Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 29 czerwca 2024
w Esensji w Esensjopedii

Program artystyczny i opieka kuratorska

Esensja.pl
Esensja.pl
CSW „Znaki Czasu”
« 1 2 3 »

CSW „Znaki Czasu”

Program artystyczny i opieka kuratorska

Konfrontacja publiczności z projektami wystawienniczymi i edukacyjnymi CSW ma rozwijać zainteresowanie szeroko rozumianej publiczności oraz prowadzić do aktywnego korzystania z otwartej, wielowątkowej oferty Centrum.
Działalność prezentacyjna i edukacyjna prowadzona ma być również w hipermedialnym środowisku Internetu.
Działalność toruńskiego CSW adresowana jest do kilku grup odbiorców:
  • osób związanych ze środowiskiem artystycznym (twórcy, krytycy, teoretycy, historycy sztuki, studenci kierunków artystycznych i historii sztuki),
  • miłośników sztuki – osób mniej lub bardziej regularnie uczestniczących w życiu kulturalnym,
  • turystów – osób odwiedzających Centrum w ramach indywidualnych lub grupowych wyjazdów turystycznych,
  • uczestników programów edukacyjnych,
  • osób, które nie uczestniczą w życiu kulturalnym ale są w grupie potencjalnego kontaktu ze sztuką współczesną (widzowie o potencjalnych, nie uświadomionych potrzebach kulturalnych)
Zamierzenia
W zamyśle Organizatorów i osób zarządzających instytucją toruńskie CSW ma stać się nowoczesnym ośrodkiem życia artystycznego i edukacji kulturalnej, z szacunkiem odnoszącym się do sztuki, twórców, odbiorców, pracowników oraz innych organizacji i instytucji.
Standard przygotowania, wykończenia i wyposażenia budynku ma stwarzać możliwości, które w skali kraju będą wyjątkowe i nie będą stanowić przeszkody dla realizacji projektów międzynarodowych. Budynek będzie spełniał wszystkie warunki konieczne do prowadzenia zaawansowanej technologicznie działalności wystawienniczej, prezentacyjnej i edukacyjnej.
W najbliższych latach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” dążyć będzie do osiągnięcia pozycji najważniejszego ośrodka działającego w zakresie sztuki współczesnej w regionie, jednego z bardziej znaczących w kraju i znanego, łatwo identyfikowalnego ośrodka za granicą. Ma stać się również jednym ze znaczących ośrodków edukacji kulturalnej w kraju. Centrum podjęło już działania zmierzające do realizacji programów międzynarodowych, z wykorzystaniem środków unijnych.
Regulamin
konkursu na program artystyczny oraz opiekę kuratorską
dla Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu
§ 1
Organizator
Konkurs na program artystyczny oraz opiekę kuratorską, zwany dalej „Konkursem”, organizowany jest przez Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, wpisane do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 72/2006, zwane dalej „Centrum Sztuki Współczesnej”, „Centrum”, „CSW” lub „Organizatorem”.
§ 2
Sposób ogłoszenia konkursu
  1. Ogłoszenie Konkursu odbywa się poprzez umieszczenie informacji o Konkursie, zawierającej jego regulamin i harmonogram, na stronie internetowej CSW i internetowych portalach zajmujących się sztuką współczesną, oraz rozesłanie informacji o Konkursie do wybranych przez Organizatora instytucji, uczelni, muzeów i galerii wystawiających sztukę współczesną. Ogłoszenie ukaże się również w wybranych przez Organizatora gazetach i czasopismach
§ 3
Uczestnictwo w konkursie
  1. Konkurs organizowany jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
  2. Konkurs jest konkursem otwartym, przeznaczonym dla osób fizycznych – kuratorów wystaw, artystów i historyków sztuki, pracowników muzeów i galerii – legitymujących się co najmniej dwuletnim doświadczeniem w realizacji znaczących projektów kuratorskich.
  3. Przystąpienie do Konkursu następuje poprzez przesłanie pracy konkursowej na adres: Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, ul. Podmurna 70, 87-100 Toruń.
  4. Praca konkursowa powinna być umieszczona w zaklejonej kopercie opatrzonej wyłącznie godłem oraz dopiskiem „Konkurs na program artystyczny”. Identycznym godłem powinna być opatrzona druga zaklejona koperta (dołączona trwale do pierwszej), w której powinny znajdować się następujące dane uczestnika konkursu:
    1. imię i nazwisko;
    2. adres, telefon, e-mail;
    3. cv wraz z listą zrealizowanych projektów;
    4. oświadczenie podpisane przez uczestnika konkursu według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego regulaminu.
  5. Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych upływa w dniu 14 sierpnia 2007 roku o godzinie 15:30.
  6. O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu pracy na adres CSW w Toruniu.
  7. Nadesłanie pracy konkursowej jest równoznaczne z oświadczeniem uczestnika konkursu, iż akceptuje wszystkie warunki niniejszego regulaminu.
§ 4
Cel i forma Konkursu oraz tematyka prac zgłaszanych do Konkursu
  1. Celem Konkursu jest pozyskanie profesjonalnego kuratora realizującego, we współpracy z Dyrektorem i pracownikami Centrum:
    1. autorski scenariusz wystawy otwarcia,
    2. opracowany przez siebie program artystyczny na pierwsze dwa lata merytorycznej działalności CSW w Toruniu.
  2. Uczestnicy konkursu mogą przedstawić jako pracę konkursową jedną koncepcję obejmującą obydwa wymienione wyżej zakresy, bądź jeden scenariusz wystawy otwarcia.
  3. Zgłoszone do konkursu prace nie mogą naruszać praw autorskich osób trzecich.
  4. Planowany termin rozpoczęcia działalności wystawienniczej to koniec czerwca 2008 r.
  5. Opis instytucji i założenia programowe stanowią Załącznik numer 1 do Regulaminu.
  6. Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy zaproszeni są do zaprezentowania ogólnej koncepcji wystawy otwarcia oraz programu artystycznego Centrum i współpracy przy jego realizacji. W etapie drugim wybrani przez Komisję konkursową laureaci pierwszego etapu przedstawiają koncepcje merytorycznie rozwinięte i uszczegółowione.
  7. Organizator dopuszcza możliwość podziału zakresu realizacji programu artystycznego Centrum pomiędzy laureatów konkursu, bądź pomiędzy laureatów konkursu i osoby przez siebie wyznaczone – z zastrzeżeniem, że nie można realizować autorskich koncepcji uczestników konkursu bez ich zgody.
  8. Osoba lub osoby, które zostaną zwycięzcami drugiego etapu konkursu zostaną zaproszone do negocjacji w celu zawarcia z Centrum umowy bądź umów na ostateczne opracowanie koncepcji oraz realizację nagrodzonych scenariuszy i programów artystycznych.
  9. W ramach statutowych uprawnień Organizator zastrzega sobie prawo realizacji części programu artystycznego w okresie, do którego odnosi się konkurs, niezależnie od projektów i wystaw realizowanych przez laureatów konkursu.
§ 5
Prace konkursowe
  1. Praca konkursowa składana w pierwszym etapie konkursu, nie przekraczająca 15 stron znormalizowanego maszynopisu, powinna zawierać następujące elementy:
    1. scenariusz wystawy otwarcia z uzasadnieniem;
    2. wskazanie ogólnej koncepcji dwuletniego programu artystycznego Centrum z uzasadnieniem;
    3. propozycje dotyczące budowy kolekcji stałej CSW (profil, program, lista autorów, dzieła);
    4. wstępne scenariusze kilku wiodących projektów wraz z nazwiskami artystów, ewentualnie opisami dzieł;
    5. wskazanie sposobu współpracy z toruńskim Centrum w kwestiach związanych z opieką kuratorską nad zaproponowanym bądź przyjętym do realizacji programem.
  2. Jeżeli praca konkursowa składa się tylko ze scenariusza wystawy otwarcia, nie może przekraczać 6 stron znormalizowanego maszynopisu.
  3. Praca konkursowa składana w drugim etapie konkursu powinna stanowić rozwinięcie wstępnej koncepcji z propozycją harmonogramu szacunkowego budżetu i jego podziału, oraz odnosić się do ewentualnych merytorycznych sugestii Komisji Konkursowej.
  4. Prace powinny być wydrukowane na papierze, oznaczone godłem, z ponumerowanymi stronami i nie oprawione.
  5. Koszty przygotowania materiałów i ich przesłania na adres sekretariatu konkursu ponosi zgłaszający.
  6. Wszelkie materiały nadesłane na Konkurs nie podlegają zwrotowi.
  7. Prace nie spełniające wymogów określonych w niniejszym regulaminie podlegają odrzuceniu. Odrzuceniu podlegają również prace, w których zostaną stwierdzone inne nieprawidłowości, w szczególności polegające na naruszeniu praw autorskich osób trzecich.
§ 6
Nagrody
  1. Fundusz nagród – wyróżnień w pierwszym etapie konkursu wynosi 16 000,00 PLN:
    1. 8000 PLN za koncepcje wystawy otwarcia,
    2. 8000 PLN za koncepcje dwuletniego programu artystycznego Centrum.
  2. Komisja Konkursowa podejmie decyzję o liczbie wyróżnień oraz o rozdziale funduszu nagród w pierwszym etapie pomiędzy nagrodzonych laureatów. Komisja konkursowa ma prawo nie przyznawania żadnych wyróżnień.
  3. Nagroda główna wynosi 16 000,00 PLN.
  4. Komisja Konkursowa podejmie decyzję o przyznaniu nagrody głównej, bądź jej ewentualnym podziale pomiędzy uczestników konkursu, którzy nadeślą swoje prace na drugi etap konkursu. Komisja może podjąć decyzję o nie przyznaniu nagrody głównej. Decyzja taka wymaga pisemnego uzasadnienia Komisji Konkursowej.
  5. Wynagrodzenie za sprawowanie dwuletniej opieki kuratorskiej uregulowane będzie w odrębnej umowie, o której mowa w § 4 p.8.
« 1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Jak nosić golfy męskie? Stylowy poradnik

27 VI 2024

Golfy męskie to klasyka garderoby panów, która powraca co sezon, zachwycając swoją wszechstronnością i elegancją. Jeśli zastanawiasz się, jak nosić golfy, ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiedz się, jak wkomponować ten element garderoby w swoje stylizacje.

więcej »

Promocja: Naturalne metody pielęgnacji cery. Sekrety piękna z całego świata

25 VI 2024

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji skóry, oparte na tradycji, lokalnych zasobach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Obecnie możemy czerpać z mądrości różnych narodów, aby lepiej zadbać o swoją skórę. W tym artykule przedstawiamy kilka naturalnych metod pielęgnacji cery, które sprawdziły się w różnych zakątkach świata.

więcej »

Promocja: Bogata oferta antyków w Warszawie — zobacz, co możesz znaleźć dla siebie

31 V 2024

Lubisz otaczać się oryginalnymi przedmiotami? A może zbierasz znaczki lub kolekcjonujesz monety? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję: odwiedź targi staroci, które cyklicznie odbywają się w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim. Znajdziesz tam stare meble oraz przedmioty stanowiące gratkę dla kolekcjonerów. Sprawdź, co jeszcze możesz tam kupić.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

CSW „Znaki Czasu”
— Moda i design w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— David Lynch. Silence And Dynamism w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Sum ergo sum ‌w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Tu jesteśmy w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Evolution w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Czyste Wody w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Obnażeni i okaleczeni Bryana Adamsa w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Zatracić się w bezgłosie w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Gdy rozum śni/Skarby kolekcji Sandretto Re Rebaudengo w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Take 5 w Toruniu

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.