Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – listopad 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – listopad 2018

„The Last Kingdom”
– premiera 3. sezonu 19 listopada na Netflixie
Serial historyczny oparty na serii powieści „The Saxon Stories” autorstwa Bernarda Cornwella. Historia dzieje się w IX wieku, kiedy to Anglia podzielona była na siedem oddzielnych królestw. Ziemie należące do Anglosasów są nieustannie najeżdżane i plądrowane przez Danów. Ostatnią twierdzą broniącą się przed wikingami jest Królestwo Wessex. Uhtred z Bebbanburga, będący głównym bohaterem, jest potomkiem saksońskiego szlachcica, wychowującym się wśród wikingów. Jego lojalność zostaje wystawiona na próbę. 10-odcinkowy nowy sezon bazować ma na kolejnych dwóch powieściach z serii. Uhtreda czeka nowe niebezpieczeństwo po utracie dobrych stosunków z królem Alfredem. Serial zbiera bardzo dobre oceny (odpowiednio 92% i 83% w serwisie Rotten Tomatoes), a trzeci sezon zapowiada się na kolejną świetną dawkę przygód.
„The Little Drummer Girl”
– nowość, premiera 19 listopada w stacji AMC (miniserial)
Producenci „The Night Manager” postanowili zekranizować kolejną powieść szpiegowską Johna le Carré’a. Tym razem padło na „The Little Drummer Girl”, w Polsce znane jako „Mała doboszka”. W tej powieści główną bohaterką jest utalentowana brytyjska aktorka, Charlie, która podczas wakacji w Grecji poznaje tajemniczego nieznajomego, jednak szybko dochodzi do niej, że jego intencje nie są czysto romantyczne. Charlie zostaje wplątana przez niego w akcję antyterrorystyczną i pracę podwójnego agenta. Największy problem pojawia się, kiedy aktorka przestaje być pewna, komu powinna być wierna. Nawet jeśli serial okaże się niezbyt ciekawy, to na poziomie technicznym będzie warty uwagi. Za kamerą stanął wyśmienity koreański reżyser, odpowiedzialny m.in. za „Oldboya” – Chan-wook Park, a w obsadzie możemy zobaczyć najstarszego syna Stellana Skarsgårda – Alexandra, Florence Pugh i po raz kolejny wracającego do świata seriali po „Waco” Michaela Shannona. Pierwszy odcinek będzie miał premierę na BBC One już 28 października, ale amerykańska premiera na stacji AMC odbędzie się dopiero 19 listopada.
„No Activity”
– premiera 2. sezonu 22 listopada w CBS All Access
„No Activity” to przeniesiony na amerykańskie warunki australijski format, traktujący o losach dwóch policjantów, którzy, jak mówi nam opis serialu, spędzają stanowczo zbyt dużo czasu w jednym samochodzie. Serial właśnie powraca z drugim sezonem; podobnie jak oryginał jest produkcją komediową i w krzywym zwierciadle przedstawia m.in. skrupulatnie zaplanowaną przez policjantów obławę na kartel narkotykowy. W „No Activity” oglądać możemy chociażby Patricka Bramalla („Glitch”), Tima Meadowsa znanego z występów w „Saturday Night Live” czy Jessiego Plemonsa („Fargo”, „Black Mirror”).
„Frontier”
– premiera 3. sezonu 23 listopada na Netflixie
Serial przygodowy przedstawiający brutalną i chaotyczną walkę o kontrolę nad handlem futrami w Ameryce Północnej w XVIII wieku. Historia opowiadana jest z wielu perspektyw i rozgrywa się w świecie, w którym negocjacje biznesowe mogą zakończyć się bitwą na topory. Choć serial zbiera średnie opinie, to widzowie mogą czuć się zainteresowani informacją, że główną rolę w produkcji odgrywa Jason Momoa („Game of Thrones”, „Aquaman”).
„Dirty John”
– nowość, premiera 25 listopada w stacji Bravo
Zdarza wam się słuchać podcastów kryminalnych? Bo jeśli tak, to w ramówce stacji Bravo znajdziecie dla siebie prawdziwą perełkę. „Dirty John” to bowiem adaptacja podcastu o tym samym tytule. Produkcja z gatunku true crime opowie o losach tytułowego Johna, który wykorzystując swój urok osobisty uwodzi bizneswoman Debrę Newell. Kobieta wkrótce przekonuje się, że wpadła nie tylko w sidła miłości, ale również w spiralę oszustw, napędzaną przez Johna. W rolach głównych zobaczymy znaną chociażby widzom „American Horror Story” Connie Britton czy Erica Banę („Troy”).
„Vikings”
– powrót 5. sezonu po przerwie midsezonowej 28 listopada w stacji History
Synowie Ragnara już niedługo powrócą w nowych odcinkach serialu „Wikingowie”. Jeżeli należycie do grona fanów, którzy wciąż nie mogą otrząsnąć się po śmierci Ragnara Lothbroka, możecie liczyć na to, że w nowych odcinkach nie zabraknie akcji. Zwiastun zdradza, że rodzina Lothbroka nie ustanie w walkach o swoje miejsce u władzy. Główną osią konfliktu ma być pojedynek między Bjornem a Ivarem.
„Baby”
– nowość, premiera 30 listopada na Netflixie
Nowy serial produkcji Netflixa, który tworzą dwie, uznane reżyserki: Andrea de Sica oraz Anna Negri. To historia napisana w oparciu o prawdziwe wydarzenia. Temat poruszony w serialu już zdążył wzbudzić sporo kontrowersji, bowiem dotyczy prostytucji wśród nieletnich dziewczyn w Rzymie. W tę aferę był zamieszany m.in. mąż Alessandry Mussolini. Serial będzie miał 8 odcinków a jego polski tytuł to “Rzymskie dziewczyny”. Warto zwrócić uwagę na to, że powstaniu tej produkcji bardzo mocno sprzeciwiała się NCOSE. Nie zmienia to jednak faktu, że serial i tak został zrealizowany, a poza kwestią prostytucji wśród nieletnich będzie poruszał też takie problemy jak próba określenia tego, kim jesteśmy czy buntu wobec obowiązujących w społeczeństwie zasad i norm społecznych. Szykuje się nam zatem bardzo dobry dramat obyczajowy i mocne kino zarazem.
„F is for Family”
– premiera 3. sezonu 30 listopada na Netflixie
Dla rodziny Murphych każdy kolejny rok jest większą serią nieszczęść niż poprzedni i nawet jeśli nie zostały udostępnione jeszcze żadne informacje o nowej serii, to możemy się domyślić, że pewnie ich życie nie stanie się nagle doskonałe. Frank w poprzednim sezonie stracił pracę, której i tak nienawidził, ale okazało się, że jako jedyny potrafił ogarnąć całe lotnisko, więc dostał posadę z powrotem. Sue próbowała pogodzić życie matki i żony z pracą na pół etatu, jednak w brutalny sposób przekonała się, że stałe zatrudnienie to nie tylko pięcie się po szczeblach kariery, a walka, żeby w ogóle pracować. Do stałej obsady dołączył aktor komediowy Vince Vaughn, który wcieli się w pilota, Cheta Stevensona.
„1983”
– nowość, premiera 30 listopada na Netflixie
O tym serialu jest głośno w mediach, odkąd tylko pojawiła się informacja, że powstanie – wszystko dlatego, że to pierwsza polska produkcja oryginalna Netflixa. Kiedy mowa o „1983”, nie można pominąć nazwisk reżyserek: Agnieszki Holland („Pokot”), Kasi Adamik („Wataha”) czy Agnieszki Smoczyńskiej („Córki dancingu”). Fabuła serialu owiana jest dość dużą tajemnicą, jednak niektórych rzeczy możemy być pewni: będziemy mieli do czynienia z alternatywną rzeczywistością i spiskiem, który przyczynił się do powstania w Polsce państwa policyjnego. Akcja serialu rozgrywa się w 2003 roku, jednakże wydarzenia, które doprowadziły do zastanej przez bohaterów sytuacji, miały miejsce właśnie w tytułowym roku 1983. Wszystko zatem wskazuje na to, że będzie to niezły thriller polityczny z bardzo dobrą intrygą. W rolach głównych zobaczymy przede wszystkim Roberta Więckiewicza, Zofię Wichłacz czy Andrzeja Chyrę. Serial będzie miał 8 odcinków i wszystkie będą dostępne od razu w dniu premiery.
koniec
« 1 2 3
30 października 2018

Komentarze

30 X 2018   20:57:18

kontempluję napis «Ron Peralman („Hand of God”).»

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.