Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Samotność we Wrocławiu

CK „Agora”
Wystawa Fotografii Autorskiej SAMOTNOŚĆ | Opieka kuratorska: Paweł Marcinkowski | Wernisaż: 13 października 2016, godz. 18.00 / wstęp wolny, | wystawa do 6 listopada 2016 / Galeria Centrum Kultury Agora | Wstęp: bezpłatny

CK „Agora”

Samotność we Wrocławiu

Wystawa Fotografii Autorskiej SAMOTNOŚĆ | Opieka kuratorska: Paweł Marcinkowski | Wernisaż: 13 października 2016, godz. 18.00 / wstęp wolny, | wystawa do 6 listopada 2016 / Galeria Centrum Kultury Agora | Wstęp: bezpłatny
Wystawa fotograficzna Samotność jest efektem warsztatów fotografii tradycyjnej zrealizowanych w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu, dzięki programowi Kuźnia Projektów. Tematem przewodnim warsztatów, było pokazanie przez uczestników tematu otaczającej nas samotności. Samotności ludzkiej, ale również architektonicznej. Warsztaty były również okazją do spróbowania swoich sił w ciemni fotograficznej, gdzie uczestnicy, uczyli się samodzielnie wywoływać film negatywowy oraz wykonywania odbitek pod powiększalnikiem. Po warsztatach prace nad tematem trwały nadal i każdy z uczestników zmierzył się z tematem Samotności na własnym podwórku. Poniżej przedstawiamy, krótkie sylwetki uczestników warsztatów, których prace mogą Państwo oglądać na powarsztatowej wystawie fotografii w CK Agora przy ulicy Serbskiej 5a we Wrocławiu, na którą gorąco zapraszamy.
MARCINKOWSKI Paweł – samouk, wykształconym na czasopismach, inspiracjach filmowych oraz warsztatach fotograficznych, na które uczęszcza oraz, które sam organizuje zapraszając do Wrocławiu fotografów, którzy go inspirują. Wielbiciel dobrej kawy, wina i wschodów słońca, które są najczęstszym tematem jego zdjęć. Od dwóch lat zakochany na nowo w fotografii analogowej i magii ciemni fotograficznej.
BOGUSŁAWSKA Marta – studentka komunikacji wizerunkowej i filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autostopuje dookoła świata, podróżuje również na rowerze, od małego tańczy i ciągle szuka czegoś dla siebie. Zakochana w poezji i w kinie, postanowiła spróbować z fotografią. Ciągle wszystko gubi, a kiedy padło na aparat cyfrowy musiała wygrzebać stare analogi.
BZOWY Magdalena – absolwentka Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Lubi fotografować w ciszy, ceni minimalizm, proste formy i ich przeciwieństwa, rzadko coś pomiędzy. Prywatnie jest chaosem, miłośniczką zwierząt i czekolady.
IGNASIAK Eliza – absolwentka Wrocławskiej Szkoły Fotografii, studentka 4 roku inżynierii akustycznej na Politechnice Wrocławskiej. Przygodę z aparatem fotograficznym zaczęła od zdjęć kwiatów w ogrodzie i dokumentowania wakacyjnych wyjazdów. Uwielbia swoją kotkę, która jest najwierniejszą modelką. Fotografuje codzienność, miasto, ludzi. Każdy temat stara się przedstawiać w niekonwencjonalny sposób. Jest na początku swojej drogi – poszukuje i eksperymentuje.
KOTWICA Andrzej – absolwent Politechniki Wrocławskiej, od lat zawodowo związany z najnowszymi technologiami a zwłaszcza telefonią komórkową. Pasjonat fotografii, video kamerowania, gór, podróży a zwłaszcza krajów hiszpańsko-języcznych. Fotografią cyfrową bardziej świadomie zajmuję się od 3 lat, analogową od pewnego pięknego weekendu we wrześniu 2016. „Odkrywam, tworzę i poszukuję nowych form uwieczniania rzeczywistości. Od jakiegoś czasu preferuję fotografię czarno-białą, która ma w sobie to coś…..”
ŚWIGOŃ Przemysław – zafascynowany wszystkim, co analogowe w fotografii. Zaprzedany tajemnicy zaklinania obrazu w srebrze.
SZABARKIEWICZ Iwona – wielbicielka rękodzieła, które również sama tworzy wspólnie z innymi w pracowni PANATO. Wszystko co robi, robi z sercem. Praca indywidualna nad małym bądź dużym rękodziełem, prowadzi do spokoju ducha i oczyszczenia umysłu, zmusza do przemyśleń. Fotografia analogowa jest kolejnym medium, przez które dzieli się z innym swoim spojrzeniem na Świat.
ZAJĄC-WALENCIAK Katarzyna – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku muzykoterapia oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika. Na co dzień łączy pasję i wykształcenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Zainteresowanie muzyką i innymi dziedzinami sztuki pozwala jej na zgłębianie wiedzy o świecie oraz ludzkiej naturze. W ostatnim czasie narzędziem poznania stała się dla niej fotografia
koniec
16 października 2016
Centrum Kultury „Agora”
ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław
tel. +48 71 325 14 83, 0 602 455 968

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2016-10-13 18:00
Do: 2016-11-06
CK „Agora”, Wrocław, Serbska 5a

Najnowsze

Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Znak i kolor w Radomiu
MCS „Elektrownia”

19 IV 2024

Rajmund Ziemski
Znak i kolor
Wernisaż: 12 kwietnia 2024
Wystawa czynna do 8 września 2024
Kuratorzy: Katarzyna Ziemska i Paweł Witkowski

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

CK „Agora”
— Granice wolności

CK „Agora”
— Kapelusz za sto tysięcy

CK „Agora”
— Dokładamy do pieca we Wrocławiu

CK „Agora”
— Wolność jest sztuką

CK „Agora”
— Get The Cat we Wrocławiu

CK „Agora”
— Opowieści tkaczy kanw we Wrocławiu

CK „Agora”
— Nabór monodramów na 16. Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

CK „Agora”
— Wypiekane piękno we Wrocławiu

CK „Agora”
— Brasilitis we Wrocławiu

CK „Agora”
— W żywiole improwizacji - konkurs

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.