Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Hermann, Caza i inni, czyli zapowiedzi Wydawnictwa Kurc na rok 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
Esensja od samego początku współpracuje Wydawnictwu Kurc i regularnie obejmuje patronatem komiksy wydawane przez tę małą, ale prężną oficynę.

Hermann, Caza i inni, czyli zapowiedzi Wydawnictwa Kurc na rok 2017

Esensja od samego początku współpracuje Wydawnictwu Kurc i regularnie obejmuje patronatem komiksy wydawane przez tę małą, ale prężną oficynę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tytuły jakie ukazały się w roku 2016 świadczą o tym, że Wydawnictwo Kurc dysponuje komiksowym wyczuciem oraz gustem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom wielu sympatyków komiksu. „Storm”, „Druuna”, „Largo Winch”, czy „Vasco” to klasyczne europejskie serie, które w zasadzie nie wymagają rekomendacji. „Eksterminatora 17” Bilala należy natomiast uznać za komiks, na który długo czekało wielu miłośników talentu tego twórcy. Niemałą niespodzianką okazał się natomiast „Samotnik” Andrzeja Chyżego, który bez wątpienia przysporzył wiele radości miłośnikom polskich komiksów drukowanych w polskiej prasie w latach osiemdziesiątych. Krótko mówiąc rok 2016 był bardzo udany i pozwalał z optymizmem patrzeć w przyszłość. Teraz znamy już więcej szczegółów dotyczących planów wydawniczych na kolejny rok i trzeba przyznać, że zapowiada się on jeszcze ciekawiej.
Przede wszystkim oczywiście będą kontynuowane serie już rozpoczęte. Możemy zatem spodziewać się czwartego tomu „Storma” oraz drugiego tomu „Druuny”. W drugiej połowie roku dostaniemy także kolejnego „Largo Wincha” oraz „Vasco”. Natomiast decyzja o ewentualnej kontynuacji „Eksterminatora 17” rysowanej przez Igora Barankę zależy od wyników sprzedaży tomu pierwszego. Jednak rok 2017 będzie stał nie tylko pod znakiem kontynuacji. Wydawnictwo zaplanowało kilka naprawdę mocnych nowości. Przedstawiamy je w kolejności alfabetycznej.
Zgodnie ze znanym schematem zaczynamy od trzęsienia ziemi, a później napięcie będzie stopniowo rosło. Na początek idzie zatem klasyczny komiks duetu, który już dał się poznać polskiemu czytelnikowi – „Bernard Prince”. Tak, mistrz komiksu Hermann potwierdza swoją dominację na polskim rynku. Tym razem dostaniemy drugą po „Comanche” serię tworzoną wspólnie z Gregiem. Jednak zamiast westernowych klimatów czeka nas świetna awanturniczo-przygodowa opowieść o agencie Interpolu i jego towarzyszach. Bernard Prince, szyper Barney Jordan oraz hinduski sierota Djinn na pokładzie „Kormorana” wyruszą ku niesamowitym przygodom w pierwszej połowie 2017 roku, a ich perypetie będziemy śledzić trzymając w rękach opasłe wydania zbiorcze komiksu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W roku 2017 Wydawnictwo Kurc doda także nowy element do swojego wizerunku. Otóż obok klasycznych serii z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zaczną pojawiać się propozycje nowsze. Na przykład „Le voyage Extraordinaire” – seria autorstwa Denisa-Pierre Filippiego oraz Silvio Camboniego, która debiutowała w roku 2012. Ten stanowiący hołd dla opowieści przygodowych utrzymanych duchu prozy Juliusza Verne’a, okraszony elementami steampunkowymi komiks będzie publikowany w pojedynczych albumach, prawdopodobnie pod tytułem „Ekstraordynaryjna podróż”, choć ostateczna wersja polskiego tytułu nie jest jeszcze ustalona.
Poza seriami znajdziemy w ofercie wydawnictwa także opowieści krótsze – na przykład dyptyk „Lot kruka” („Le vol du corbeau”), który zostanie opublikowany w formie dwóch osobnych albumów. Autorem jest kolejny debiutant na polskim rynku komiksowym – Jean-Pierre Gibrat. Akcja opowieści rozgrywa się w okupowanej Francji w 1944 roku. Szczególnie urzekająca jest warstwa graficzna komiksu.
I na koniec jeszcze jeden debiut, ale za to jaki! Będzie to komiks autora który, choć jest wymieniany obok takich sław, jak Moebius, Bilal czy Druillet, nie miał do tej pory szczęścia do polskich wydań swoich dzieł. Chodzi o „Scènes de la vie de Banlieue” autorstwa Philippe’a Cazy. Komiks ukaże się formie integrala, najprawdopodobniej pod tytułem „Sceny z życia blokowisk”.
Dla wszystkich, którzy cieszą się z tych zapowiedzi mamy jeszcze jedną informację. To nie wszystkie komiksy, jakie Wydawnictwo Kurc wyda w 2017 roku! Miłośników komiksu europejskiego czeka jeszcze co najmniej jedna wybuchowa niespodzianka.
koniec
14 stycznia 2017

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Nie ufaj nikomu
— Paweł Ciołkiewicz

Ahoj, przygodo!
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż twórcy

Miasto grzechu i występku
— Sebastian Chosiński

Konflikt pokoleń
— Sebastian Chosiński

Gwiazda wyrwana z galaktyki
— Sebastian Chosiński

Diamenty nie zapewniają wieczności
— Sebastian Chosiński

Na miedzianej ziemi
— Tomasz Nowak

Prawo i bezprawie
— Tomasz Nowak

Odwaga i poświęcenie
— Sebastian Chosiński

Prosto i spójnie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Tragedia pomyłek
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Co za porąbana rodzinka!
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.