Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Symetria asymetryczna w Warszawie

Bemowskie Centrum Kultury
Wystawa ilustracji Adama Kordasia „Symetria asymetryczna”
od 24/06/2024
Galeria Wschodząca BCK, ul. Rozłogi 18

Bemowskie Centrum Kultury

Symetria asymetryczna w Warszawie

Wystawa ilustracji Adama Kordasia „Symetria asymetryczna”
od 24/06/2024
Galeria Wschodząca BCK, ul. Rozłogi 18
Adam Kordaś – człowiek z XX wieku.
W 1973 roku pojawił w Warszawie początkowo jako chłopczyk z Nowolipek, potem chłopak z Pańskiej a ostatecznie od ponad czterech dekad zwykły szary człowiek osiadły na Bemowie. W zasadzie obcy we własnym mieście ponieważ słabo wchodzi w interakcje z rzeczywistością zawsze bardziej nastawiony do wewnątrz niż w stronę zewnętrznego świata. Prawie archeolog, prawie grafik komputerowy, prawie… Najkrócej mówiąc: „ot wariat chory na wyobraźnię, wiecznie w drodze spóźniony przechodzień” obdarzony (czy może raczej naznaczony) nieustanną potrzebą tworzenia czy to na kartce papieru czy też na ekranie komputerowego monitora „czegoś z niczego”.
Rysuje „od zawsze”. Niespecjalnie ładnie i składnie ale z uporem. Po swojemu i niekiedy w miarę zabawnie. Próbował wygrywać barwne cyfrowe „melodie” na elektronicznej katarynce już od zamierzchłych czasów ZX Spectrum +, choć bardziej „na poważnie” zajął się grafiką komputerową dopiero od początku XXI wieku gdy komputery stały się znacznie bardziej zdatne do wspomagania ich możliwościami fantazji twórcy. W 2007 nieco przypadkowo otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Logo Promocyjne Dzielnicy Bemowo. Od 2009 związany, najpierw bardzo luźno a z czasem znacznie ściślej z Internetowym Magazynem Kultury Popularnej „Esensja”. W 2013 zaproszony do składu barwnej redakcyjnej machiny Magazynu „Esensja” – od tego momentu pomniejszy trybik w dziale grafiki.
Symetria asymetryczna” narodziła się właśnie na łamach „Esensji” w 2009 roku i jest kontynuowana w regularnych odsłonach, aż po dziś dzień pojawiając się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Autorem nazwy cyklu jest sekretarz redakcji, Wojciech Gołąbowski, który walnie przyczynił się do zaistnienia „Symetrii asymetrycznej”, ponieważ przygarnął zarówno pokręcone cyfrowe obrazki jak i ich autora pod skrzydła Magazynu. „Symetria asymetryczna” to swoisty zapis przetworzonych przez cyfrową ewolucję myśli i wrażeń – gra z wyobraźnią, której wyłaniające się z prób okiełznania chaosu efekty najczęściej dla samego autora są niemałym zaskoczeniem. Każda wchodząca w skład cyklu grafika to niezwykła podróż, która wcale nie kończy się w momencie, gdy autor uznał swój w niej udział za wystarczający. Bowiem w samej naturze „Symetrii asymetrycznej” leży mnogość interpretacji jakie pojawiają się wraz z każdym nowym spojrzeniem, co sprawia, że wydawałoby się znany od dawna obraz nabiera niekiedy zadziwiająco świeżych treści. Warto też wspomnieć, że prace z cyklu „Symetria asymetryczna” miały zaszczyt zagościć na już 38 okładkach Internetowego Magazynu Kultury Popularnej „Esensja”.
koniec
10 czerwca 2024
Bemowskie Centrum Kultury
01-310 Warszawa, ul. Rozłogi 18
tel. +48 798 992 039

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2024-06-24
Do: 2024-07-14
Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa, Rozłogi 18

Najnowsze

Nieoczekiwana obecność w Chorzowie
Galeria MM

16 VI 2024

Dominika Stach – Nieoczekiwana obecność / malarstwo
3 czerwca 2024, 18:00 – 24 czerwca 2024, 18:00

więcej »
Monika Maurycy, Jest dobrze (fragment), 2024, wyróżnienie w konkursie OKNOPLAST FOR ART

Oknoplast for Art - wystawa pokonkursowa
Mocak

4 VI 2024

Miejsce: Galeria Beta
Data wystawy: 14.06.2024 – 15.09.2024
Wernisaż: 13.06.2024 godz. 18
Artyści: Ewa Bone, Marta Ciołkowska, Ewa Kozubal, Monika Maurycy, Michał Rejner, Vitalii Shupliak
Koordynatorka: Anna Jeznach

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.