Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Grand Prix Sputnika dla filmu „Córka”

Esensja.pl
Esensja.pl

Grand Prix Sputnika dla filmu „Córka”

Jury – w składzie Dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, reżyser Wiesław Saniewski i krytyk filmowy, redaktor naczelny miesięcznika FILM Tomasz Raczek – niekwestionowanym Zwycięzcą Festiwalu ogłosiło film „Córka” Aleksandra Kasatkina i Natalii Nazarowej.
Jak podkreślili Jurorzy jest to film mocno osadzony w najlepszej rosyjskiej tradycji kinematograficznej, a jednocześnie nowoczesny i boleśnie aktualny. Film stanowi syntezę wszystkich cech, jakie znajdujemy we współczesnym kinie rosyjskim i w sposób spójny, a zarazem drapieżny ukazuje okrucieństwo społeczeństwa.
Drugą Nagrodę odebrał film Wasilija Sigariewa „Żyć”. Jest to dobrze skonstruowany obraz o ciekawym scenariuszu. Jak często zdarza się w kinie rosyjskim, tytuł przeczy treści – w poszczególnych częściach filmu żyjący muszą sobie radzić ze śmiercią bliskich, która przyćmiewa wszystkie inne sfery życia i zmusza bohatera do kreowania własnego świata.
Trzecią Nagrodę otrzymał film „Żyła sobie baba” Andrieja Smirnowa – pokazana na sposób epicki historia wiejskiej kobiety, żyjącej w czasach wielkich przemian w Rosji, wskazuje na źródła cierpień Rosjan i ciekawie pokazuje „rosyjską duszę”.
Na szczególną uwagę, a nawet na odrębną nagrodę zasługują aktorzy. Jurorzy jednogłośnie wyróżnili Janę Trojanową, aktorkę filmów „Żyć” Wasilija Sigariewa i „Kokoko” Awdotji Smirnowej. Trojanowa w obu filmach pokazała niezwykle wysoki poziom gry aktorskiej i umiejętność przystosowania się do dwóch zupełnie różnych ról. Warto także odnotować rewelacyjną rolę Daniły Kozłowskiego w filmie „Duchless” Romana Prygunowa. Kozłowski jest aktorem niezwykle plastycznym, o solidnym warsztacie aktorskim, dzięki czemu ma szansę stać się aktorem – symbolem swojego pokolenia.
Opinie widzów niewiele różniły się od werdyktu Jury. W głosowaniu publiczności zwyciężył bowiem film „Żyć” Wasilija Sigariewa, który wywoływał burzliwe dyskusje i ogromne emocje po każdym Sputnikowym pokazie.
6. „Sputnik nad Polską” rusza od jutra w Polskę, odwiedzi ponad 40 miast, prezentując kinomanom w całym kraju najlepsze rosyjskie filmy!
koniec
25 listopada 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Dostawca wody do firm - transport Gratis na terenie Polski

27 IV 2024

Rzetelny, terminowy dostawca wody do firm to oczekiwanie wielu firm oraz organizacji. Jeśli stoisz przed wyborem dostawcy wody mineralnej butelkowanej do firmy i Twoim celem jest zapewnienie pracownikom i klientom świeżej i zdrowej wody, jesteś we właściwym miejscu!

więcej »

Promocja: Czy zawód programisty to wciąż przyszłościowa profesja?

26 IV 2024

Od kilku lat w branży IT dało się zaobserwować pewien zastój w zapotrzebowaniu na informatyków i programistów. Wśród osób kształcących się w tym właśnie kierunku spowodowało to niemałą panikę. Czy jest się czego obawiać?

więcej »

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Inne recenzje

East Side Story: Bóg nie jest sentymentalny
— Sebastian Chosiński

Tegoż twórcy

East Side Story: Żona dekabrysty XXI wieku
— Sebastian Chosiński

East Side Story: Miasto w obliczu zarazy
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.