Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Wręczono nagrody imienia Cypriana Kamila Norwida

Esensja.pl
Esensja.pl
W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody imienia Cypriana Kamila Norwida oraz Nagrody „Dzieło życia”.

Esensja

Wręczono nagrody imienia Cypriana Kamila Norwida

W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagrody imienia Cypriana Kamila Norwida oraz Nagrody „Dzieło życia”.
Statuetka dłuta Eugeniusza Kozaka
Statuetka dłuta Eugeniusza Kozaka
W tym roku już po raz siódmy wybitni twórcy za dzieła i kreacje aktorskie otrzymali Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego. Są one przyznawane w 4 kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne oraz teatr. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości 15 tysięcy złotych.
W dziedzinie literatury nagrodzony został Kazimierz Świegocki za książkę „Norwid i poeci Powstania Warszawskiego”. Wśród nominowanych byli jeszcze Stefan Jurkowski, za tom wierszy „Codzienny plac zabaw” i Zbigniew Jerzyna, za tom wierszy „Zatacza się krąg”.
Za dokonania na polu muzyki nagrodę odebrał Andrzej Bieńkowski za wydane w formie płytowej i książkowej: „Czas harmonii. Pierwsi harmoniści” oraz „Mety grają! Kapela z Gliny”. W tej kategorii nominowani byli także: Henryk Wojnarowski za wykonanie przez Chór Filharmonii Narodowej VII Symfonii Krzysztofa Pendereckiego pod tytułem „Siedem Bram Jerozolimy” oraz Jadwiga Mackiewicz za zorganizowanie 48 sezonu „Koncertów dla dzieci” w Filharmonii Narodowej.
Za kreację aktorską nagrodzona została Danuta Szaflarska za rolę Babki w przedstawieniu „Daily soup” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze Narodowym w Warszawie. Wśród nominowanych byli także: Dominika Kluźniak za rolę Pippi Pończoszanki w spektaklu „Pippi Pończoszanka” w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz Krystyna Janda za rolę Winnie w spektaklu „Szczęśliwe dni” w reż. Piotra Cieplaka w Teatrze Polonia w Warszawie.
W kategorii sztuk plastycznych nagrodzona została Barbara Falender za ekspozycję „Barbara Falender” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, a inni nominowani to: Grzegorz Moryciński za wystawę „Chwile blasku i cienia” w Galerii Senatorskiej w Warszawie oraz Ryszard Hunger za wystawę „Malarstwo” w Galerii Studio Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Witkiewicza w Warszawie.
Od trzech lat kapituła wybiera także laureata nagrody za całokształt twórczości „Dzieło życia”. Dotychczas to honorowe wyróżnienie otrzymali Jan Ekier, Tadeusz Konwicki i Andrzej Sadowski. W tym roku przypadło ono założycielowi Teatru Współczesnego, reżyserowi i pedagogowi Erwinowi Axerowi.
koniec
25 września 2008

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Naturalne metody pielęgnacji cery. Sekrety piękna z całego świata

25 VI 2024

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na tradycji, lokalnych zasobach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie możemy czerpać z mądrości różnych narodów, aby lepiej zadbać o swoją skórę. W tym artykule przedstawiamy kilka naturalnych metod pielęgnacji cery, które sprawdziły się w różnych zakątkach świata.

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »

Zachowaj młodość cery na dłużej - praktyczne wskazówki

27 V 2024

Co możesz zrobić dla skóry swojej twarzy, by spowolnić procesy starzenia?

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.