Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Pożegnania 2022 (1/4)

« 1 2 3

Jarosław Loretz

Pożegnania 2022 (1/4)

W marcu:
2. – Alan Ladd Jr., amerykański producent filmowy, dzięki któremu powstały m.in. „Akademia policyjna”, „Vice versa” z 1988, „Braveheart – Waleczne Serce” (Oscar), „Człowiek w żelaznej masce” czy „Niedokończone życie”.
2. – Tony Walton, brytyjski scenograf i projektant kostiumów, pracujący m.in. przy „Mary Poppins” Stevensona (nominacja do Oscara), „451 stopniach Fahrenheita” Truffauta, „Morderstwie w Orient Expressie” Lumeta (nominacja do Oscara), „Jeźdźcu”, „Czarnoksiężniku z krainy Oz” Lumeta (nominacja do Oscara), „Całym tym zgiełku” (Oscar) i „Śmierci komiwojażera” Schlöndorffa (nagroda Emmy).
12. – Peter Mooney, bardziej znany jako Pete St John. Irlandzki piosenkarz folkowy i autor piosenek, z których jedna – „The Fields of Athenry” – stała się z czasem nieoficjalnym hymnem irlandzkich fanów piłki nożnej. Piosenka jest na tyle popularna, że doczekała się nawet wersji punkowej oraz reggae, a wśród dziesiątków wykonawców znalazł się m.in. Michael Jackson.
13. – William Hurt, amerykański aktor święcący triumfy głównie w latach 80., począwszy od debiutanckich „Odmiennych stanów świadomości” (nominacja do Złotego Globu), przez „Żar ciała”, „Park Gorkiego”, „Pocałunek kobiety pająka” (Oscar, BAFTA, nagrody główne w Cannes oraz Wenecji), aż po „Dzieci gorszego Boga”, „Telepasję” (w obu przypadkach nominacje do Oscara i Złotego Globu) oraz „Alicję” Woody’ego Allena.
koniec
« 1 2 3
8 lutego 2023

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Magia i Miecz: Z niewielką pomocą zagranicznych publikacji
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

25 IV 2024

Na trzeci numer „Magii i Miecza” trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej, niż na drugi, ale warto było. Po raz pierwszy bowiem pojawił się w niej artykuł poświęcony systemowi Warhammer, a także opublikowano pierwszą przygodę z prawdziwego zdarzenia.

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Marzec 2024
Miłosz Cybowski

3 IV 2024

Marzec nie przyniósł zbyt wielu nowości ze świata Warhammera – do najważniejszych należy zaliczyć prezentacje kolejnych dwóch armii do The Old World.

więcej »

Magia i Miecz: Siłą rozpędu
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

13 III 2024

Drugi numer „Magii i Miecza” ukazał się na zasadzie siły rozpędu. Jeśli wierzyć informacji zawartej we wstępniaku, miał premierę dwa tygodnie po pojawieniu się numeru pierwszego.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.