Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – luty 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – luty 2019

„Lorena”
nowość, premiera 15 lutego na platformie Amazon Prime Video
Jordan Peele („Get Out”) ponownie zasiadł za sterami serialu. Produkcja zajmie się głęboką analizą przypadków przemocy domowej i napaści seksualnych na przykładzie głośnego przestępstwa w rodzinie Bobbitt. W 1993 roku małżeństwem Johna i Loreny żyła cała Ameryka. Brutalne okaleczenie dokonane przez Lorenę na swoim mężu wymusiło wiele pytań, na które ludzie przez lata próbowali znaleźć odpowiedź. Twórcy obiecują przełomową produkcję, która w bardzo dogłębny sposób podejdzie do sprawy sprzed ponad dwóch dekad.
„Proven Innocent”
nowość, premiera 15 lutego w stacji Fox
Pamiętacie „Making a Murderer”? Jeśli tak, „Proven Innocent” jest dla was – opowiada bowiem o prawnikach, którzy przyjmują sprawy dotyczące bezprawnych wyroków skazujących. Inaczej mówiąc, bronią tych, którzy wylądowali za kratkami bez powodu albo nie dostali szansy na wcześniejszą obronę, która mogłaby zapobiec więzieniu. Serial w stacji FOX będzie miał swoją premierę już 15 lutego.
„The Umbrella Academy”
nowość, premiera 15 lutego na platformie Netflix
Adaptacja komiksów napisanych przez Gerarda Waya (założyciela i wokalisty nieistniejącego już zespołu muzycznego My Chemical Romance) i zilustrowanych przez Gabriela Bá. Historia rozpoczyna się w 1989 roku, kiedy rodzi się czterdzieścioro troje dzieci – problem w tym, że ich matki jeszcze dzień wcześniej nie były w ciąży. Miliarder Reginald Hargreeves adoptuje siódemkę z zamiarem stworzenia drużyny superbohaterów, mających ocalić świat. Z czasem jednak drużyna znana jako Umbrella Academy rozpada się, a każde z jej członków idzie w swoją stronę. Po latach szóstka żyjącego rodzeństwa jednoczy się na wieść o śmierci ojca i wspólnie próbuje odkryć, co do tego doprowadziło oraz powstrzymać nadchodzącą apokalipsę. W obsadzie serialu znaleźli się: Ellen Page („Juno”), Tom Hopper („Black Sails”), Emmy Raver-Lampman (musical „Hamilton”), David Castañeda („End of Watch”), Robert Sheehan („Misfits”), Aidan Gallagher („Nicky, Ricky, Dicky & Dawn”), Cameron Britton („Mindhunter”) i Mary J. Blige („Mudbound”). To pozycja, na którą warto zwrócić uwagę; nie zabraknie tu akcji oraz ciekawych rozwiązań fabularnych, które na pewno zaskoczą widzów.
„Smoczy Książę”
premiera 2. sezonu 15 lutego na platformie Netflix
W świecie, w którym między ludźmi a elfami panuje konflikt, trójka młodych bohaterów wyruszyła w podróż mogącą położyć temu kres. Książęta Callum i Ezran oraz elfka Rayla postawili sobie za zadanie przywrócenie smoczego jaja w należne mu miejsce. Drugi sezon kontynuował będzie ich przygody, w których tym razem towarzyszy im już wykluty Smoczy Książę. Na ich drodze jednak czekają kolejne zagrożenia. Pierwszy sezon animacji okazał się świetną rozrywką dla wszystkich, wprowadzając widzów do niezwykłego świata, w którym magia jest na porządku dziennym. Nic dziwnego, że sama historia okazała się niezwykle wciągająca, bo za jej stworzenie odpowiadał jeden z głównych scenarzystów „Avatar: The Last Airbender”. Niewątpliwe warto dać szansę tej animacji, która może zostać z nami na dłużej.
„Documentary Now!”
premiera 3. sezonu 20 lutego w stacji IFC
„Documentary Now!” to seria parodii znanych filmów dokumentalnych utrzymanych w podobnej stylistyce, lecz przedstawiająca fikcyjne wydarzenia. Pomysł narodził się dzięki „Saturday Night Live”, gdzie wyemitowano skecz o fikcyjnej grupie punkowej pod tytułem: „Ian Rubbish and the Bizzaros: History of Punk” (inspirowany „This Is Spinal Tap”). W trzecim sezonie zobaczymy między innymi interesujący dla fanów Netflixa odcinek „Batsh*t Valley”, oparty na świetnym dokumencie „Wild Wild Country”. Wystąpi w nim Owen Wilson oraz Michael Keaton. W innym, zatytułowanym „Waiting for the Artistt”, nawiązującym do dokumentu „Marina Abramivic: The Artist is Present” będzie gościć na naszych ekranach Cate Blanchett. Świetna obsada i rewelacyjny dobór pierwowzorów!
„Flack”
nowość, premiera 21 lutego w stacji Pop
„Flack” to sześciogodzinny serial oryginalny, w którym będziemy mogli zobaczyć m.in. zjawiskową Annę Paquin, jedną z najmłodszych laureatek Oscara. Główna bohaterka produkcji zajmuje się pielęgnacją dobrego wizerunku swoich klientów. Nie jest to jednak łatwa praca, ponieważ Robyn jest szybka i nieprzewidywalna, co często przekłada się na złe rady dawane wysokiej klasy klientom. Reżyserią produkcji zajmuje się wielokrotnie nagradzany i szanowany reżyser, Peter Cattaneo, a w jednym z odcinków gościnnie wystąpi także Bradley Whitford, zwycięzca nagrody Emmy.
„The Oath”
premiera 2. sezonu 21 lutego na platformie Crackle
Świat gangów i mafiosów nie jest dla nikogo niczym przyjemnym. Doskonale wiedzą o tym główni bohaterowie serialu „The Oath”, którzy pomimo brutalności świata przestępczego, z jakim mają na co dzień do czynienia, postanawiają wkroczyć do niego na własnych zasadach. Ich celem jest stworzenie własnej organizacji, działającej z dala od prawa, również tego niepisanego, obowiązującego pomiędzy przestępcami. Każdy z nich doskonale wie, że nie może ufać nikomu, szczególnie że wielu z nich pracowało wcześniej jako policjanci i wiedzą, jak bardzo skorumpowany jest to świat.
„Suburra”
premiera 2. sezonu 22 lutego na platformie Netflix
„Suburra” to pierwsza włoska produkcja Netflixa będąca prequelem filmu z 2015 roku o tym samym tytule. Drugi sezon będzie kontynuowany w Rzymie, gdzie był kręcony w blisko 100 lokalizacjach, a wzięły w nim udział cztery tysiące statystów i 200 pojazdów. Akcja rozgrywa się trzy miesiące po zakończeniu poprzedniej serii. Walka o władzę nadal trwa. Przedstawiciele zorganizowanej przestępczości, półświatek, kościół i skorumpowani politycy coraz gwałtowniej ścierają się ze sobą. Serial opowiada o trzech mężczyznach pochodzących z różnych środowisk, a zmuszonych do współpracy w Wiecznym Mieście. W tym sezonie kluczową rolę mają odegrać kobiety. Zarówno wśród aktorów, jak i w ekipie produkcyjnej nie zaszły większe zmiany, choć w fabule pojawi się kilka nowych postaci.
„When Calls the Heart”
powrót 6. sezonu po przerwie midsezonowej 24 lutego w stacji Hallmark Channel
KanadyjskosAmerykański serial zainspirowany książką Janette Oke pod tytułem „Canadian West”. Swoją premierę miał w roku 2014. To dramat obyczajowy opowiadający o losach Elizabeth Thatcher, która jako młoda kobieta, pochodząca z wysoko postawionej rodziny, otrzymała posadę nauczycielki w przygranicznym miasteczku Coal Valley. Życie w górniczej miejscowości jest proste, ale niepozbawione wyzwań. Elizabeth rozpoczyna nowe życie, a po jakimś czasie znajduje także miłość. Szósty sezon rozpoczął się odcinkiem świątecznym, wyemitowanym w Boże Narodzenie; w lutym rusza emisja kolejnych 10 odcinków.
„Whiskey Cavalier”
nowość, premiera 24 lutego w stacji ABC
Agent FBI, który używa pseudonimu Whiskey Cavalier, nie miał ostatnio zbyt łatwo w życiu. W wyniku wielu komplikacji, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, przechodzi aktualnie załamanie nerwowe. Dodatkowym obowiązkiem staje się dla niego współpraca z agentką CIA, z którą poza obowiązkami zawodowymi łączy go również coś bardziej romantycznego. Oboje muszą przewodzić międzyagencyjnej grupie szpiegów, których zadaniem jest ratowanie świata, ale także stawianie czoła bardziej przyziemnym sprawom, jak np. biurokracja.
„The Enemy Within”
nowość, premiera 25 lutego w stacji NBC
Eric Shepherd był kiedyś szanowanym i lubianym pracownikiem CIA, a teraz według opinii publicznej oraz szefostwa tajnych służb jest największym zdrajcą w historii Ameryki. Shepherd odbywa karę dożywocia w więzieniu Supermax. Wszyscy, łącznie z Erikiem, są przekonani, że nie ma już dla niego ratunku, ale wszystko zmienia się w momencie, kiedy agent FBI, Will Keaton, werbuje Shepherda, by ten pomógł odnaleźć niebezpiecznego i nieuchwytnego kryminalistę. Oboje zdają sobie sprawę, że aby wykonać misję, muszą zaufać sobie i mimo wcześniejszych problemów spróbować zbudować relację, która pozwoli im złapać szpiega.
„Shadowhunters”
powrót 3. sezonu po przerwie midsezonowej 25 lutego w stacji Freeform
Serial „Shadowhunters” powraca po raz ostatni. Przy ogromnej ilości skasowanych tytułów w 2018 roku znalazło się też kilka uratowanych przez inne stacje, w tym przypadku jednak nie wypaliło, chociaż byli chętni. Musimy się pożegnać z Clary, Jacem, Izzy, Alekiem oraz Magnusem i miejmy nadzieję, że ich wątki dostaną godne zakończenie. Nie wiadomo jeszcze, co nas czeka w drugiej połowie trzeciego sezonu poza faktem, że na początku zabraknie głównej bohaterki. Czy Clary powróci? Czy jej brat nadal stanowi zagrożenie? Co dalej z Magnusem i Alekiem?
„Better Things”
premiera 3. sezonu 28 lutego w stacji FX
Sam Fox (Pamela Adlon) to aktorka mieszkająca w Hollywood, starająca się pogodzić pracę z wychowaniem dwóch córek. Jak wskazuje zwiastun trzeciej serii, bohaterka będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom – rozstrój psychiczny matki, problemy z rówieśniczkami u młodszej córki i z antykoncepcją u starszej, oraz jej własny początek menopauzy. Jedno jest pewne: widzowie z pewnością nie będą się nudzić podczas oglądania. Dodatkowo w tym sezonie możemy liczyć na wystąpienia istnej plejady gwiazd, m.in. Sharone Stone czy Judy Reyes.
koniec
« 1 2
30 stycznia 2019

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.