Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – lipiec 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
1 2 »
Lipiec to czas wakacji i urlopów, które prawdopodobnie spędzicie z dala od telewizorów i komputerów – co nie zmienia faktu, że warto zerknąć na serialowe premiery. Wielbiciele Amy Adams zapewne już nie mogą się doczekać kolejnej produkcji z jej udziałem, podobnie jak fani Stephena Kinga, którzy właśnie w lipcu dostaną od Hulu kolejną adaptację jego twórczości. A wśród powrotów m.in. prawnicy z Nowego Jorku, prostytutki z XVIII wieku oraz… kreskówkowa wersja obecnego prezydenta USA.

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – lipiec 2018

Lipiec to czas wakacji i urlopów, które prawdopodobnie spędzicie z dala od telewizorów i komputerów – co nie zmienia faktu, że warto zerknąć na serialowe premiery. Wielbiciele Amy Adams zapewne już nie mogą się doczekać kolejnej produkcji z jej udziałem, podobnie jak fani Stephena Kinga, którzy właśnie w lipcu dostaną od Hulu kolejną adaptację jego twórczości. A wśród powrotów m.in. prawnicy z Nowego Jorku, prostytutki z XVIII wieku oraz… kreskówkowa wersja obecnego prezydenta USA.
„Power”
– premiera 5. sezonu 1 lipca w stacji Starz
Już od 1 lipca fani będą mogli śledzić dalszą historię Jamesa „Ghost” St. Patricka, właściciela nocnych klubów, który zajmuje się także handlem narkotykami. Piąty sezon ma stanowić ścisłą kontynuację wydarzeń z finału poprzedniej serii, zakończonej cliffhangerem. W serialu stacji Starz występują m.in. Omari Hardwick (Ghost), Naturi Naughton (Tasha St. Patrick), 50 Cent (Kanan), Lela Loren (Angela Valdes) oraz Shane Johnson (Cooper Saxe).
„Ania nie Anna”
– premiera 2. sezonu 6 lipca na Netflixie
W kolejnym sezonie serialowej adaptacji powieści Lucy Maud Montgomery wrócimy nie tylko na zapomniane Zielone Wzgórze, ale wraz z bohaterami odwiedzimy także inne zakątki Wyspy Księcia Edwarda oraz Ontario. Wytęskniona druga seria przygód rudowłosej dziewczynki mówiącej szybciej, niż myśli, pojawi się na Netflixie 6 lipca. Tym razem dostaniemy aż dziesięć odcinków, które zostaną, na szczęście dla wszystkich serialomaniaków, dodane za jednym razem. Nie możemy się doczekać powrotu Ani Shirley.
„Sacred Games”
– nowość, premiera 6 lipca na Netflixie
Serial nakręcony na podstawie bestsellerowej książki Vikrama Chandry pod tym samym tytułem. Uczciwego policjanta Saraja Singha (w tej roli znany z bollywoodzkich produkcji Saif Ali Khan) los naprowadza ponownie na trop zbiegłego szefa gangu. Singh ma teraz tylko 25 dni na uratowanie Mumbaju. Jako widzowie będziemy mieli okazję przyjrzeć się sieci zależności korupcji, zorganizowanej przestępczości i polityki w tym zróżnicowanym społecznie i ekonomicznie mieście. Osiem godzinnych odcinków zostało nakręconych w Indiach (zarówno w języku angielskim, jak i hindi) i są oryginalną pozycją Netflixa wyprodukowaną we współpracy z Phantom Films. Jeden z reżyserów – Vikramaditya Motwane porównał go do amerykańskiego hitu „House of Cards”.
„The 2000s”
– nowość, premiera 8 lipca na CNN
Jeśli uwielbiacie nostalgiczne seriale dokumentalne, to ta pozycja będzie w sam raz dla was.
„The 2000s” opowiada o latach 2000-2010, czyli dekadzie, która dała nam Facebooka, iPhone’a oraz inne kulturalne i technologiczne rzeczy, które dzisiaj są nam doskonale znane i stały się czymś powszechnym. Jest to kolejna seria opowiadająca o kulturalnych aspektach współczesnych dekad oraz tych z drugiej połowy XX wieku. Nie zabraknie oczywiście odniesień do kultowych seriali, które miały premierę w latach dwutysięcznych, jak „Lost”, „Glee” czy „Mad Men”. Warto dodać, że producentami wykonawczymi są Tom Hanks, Gary Goetzman i Mark Herzog.
„Ostre przedmioty”
– nowość, premiera 9 lipca na HBO
„Ostre przedmioty” to kolejna okazja, aby podziwiać talent Amy Adams, która w tym serialu zagra główną rolę. Serial powstał w oparciu o powieść o tym samym tytule. Rzecz dotyczy dziennikarki, która wiele w życiu przeszła. Po latach wraca do swojego rodzinnego miasteczka w celach czysto zawodowych – ma napisać artykuł dotyczący morderstwa. Sprawa nie jest ani łatwa, ani tym bardziej przyjemna. Po drodze okazuje się, że główna bohaterka, mimo iż bardzo starała się zapomnieć o swojej przeszłości, nie jest w stanie się od niej odciąć. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników serialowych thrillerów.
„The Outpost”
– nowość, premiera 10 lipca w stacji The CW
Serial fantasy od twórców „Stargate”. Jest to opowieść o Talon (granej przez Jessicę Green), jedynej przedstawicielki rasy Blackbloods, która przetrwała brutalny atak najemników na swoją wioskę. Od tej pory główna bohaterka podróżuje przez wiele miejsc w poszukiwaniu zabójców jej rodziny. W trakcie podróży Talon odkrywa, że posiada nadnaturalne moce, nad którymi musi nauczyć się panować. Musi się zmierzyć także z wieloma wrogami, w tym z okrutnym, religijnym dyktatorem. Zapowiada się serial fantastyczny dla miłośników przygód.
„Bobcat Goldthwait’s Misfits & Monsters”
– nowość, premiera 11 lipca w stacji tru TV
Premiera stacji tru TV rozpocznie komediową antologię, która zabierze widzów w świat pokręconych opowieści o moralności od pełnego mrocznych i błyskotliwych idei twórcy oraz reżysera Bobcata Goldthwaita. Mężczyzna jest czterokrotnym laureatem prestiżowej nagrody Sundance Award. Serialomaniacy mogą spodziewać się ciekawych historii i niezapomnianych wrażeń.
„Harlots”
– premiera 2. sezonu 11 lipca na Hulu
Po długim wyczekiwaniu powraca serial o prostytucji w XVIII wieku: produkcja o tyle wyjątkowa, że skupia się na tak osławionym zawodzie, pokazując go w bardzo pozytywny sposób. Profesja ta jest traktowana niemal jak praca prestiżowa, dla wybranych, która poza zarobkami przynosi też znaczne profity społeczne. W poprzednim sezonie zobaczyliśmy, że Charlotte Wells przeszła na stronę wroga i największej konkurencji – Lydii Quigley. Co się stanie z nią teraz i jaki podstępny plan przygotowała, dowiemy się w drugim sezonie. Po zapowiedziach na razie wiemy jedno – na salony wkroczył nowy gracz. W postać bogatej Lady Fitz wcieli się Liv Tyler, którą poprzednio mogliśmy zobaczyć w serialu „The Leftovers”, gdzie zaprezentowała świetnie zagraną i niepokojącą postać. Tutaj możemy liczyć na to, że zdecydowanie namiesza między konkurencyjnymi domami publicznymi.
„Our Cartoon President”
– powrót 1. sezonu po przerwie midsezonowej 15 lipca w stacji Showtime
Amerykańska telewizja wprost lubuje się w satyrze politycznej i nie oszczędza przy tym absolutnie nikogo. W dobie ogromnej popularności kreskówek dla dorosłych, kwestią czasu było pojawienie się produkcji wyśmiewającej Donalda Trumpa. Nie stało się to dlatego, że jest prezydentem, ale głównie za sprawą ogromnych kontrowersji związanych z jego wyborem, nigdy wcześniej niewidzianego podziału społeczeństwa na zwolenników i przeciwników oraz ekscentrycznego sposobu bycia polityka. Wszystko to zostało wykorzystane w kreskówce i przerysowane do granic możliwości, oferując widzom niewymagającą zbytniego myślenia rozrywkę.
1 2 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.