Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 7 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – luty 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »

Kira Leśków

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – luty 2018

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowość, premiera 15 lutego na platformie Stargate Command
„Gwiezdne Wrota” to franczyza znana niemal każdemu fanowi sci-fi. Świetny film kinowy, który zapoczątkował przygodę z żołnierzami przemierzającymi tytułowe gwiezdne wrota, ostatecznie dał widzom kilka seriali z tego cyklu. Podróże na odległe planety w okamgnieniu, liczne obce cywilizacje, mniej lub bardziej przyjazne ludziom, a nawet otwarty międzygalaktyczny konflikt to podstawy tworzące całość uniwersum. W przypadku „Stargate: Origins” poznamy historię, o której wspomniano już widzom w filmie Rolanda Emmericha z 1994 roku. Poznamy młodość Katherine Langford, córki odkrywcy wrót. Katherine jest współodpowiedzialna za rozszyfrowanie zasady działania gwiezdnych wrót, a serial opowie o jej pierwszych przygodach związanych z tym przedziwnym urządzeniem. Produkcja będzie liczyć 10 odcinków; każdy z nich trwa 10 minut.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowość, premiera 16 lutego, Netflix
„Everything Sucks!” to komediodramat, którego fabuła skupi się wokół dwóch szkolnych kółek zainteresowań – teatralnego i audiowizualnego. Uczniowie połączą siły, by wspólnie stworzyć film i przetrwać trudny, licealny okres. Akcja będzie rozgrywać się w latach 90. w Oregonie. W rolach głównych m.in. Peyton Kennedy („Odd Squad”) oraz Jahi Di’Allo Winston („Feed the Beast”).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Premiera 4. sezonu 16 lutego na platformie Amazon
Historia o dwójce muzyków – Rodrigo oraz Haily. Ona gra na oboju, a on jest dyrygentem. Przyjeżdżają do Nowego Jorku szukać szczęścia w karierze oraz miłości. Ta niezwykła produkcja na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Blair Tindall przyciągnęła do siebie nie tylko artystyczne dusze. W rolach głównych Lola Kirke, znana z takich produkcji jak „Gone Girl” czy „Mistress America” oraz Gael Garcia Bernal, laureat Złotego Globa za rolę właśnie w tym serialu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowość, premiera 19 lutego, Ovation TV
To osadzona w czasach II wojny światowej produkcja, opowiadająca o piątce świetnie wyszkolonych rekrutów. Pewnego dnia zostają wyrwani ze swojego przeciętnego życia, by szkolić się na agentów w ultratajnej jednostce specjalnej. Nad scenariuszem pracowała m.in. Stephanie Morgenstern – scenarzystka nagradzanej na wielu festiwalach (w tym nominowanej do Oscara) produkcji „The Sweet Hereafter”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowość, premiera 23 lutego, Netflix
Antologia kryminalna, za której stworzenie odpowiada Veena Sud („The Killing”). W jednej chwili wszystko zmienia się dla rodziny Brentona Butlera – czarnoskórego nastolatka, który został potrącony przez białego policjanta i pozostawiony na śmierć na mrozie. Wydarzenie to stanie się powodem wybuchu konfliktu na tle rasowym w Jersey City. Próba zatuszowania zbrodni i jej następstwa prowadzą do rozprawy stulecia. Serial skupi się na pokazaniu życia ludzi, a nie tylko wielkich nagłówków związanych z głośną sprawą.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nowość, premiera 23 lutego, Netflix
Tytuł tego dokumentu nawiązuje do instagramowego hashtagu, który wykorzystywany jest przez Davida Changa (właściciela sieci restauracji Momofuku) do oznaczania wybornych dań, niebędących jednocześnie atrakcyjnymi wizualnie. Tego szefa kuchni widzowie Netflixa mogli poznać w innej, niezwykle interesującej produkcji platformy: „Chef’s Table”. Zamysłem Changa jest rozmawianie z celebrytami, pisarzami i znanymi restauratorami o jedzeniu, które jest pomostem pomiędzy różniącymi się kulturami. Te dyskusje prowadzą do przełamywania barier, poruszania spraw związanych z kulturą, polityką i tradycją. Pozycja obowiązkowa dla smakoszy i osób zainteresowanych znaczeniem jedzenia w kulturze.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Premiera 2. sezonu 23 lutego na platformie Netflix
Powrót pierwszej, francuskojęzycznej produkcji Netflixa, porównywanej do „House of Cards” i luźno nawiązującej do szekspirowskiego „Króla Leara”. Tematem przewodnim jest władza, bowiem główny bohater – Robert Taro (odgrywany przez Gérarda Depardieu) –startuje w wyborach na mera miasta, konkurując ze swoim byłym podopiecznym, Lucasem Barresem. Pozostający dotąd w bliskich relacjach mistrz i uczeń zaczynają toczyć ze sobą wojnę. We Francji serial nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, natomiast poza jej granicami recenzje były nieco cieplejsze. Wiadomość o drugim sezonie była jednak zaskoczeniem. Towarzyszyła jej lakoniczna informacja na Twitterze: Walka się jeszcze nie skończyła. Druga seria „Marsylii” wkrótce.
Jeśli nie jesteście do końca przekonani, to przed ekrany powinna przyciągnąć was pięknie sfilmowana, portowa Marsylia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Premiera sezonu 1B już 23 lutego na platformie Amazon
Adaptacja komiksów opowiadających o prawie niezniszczalnym superbohaterze, przebranym za niebieskiego kleszcza. Jego pomocnikiem w walce ze złem zostaje Arthur Everest – spokojny księgowy, który zmaga się z traumatycznym przeżyciem z przeszłości. W nadchodzących odcinkach wraz z grupą niezwykłych postaci przyjdzie im zmierzyć się ze złym Terrorem. Pozycja zarówno dla fanów superbohaterskich historii, jak i osób znudzonych takimi historiami – tu wszystko potrafi zaskoczyć i rozbawić.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Premiera 3. sezonu 2 lutego w stacji Starz
Serial „Ash vs. Evil Dead” to opowieść dość luźno nawiązująca do niezapomnianego dzieła w reżyserii Sama Raimiego „The Evil Dead”. Typowy w swoim wykonaniu slasher z lat 80. doczekał się wersji serialowej, która bardziej przypomina pastisz tego filmu. Tanie chwyty znane z horrorów zastąpiono absurdalnymi gagami i poczuciem humoru przypisanym do produkcji klasy B. Tytułowy bohater unikanie jakiejkolwiek odpowiedzialności tłumaczy sobie trzymaniem się z dala od kłopotów, a już na pewno od ciemnych mocy, które sprowadził w młodości na świat. Nietrudno w tym miejscu przewidzieć, że Ash szybko przekona się, że nigdy tak naprawdę nie uciekł od swojej przeszłości i być może jest jedyną nadzieją ludzkości w walce ze złem. Serial zasługuje na szczególne uznanie za sprawą aktora wcielającego się w głównego bohatera – Bruce’a Campbella – który grał również we wszystkich filmach z serii sprzed prawie 40 lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Powrót 8. sezonu po midsezonowej przerwie 25 lutego na kanale AMC
Najpopularniejszy serial o zombie powraca na antenę. Premiera drugiej części ósmego sezonu „The Walking Dead” odbędzie się również w stacji FOX w poniedziałek, kilkanaście godzin po emisji w Stanach Zjednoczonych. W ostatnio wyemitowanym odcinku Rick (Andrew Lincoln) zastał Carla (Chandler Riggs) umierającego po ugryzieniu przez zombie. Czy Rick poradzi sobie po śmierci syna? Czy mieszkańcom Aleksandrii uda się jeszcze zorganizować i powrócić do spokojnego życia?
« 1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.