Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – maj 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
1 2 »
Wiosenny sezon serialowy powoli dobiega końca. Stacje zwalniają z prezentowaniem nowości, bo maj to przede wszystkim czas upfrontów, kiedy zapowiadane są premiery jesienne (a wiosenne doczekują się przedłużenia lub kasacji). Mimo to w przyszłym miesiącu czeka nas opowieść o Patricku Melrosie, pierwszy duński serial od Netflixa czy też produkcja na podstawie pomysłu Harlana Cobena. Na ekrany powróci także m.in. historia Ziemi opanowanej przez obcych oraz niezniszczalna Kimmy Schmidt.

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – maj 2018

Wiosenny sezon serialowy powoli dobiega końca. Stacje zwalniają z prezentowaniem nowości, bo maj to przede wszystkim czas upfrontów, kiedy zapowiadane są premiery jesienne (a wiosenne doczekują się przedłużenia lub kasacji). Mimo to w przyszłym miesiącu czeka nas opowieść o Patricku Melrosie, pierwszy duński serial od Netflixa czy też produkcja na podstawie pomysłu Harlana Cobena. Na ekrany powróci także m.in. historia Ziemi opanowanej przez obcych oraz niezniszczalna Kimmy Schmidt.
„Being Serena”
– nowość, premiera 2 maja, HBO (miniserial dokumentalny)
Fanom zarówno (mini)seriali dokumentalnych, jak i sportu, już 2 maja stacja HBO zaprezentuje coś idealnego. „Being Serena” skupi się na Serenie Williams – znanej tenisistce. Czy rzeczywiście życie na świeczniku, osiąganie niesamowitych sukcesów oraz popularność są w stanie dać nam szczęście? Serial odpowie na te pytania. Dowiemy się też wielu faktów z życia sportsmenki, jak chociażby tych dotyczących ciąży, porodu czy wreszcie problemów zdrowotnych, z jakimi Williams musiała się zmagać. Serial liczyć będzie 5 odcinków – miłośnicy krótkich form będą zadowoleni.
„Cobra Kai”
– nowość, premiera 2 maja, YouTube Red
„Cobra Kai” to serialowa kontynuacja hitowego „Karate Kid”, która zawita na YouTube Red już 2 maja. W produkcji ukazane zostaną dalsze losy głównych bohaterów serii o szkole karate mistrza Miyagi. Do roli Daniela LaRusso powróci Ralph Macchio, a w postać Johnny’ego Lawrence′a ponownie wcieli się William Zabka. Od słynnego pojedynku minęły 34 lata. Lawrence, któremu w przeciwieństwie do dawnego przeciwnika nie ułożyło się w życiu, postanawia odzyskać utraconą chwałę i ponownie otwiera szkołę karate, której niegdyś był uczniem. Jaką rolę w całym projekcie odegra LaRusso? Dowiemy się już niebawem.
„Colony”
– premiera 3. sezonu 2 maja w stacji USA Network
Produkcji opisujących inwazję obcych na naszą planetę powstało naprawdę dużo. Każda kolejna musiała mierzyć się z coraz większymi wymaganiami widzów, ale także zmniejszającym się zasobem pomysłów na przedstawienie takiej historii. Twórcy „Colony” postanowili pokazać pokłosie takiego podboju, czyli zniewoloną rasę ludzką, która próbuje w heroicznym czynie walczyć z najeźdźcą. Żeby trochę utrudnić im tę walkę, serial pokazuje ocalałych ludzi, którzy uznali swoją porażkę i liczy się dla nich już tylko przetrwanie. Główni bohaterowie odkrywają, jakie są plany obcych względem pozostałej przy życiu populacji i postanawiają jakoś temu zaradzić. Trzeci sezon zapowiada wyjątkowo emocjonującą potyczkę. W rolach głównych możemy zobaczyć dobrze znanego z serialu „Lost” Josha Hollowaya oraz Sarah Wayne Callies, mającą na koncie takie produkcje jak „The Walking Dead” i „Prison Break”.
„America Divided”
– premiera 2. sezonu 4 maja w stacji Epix
„America Divided” to serial dokumentalny traktujący o problemach, z którymi mierzą się na co dzień mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W kolejnych odcinkach gwiazdy filmu i telewizji wyruszają do miejsc, w których trudności te są najbardziej widoczne (często dotyczy to ich rodzinnych stron). Celem twórców jest uwydatnienie problemów, które najmocniej trapią społeczeństwo, takich jak niewystarczająca opieka zdrowotna, bezrobocie, kontrowersje wokół wymiaru sprawiedliwości czy brak równomiernego dostępu do edukacji.
„Busted! I Know Who You Are”
– nowość, premiera 4 maja, Netflix
„Busted! I Know Who You Are” będzie południowokoreańskim programem typu variety show. Siódemka celebrytów wcieli się w rolę detektywów i w każdym z odcinków będzie rozwiązywać fikcyjne sprawy kryminalne z udziełam gości specjalnych. W programie wystąpią m.in. aktorka Park Min-Young („Remember: War of the Son”) czy członek popularnej grupy k-popowej EXO – Sehun.
„Dear White People”
– premiera 2. sezonu 4 maja na Netflixie
Serial oparty na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Opowiada o grupie czarnoskórych studentów elitarnego uniwersytetu, którzy muszą odnaleźć się w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych oraz rasowych, jak i poprawności politycznej (a także jej braku). Współczesne problemy pokazane są w niesamowicie szczery i brutalny sposób, a jednocześnie nie brakuje w tej produkcji czysto komediowych fragmentów, które zapewniają dobrą zabawę.
„The Rain”
– nowość, premiera 4 maja, Netflix
„The Rain” to pierwsza oryginalna duńska produkcja od Netflixa. Na ekranie będzie można zobaczyć postaci znane z popularnych skandynawskich seriali („Borgen” czy „Most nad Sundem”). „The Rain” to opowieść o postapokaliptycznym świecie. Rzeczywistość, jaką znamy, przestała już istnieć. Śmiercionośny wirus rozszerzył się po całej Skandynawii, oszczędzając dosłownie garstkę populacji. Sześć lat po tych wydarzeniach dwójka rodzeństwa, którym udało się przetrwać zagładę, postanawia opuścić swój schron i dołącza do grupy innych ocalałych. Razem rozpoczynają poszukiwanie jakichkolwiek śladów starej cywilizacji. W trakcie walki o przetrwanie szybko dowiadują się, że nawet po apokalipsie może istnieć przyjaźń, miłość i problemy z dojrzewaniem.
„Picnic at Hanging Rock”
– nowość, premiera 6 maja, Amazon (premiera międzynarodowa 25 maja, 6-go w Australii)
„Picnic at Hanging Rock” będzie adaptacją powieści Joan Lindsey, który doczekała się poprzednio filmowej ekranizacji w latach 70. Każdego roku, w dzień świętego Walentego, organizowany jest piknik pod Wiszącą Skałą, w którym udział biorą uczennice prywatnej szkoły dla dziewcząt. W 1900 roku dochodzi do tragedii – podczas obchodów dyrektorka liceum znika w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z trzema nastolatkami. Główną rolę w serialu gra Natalia Dormer, szerzej znana jako Margaery Tyrell w „Game of Thrones” oraz Anna Boleyn w „The Tudors”. W produkcji Amazona zobaczymy także m.in Samarę Weaving („Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri”) oraz Madeleine Meden („Tomorrow: When The War Began”).
„I’m Dying Up Here”
– premiera 2. sezonu 6 maja w stacji Showtime
Z drugim sezonem powraca dramat komediowy „I’m Dying Up Here”, bazowany na książce Williama Knoedelsedera o tym samym tytule. Los Angeles w latach 70. było domem dla wielu twórców stand-upu obecnie znanych na całym świecie; zaczynał tam też Jim Carrey, który jest twórcą serialu. Mimo że bohaterowie są w większości fikcyjni i tylko luźno inspirowani się prawdziwymi komikami, to w trakcie trwania serialu pojawia się też kilka autentycznych postaci, jak chociażby gospodarz „The Tonight Show”, Johnny Carson (Dylan Baker). W nowym sezonie zobaczymy, z jakimi przeszkodami zmierzą się kobiety, żeby mieć szansę zaistnieć w stand-upowym biznesie, a także jak długo trwa fala sukcesu po nagłym wzniesieniu się na szczyt.
„Sweetbitter”
– nowość, premiera 6 maja, Starz
Nowy dramat od stacji Starz pokazuje historię młodej studentki – Tess, która przeprowadziła się do Nowego Jorku, żeby zacząć nowe życie. Szybko dostaje pracę kelnerki w prestiżowej restauracji, gdzie czekają ją trudy i przygody związane z tym zawodem. Tess mimo początkowej niechęci ze strony współpracowników zostaje wciągnięta w ich życie i poznaje świat narkotyków, imprez do upadłego i ryzykownych decyzji, o których nie pomyślałaby mieszkając w swoim rodzinnym mieście. „Sweetbitter” został napisany i wyprodukowany przez Stephanie Danler, autorka powieści, na której bazuje serial. Historia Tess zarówno w książce jak i w telewizyjnej produkcji jest w dużej mierze inspirowana życiem autorki, która również przeniosła się z małego miasta i została kelnerką.
1 2 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.