zajmie się Terry Dodson - rysownik ’specjalizujący’ się w rysowaniu pięknych, atrakcyjnych kobiet - taką też ma być Czarna Kotka. Seria ma być swego rodzaju wstępem do regularnej serii, również pisanej przez Kevina Smitha, z tą bohaterką.
• • •
Spider-Girl’, ’Captain Marvel’ i ’Black Panther’ będą droższe o 25 centów. Ma to uchronić te serie przed zamknięciem, przynajmniej na rok.
• • •
Classic Star Wars:  A Long Time Ago... vol. 1 TPB
Classic Star Wars: A Long Time Ago... vol. 1 TPB
Zanim powstało wydawnictwo Dark Horse, komiksy z cyklu Gwiezdne Wojny były publikowane przez Marvel Comics. Pojawiła się wtedy długa, pełna przygód (i niekoniecznie trzymająca się aktualnych wydarzeń filmowych) seria licząca kilkadziesiąt numerów ilustrowana przez wielu klasycznych już rysowników. Na kilka tygodni przed premierą kolejnego epizodu kinowego tej sagi kierownictwo Dark Horse podjęło decyzję: Wznawiamy! Classic Star Wars: A Long Time Ago… V. 1 TPB będzie pierwszym z ośmiu tomów stanowiących kompletny przedruk wszystkich przygód z cyklu Star Wars jakie ukazały się w Marvelu. Kompletna kolekcja ma mieć 8 tomów po 300-400 stron.
• • •
Our Worlds at War’ - wielkie (kilkadziesiat tytułow, cztery miesiące) crossover jakie miało miejsce kilka miesięcy temu w świecie Supermana pozostawiło swoje żniwo. Na polu walki zginęło kilku znanych (choć jakby zapomnianych) bohaterów - nie zobaczymy (w każdym razie przez jakiś czas - w komiksach wszystko jest możliwe) Aquamana, Guya Gardnera, matki Wonder Woman oraz, pełniącego w ostatnich chwilach swojego życia funkcję ministra Obrony, ojca Lois Lane. Od tego czasu Superman musiał między innymi borykać się z powrotem Doomsdaya, Bizarro oraz kolejnej wersji Toymana – przed nim natomiast kolejne wyzwania. Jakie? Oto kilka z nich:
Adventures of Superman #603
Adventures of Superman #603
– Matka Lois Lane jest coraz bardziej zaniepokojona. Owszem, jej córka jest żoną pewnego dziennikarza z Daily Planet, ale fakt, że coraz częściej spotyka się z latającym facetem w trykocie wzbudza podejrzenia… Czy Lois ma romans z Supermanem? – To ptak! To samolot! To… Superdziecko? Na horyzoncie pojawia się maluch, którego moce przypominają do złudzenia te, które posiada nasz bohater. Czyżby Clark Kent kombinował z kimś na boku? – Kiedy dowiedział się o tym po raz pierwszy (na łamach Superman #2) roześmiał się w twarz przekazującym mu tę wiadomość i orzekł że to zbyt proste, zbyt niemożliwe. W kilkanaście lat później, gdy stał się prezydentem Stanów Zjednoczonych, a pewien urzędnik przedstawił mu tajne zdjęcia satelitarne przedstawiające lądowanie tajemniczego, kosmicznego, pojazdu na polu w pobliżu Smalville, Lex Luthor nie ma już żadnych wątpliwości. Superman to Clark Kent…. Najdłuższa komiksowa opera mydlana wśród superbohaterów trwa…
• • •
Spider-Man: Sweet Charity’ to 64 stronicowy one-shot szykowany na czerwiec. Scenariusz Ron Zimmerman, rysunki: Darick Robertson („Transmetropolitan„) i Rodney Ramos („Crimson„, „Out There„), okładkę namaluje J. Scott Campbell. Peter Parker jest zmuszony spędzić weekend w lesie z… J Jonahem Jamesonem! Okazje wyczuwa Scorpion, który postanawia na nich zapolować…
• • •
« 1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niedzielny krytyk komiksów: Śrubełek? Głowadzik?
Marcin Osuch

28 IV 2024

Każdy smok ma swój słaby punkt ukryty pod którąś z łusek. Tak było ze Smaugiem z „Hobbita”, tak było też ze smokiem z przygód Jonki, Jonka i Kleksa. A że w przypadku tego drugiego chodziło o wentyl do pompki? Na tym polegał urok komiksów Szarloty Pawel.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)
— Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #6
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.