Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Sensacyjny wtorek

Esensja.pl
Esensja.pl
Przedstawiamy pełną informację o "Sensacyjnym wtorku" - pierwszej z serii imprez "Fantastyczny wtorek", które będą odbywały się w warszawskim klubie Traffic. Najbliższe spotkanie już 2 marca. Wstęp wolny.

Esensja

Sensacyjny wtorek

Przedstawiamy pełną informację o "Sensacyjnym wtorku" - pierwszej z serii imprez "Fantastyczny wtorek", które będą odbywały się w warszawskim klubie Traffic. Najbliższe spotkanie już 2 marca. Wstęp wolny.
2 marca 2004 roku o godzinie 18:00 w warszawskiej księgarni Traffic Club (ul. Bracka 25) rozpocznie się spotkanie poświęcone filmowi i literaturze sensacyjnej.
W programie m.in. prelekcje na temat współczesnych i dawniejszych twórców literatury sensacyjnej, obecnej kondycji filmu sensacyjnego.
Impreza będzie połączona z promocją książek znanych autorów literatury sensacyjnej – Michaela Connelly’ego i Jeffery’ego Deavera. Przedstawieni zostaną także dwaj inni autorzy - Harlan Coben i Dan Brown. Patronat nad imprezą objęła m.in. Esensja i Konfederacja Fantastyki Rassun.
"Sensacyjny Wtorek" jest pierwszym z "Fantastycznych Wtorków" – cyklu imprez, które będą organizowane w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Intencją organizatorów jest popularyzacja literatury, filmu, gier fabularnych oraz komputerowych czyli wszystkiego co skłania do zabawy z wyobraźnią. Wyobraźnia jest dla nas pasją, która chcemy się z Państwem podzielić. Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną książki. Dzięki życzliwości firmy ITI Cinema, która postanowiła wesprzeć "wtorkową" inicjatywę będziemy mogli rozlosować wśród zebranych 3 filmy w formacie VCD.
Podczas spotkania będzie można zostawić swoje nominacje do najważniejszej nagrody miłośników fantastyki - nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jest ona już od 20 lat wręczana autorom najlepszych polskich powieści i opowiadań fantastycznych. Zgłaszanie nominacji jest pierwszym etapem w procesie wyłaniania laureatów. Więcej informacji o nagrodzie znajduje się pod adresem http://zajdel.fandom.art.pl
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
O Autorach:
Jeffery Deaver
Światową sławę przyniósł mu wydany w 1997 r. Kolekcjoner kości - pierwsza powieść Deavera, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme - błyskotliwy lecz sparaliżowany kryminalistyk i jego piękna asystentka Amelia Sachs. Powieść doczekała się ekranizacji, a w głównych rolach zostali obsadzeni gwiazdorzy Hollywood - Denzel Washington i Angelina Jolie. Trzy kolejne powieści Deavera czekają na ekranizację: Praying for sleep (1994) jest zainteresowane Turner Brooadcasting; do ekranizacji The Devil′s Teardrop (1999) przymierza się Wolfgang Petersen, twórca takich hitów jak Sztorm doskonały, Air Force One czy Na linii ognia; a prawa do Błękitnej Pustki wykupiło Warner Brothers. Producentem filmu ma być Joel Silver (Matrix, Szklana pułapka, Zabójcza broń). Jest autorem 18 powieści. Był pięciokrotnie nominowany do Edgar Awards w kategorii Mystery Writers of America oraz do Anthony Award. Jest dwukrotnym laureatem the Ellery Queen Reader′s Award za najlepsze opowiadanie roku. W 2001 zdobył W.H. Smith Thumping Good Read Award za powieść The Empty Chair (Puste krzesło). Powieści Deavera przetłumaczone zostały na 25 języków, zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów.
Michael Connelly
Jest dzienikarzem, który specjalizuje się w opisywaniu pracy policji i afer kryminalnych. Przełomem w jego dziennikarskiej karierze był reportaż o katastrofie lotniczej z 1986 roku, za który zdobył nominację do Nagrody Pulitzera, i został zaangażowany przez „Los Angeles Times”. Po trzech latach zaczął pisać swoją pierwszą powieść, której bohaterem był detektyw Hieronymus (Harry) Bosch. Powieść „The Black Echo” ukazała się w 1992 roku, przynosząc mu prestiżową nagrodę Edgara w kategorii najlepszego debiutu. Bosch stał się bohaterem trzech kolejnych powieści Connelly’ego poprzedzających znanego z polskiego przekładu „Poetę”, wyróżnionego nagrodą Anthony dla najlepszej powieści. Później Bosch wracał jeszcze w twórczości pisarza, m.in. w znanej u nas powieści „Schody Aniołów”, ale w „Krwawej profesji” z 1998 roku pojawił się nowy bohater – śmiertelnie chory na serce agent FBI Terry McCaleb (wkrótce oparty na tej powieści film z Clintem Eastwoodem w roli głównej będzie można zobaczyć w polskich kinach). Teraz obaj stworzeni przez Michaela Connelly’ego detektywi – Bosch i McCaleb – występują w powieści „Ciemność mroczniejsza niż noc”, jednym z najlepszych utworów tego pisarza. Connelly jest mistrzem w łączeniu kryminalnej intrygi, rozgrywającej się najczęściej w filmowym środowisku Hollywood, z wiarygodnie opisanym dramatem psychologicznym. I to takim łączeniu, że żaden z tych składników nie góruje nad drugim – widać w tym silny wpływ twórczości Raymonda Chandlera.
koniec
28 lutego 2004

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Promocja: Przebarwienia na twarzy - jak sobie z nimi radzić?

19 IV 2024

Przebarwienia na twarzy mogą mieć naprawdę różne pochodzenie. Mogą być wynikiem zarówno działania słońca, jak i zmian hormonalnych, stanów zapalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zobacz jak sobie radzić z przebarwieniami.

więcej »

Promocja: Z ekranu komputera na dywan – najlepsze LEGO dla graczy

11 IV 2024

W świecie pełnym ekscytujących gier komputerowych LEGO wkracza na scenę, oferując szeroki wybór zestawów, które przenoszą ulubione światy wirtualne prosto na dywan w pokoju malucha. Dla fanów gier, zarówno młodych, jak i tych bardziej dojrzałych, LEGO stworzyło zestawy, które zapewniają godziny wspaniałej zabawy. Jakie jest najlepsze LEGO dla graczy? Wybierz je wspólnie z nami!

więcej »

Promocja: Porównanie wymagań systemowych pomiędzy wersją PC a konsolową gry Wiedźmin 3

2 IV 2024

Gra Wiedźmin 3 dostępna jest na komputery osobiste, a także na takie konsole jak PlayStation 4 i Xbox One. Każda z tych platform ma swoje zalety i wady. Dlatego wybór platformy sprzętowej nie powinien być przypadkowy. Pod uwagę wziąć należy kilka czynników. Przede wszystkim bardzo istotny jest efekt wizualny. Warto zatem poznać różnice w wymaganiach sprzętowych między wersją na PC a wersją na konsolę.

więcej »

Polecamy

Knajpa na szybciutko

Z filmu wyjęte:

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zemsty szpon
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.