Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Post.com.ix_ #2

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 4
DAILY BUGLE NEWS: Spider-Man
Spider-Man: Tangled Web #1
Spider-Man: Tangled Web #1
W marcu 2001 wystartować ma nowa seria z Peterem Parkerem w jednej z głównych ról. ’Spider-Man: Tangled Web’ ma jednak skupiać się na otoczeniu, w którym Pająk przebywa, na wpływie jaki obecność superbohatera ma na swoje otoczenie i środowisko. Seria ma z założenia pozostać antologią, w skład której wchodzić będą krótkie 2-3 odcinkowe opowieści.
Na pierwsze trzy numery przewidziany jest zespół twórczy znany już z tego, że potrafi zagwarantować dobrą rozrywkę - Garth ’Preacher’ Ennis i John ’Hitman’ McRea. Opowiedzą oni o człowieku, który był fanem Spider-Mana i spróbował powtórzyć eksperyment, który doprowadził do jego powstania. I o tym, co z tego powtórnego ekseprymentu wynikło.
Po nich serię odwiedzić mają - tym razem na jeden odcinek - Greg Rucka, oraz rysownik ’100 Bullets’ – Eduardo Risso, w opowieści o pewnym człowieku, który przez większość swego życia pracował dla bardzo wymagającego pracodawcy. I kiedy jeden z jego projektów nie udaje się – przez Spider-Mana - nasz bohater staje przed wizją utraty swojej pracy, a może nawet czegoś więcej. A to dlatego, że pracuje dla Kingpina (jednego z szefów świadka przestepczego Nowego Jorku). Greg Rucka obiecuje, że epizod przez niego pisany bedzie ’w profiu’ serii - będzie opowiadał o ludziach, nie o superbohaterach. Sam Spider-Man pojawić sie ma jedynie na 3-4 planszach.
Kolejnym zespołem autorskim - na dwa numery - ma być Peter ’Shade, the Changing Man’ Milligan wraz z jego nieodłącznym ilustratorem Duncanem ’Jay and Silent Bob’ Fegredo.
• • •
Amazing Spider-Man #30
Amazing Spider-Man #30
W regularnej serii ze Spider-Manem spore zmiany. Amazing Spider-Man od #30 zyskuje nowego scenarzystę, znanego już fanom fantastyki dość dobrze. J. Michael Straczynski – autor scenariusza do serialu ’Babylon 5’ oraz takich komiksów jak ’Rising Stars’ oraz ’Midnight Nation’ - zawita na kilkanaście miesięcy jako twórca przygód Pająka. Zamierza on wysłać Petera w podróż, która na zawsze odmieni jego życie.
Peter zawsze myślał, ze jest jedyny w swoim rodzaju. Nagle okaże się, że Spiereman nie jest anomalią. Spotka starszego mężczyznę, który dysponuje podobnymi mocami. Zna on sekret Petera i zadaje mi pytanie: "Czy pająk, który go ugryzł dał mu moce, ponieważ był napromieniowany, czy to sam pająk był źródłem uzyskanych mocy a napromieniowanie przyczyna śmierci tego pająka?". Obcy, o imieniu Ezechiel, opowiada Parkerowi historię o ludziach, którzy posiadali moce podobne do mocy Spider-Mana. To trwa od wieków i na Ziemi zawsze są dwie lub trzy osoby, które dysponują taką mocą.
Straczyński jest fanem komiksu od lat. Zawsze chciał pisać przygody Supermana, ale kiedy okazało się to niemożliwe zgodził się pisać scenariusze dla swego drugiego ulubionego bohatera – Spider-Mana właśnie.
"W Spider-Manie zawsze lubiłem to, że jest to opowieść o nim samym. Była to bardzo osobista opowieść o młodym mężczyźnie i jego walce. Ostatnio jednak ten klimat gdzieś zaginął. Komiks zaczął opowiadać o jego babce, dziewczynie, o Nowym Jorku… Potem nadeszły klony, kosmici, sam Pająk stał się postacią drugoplanową. Ja chcę to zmienić. Chcę pokazać nowe oblicze Pająka. Wszyscy wiedzą jak reaguje na Sinister Six i innych złoczyńców, ale czy ktoś wie co Peter sądzi na temat Boga? Co sądzi o dzieciach dorastających w slumsach, o skorumpowanych urzędnikach i biznesmenach?. Peter Parker wróci do szkoły, do której uczęszczał w dzieciństwie. Zobaczy tam graffiti, narkotyki, przemoc. Szkoła nie jest już bezpiecznym miejscem. Postanawia więc wrócić do szkoły i zaczyna pracę jako nauczyciel." - to słowa samego Straczyńskiego.
Ponadto pojawi się nowy superłotr - Morlun. Straczyński mówi o nim krótko: "bardzo zły, starożytny łowca". Nie ujawania na razie powodów, dla których Morlun poluje na Spider-Mana.
Rysunki do scenariuszy Straczyńskiego będzie robił John Romita Jr.
Kontrakt ze Straczyńskim został podpisany na rok, z możliwością przedłużenia.
DAILY BUGLE NEWS: X-Men
X-Force #116
X-Force #116
W ostatnim numerze dużo było o porządkach wśród mutantów. Teraz ciąg dalszy. Od maja X-Force zmienia swoje oblicze. Profesor X zawsze marzył o tym, aby ludzi i mutanci żyli w zgodzie i harmonii. Nowy skład mutantów żyje w tym śnie. Ósemka mutantów przekroczyła granicę i została zaadoptowana przez ludzkość: Zeitgeist, U-Go Girl, The Anarchist, Battering Ram, Plazm, Gin Genie, La Nuit i Doop. Nowi X-Force nie będą bezpośrednio należeć do uniwersum Marvela, lecz egzystować, gdzieś obok.
Komiks będzie rewolucyjny pod jeszcze jednym względem. Jego fabuła i wiat przedstawiony są na tyle kontrowersyjne, że seria nie została zatwierdzona przez tzw. Comics Code Authority, czyli stowarzyszenie, które czuwa nad poprawnością w komiksach. Pomimo tego Joe Quesada postanowił nie zmieniać scenariusza lecz wydać go bez znaczka. Jest to ryzykowana decyzja, ponieważ w tym momencie część sprzedawców może odmówić wystawienia tego komiksu na sprzedaż. Ale podejrzewam, że pan Quesada liczy na darmową reklamę, ponieważ wokół komiksu i faktu, że nie został ’obłożony kodem’ zaczął się robić spory szum.
• • •

MARVEL.COM AWARD

Jakiś czas temu na internetowej stronie Marvel Comics ogłoszono nową nagrodę: Marvel.com Award. Przyznawana jest ona przez internautów, którzy mogli oddawać swe głosy w kilku kategoriach. Oto wyniki w najważniejszych kategoriach (pełna lista na stronie www.marvel.com):

Najlepszy męski bohater:
Spider-Man 43% głosów
Wolverine 36%
Daredevil 11%
Thor 8%
Najlepsza supergrupa:
X-Men 67 %
Avengers 17 %
Fantastic Four 9 %
Thunderbolts 5 %
Najlepsza bohaterka:
Rogue 70 %
Invisible Woman 16 %
Warbird 8 %
Songbird 4 %
Najlepszy superłotr:
Dr. Doom 53 %
Green Goblin 35 %
Ma Gnucci 6 %
Count Nefaria 5 %
Najlepszy rysownik:
Adam Kubert 49 %
John Romita Jr. 25 %
George Perez 16 %
Andy Kubert 8 %
Najlepszy scenarzysta:
Brian Michael Bendis 35 %
Paul Jenkins 31 %
Kurt Busiek 20 %
Garth Ennis 12 %
Najlepszy numer pojedyńczy:
"Ultimate X-Men" #1 37 %
Ultimate Spider-Man" #1 36 %
"Punisher" #1 14 %
"Thor" #25 11 %
’Najgorętsza’ bohaterka:
Ultimate Jean Grey 54 %
Black Widow 34 %
Marlo 6 %
Rumiko Fujikawa 5 %
’Najgorętszy’ bohater:
Gambit 63 %
Matt Murdock 15 %
Tony Stark 13 %
T`Challa 8 %
Najlepiej ubrani:
X-Men (z linii "Revolution") 44 %
Ultimate X-Men 26 %
Iron Man 23 %
Giant Man 5 %
Kogo chciałbyć zobaczyć we własnej miniserii:
Rogue 48 %
Nick Fury 30 %
U.S. Agent 10 %
Warbird 10 %
Najlepsza miniseria, numer pojedyńczy:
Spider-Man: Death & Destiny 42 %
Punisher 26 %
Maximum Security 17 %
Sentry 12 %
Najlepsza seria regularna:
Ultimate Spider-Man 53 %
Avengers 24 %
Daredevil 14 %
Thor 7 %

Lobo - action figure
Lobo - action figure
POST.KOM.IX vol.2 #2 splodzili:
Nurek, Humpel - teksty;
Humpel - redakcja i opracowanie graficzne;
Adres kontaktowy: humpel@kki.net.pl
Adres archiwum (tutaj znajdziecie takze ilustracje):
http://www.komiksy.prv.pl/post_index.html
Więcej informacji o nowych seriach komiksowych z Polski i z zagranicy znajdziesz między innymi w serwisie komiksowym Esensji.
W nastepnym numerze: Joker: Last Laugh, Powers: Who Killed Retro Girl, The Little Endless Storybook
koniec
« 1 2 3 4
1 maja 2001

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niedzielny krytyk komiksów: Śrubełek? Głowadzik?
Marcin Osuch

28 IV 2024

Każdy smok ma swój słaby punkt ukryty pod którąś z łusek. Tak było ze Smaugiem z „Hobbita”, tak było też ze smokiem z przygód Jonki, Jonka i Kleksa. A że w przypadku tego drugiego chodziło o wentyl do pompki? Na tym polegał urok komiksów Szarloty Pawel.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

Post.com.ix #17
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix #15
— Tomasz Kontny, Tomasz Sidorkiewicz

DC Comics w październiku
— Tomasz Sidorkiewicz

Marvel w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

DC w sierpniu
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #10
— Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (2)
— Marcin Nęcek, Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #9 (1)
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #8
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Post.com.ix_ #7
— Paweł Nurzyński, Tomasz Sidorkiewicz

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Krótko o komiksach: Sierpień 2003, cz. 2
— Sebastian Chosiński, Daniel Gizicki, Wojciech Gołąbowski, Bartosz Jeziorski, Marcin Lorek, Piotr Niemkiewicz, Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.