Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Pojednanie - zaproszenie na ekspedycję fotograficzno-antropologiczną

Esensja.pl
Esensja.pl
Akademia Athanor zaprasza do udziału w fotograficzno-antropologicznej ekspedycji „Pojednanie”, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 4 maja 2012, na Podlasiu.

Pojednanie - zaproszenie na ekspedycję fotograficzno-antropologiczną

Akademia Athanor zaprasza do udziału w fotograficzno-antropologicznej ekspedycji „Pojednanie”, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 4 maja 2012, na Podlasiu.
fot. Krzysztof Łapka
fot. Krzysztof Łapka
Wśród zaproszonych gości tego niezwykłego pleneru znajdą się między innymi: Zbigniew Podsiadło, Alicja Ignaciuk, Piotr Borowicz, Tadeusz Żaczek, Paweł Janczaruk, Krzysztof Łapka, dr Angelika Uziębło, dr Elżbieta Wiącek, Daria Gumulińska, Anna Kupiszewska, Józef Konopacki, ks. Stanisław Opocki, Andrzej Saramowicz i Gabriela von Seltmann – wybitni artyści fotograficy, antropolodzy, religioznawcy, kulturoznawcy, podróżnicy i orientaliści.
Szczegóły i zgłoszenia: biuro@athanor.pl oraz pod nr tel. 512019335.
fot. Krzysztof Łapka
fot. Krzysztof Łapka
Zeszłoroczna, jesienna ekspedycja do Wysowej „Rebis – w poszukiwaniu kamienia filozoficznego” otworzyła nam, jej uczestnikom, oczy na przestrzenie, z istnienia których do tej pory nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę. Z dnia na dzień stają się one nie tylko źródłem wiedzy o nas samych, ale także pozwalają lepiej rozumieć miejsca i ludzi, wśród których żyjemy. Zasiana podczas wędrówek łemkowskimi ścieżkami tęsknota do zgłębiania tajemnic własnej tożsamości każe nam, po krótkim odpoczynku, ruszać w dalszą drogę. Tym razem, powiedzie nas ona na Podlasie – ziemię, której duch ukształtowany został przez spotkanie i koegzystencję islamu, judaizmu, chrześcijaństwa – głównie prawosławia.
fot. Krzysztof Łapka
fot. Krzysztof Łapka
Nasz fotograficzno – antropologiczny biwak zamierzamy rozbić nieopodal Wsi Waliły koło Gródka.Wyruszymy w niezwykłą podróż podlaskim Szlakiem Tatarskim. Odwiedzimy m.in. Kruszyniany, Bohoniki, Krynki, Sokółkę, Supraśl – miejscowości historycznie, architektonicznie i współcześnie związane nie tylko z kulturą tatarską i religią muzułmańską, ale również z mocno wpisaną w nie historią Żydów i zamieszkujących tam również licznie wyznawców prawosławia.
Uroki tych miejsc, rozciągających się pośród malowniczych krajobrazów Wzgórz Sokólskich, Puszczy Knyszyńskiej i Pagórków Nadświsłockich, będziemy uwiecznić na swoich fotografiach, korzystając z pomocy i rad artystów – fotografików: Zbigniewa Podsiadło, Piotra Borowicza, Alicji Ignaciuk, Tadeusza Żaczka, Pawła Janczaruka. Późne popołudnia i wieczory zamierzamy spędzić na rozmowach z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się m.in. orientaliści, kulturoznawcy, religioznawcy, antropolodzy oraz artyści, będący dla nas niekwestionowanymi autorytetami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. I tak zaproszenie przyjęli: dr Angelika Uziębło – religioznawca, współautorka filmów dokumentalnych z cyklu Małe Ojczyzny, Józef Konopacki – przewodniczący Oddziału Podlaskiego Związku Tatarów RP oraz Andrzej Ahmed Saramowicz, Szajch – założyciel Szkoły Nauk Sufich w Polsce, tłumacz i redaktor książki „W stronę serca”. Swoją obecnością zaszczyci nas również: dr Elżbieta Wiącek, Gabriela von Seltmann, ks. Stanisław Opocki, Daria Gumulińska i Anna Kupiszewska.
fot. Krzysztof Łapka
fot. Krzysztof Łapka
Chcielibyśmy aby naszej tegorocznej ekspedycji przyświecała idea pojednania, bowiem o gościnę poprosimy ziemię, która stała się wspólnym domem dla ludzi wielu odmiennych kultur i wyznań. Na siedzibę wyprawy wybraliśmy ośrodek Rozłogi we Wsi Waliły koło Gródka.


fot. Krzysztof Łapka
fot. Krzysztof Łapka
koniec
31 marca 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Naturalne metody pielęgnacji cery. Sekrety piękna z całego świata

25 VI 2024

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na tradycji, lokalnych zasobach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie możemy czerpać z mądrości różnych narodów, aby lepiej zadbać o swoją skórę. W tym artykule przedstawiamy kilka naturalnych metod pielęgnacji cery, które sprawdziły się w różnych zakątkach świata.

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »

Zachowaj młodość cery na dłużej - praktyczne wskazówki

27 V 2024

Co możesz zrobić dla skóry swojej twarzy, by spowolnić procesy starzenia?

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.