Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 5 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

ZOOM na design w Olsztynie

BWA Olsztyn
ZOOM na design | wernisaż: 15 września (wtorek), godz. 18:00 | 15 września - 11 października | sala kameralna, hol | Kuratorka: Anna Suszek | Współpraca: Fundacja Formwell, Studio Suszek Design

BWA Olsztyn

ZOOM na design w Olsztynie

ZOOM na design | wernisaż: 15 września (wtorek), godz. 18:00 | 15 września - 11 października | sala kameralna, hol | Kuratorka: Anna Suszek | Współpraca: Fundacja Formwell, Studio Suszek Design
Główną ideą wystawy jest prezentacja trendów i inspiracji dzisiejszego, polskiego designu. Pięć kategorii, pięć wyjątkowych krain współczesnego wzornictwa, reprezentowanych przez najciekawsze studia projektowe. Plastik, szkło, drewno, metal i natura. Niekonwencjonalne rozwiązania, nie zawsze oczywiste materiały, wielowymiarowość, innowacyjność, kreatywność – to ZOOM NA DESIGN.
PLASTIK
PUFF-BUFF DESIGN – za tą wyjątkową inicjatywą stoją dwie osoby: Anna Siedlecka i Radek Achramowicz. Specjalizują się w produkcji nowoczesnego oświetlenia. O swoich pracach mówią:
Piękno, ale z nutką przekory, która nadaje życiu smak. Od początku naszej działalności napędza nas idea poszukiwania nowych rozwiązań w oświetleniu. Nasze wypełnione powietrzem lampy inspirowane są kreatywnymi eksperymentami w sztuce i designie lat 50. i 60. Wykorzystujemy powietrze, najbardziej ekologiczny i niewinny materiał, jaki można sobie wyobrazić. Pochwycone w cienką membranę ma ono niezwykłą wytrzymałość. Elastyczne struktury naszych lamp w połączeniu z energooszczędnymi źródłami światła są znaczącą alternatywą dla konwencjonalnych materiałów. Możliwości tej technologii są ogromne, mogą wręcz uzależniać! Bo lampa to znacznie więcej niż tylko źródło światła. Może podkreślić osobowość, wyrazić indywidualny gust i wnieść do życia odrobinę poezji. / wywiad dla culture.pl, czerwiec 2011
SZKŁO
VELT – studio projektowe, które słynie z wyjątkowych szklanych lamp. Ich twórcą jest Jeremi Nagrabecki, niepokorny absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, który radość i satysfakcję zawodową odnalazł w projektowaniu. Jego lampy powstają głównie ze szkła sodowanego, formowanego w tradycyjny sposób, przez co każdy wyrób jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Światło, przenikając ręcznie uformowane szkło, wydobywa smugi koloru, drobne różnicze grubości, niekiedy zatopione bąbelki powietrza. Studio VELT projektuje również lampy, które stanowią niekonwencjonalne rozwiązania: lampa Laga – działa na zasadzie szklanego światłowodu, lampa Camera Obscura – wykorzystuje efekt odwróconego obrazu, lampa Oko – wykorzystuje magnes do kierowania snopem światła.
DREWNO
SUSZEK DESIGN – twórca marki, Jacek Wojciech Suszek jest projektantem mebli i innych produktów wzornictwa przemysłowego. Współpracuje z wieloma producentami, architektami i kolektywami artystycznymi, tak w kraju, jak i zagranicą. Wspiera regionalną tradycję i rzemieślniczy proces produkcji, w której wykorzystuje naturalne materiały: drewno, sklejka, wełna, len. Wyjątkowość tego studia projektowego polega na godzeniu tradycji z innowacją nowych form oraz przełamywaniu barier i dotychczas panujących konwencji.
METAL
OSKAR ZIĘTA – absolwent Wydziału Architektury Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie postrzega design jako proces, co doskonale widać w jego projektach. Symbioza technologii, materiałoznawstwa, inżynierii i sztuki widoczna jest w jego autorskim systemie FIDU, polegającym na tworzeniu form przestrzennych z metalu. Wyjątkowa i innowacyjna technologia pozwala na tworzenie trójwymiarowych obiektów z wykorzystaniem płaskich kształtów wyciętych z cienkiej blachy metalu o grubości zaledwie 0,5 cm, przez co formy są zarazem lekkie i bardzo stabilne. Właściwości mebli wykonanych w technologii FIDU ułatwiają transport, ponieważ wysyłane są w płaskich formach, które zostają następnie wypełnione powietrzem. Przedmiot, który jeszcze przed chwilą był płaskim kawałkiem metalu, sam przyjmuje optymalny kształt. Jest produktem seryjnym i niepowtarzalnym jednocześnie, bo blacha nigdy nie wygina się tak samo / OZ
NATURA
FLORABO – pracownia została założona w 2010 roku przez Halinę Kamińską, architekta krajobrazu, która wyszła z inicjatywą zmian w wertykalnej uprawie roślin. Opracowane przez studio projekty mają na celu przywracanie żyjącej zieleni w naturalne środowisko człowieka, tworzenie zielonych przestrzeni publicznych i biurowych, a także prowadzenie badań nad jakością powietrza wewnętrznego. Projekt FLORAMA, który jest pierwszą na rynku mobilną zieloną ścianą, otrzymał w 2012 roku prestiżowe wyróżnienie MUST HAVE! przyznawane w ramach Łódzkiego Festiwalu Designu. FLORAMA zyskała także zainteresowanie i uznanie w firmie Ambius, która określiła ją mianem produktu innowacyjnego na skalę światową, prostego w obsłudze i łatwego w serwisie.
koniec
13 września 2015
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
10-450 Olsztyn, Al. Marsz.J. Piłsudskiego 38
tel. (89) 527 94 66, (89) 533 51 08
fax (89) 534 35 88
Czynne: codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10.00 - 17.00
Wstęp: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy, opiekunowie grup bezpłatnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2015-09-15 18:00
Do: 2015-10-11
BWA Olsztyn, Olsztyn, Al. Marsz.J. Piłsudskiego 38

Najnowsze

Monika Maurycy, Jest dobrze (fragment), 2024, wyróżnienie w konkursie OKNOPLAST FOR ART

Oknoplast for Art - wystawa pokonkursowa
Mocak

4 VI 2024

Miejsce: Galeria Beta
Data wystawy: 14.06.2024 – 15.09.2024
Wernisaż: 13.06.2024 godz. 18
Artyści: Ewa Bone, Marta Ciołkowska, Ewa Kozubal, Monika Maurycy, Michał Rejner, Vitalii Shupliak
Koordynatorka: Anna Jeznach

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »
Rysunek piórkiem „Plakatowanie wyroków Śmierci”, Mieczysław Wątorski (1903-1979), Kraków 1965, wł. Muzeum Krakowa

Spirala zbrodni w Krakowie
Fabryka Schindlera

28 V 2024

Wystawa czasowa „Spirala zbrodni. Krakowianie na afiszach śmierci”
Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
Czas trwania wystawy: 25.05.2024 - 01.06.2025

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

BWA Olsztyn
— Przydrożne kapliczki w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Jeden organizm w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Esencja Zgrzytu w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Wieliczko w Olsztynie

BWA Olsztyn
— W cieniu feminizmu w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Zdrowaśka, Byłam i jestem w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Roszkowski i Zero, Jeden w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Auto-Niebyt i Patrząc na Tokio w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Na 275. kilometrze w Olsztynie

BWA Olsztyn
— Po śladach w Olsztynie

Wkrótce

zobacz na mapie »

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.