Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 6 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – listopad 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
1 2 3 »
Jeśli nie macie pomysłu na spędzanie długich i chłodnych jesiennych wieczorów, to oferta stacji telewizyjnych i platform streamingowych może przyjść wam z pomocą. W listopadzie czeka nas m.in. premiera pierwszej polskiej produkcji Netflixa, będziemy również śledzić czasy panowania Claire Underwood, zaś HBO zaprezentuje ekranizację książki Eleny Ferrante.

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – listopad 2018

Jeśli nie macie pomysłu na spędzanie długich i chłodnych jesiennych wieczorów, to oferta stacji telewizyjnych i platform streamingowych może przyjść wam z pomocą. W listopadzie czeka nas m.in. premiera pierwszej polskiej produkcji Netflixa, będziemy również śledzić czasy panowania Claire Underwood, zaś HBO zaprezentuje ekranizację książki Eleny Ferrante.
„StartUp”
– premiera 3. sezonu 1 listopada na Sony Crackle
Dzisiejsza technologia daje całą gamę nowych możliwości na szybki zarobek. Wśród nich jest oczywiście rynek wirtualnych pieniędzy, podatny na manipulację oraz będący łasym kąskiem dla licznych oszustów i przestępców. W sam środek tego informatycznego nieładu zostaje wrzucona trójka mężczyzn, która nie chce, ale musi ze sobą współpracować. Cel, jaki przed nimi postawiono, jest prosty – stworzyć przestępczość 2.0, nową, lepszą i skuteczniejszą. „StartUp” wraca już w listopadzie z trzecim sezonem i gwiazdorską obsadą: Adam Brody („Billy & Billie”), Edi Gathegi („The Blacklist”), Martin Freeman („Sherlock”) oraz Ron Peralman („Hand of God”).
„Homecoming”
– nowość, premiera 2 listopada na Amazon Prime Video
Wojna potrafi zrobić z ludzką psychiką o wiele gorsze rzeczy niż przeciwnik na polu walki. Wie o tym doskonale doktor Heidi Bergman (w tej roli Julia Roberts), która pracuje jako psychoterapeutka, pomagająca uporać się żołnierzom powracającym z zagranicznych misji z ich demonami. Jednym z nich jest Walter, który na pierwszy rzut oka wydaje się niczym nie odbiegać od innych podopiecznych Bergman, jednak szybko okazuje się, że skrywa on pewną tajemnicę, mogącą stać się zagrożeniem nie tylko dla pani doktor. Twórca serialu, Sam Esmail („Mr. Robot”), wydaje się bardzo pewny siebie, kiedy mówi o swoim nowym serialu, zapewniając, że „Homecoming” będzie wielkim powrotem do tego, co najlepsze w thrillerach.
„House of Cards”
– premiera 6. (ostatniego) sezonu 2 listopada na Netflixie
Zakończenie poprzedniego sezonu sprowadziło historię do momentu, w którym w fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych usiadła kobieta – Claire Underwood. Poprzedni sezon był zaciętą walką o ponowny wybór na to stanowisko. Kiedy domek układany z kart w końcu runął, Claire postanowiła wykorzystać swoją szansę. Czy w nadchodzącym, szóstym sezonie bohaterka wywróci Biały Dom do góry nogami? O tym będziemy się dopiero musieli przekonać. Na pewno nie zabraknie sensacji czy dążenia do celu po trupach. Mamy nadzieję, że zmiana głównego bohatera nie sprawi, że serial nie będzie miał „tego czegoś”. Finałowy sezon „House of Cards” pojawi się na Netflixie już 2 listopada.
„Outlander”
– premiera 4. sezonu 4 listopada w stacji Starz
Gotowi na kolejną dawkę miłosnych uniesień, tajemnic i spisków? W czwartym sezonie serialu na podstawie kultowej serii Diany Gabaldon, Claire i Jamie będą starać się znaleźć dla siebie miejsce w kolonii w Karolinie Północnej. Jak głoszą zagraniczne media, fani mogą liczyć na nowe twarze w serialu. Billy Boyd, znany m.in z „The Lord of the Rings”, wcieli się w rolę zamożnego prawnika, Geralda Forbesa. Twórcy obiecują wiele wrażeń i nowe wątki – tym bardziej, że oficjalnie zostały zamówiony piąty sezon produkcji.
„Patriot”
– premiera 2. sezonu 9 listopada na Amazon Prime Video
Historie szpiegowskie da się opowiadać na wesoło, co zostało udowodnione już wielokrotnie i co podkreśla serial „Patriot”. Obecny na świecie niepokój, wieczna walka o zdobycie większej władzy i sianie terroru przez państwa totalitarne dały naprawdę duże pole do popisu branży telewizyjnej. Aktualnie jednym z najgorętszych jest dążenie Iranu do zbudowania broni atomowej. Tylko jeden mężczyzna może temu zapobiec, tylko jeden człowiek stoi pomiędzy pokojem na świecie a totalna zagładą, a jest nim... gapowaty agent John Tavner. Główny bohater ma zbyt wiele własnych problemów życiowych, żeby mieć możliwość rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Jakimś cudem zostaje jednak skierowany do tak trudnej misji, jaką jest pokrzyżowanie planów Iranu, co niesie za sobą nieprzewidywalną reakcję łańcuchową.
„Medal of Honor”
– nowość, premiera 9 listopada na Netflixie (miniserial)
Jeżeli jesteście fanami seriali dokumentalnych, to Netflix przygotował coś, czym możecie się zainteresować. „Medal of Honor” to wbrew pozorom nie ekranizacja popularnej gry Electronics Arts, a ośmioodcinkowy serial opowiadający historie zwykłych ludzi nagrodzonych tytułowym Medalem Honoru, wręczanym Amerykanom za bohaterskie czyny i nadzwyczajną odwagę. Dodatkowo zachęca fakt, że twórcami są nagrodzeni Oscarem Robert Zemeckis oraz James Moll.
„Room 104”
– premiera 2. sezonu 9 listopada w stacji HBO
W kontynuacji antologii braci Duplass powrócimy do tytułowego pokoju hotelowego, goszczącego w każdym odcinku innych bohaterów i przedstawiającego nowe, dziwaczne historie. Serial prezentuje zarówno odcinki mogące nas zachwycić, jak i takie, o których wolelibyśmy od razu zapomnieć. Zdecydowanie jest to jednak coś nietypowego i wartego sprawdzenia, między innymi dzięki znanej obsadzie – w drugim sezonie pojawią się takie gwiazdy jak: Mahershala Ali („House of Cards”), Michael Shannon („Waco”), Brian Tyree Henry („Atlanta”), Judy Greer („Kidding”), Natalie Morales („The Grinder”), Charlyne Yi („Steven Universe”) i Rainn Wilson („The Office”).
„Mars”
– premiera 2. sezonu 12 listopada w stacji National Geographic
Po spektakularnym sukcesie w roku 2016 pierwszego sezonu „Marsa” doczekaliśmy się jego drugiej odsłony. Serial miał 300 milionów odsłon w mediach społecznościowych, a materiały wideo z nim związane 35 milionów. Kolejna seria zostanie zaprezentowana w 172 krajach na kanale National Geographic, w 43 wersjach językowych. Łączący fabułę z formatem dokumentalnym serial, prezentuje teraźniejszość i przyszłość z roku 2033. Załoga statku kosmicznego Daedalus założyła osadę na Czerwonej Planecie, jednak nie pozostanie tam sama. Na Marsie ląduje statek firmy wydobywczej Lukrum, ogromnej korporacji liczącej na niebotyczne zyski. Nowe odcinki będą przyczynkiem do dyskusji o odpowiedzialności człowieka za środowisko i jego zniszczenie. Obok fikcyjnych zdarzeń ponownie będziemy mieli okazję wysłuchać wywiadów z ludźmi nauki i literatury. Najbardziej cieszyć może powrót wizjonera – Elona Muska oraz udział kosmonauty – Lelanda Melvina. Zobaczymy też naukowców – Neila dr Grasse Tysona i Billa Nye. Zapewne „Mars” ponownie zainteresuje zarówno pasjonatów tematyki kosmicznej, jak i przeciętnego widza.
1 2 3 »

Komentarze

30 X 2018   20:57:18

kontempluję napis «Ron Peralman („Hand of God”).»

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.