Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Miejska Rzeźba Wodna w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
Akustyczny koncert oraz piknik na trawie (lemoniada, owoce, leniuchowanie) to aktywności inaugurujące powstanie Miejskiej Rzeźby Wodnej, która w sierpniu i wrześniu będzie urozmaicała okolicę budynku zdroju oligoceńskiego na warszawskim osiedlu Mariensztat.

Fundacja Bęc Zmiana

Miejska Rzeźba Wodna w Warszawie

Akustyczny koncert oraz piknik na trawie (lemoniada, owoce, leniuchowanie) to aktywności inaugurujące powstanie Miejskiej Rzeźby Wodnej, która w sierpniu i wrześniu będzie urozmaicała okolicę budynku zdroju oligoceńskiego na warszawskim osiedlu Mariensztat.
Miejska Rzeźba Wodna to instalacja rzeźbiarsko-architektoniczna uzupełniająca pawilon zdroju oligoceńskiego przy ulicy Furmańskiej o dodatkowe funkcje socjalne. Dwumiesięczny eksperyment społeczno-kulturalny przekształca zapominany dotąd budynek zdrojowy w miejsce spotkań sąsiedzkich, działań artystów i aktywistów, a przede wszystkim odpoczynku i wytchnienia podczas upalnego lata. Instalacja na nowo otwiera zdrój dla mieszkańców miasta – umożliwia korzystanie z bogactwa wody oligoceńskiej także na zewnątrz budynku, zachęca do aktywnego wypoczynku, wzbogaca zdrój o funkcje kulturalne…
W trakcie dwóch letnich miesięcy instalacja stanie się miejscem wypoczynku i relaksu oraz realizacji koncertów, wykładów, dyskusji, warsztatów, dancingów i wycieczek. Szczegółowy program Rzeźby Wodnej dostępny będzie na stronie www.funbec.eu i pozostaje otwarty na pomysły/sugestie jej użytkowników.
Woda oligoceńska to miejski ewenement architektoniczny i geologiczny. W Warszawie w przeciągu 100 lat eksploatacji wód artezyjskich odwiercono ponad 200 studni. Uzyskiwana w ten sposób woda wykorzystana jest nie tylko przez mieszkańców miasta, lecz miała również duży wpływ na rozwój warszawskiego przemysłu – pierwsza studnia artezyjską na terenie Warszawskiej Pragi, odwiercona w 1896r., dostarczała wodę na potrzeby Składów Monopolu Spirytusowego przy ulicy Ząbkowskiej, a w czasie wojny zaopatrywała w wodę ludność całej dzielnicy.
Ewa Rudnicka – absolwentka Ecole Nationale Supériure d’Architecture Paris la Villette zaangażowana w interdyscyplinarne projekty rozwoju miasta we Francji i w Polsce. Zajmuje się projektowaniem i propagowaniem prospołecznych i artystycznych działań w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z grupami architektonicznymi takimi jak Raumlabor Berlin czy EXYZT z Paryża jak również ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zwolenniczka architektury tymczasowej i „autokonstrukcyjną”, gdzie architekt na placu budowy styka się bezpośrednio z materią i samemu buduje. Współtwórczyni wraz z francuskim kolektywem architektów EXYZT instalacji UFO, zrealizowanej latem 2011 roku na Placu Na Rozdrożu w Warszawie. Projekt ten został nagrodzony przez publiczność nagrodą „Wdechy” jako wydarzenie roku 2011.
koniec
25 lipca 2012
Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana
00- 533 Warszawa, ul. Mokotowska 65/7
tel. +48 22 625 51 24
fax +48 22 827 64 62

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2012-08-03 18:00
Do: 2012-09-30
Fundacja Bęc Zmiana, Warszawa, Furmańska

Najnowsze

Anna z Bronowic w Krakowie
Muzeum Krakowa: Rydlówka

26 VI 2024

„Anna z Bronowic”
Wystawa czasowa w Rydlówce
25.06.2024-15.09.2024

więcej »

Promocja: Naturalne metody pielęgnacji cery. Sekrety piękna z całego świata

25 VI 2024

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na tradycji, lokalnych zasobach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie możemy czerpać z mądrości różnych narodów, aby lepiej zadbać o swoją skórę. W tym artykule przedstawiamy kilka naturalnych metod pielęgnacji cery, które sprawdziły się w różnych zakątkach świata.

więcej »

Nic nie robię nic we Wrocławiu
Galeria Entropia

21 VI 2024

Nic nie robię nic – Tomasz Opania
Z cyklu SYTUACJA JEST DOSKONAŁA
18.06–9.07.2024
kurator: Marcin Mierzicki

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Fundacja Bęc Zmiana, Narodowy Instytut Audiowizualny
— Rewolucja Cyfrowa Muzyki w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana, Państwowe Muzeum Etnograficzne
— Architektura VII Dnia w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Uzdrowisko w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Synchronicity 2012 w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Żywoty zwierząt w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Stypendium dla młodych artystów

Fundacja Bęc Zmiana, Galeria Raster
— Eksperyment nie może być kontynuowany w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana, Kordegarda
— Przystanki polskie w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Boniek w Warszawie

Fundacja Bęc Zmiana
— Premiera USE-IT Warsaw 2012

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.