dzisiaj: 2 maja 2024
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

muzyczne

więcej »

Zapowiedzi

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe (wybrane)

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
« 1 2 3 4 5 6 262 »


freynir, 29-10-2023 18:29:
PS- a nawet piąta "https://op.europa.eu/pl/publication-detail/-/publication/36af1ea4-619d-11ee-9220-01aa75ed71a1/language-pl/format-PDF/source-295394836".
PS2- uwielbiam konstrukcję i szybkość działania stron internetowych K.E.

freynir, 29-10-2023 18:21:
@zyx- recenzja trochę (;-p) spóźniona, w międzyczasie już wyszła część czwarta- "https://poland.representation.ec.europa.eu/events/paneuropa-vs-zmory-przeszlosci-2022-09-24_pl"
Następna część ma być o aferze korupcyjnej w Europarlamencie, tej dotyczącej organizacji MŚ w Katarze. Dowiemy się z tego komiksu jaką to świętością w UE jest praworządność.


szrawa, 22-10-2023 22:30:
Gdzie tu jest recenzja? Ja przeczytałem dokładne streszczenie zeszytu.


Marcin, 19-10-2023 08:48:
@zyx, Voight
Tak, aczkolwiek tutaj wspominam te pozycje, które także format miały taki sam jak "Jekyll".

Marcin, 19-10-2023 08:47:
@Voight
Tak, słusznie. Poprawione.

"Skrajności są największym problemem w każdym obszarze życia..." To prawda, ale czy zawsze da się obiektywnie określić, co jest skrajnością? Żyjemy przecież w świecie, w którym partie prawicowe nazywane są skrajnie prawicowymi, konserwatywne - nacjonalistycznymi i tak dalej. W ten sposób media i politycy świadomie przesuwają granice, by narzucać społeczeństwu, na kogo "nie wolno" głosować. I to jest prawdziwy problem.


Voight, 16-10-2023 21:14:
Już nie mówiąc o "Złotym pucharze" i "Szrankach i konkurach" z wiadomej serii.
Do autora: warto by ujednolicić pisownię nazwiska Marka Szyszki, bo na początku jest parę razy nieodmienione, a później w tekście już tak (czyli prawidłowo).
Polskie tez były na żółto, np. Diamentowa rzeka, Ogień nad Tajgą.

El Lagarto, 16-10-2023 17:42:
Na czarno-żółto wychodziły też tłumaczenia węgierskich historyjek obrazkowych (np. "Kapitan Blood", "Przygody Artura i Gemmy" w tomie z "Wywiadowcą XX wieku"), - co mogło zasugerować zagraniczne pochodzenie komiksu.
Dość długo myślałem, że to przedruk zagranicznego komiksu, takie na mnie niegdyś zrobił wrażenie.


freynir, 15-10-2023 11:06:
Nie wiem, czy ukazał się w Polsce, ale poleciłbym:
"Guardian of Fukushima"
Scenariusz: Fabien Grolleau
Rysownik: Ewen Blain
Również na faktach, ale bardziej przypomina reportaż z życia jednego z tych, co pozostali na terenach zagrożonych skażeniem.


Marcin Knyszyński, 11-10-2023 22:29:
Dokładnie! Nawet o tym pisałem przy okazji cyklu o twórczości Dicka.
- Bóg nie żyje - przerwał jej. - Znaleźli jego szczątki w roku 2019. Unosiły się w przestrzeni blisko Alfy.
Philip K. Dick, Nasi przyjaciele z Frolixa 8


Marcin, 10-10-2023 21:45:
O gustach się nie dyskutuje :-), ale tylko nadmienię, że nie odnosiłem kreski Rechta do rysunku Rosińskiego, a starałem się ocenić komiks od strony graficznej sam w sobie.

Paweł, 09-10-2023 09:00:
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Autorem recenzji odnośnie grafiki. Kreska niby przypomina tę G. Rosińskiego, ale raczej z okresu gdy p. Grzegorzowi już się coraz mniej chciało (co sam przyznawał na spotkaniach z fanami), czyli mniej więcej z okresu albumu Kriss de Valnor. Generalnie jest jeszcze bardziej niechlujna niż u Frédérica Vignaux. Twarz jak wyszła, tak wyszła, jest dobrze... A że często nie przypomina twarzy z rysunku obok? Kto by się tam przejmował... Klimat jak najbardziej został zachowany, osobiście jednak wolę gdy grafik bardziej przykłada się do szczegółów.
Jako całość nie jest źle, choć należy ten album traktować jak historię alternatywną niż jako rozwinięcie i uzupełnienie kanonu.


Kaldekor.pl, 01-10-2023 17:48:
W odniesieniu do rozwijającej się mody męskiej, chciałabym podkreślić znaczenie dodatków i małych elementów wykończenia, które często bywają niedoceniane, ale mają wpływ na całość stylizacji. Skórzane paski czy mankiety mogą odmienić podstawową stylizację, dodając jej elegancji czy też casualowego charakteru. Zresztą, taka dbałość o detale ma swoje odzwierciedlenie również w aranżacji wnętrz, gdzie np. klasyczny stół może nabrać zupełnie innego wyglądu dzięki dobrze dobranym krzesłom czy oświetleniu. Jeśli mówimy o minimalizmie w modzie męskiej, warto również zwrócić uwagę na ekologiczne elementy. Wybierając ubrania wykonane z naturalnych materiałów, nie tylko zyskujemy na jakości, ale również działamy w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. To trochę jak z wyborem mebli do wnętrz w stylu skandynawskim, gdzie prostota idzie w parze z funkcjonalnością i dbałością o środowisko. Odnosząc się do jeansów, warto wspomnieć o możliwości ich customizacji. Niewielkie zmiany, takie jak dodanie naszywek czy przeszycia, mogą sprawić, że podstawowy element garderoby nabierze indywidualnego charakteru. W przypadku aranżacji wnętrza, podobny efekt można osiągnąć zmieniając np. uchwyty w meblach kuchennych lub dodając oryginalne oświetlenie. Co do neonowych kolorów, zgodzę się, że są one doskonałym sposobem na wyrażenie siebie. Ale warto pamiętać, że neon dobrze komponuje się z neutralnymi barwami, balansując i nie przytłaczając stylizacji. To zasada, którą można zastosować również w aranżacji wnętrz, gdzie jaskrawe kolory najlepiej prezentują się na tle stonowanych odcieni. Ogólnie rzecz biorąc, moda męska idzie w kierunku różnorodności i wyrazistości, a zastosowane w niej rozwiązania często można przenieść do świata aranżacji wnętrz, co tylko potwierdza uniwersalność dobrego designu.
Pozdrawiam,
https://kaldekor.pl


Beatrycze, 06-09-2023 11:26:
Powiem, że ja zniechęciłam się do tej serii.
Mam wrażenie, że akcja rozwija się zbyt wolno, jakby scenarzystka chciała odwlec finał, rozbudowując wątki poboczne. I tak, jak piszesz - wątek Maiki tutaj to są trzy kroki wstecz - przecież w poprzednich tomach istotnym wątkiem było niejako godzenie się Maiki ze swoim dziedzictwem, dogadywanie z Zinnem. I nagle, kiedy wydawało się, że ona już to "przepracowała" mamy znów od początku.
Z Tuyą też to taka trochę zagrywka nie w porę, najpierw sprawiono, że się tę postać znielubiło, a teraz są ujawniane jej motywy, dość późno przecież.
Rysunki wydają mi się z tomu na tom coraz bardziej niechlujne i pośpiesznie kreślone. Macki tu, macki tam, jakieś z grubsza zaznaczane wzory i tekstury mające sprawiać wrażenie dopracowanych detali.

A zgrubiale — szpieżyna. I tak oto wkraczamy w ostępy słowiańskiej demonologii.

Płaski, 30-08-2023 22:59:
Niektórym to już naprawdę odwala z tym radosnym słowotwórstwem.

« 1 2 3 4 5 6 262 »

Polecamy

Śrubełek? Głowadzik?

Niedzielny krytyk komiksów:

Śrubełek? Głowadzik?
— Marcin Osuch

Można się nią ogolić!
— Marcin Osuch

Z których Jolskych?
— Marcin Osuch

Odbiło mi się trzy razy
— Marcin Osuch

Coś łysego bym ozłocił
— Marcin Osuch

Copyright © 2000-2024 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.