Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Przystanek Andrychów

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
Galeria sztuki RYNEK 7 w Andrychowie serdecznie zaprasza na wystawę z prac należących do zbiorów galerii, zatytułowaną „PRZYSTANEK ANDRYCHÓW”. Ekspozycja trwać będzie od 2 lipca do 30 sierpnia 2011 roku.

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7

Przystanek Andrychów

Galeria sztuki RYNEK 7 w Andrychowie serdecznie zaprasza na wystawę z prac należących do zbiorów galerii, zatytułowaną „PRZYSTANEK ANDRYCHÓW”. Ekspozycja trwać będzie od 2 lipca do 30 sierpnia 2011 roku.
W wystawie prezentowane będą prace artystów:
Bury Zbigniew
Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Jest rozpoznawalny zarówno ze względu na konsekwentnie poruszaną tematykę, jak i wypracowanie charakterystycznego języka artystycznego – powstałego przez stopniowe upraszczanie form, geometryzację,którą cechuje odręczna swoboda, deformacja czy nawet wykoślawienie poszczególnych elementów.
Najnowszym projektem artysty są kompozycje ”Nad grobem” złożone z zestawianych w równe rzędy kafli ceramicznych, barwnie szkliwionych, o różnych formatach. Motywem dekorującym kafle są schematyczne różnobarwne kwiaty.
Firek Marek
urodzony w 1958 roku. Wraz z Rafałem Bujnowskim, Marcinem Maciejowskim i Wilhelmem Sasnalem założyciel i członek grupy artystycznej Ładnie – nieformalnej grupy artystycznej, założonej w Krakowie w 1996 roku i działającej do 2001. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Obecnie pracuje w Samodzielnym Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Hołard Józef
Józef Hołard urodził się w 1957 r. w Oświęcimiu. Studiował w Krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 1983 r. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Tomasza Jury. Jest autorem szeregu wystaw indywidualnych w Bielsku Białej,Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Zakopanem, Opolu, Tychach i za granicą, Niemczech, Austrii, Belgii. Brał również udział w wielu wystawach zbiorowych w Holandii, Szwajcarii, Chorwacji oraz w Warszawie, Szczecinie, Bielsku Białej. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Od 1986 roku jest pracownikiem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,Filia w Cieszynie. Od 2000 roku na stanowisku adiunkta II stopnia. Obecnie profesor i Kierownik Katedry Projektowania Graficznego.
Jargusz Piotr
Piotr Jargusz urodził się w 1960 r. w Krakowie. Odbył studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom uzyskał w pracowni prof. Włodzimierza Kunza w 1987 r.). Następnie studiował także na Wydziale Grafiki pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Ukończył Studium Pedagogiczne w macierzystej ASP. W latach 1987, 1990 i 1997 był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie jest adiunktem (II st. kwalif.) w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem oraz pracą pedagogiczną. Jest także autorem tekstów o sztuce.
Kurdziel Roman
Urodzony w 1935 roku w Brzezince k/Oświęcimia, mieszkaniec Andrychowa, absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, przez długi okres instruktor – plastyk Wadowickiego Domu Kultury. Stosował różne techniki plastyczne – olej, akwarelę, pastel, grafikę, linoryt, rysunek, rzeźbę w drewnie i kamieniu, tkaninę. Operował plamą, był kolorystą. Uczestniczył w plenerach ogólnopolskich, wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Współzałożyciel Grupy Twórców Nieprofesjonalnych „MY” i członek innych grup twórczych.
Zmarł w 2011 roku.
Obrzydowski Wiesław
Urodził się w 1938 w Krakowie. Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, pod kierunkiem: W. Taranczewskiego, T. Łakomskiego, C. Rzepińskiego. W 1966 otrzymał dyplom w pracowni H. Rudzkiej-Cybisowej. Do początku lat 80-tych jego twórczość pozostawała w cieniu życia artystycznego. Artysta nie mieścił się w kanonach awangardowych poszukiwań sztuki lat 60-tych i 70-tych. W 1987 jego prace wystawiane były w ramach ekspozycji „Realizm radykalny, abstrakcja konkretna” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dwa lata później, sopockie BWA zorganizowało retrospektywna wystawę jego prac. Na początku lat 80-tych zaklasyfikowany został, jako prekursor „polskiej ekspresji” i „kontynuator figuracji lat 50-tych”. Wtedy to Obrzydowski spalił prawie wszystkie dzieła, które powstały w latach 1966-68 i zaczął przeciwstawiać się obowiązującemu koloryzmowi. Jego prace charakteryzuje niechlujność i brzydota, artysta często malował na odwrocie płócien, bądź na blejtramach. Ostatnio jego malarstwo złagodniało, pojawia się w nim coraz więcej scen z życia rodzinnego. Dominujące dawniej czerwienie i zielenie, zastąpiły: żółcienie, błękity i fiolety.
Pustelnik Karol
Karol Pustelnik (ur.1918 r) jest artystą o statusie osobnego w Grupie Krakowskiej.
Mimo, iż związany z nią od początku jej istnienia, pozostawał dotąd jak gdyby na uboczu głównych trendów i mód artystycznych, wierny swej własnej – jak sam zwykł mówić ochocie do malowania.
W jego obrazach mieszają się elementy zaczerpnięte z rzeczywistości z tymi, które są dziełem wyobraźni, cytaty ze świata przyrody i cytaty ze świata sztuki. Postacie i zwierzęta, przedmioty i wnętrza, drzewa i kwiaty, madonny jak z ludowych obrazków – podporządkowane są tutaj szczególnej, irracjonalnej przestrzeni, gdzie współistnieją w dziwnej symbiozie. Niczym wyjęte ze zwykłych kontekstów, przedmioty gotowe, prawem wyboru artysty przeniesione na płótno, zderzone ze sobą – spotykają się tu w umownej wielowymiarowej przestrzeni jak collage’u, czy – kiedy indziej w przestrzeni symultanicznej, jak z pop-artowskiego obrazu. Pozornie przemieszane ze sobą elementy różnych poetyki różnych rzeczywistości – tworzą jednak nowe, spójne wewnętrznie całości podporządkowane szczególnym poczuciem ładu. Artysta zmarł w 2010 roku.
Żebrowski Leszek
Ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie ASP) w pracowni projektowania graficznego prof. Jerzego Krechowicza.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką artystyczną, rysunkiem satyrycznym, projektowaniem wydawniczym, organizuje akcje plastyczne (Otwarta Pracownia, Przyśpieszenie, Firma Portretowa ), ale najczęściej postrzegany jest jako twórca ponad 250 plakatów głównie o tematyce kulturalnej. Zaliczany jest do nurtu portretowego w plakacie polskim. W rysunkach wykonanych najczęściej techniką aerografu stara się nawiązując do Witkacego oddać za pomocą deformacji psychikę portretowanego (cykle: Kukułcze gniazdo, Maszkarony).Opracował własną technikę druku polegającą na rysowaniu bezpośrednio na płycie offsetowej i odpowiednim jej naświetleniu.
Serdecznie zapraszamy!!
Pragniemy również poinformować, iż w okresie wakacyjnym galeria będzie NIECZYNNA w terminach: 07 – 17 lipca 2011 oraz 06 – 20 sierpnia 2011.
koniec
1 lipca 2011
Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
34-120 Andrychów, ul. Rynek 7
tel. 502 840 347
Czynne: pn-śr 10:00-16:00; cz-pi 10:00-17:00; so 10:00-14:00; niedziela nieczynne

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nieoczekiwana obecność w Chorzowie
Galeria MM

16 VI 2024

Dominika Stach – Nieoczekiwana obecność / malarstwo
3 czerwca 2024, 18:00 – 24 czerwca 2024, 18:00

więcej »

Symetria asymetryczna w Warszawie
Bemowskie Centrum Kultury

10 VI 2024

Wystawa ilustracji Adama Kordasia „Symetria asymetryczna”
od 24/06/2024
Galeria Wschodząca BCK, ul. Rozłogi 18

więcej »
Monika Maurycy, Jest dobrze (fragment), 2024, wyróżnienie w konkursie OKNOPLAST FOR ART

Oknoplast for Art - wystawa pokonkursowa
Mocak

4 VI 2024

Miejsce: Galeria Beta
Data wystawy: 14.06.2024 – 15.09.2024
Wernisaż: 13.06.2024 godz. 18
Artyści: Ewa Bone, Marta Ciołkowska, Ewa Kozubal, Monika Maurycy, Michał Rejner, Vitalii Shupliak
Koordynatorka: Anna Jeznach

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7, MDK Andrychów
— Garwol w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Karol Pustelnik w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Bartosz Beda w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Alex Johanson w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Wincenty Ćwiertka w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— 1 maja - pokaz plakatów w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Chrobak w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Alaska. Last Frontier w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Ceramika w Andrychowie

Galeria Sztuki Współczesnej RYNEK 7
— Będzie STRASZnie w Andrychowie

Wkrótce

zobacz na mapie »

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.