Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 lipca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Jantar i Goście w Gdańsku

Esensja.pl
Esensja.pl
ACK „Alternator”, Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar”
„Jantar i Goście” – to coroczny projekt Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, który skupia na jednej scenie grupy działające w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator”. Zespół „Jantar” tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych gdańskich uczelni, których pasją jest kontynuowanie i rozpowszechnianie polskiego folkloru i tradycji.

ACK „Alternator”, Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar”

Jantar i Goście w Gdańsku

„Jantar i Goście” – to coroczny projekt Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, który skupia na jednej scenie grupy działające w ramach Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator”. Zespół „Jantar” tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych gdańskich uczelni, których pasją jest kontynuowanie i rozpowszechnianie polskiego folkloru i tradycji.
Tym razem zaprezentują się w krakowiaku, oberku dziewcząt, suicie lubelskiej, suicie łowickiej, suicie rzeszowskiej i mazurze. Występ zespołu „Jantar” przeplata się z programem artystycznym zaproszonych Gości. W tym roku należą do nich:
  • Teatr Improwizacji „W Gorącej Wodzie Kompani” – aktorzy z Teatru Wybrzeżak o różnorodnych doświadczeniach scenicznych i profesjach, współpracują z ACK UG „Alternator”, przygotowując wtorkowe „W Gorącej Wodzie Kompani SZOŁ” na Uniwersytecie;
  • Zespół Tańca Celtyckiego UG „Animus Saltandi” – grupa pasjonatów, tancerze i miłośnicy szkockich i irlandzkich melodii, w swoim repertuarze mają zarówno tańce tradycyjne, jak i współczesne;
  • Zespół Tańca Brzucha UG „Agadir” – autorska formacja gotowa połączyć klasykę tańca z dalekiego Wschodu ze współczesnością i kobiecością Europy. Wszystko to przekłada się na pełne energii i oryginalności występy solowe i grupowe w klimacie rodem z baśni 1001 nocy!
Koncert jest częścią ogólnopolskiej akcji charytatywnej Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) pod wspólnym tytułem „KAPELE SERC”. Zespół jako członek PS CIOFF z ogromną przyjemnością dołącza się do tej akcji. Zbieramy fundusze na cele statutowe Fundacji „TRZEBA MARZYĆ”, czyli na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.
Zapraszamy pasjonatów dobrej zabawy, miłośników tańca, śpiewu i dobrego humoru, studentów, rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić niedzielne popołudnie 9 maja 2010 r. o godzinie 17:00 do auli Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6, w Gdańsku.
Bilety:normalny 20zł, ulgowy (legitymacje) 10zł
do nabycia na godzinę przed koncertem
Rezerwacje e-mail: gboszko@gmail.com, tel. kom. 504 584 577 (do odbioru na 30 min przed koncertem)
Dodatkowe informacje: www.jantar.ug.gda.pl.
Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR”
Działa przy Uniwersytecie Gdańskim od 1970 roku, zrzesza studentów i absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz innych gdańskich uczelni. Obecnie zespół składa się z grupy tanecznej, grupy wokalnej, kapeli i grupy początkującej. Bogaty repertuar JANTARA zawiera tańce z regionów: kaszubskiego, lubelskiego, krakowskiego, łowickiego i rzeszowskiego. W naszym zespole wszyscy mają możliwość nauczenia się regionalnych i narodowych tańców oraz ludowych utworów wokalnych. Jesteśmy roztańczoną, rozśpiewaną, pełną zaangażowania i dobrego humoru grupą. Od 2006 roku JANTAR należy do Polskiej Sekcji CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Jesteśmy znani zarówno w kraju, jak i poza jego granicami – gdzie zdobywaliśmy uznanie i liczne nagrody. Łączy nas nie tylko zamiłowanie do polskiego folkloru, tańca i śpiewu, ale także więzy przyjacielskie, jakie tworzą się w trakcie prób, spotkań i wyjazdów. Nad naszą techniką czuwa choreograf – Milena Jurczyk i kierownik muzyczny – Beata Makowska.
W Gorącej Wodzie Kompani
Podczas medytacji na zaśnieżonym szczycie Wieżycy, Bartek Arek, trójmiejski fizjoterapeuta samouk, odczuł duchowy imperatyw podarowania północnej Polsce teatru improwizacji. Tak mogłaby wyglądać geneza powstania Kompanów. Jednak są to czasy tak dawne, że nikt nie mógłby przysiąc, że tak było naprawdę. Pewnikiem natomiast jest to, że dalszy ciąg naszej historii jest improwizowany. Improwizowane procesy historiotwórcze (inaczej występy) otoczone są aurą tak głupkowatą jak i idiotyczną. Kompani do tego są dosyć urokliwi. Średnia wzrostu w grupie to 171centymetrów. ImproWystęp = (Pomysły Widzów + Umiejętności Improwizatorów + Duchowa Opatrzność Wieżyckiej Aury Bartka Arka – Poszukiwanie Odpowiedzi Na Ważne Pytania O Życiu) x Nonszalancja
Wszystkiego Najlepszego oraz Nigdy Nie Mów Nigdy!
Zespół Tańca Brzucha Uniwersytetu Gdańskiego „Agadir”
Taniec to forma wyrażania przez nas pełnego wachlarza emocji – od radości i afirmacji, aż do niepokoju miłości i tęsknoty, wszystko to w wersji orientalnej. W tańcu brzucha każdy ruch ciała jest jak ruch pędzla na płótnie, wykańczający gotowy obraz w przekaz tancerki dla publiczności. Zespół tańca „AGADIR” to nasza autorska formacja działająca pod skrzydłami Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR. Łączymy klasykę tańca z dalekiego Wschodu, wraz ze współczesnością i kobiecością Europy w nową jakość. Wszystko to przekłada się na pełne energii i oryginalności występy solowe i grupowe tworzące, w miejscu gdzie tańczymy, prawdziwą orientalną magię i klimat rodem z baśni 1001 nocy!
Zespół Tańca Celtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego „Animus Saltandi”
Jesteśmy grupą pasjonatów, która nigdy nie przepuści okazji, żeby potańczyć i pobawić się w rytmie szkockich i irlandzkich melodii. Tam gdzie na zabawie pojawia się Animus Saltandi  nuda ucieka precz. W swoich szeregach mamy wielu tancerzy z długoletnim stażem, jak i takich którzy swoją przygodę z tańcem dopiero rozpoczynają. Tańczymy tańce tradycyjne i współczesne. Korzystamy z dziedzictwa kulturowego Irlandii i Szkocji, jak również sami tworzymy układy choreograficzne. Jako zespół staramy się ciągle rozwijać, nawiązujemy kontakty z zewnętrznymi instruktorami, jeździmy na różne warsztaty, a wszystko to po to, by nasz drogi Zespół rósł w siłę i mógł cieszyć oko podczas licznie urządzanych pokazów. Animus Saltandi to dowód na to, że swoją pasję najlepiej pogłębiać z przyjaciółmi.
koniec
2 maja 2010
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”
ul. Wita Stwosza 58, 80-952 Gdańsk
tel. +48 58 523 24 50
fax +48 58 523 23 00

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
80-952 Gdańsk, ul. Bażyńskiego 1a
tel. (+48 58) 523-24-50
fax (+48 58) 523-23-00

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Jak nosić golfy męskie? Stylowy poradnik

27 VI 2024

Golfy męskie to klasyka garderoby panów, która powraca co sezon, zachwycając swoją wszechstronnością i elegancją. Jeśli zastanawiasz się, jak nosić golfy, ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak wkomponować ten element garderoby w swoje stylizacje.

więcej »

Promocja: Naturalne metody pielęgnacji cery. Sekrety piękna z całego świata

25 VI 2024

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na tradycji, lokalnych zasobach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie możemy czerpać z mądrości różnych narodów, aby lepiej zadbać o swoją skórę. W tym artykule przedstawiamy kilka naturalnych metod pielęgnacji cery, które sprawdziły się w różnych zakątkach świata.

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

ACK „Alternator”
— 3. FKA UG Made in Azja - Made in Japonia

ACK „Alternator”
— Przeszłość na kozetce w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Wehikuł Czasu w Gdańsku

ACK „Alternator”
— JachtFilm w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Kino wobec innych sztuk w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Kino apokalipsy w Gdańsku

ACK „Alternator”
— Menażki 2012 – Studenckie Spotkania Podróżnicze

ACK „Alternator”
— Sąsiedzi w Gdańsku

ACK „Alternator”, Kulturalny Kolektyw UG
— Kinomobilizacja w Gdańsku

ACK „Alternator”
— I Festiwal Kultury Azjatyckiej „Made in Azja”

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.