Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Moving Baltic Sea – konkurs filmowy, konkurs fotograficzny

W imieniu organizatorów zaprasamy do konkursów „Historie znad morza” oraz „Bałtyk w obiektywie”, organizowanych w ramach festiwalu Moving Baltic Sea.

Moving Baltic Sea – konkurs filmowy, konkurs fotograficzny

W imieniu organizatorów zaprasamy do konkursów „Historie znad morza” oraz „Bałtyk w obiektywie”, organizowanych w ramach festiwalu Moving Baltic Sea.
Ogólnie o festiwalu:
Moving Baltic Sea to międzynarodowy festiwal przemieszczający się na żaglowcu przez wody Bałtyku. W trakcie podróży od Rostoku po Sankt Petersburg planowane są przystanki w Gdańsku, Kaliningradzie, Rydze oraz Narva-Joesuu (Estonia).
Od początku lipca do końca sierpnia we wszystkich tych miastach odbędą się: pokazy filmów konkursowych, warsztaty ekologiczne, fotograficzne i dziennikarskie, koncerty lokalnych zespołów oraz dyskusja panelowa z udziałem naukowców, polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i młodzieży.
Działania mają przyświecać kilku prostym, ale jakże ważnym celom.
Moving Baltic Sea będzie platformą do wymiany kulturowej między państwami regionu, wciąż jeszcze podzielonego granicą dawnych podziałów politycznych. Morze Bałtyckie może stać się nie tylko szlakiem komunikacyjnym, lecz także przedmiotem wspólnej troski, jak i zamiłowania mieszkańców jego południowych wybrzeży. Uczynienie z Bałtyku wspólnego dobra umieszczone jest w szerszym kontekście idei ekologicznych i obywatelskich, które stanowią ważne wartości dla organizatorów festiwalu.
Dwoistą naturę imprezy tworzą organizatorzy będący z jednej strony przedstawicielami instytucji promujących zarówno kulturę jak i ekologię, a z drugiej reprezentujący organizacje pozarządowe. (W Polsce są to Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.)
Inicjatorem festiwalu jest niemieckie stowarzyszenie Moviemiento e.V. Grupa młodych działaczy z Berlina uzyskała doświadczanie i osiągnęła duży sukces podczas podobnego projektu. W myśl idei wielopłaszczyznowych spotkań różnych narodowości i kultur naszego kontynentu zrealizowano serię plenerowych pokazów filmowych „Moviemiento – filmy krótkometrażowe w drodze” w wielu miastach Europy. Dzięki dotychczasowemu skutecznemu wcielaniu w życie idei integracji kulturalnej krajów Unii Europejskiej projekt Moving Baltic Sea otrzymał dofinansowanie z Programu „Młodzież”.
Gdańsk ma szczęście stać się drugim przystankiem na trasie żaglowca „Lovis”. Otwarcie imprezy nastąpi podczas parady teatrów ulicznych oraz pokazów fireshow inaugurujących czterodniowy pobyt załogi Moving Baltic Sea w dniach 12-15 lipca 2008.
W czasie czterech dni planowane są atrakcje bedące stałym elementem festiwalu we wszystkich krajach, w których będzie gościł zespół Moviemiento.
Będą to:
  • plenerowe pokazy filmów nadesłanych na specjalny miedzynarodowy konkurs pod hasłem „Historie znad morza”
  • dyskusje panelowe poświęcone zagadnieniom związanym z wpływem stanu wód Morza Bałtyckiego na organizmy morskie i życie mieszkańców panstw nadbałtyckich
  • 48. godzinny konkurs filmowy na stworzenie krótkiej formy przygotowywanej spontanicznie i na czas
  • warsztaty zachęcające dzieci i młodzież do podejmowania aktywności na rzecz ochrony środowiska Bałtyku
  • warsztaty dziennikarskie uczące, w jaki sposób zajmować stanowisko w sprawie ważnych kwestii, które są udziałem wszystkich obywateli
Dzięki spotkaniu żeglarzy w ramach X Baltic Sail festiwal Moving Baltic Sea w Gdańsku będzie miał szczególny charakter. Wydarzeniami, które staną się wyróżnikiem polskiej odsłony przedsięwzięcia będą:
  • wystawa prezentująca wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Bałtyk w obiektywie”
  • koncerty muzyki żeglarskiej i wieczorki w klubie morza Zejman Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy
  • udział zespołu Moving Baltic Sea w wyścigach smoczych łodzi zorganizowanych w trakcie festiwalu żeglarskiego Baltic Sail
Międzynarodowe grono organizatorów liczy na pozytywne efekty projektu, który mógłby zaowocować wyłonieniem nowych talentów filmowych, podniesieniem świadomosci wspólnej tożsamosci europejskiej, działalności społecznej oraz problemów ekologicznych. Oczywiście w tym wszystkim, załoga żaglowca „Lovis” chciałaby w uczestnikach Moving Balic Sea pozostawić wrażenie dobrej zabawy i mile spędzonego czasu.
O konkursie filmowym:
Traktując projekt „Moviemiento – filmy krótkometrażowe w drodze”, jako prekursora Moving Baltic Sea konkurs filmowy stanowi ważny element całego festiwalu.
Tematem przewodnim konkursu jest hasło „Historie znad morza”. Jury będzie uwzględniało prace, które w pomysłowy sposób nawiązują do tego hasła.
Formułując ten temat bardzo ogólnie organizatorzy imprezy oczekują na kreatywne podejście do motywów morza, podróżowania, ekologii oraz kultury, które to elementy tworzą Moving Baltic Sea.
W myśl idei integracji i współpracy kulturowej w konkursie biorą udział obrazy z Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Norwegii, Polski, Rosji oraz Szwecji. Poza zawężeniem kręgu geograficznego pochodzenia uczestników, jury nie stawia żadnych ograniczeń, także co do gatunku i formy zgłaszanych produkcji.
Jedynymi wymaganiami jest nadsyłanie prac nie dłuższych niż 20 minut w formacie DVD lub Mini DV (organizatorzy zastrzegają sobie zatrzymanie nadesłanych kopii). Wraz z płytą należy przesłać także wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można pobrać na stronach www.movingbalticsea.org oraz www.ack.ug.gda.pl.
Zwycięska produkcja otrzyma licencję oraz czas emisyjny telewizji ARTE TV. Selekcja prac jest kilkuetapowa. Pierwszym z nich jest zebranie filmów w każdym z krajów biorących udział w projekcie. Następnie członkowie Moviemiento wybiorą zestaw produkcji, które będę pokazywane na trasie całego festiwalu. Zdobywca pierwszej nagrody zostanie wyłoniony dopiero po ostatniej projekcji w Sankt Petersburgu.
Termin nadsyłania prac upływa 01.04.2008 r.
Prace należy nadsyłać na adres:
Akademickie Centrum Kultury
Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”
ul. Bażyńskiego 1 A
80-952 Gdańsk
Z dopiskiem Moving Baltic Sea
• • •
O konkursie fotograficznym:
Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku (CIEE). Konkurs prowadzony jest w ramach międzynarodowego projektu „Moving Baltic Sea” stworzonego przez niemiecką organizację Moviemiento. Koordynatorami przedsięwzięcia w Polsce są: CIEE i Kulturalny Kolektyw Uniwersytetu Gdańskiego.
Konkurs, adresowany do wszystkich zainteresowanych, będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach: osoby pełnoletnie i osoby niepełnoletnie. Aby wziąć udział w konkursie uczestnik zobowiązany jest przesłać drogą elektroniczną lub tradycyjną maksymalnie 3 prace w formacie JPG o wymiarach minimum 5 milionów pikseli. Organizator konkursu sugeruje, w celu uzyskania wysokiej jakości wydruku prac fotograficznych przy ich wielokrotnym powiększeniu, przesyłanie plików o jak największych formatach. Prace należy nadsyłać do dnia 30 kwietnia 2008 r. pocztą elektroniczną na adres: ciee@ciee-gda.pl lub na płytach CD na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk, wg wzoru:
W nazwie zdjęcia:
Osoby pełnoletnie: p_nazwisko_imię_nrzdjecia.jpg
Osoby niepełnoletnie: n_nazwisko_imię_nrzdjecia.jpg
W temacie e-mail lub na kopercie:
Konkurs fotograficzny „Bałtyk w obiektywie”
Prosimy o załączenie czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
Oceny prac dokona jury, w terminie do 30 maja 2008 r. Organizatorzy przewidują trzy nagrody główne w każdej kategorii oraz wyróżnienia. Wybrane prace będą opublikowane na stronie www.ciee-gda.pl i magazynie Plotki oraz wystawione na terenie Gdańska.
Regulamin dostępny jest do wglądu pod adresem: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk i na stronie www.ciee-gda.pl
Regulamin konkursu fotograficznego „Bałtyk w obiektywie”
  1. Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
  2. Konkurs prowadzony jest w ramach międzynarodowego projektu „Moving Baltic Sea” koordynowanego przez niemiecką organizację Moviemiento.
  3. Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych.
  4. Konkurs będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach:
    1. Osoby pełnoletnie
    2. Osoby niepełnoletnie
  5. Każdy z autorów może nadesłać do 3 fotografii.
  6. Technika wykonania prac jest dowolna.
  7. Prace należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: ciee@ciee-gda.pl lub na płytach CD na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk
  8. Prace należy przesyłać w formacie JPG o wymiarach min 5 milionów pikseli. Organizator konkursu sugeruje, w celu uzyskania wysokiej jakości wydruku prac fotograficznych przy ich wielokrotnym powiększeniu, przesyłanie plików o jak największych formatach. Wg wzoru:
    W nazwie zdjęcia:
    Osoby pełnoletnie: p_nazwisko_imię_nrzdjecia.jpg
    Osoby niepełnoletnie: n_nazwisko_imię_nrzdjecia.jpg
    W temacie e-mail lub na kopercie:
    Konkurs fotograficzny „Bałtyk w obiektywie”
    Prosimy o załączenie czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
  9. Fotografie, na których będą się znajdować jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.
  10. Przesłane pliki nie będą zwracane. Z chwilą nadesłania fotografie przechodzą na własność organizatorów, którzy przejmują autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac.
  11. Zdjęcia należy nadsyłać do 30.04.2008 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30.05.2008 r.
  12. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
  13. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury.
  14. Nagrodzone prace będą opublikowane w witrynie www.ciee-gda.pl oraz magazynie Plotki.
  15. Planuje się organizację wystawy, na której zostaną zaprezentowane nagrodzone oraz wyróżnione fotografie.
  16. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie i nakładzie publikacji, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Gdańskiej Fundacji Wody i organizacji Moviemiento.
  17. Organizatorzy przewidują trzy nagrody główne w każdej kategorii oraz wyróżnienia.
  18. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne ani zamianie na ekwiwalent pieniężny.
  19. Nagrody przesłane zostaną laureatom na koszt organizatorów w okresie 30 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu.
  20. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.
  21. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu oraz innego podziału nagród.
  22. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych organizatora /Ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm./. Osoby uczestniczące w konkursie potwierdzają swoją zgodę na powyższe w formie przesłania do organizatora oświadczenia zgodnie z zał. do niniejszego regulaminu.
koniec
2 marca 2008

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Żywe obrazy Tetmajera – konkurs
Muzeum Krakowa

25 V 2023

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie „Żywe obrazy Tetmajera” organizowanym w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera.

więcej »

Granice wolności
CK „Agora”

15 VII 2020

Konkurs graficzny.

więcej »

Nasłuchiwanie: Gościnność – konkurs na dramat radiowy

24 VI 2019

Trójka i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłaszają drugą odsłonę konkursu na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE” – tym razem pod hasłem: „GOŚCINNOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane na antenie Programu 3. Teksty konkursowe prosimy nadsyłać do 31 sierpnia 2019 roku.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.