Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – styczeń 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
1 2 3 6 »
W styczniu obejrzymy m.in. ostateczne starcie z hrabią Olafem, powrót Niny Dobrev do telewizji, netflixową wersję wychowania do życia w rodzinie oraz dokument o jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców.

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – styczeń 2019

W styczniu obejrzymy m.in. ostateczne starcie z hrabią Olafem, powrót Niny Dobrev do telewizji, netflixową wersję wychowania do życia w rodzinie oraz dokument o jednym z najbardziej znanych seryjnych morderców.
„Pinky Malinky”
Nowość, premiera 1 stycznia na platformie Netflix
Macie dość rutyny? Szara codzienność zaczyna wam przeszkadzać? Jeśli tak, to nowa animacja Chrisa Garbutta jest skierowana właśnie do was. „Pinky Malinky” pokazuje życie zwariowanego i pozytywnego hot doga, Pinky’ego. Jego największym marzeniem jest zostanie najsławniejszą parówką w rodzinnym mieście Sackenhack. By spełnić swój plan, Pinky wraz z najlepszymi przyjaciółkami, Babsy i JJ, kręcą filmy, które pozwolą osiągnąć im wymarzoną sławę. Szalone przygody Pinky’ego będziemy mogli zobaczyć już 1 stycznia tylko i wyłącznie na platformie Netflix.
„A Series of Unfortunate Events”
Premiera 3. sezonu 1 stycznia na platformie Netflix
Mogłoby się wydawać, że gorzej już nie będzie – niestety rodzeństwo Baudelaire zdaje się mieć ciągłego pecha. W trzecim i zarazem finałowym sezonie Wioletka, Klaus i Słoneczko po raz kolejny będą musieli zmierzyć się z Hrabią Olafem, który nie odpuszcza i wciąż depcze im po pięach. Twórcy obiecują dużą dawkę emocji i charakterystycznej dla produkcji groteski.
„Luther”
Premiera 5. sezonu 1 stycznia w stacji BBC One
Detektyw John Luther powraca i znowu czekają na niego kolejne niebezpieczeństwa. Tym razem zostanie postawiony przed trudnymi decyzjami moralnymi, ale też zastraszony duchami przeszłości i zmuszony do wyboru pomiędzy lojalnością a rozwiązaniem sprawy. W głównej roli ponownie zobaczymy Idrisa Elbę, ale jako partnerkę Luthera dostajemy zupełnie nową twarz, zwyciężczynię nagrody BAFTA – Wunmi Mosaku. Niestety nie powraca znana z „Game of Thrones” Rose Leslie.
„grown-ish”
Premiera 2. sezonu 2 stycznia w stacji Freeform
W momencie, w którym serial „black-ish” dostał swój spin-off skupiony wyłącznie na najstarszym dziecku z rodziny Johnson – Zoey – opinie były różne. Sam pierwowzór nie był najlepiej przyjęty przy pierwszym sezonie, co było spowodowane dziwnym stereotypowym humorem, ale rodzina Johnson w końcu skradła serca widzów, zwłaszcza potomstwo Dre i Rainbow. Kiedy Zoey wyfrunęła z gniazda i udała się na studia dzięki „grown-ish”, mogliśmy nadal być na bieżąco z jej życiem. Bycie pierwszoroczniakiem nie było łatwe i więcej za nią porażek niż sukcesów. Czy teraz będzie lepiej? Miejmy nadzieję, że znowu nie dopadnie jej jakieś niezdrowe uzależnienie.
„The Blacklist”
Premiera 6. sezonu 3 stycznia w stacji NBC
Wielki hit stacji NBC powraca do nas już na samym początku stycznia. Czego możemy się spodziewać w szóstej już serii? Liz oraz jej siostra odkrywają, że Raymond Reddington nie jest tym, za kogo się podaje. Główna bohaterka będzie próbowała powstrzymać zamach bombowy, a Red nakieruje ją na kolejnych groźnych przestępców. Ten sezon zapowiada się na pełen napięcia i zabawy w kotka i myszkę. Pozycja obowiązkowa dla fanów sensacji.
„Gotham”
Premiera 5. sezonu 3 stycznia w stacji FOX
Tuż po nowym roku Fox zaprosi nas na ostatnią już wizytę w „Gotham”. Serial opowiadający o wydarzeniach rozgrywających się w rodzinnym mieście Batmana, jeszcze zanim ten rozpoczął swoją działalność, doczekał się pięciu sezonów, z których każdy kolejny cieszył się coraz słabszą popularnością. Choć postać Bruce’a Wayne’a (David Mazouz) jest aktywnym uczestnikiem wydarzeń rozgrywających się w Gotham, to głównym bohaterem produkcji jest jednak James Gordon (Ben McKenzie) – detektyw, który stara się strzec porządku w metropolii, która do najbezpieczniejszych zdecydowanie nie należy. Nadchodzący piąty sezon jawi się niezwykle interesująco, zwłaszcza w obliczu wydarzeń z trzech ostatnich odcinków poprzedniej serii. Dodatkowo w najbliższych epizodach ma się pojawić więcej postaci dobrze znanych fanom komiksów o Batmanie, jak choćby Harley Quinn czy Jeremiah. Zdecydowanie jest na co czekać.
„Surviving R. Kelly”
Nowość, premiera 3 stycznia w stacji Lifetime (miniserial dokumentalny)
Miniserial dokumentalny o znanym raperze R. Kellym, który opowiada o kontrowersyjnych wydarzeniach związanych z jego karierą i życiem prywatnym. Raper był oskarżony o gwałty na nieletnich, posiadanie dziecięcej pornografii oraz o nielegalny ślub z piosenkarką Aaliyah, która w momencie zawarcia małżeństwa miała 15 lat. W 2008 roku zapadł wyrok uniewinniający, a jednak wciąż wiele osób uważa, że jest on niesprawiedliwy i krzywdzi ofiary. Mimo to serwisy takie jak Spotify czy iTunes usunęły katalogi z jego muzyką. W serialu wystąpią kobiety, które odważyły się oskarżyć znanego rapera. Zapowiada się mocny dokument na bardzo trudny temat.
„Young Justice”
Premiera 3. sezonu 4 stycznia na platformie DC Universe
Trzeci sezon animacji na podstawie komiksów DC Universe, którego bohaterami są mniej znani herosi, chcący dołączyć do Ligi Sprawiedliwości. Twórcy nie tworzą dokładnego odwzorowania komiksów, ale przedstawiają historię luźno opartą na oryginale. Możemy dzięki temu poznać zupełnie nowe przygody Robina, Aquakida, Kid Flasha i Speedy’ego, wchodzących w interakcje z ikonicznymi postaciami jak Batman, Aquaman, Green Arrow i Flash. Pomimo tego, że „Young Justice” łudząco przypomina inny serial DC, „Teen Titans”, jego przekaz jest zdecydowanie inny i skierowany do nieco starszej grupy odbiorców.
„Cousins for Life”
Nowość, premiera 5 stycznia w stacji Nickelodeon
Serial dla młodzieży, który opowiada o kuzynostwie – Stuarcie i Ivy, parze 12-latków, będących jednocześnie najlepszymi przyjaciółmi. Mimo że podejście ich rodzin do wychowania jest całkowicie odmienne, to starają się żyć zgodnie pod jednym dachem, odkąd mama Stuarta zamieszkała za granicą, a jego tato postanowił się wprowadzić do brata. Ivy jest żywiołową dziewczynką, a razem z kuzynem stanowią zabawny duet. Dobra propozycja dla młodych osób, lubiących seriale komediowe.
„Manifest”
Powrót 1. sezonu po przerwie midsezonowej 7 stycznia w stacji NBC
Bohaterami serialu są pasażerowie samolotu, który w tajemniczych okolicznościach znika i przez ponad 5 lat nie udaje się go odnaleźć. Gdy niespodziewanie samolot ląduje na lotnisku, okazuje się, że wszyscy na pokładzie nie postarzeli się nawet o dzień. Ostatni epizod pełen eksperymentów i tajemniczych organizacji zdecydowanie pozostawił widzów z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że odcinki po przerwie sprawią, że dowiemy się, co stoi za tym specyficznym cudem – tak długie budowanie napięcia może być zgubne dla produkcji.
1 2 3 6 »

Komentarze

03 I 2019   10:16:01

Manifest- jestem na tak
Siren- średnio, ale czekam, jak to rozwiną
Carmen San Diego- może być ciekawe, zależy od poziomu realizacji
Victoria- no cóż, Jenna Coleman jest jedną z moich ulubionych aktorek od czasów "niemożliwej dziewczyny" z Doctora Who.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.