Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 14 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

„Rewers” Borysa Lankosza triumfuje w Moskwie

Esensja.pl
Esensja.pl
Znamy już zwycięzcę 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie. Na tegorocznej edycji Festiwalu zatriumfował film Borysa Lankosza „Rewers”.

„Rewers” Borysa Lankosza triumfuje w Moskwie

Znamy już zwycięzcę 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie. Na tegorocznej edycji Festiwalu zatriumfował film Borysa Lankosza „Rewers”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Spośród 13 zaprezentowanych w Moskwie filmów konkursowych jury, składające się z przedstawicieli Izby Filmoznawców i Krytyków Filmowych Rosji, przyznało Główną Nagrodę „Słoń” obrazowi „Rewers” Borysa Lankosza.
Decyzja nie była łatwa, każdy z członków jury miał swój typ zwycięzcy. „Wszyscy wytypowali różne filmy, więc mieliśmy pewien problem” – dziennikarzom Stopklatki zdradził jeden z jurorów – Denis Wiren.
„Za wyszukaną stylistykę i subtelną ironię” – uzasadnił wybór jury Przewodniczący Wiktor Matizen. Podkreślił on także połączenie ciekawie opowiedzianej historii z oryginalną formą filmu. Czarny humor, paradoks i stylowa ironia – oto, co zadecydowało o zwycięstwie „Rewersu” na tegorocznej edycji Festiwalu „WISŁA”.
Jurorzy wyróżnili także „Matkę Teresę od kotów” w reżyserii Pawła Sali. „Jest to nietypowa historia opowiedziana wspak” – usłyszeliśmy na uroczystości wręczenia nagród.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Rosyjskiej publiczności najbardziej spodobała się natomiast „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego. Przez cały tydzień widzowie oddawali swoje głowy na najlepszy film festiwalowy. Dyplom odebrał producent „Różyczki” Włodzimierz Niderhaus. „Jest to najważniejsza nagroda. Filmy robi się bowiem dla widzów, po to by je oglądali i przeżywali” – powiedział Włodzimierz Niderhaus dziennikarzom Stopklatki. Za głosy widzów podziękował również sam reżyser – Jan Kidawa-Błoński, który niespodziewanie zadzwonił do producenta w samym środku ceremonii.
Piątkowe uroczyste wręczenie nagród na 4. Festiwalu Filmów Polskich „WISŁA” w Moskwie to jednak nie koniec święta polskiej kinematografii w Rosji. Widzowie nie mają zbyt wiele czasu na przemyślenia i analizę obejrzanych obrazów. Już od 28 kwietnia „WISŁA” wpłynie do drugiego moskiewskiego kina „Fakieł” z nową dawką znakomitego kina polskiego! Kinomanów czekają kolejne niezapomniane emocje i przeżycia filmowe. Zaprezentowane zostaną obrazy z sekcji „Kalejdoskop Polskiego Kina”, a wśród nich m.in. „Trick” Jana Hryniaka, „Hel” Kingi Dębskiej oraz „Belcanto” Ryszarda Macieja Nyczki. W ramach „Polsko – rosyjskich motywów” będzie można obejrzeć kontrowersyjny „Tlen” Iwana Wyrypajewa i „Tylko nie teraz” Walerija Pendrakowskiego. Nie zabraknie również etiud najzdolniejszych reżyserów z Łódzkiej Szkoły Filmowej. „WISŁA” to także spotkanie z twórczością dwóch polskich mistrzów kinematografii – Andrzeja Wajdy oraz Krzysztofa Kieślowskiego. Serdecznie zapraszamy!
koniec
22 kwietnia 2011

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Promocja: Lajki na Facebooku - odkryj siłę interakcji

26 III 2024

Lajki na Facebooku, czyli popularne „Facebook Likes”, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszej interakcji społecznej w świecie online w mediach społecznościowych. Choć mogą się wydawać jedynie niewinnymi gestami potwierdzającymi czyjąś treść lub zdjęcie, mają one znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, lajki stanowią fundament naszego doświadczenia na Facebooku, wpływając na nasze samopoczucie, interakcje z innymi użytkownikami oraz nawet (...)

więcej »

Polecamy

Wilkołaki wciąż modne

Z filmu wyjęte:

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Taśmowa robota
— Jarosław Loretz

Z wątrobą na dłoni
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.