Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2019

„Step Up: High Water”
premiera 2. sezonu 20 marca na YouTube Red
Hitowa produkcja platformy YouTube Red powraca z drugim sezonem. „Step Up: High Water” to opowieść o bliźniakach: Talu i Janelle, którzy przenoszą się z Ohio do jednej z najlepszych szkół artystycznych w Atlancie. W serialu śledzimy zmagania rodzeństwa, zarówno na tanecznym parkiecie, jak i poza nim. W „Step Up: High Water” możemy oglądać między innymi amerykańskiego piosenkarza, Carlito Olivero, który na swoim koncie ma trzecie miejsce w „The X Factor”, oraz Jade Chynoweth, przewijającą się przez obsadę „The Last Ship”.
„Delhi Crime”
nowość, premiera 22 marca na platformie Netflix
Czy wiecie, że w Nowym Delhi zasłony w autokarach muszą być odsłonięte ze względu na zapobieganie zbiorowym gwałtom? Ten trudny i odrażający temat jest stale obecny w dyskusji społecznej w Indiach. Serial „Delhi Crime” został oparty na prawdziwych wydarzeniach rozgrywających się w 2012 roku. W roli głównej bohaterki – Vartiki Chaturvedi, policjantki prowadzącej śledztwo w tej sprawie – zobaczymy Shefali Shah. Prace nad serialem trwały sześć lat, poświęconych na drobiazgowe badanie sprawy. Zdjęcia powstały w Nowym Delhi. Dla wszystkich osób realizujących ten projekt był on bardzo emocjonalnym przeżyciem – zapewne będzie i taki dla oglądających go na całym świecie widzów.
„Kroniki kryminalne: Kandydat”
nowość, premiera 22 marca na platformie Netflix
To dopiero pierwsza część nowej antologii od Netflixa, która skupi się na nierozwiązanych morderstwach i zbrodniach na terenie Ameryki Łacińskiej. Pierwszy sezon podejmie się historii dokonanego zamachu na polityka i kandydata na prezydenta – Luisa Donalda Colosio. Został on zamordowany podczas wiecu w Tijuanie w 1994 roku.
„W rytmie bossa novy”
nowość, premiera 22 marca na platformie Netflix
Nowy brazylijski dramat na Netflixie zapowiada się naprawdę ciekawie. Umiejscowiony w 1959 roku skupia się na losach Marii Luizy, która razem z mężem przenosi się do Rio de Janeiro, żeby otworzyć wspólnie restaurację. Główna bohaterka to bogata i zadbana kobieta, której marzeniem było, żeby w lokalu była też muzyka na żywo. Dezaprobata jej męża przestała mieć znaczenie, kiedy uciekł i zabrał ze sobą wszystkie pieniądze, zostawiając ją z restauracją. Maria Luiza nie zamierzała się jednak poddać i przy zaangażowaniu jeszcze kilku uprzednio skrzywdzonych kobiet postanawiają otworzyć własny klub muzyczny.
„Into the Badlands”
powrót 3. sezonu po przerwie midsezonowej 24 marca w stacji AMC
„Into the Badlands” powraca po zimowej przerwie. Produkcja, której ostatnie odcinki trzeciego sezonu będziemy mogli oglądać już od 24 marca, przenosi nas w postapokaliptyczny świat, a konkretnie w rejony Oklahomy. 500 lat po wydarzeniach, które doprowadziły do upadku cywilizacji, w wielu częściach świata do łask wróciła brutalna siła. Nie inaczej jest też w Oklahomie, gdzie tamtejsi możni starają się utrzymać społeczeństwo w ryzach, a co najważniejsze sprawić, by było im posłuszne. W serialu śledzić możemy podróże jednego z potężniejszych baronów – Sunny’ego, przez tytułową krainę bezprawia. W roli głównej, znany chociażby z filmu „Tomb Raider”, Daniel Wu.
„Knightfall”
premiera 2. sezonu 25 marca w stacji History
Po średnio zadowalających recenzjach pierwszego sezonu przyszedł czas na wielkie zmiany, żeby wpłynąć na oglądalność. A raczej pora na sprytny ruch promocyjny, jakim było zaangażowanie w drugi sezon Luke’a Skywalkera i Jokera – Marka Hamilla. Wokół jego dołączenia do obsady kręci się cała reklama nowego sezonu. „Knightfall” to serial umiejscowiony w średniowieczu i skupia się na zakonie Templariuszy oraz odnalezieniu zaginionego świętego Graala. Twórcy obiecują bardziej mroczny kolejny sezon, a pojawienie się Marka Hamilla ma nie być jedyną ekscytującą rzeczą, jaka nas czeka w nowych odcinkach.
„Happy!”
premiera 2. sezonu 27 marca w stacji Syfy
Niegdyś pracujący w policji Nick Sax podejmuje się teraz innych zadań, nie stroniąc od zabijania ludzi. Swoje dnie wypełnia alkoholem, a po zawale serca jego oczom ukazuje się mały, niebieski, latający jednorożec Happy, który potrzebuje jego pomocy w uratowaniu dziewczynki, jako że jest jej wyimaginowanym przyjacielem. Razem tworzą nietypowy duet, mający za zadanie poradzenie sobie z mrocznymi przeciwnikami. Drugi sezon oscylować będzie wokół kolejnego święta – Wielkanocy, wrzucając naszych bohaterów w środek kolejnej pokręconej misji. Produkcja nie stroni przed brutalnością oraz czarnym humorem, zapewniając sporo akcji i dobrej rozrywki.
„Jane the Virgin”
premiera 5. sezonu 27 marca w stacji The CW
Przy wszystkim, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, a zwłaszcza w jego finale, ciężko sobie wyobrazić, że to już koniec historii Jane i reszty. Jednak piąty sezon będzie ostatnim i postara się odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań. Jakim cudem pewien bohater powrócił? Kogo postrzeliła J.R.? I chyba najbardziej nurtująca zagadka – kim jest dramatyczny narrator? Fani od samego początku spekulują na temat jego tożsamości, a ostatni sezon wyjawi nam wreszcie tę tajemnicę.
„What We Do In the Shadows”
nowość, premiera 27 marca w stacji FX
Serial bazujący na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Historia skupi się na nowojorskich wampirach, które zamieszkują ze sobą od setek lat. Ich poniekąd liderem jest Nandor, kiedyś wielki wojownik. Ma on swojego sługę, Guillermo, marzącego o zostaniu wampirem jak jego pan. Oprócz nich są jeszcze Laszlo oraz Nadja, czyli para o niezwykle interesującej dynamice. Najciekawszym dodatkiem do tej grupy wydaje się jednak Colin Robinson – wampir żywiący się energią poprzez zanudzanie innych. Niewykluczone, że światy filmowych wampirów z Australii oraz serialowych z USA kiedyś się zetkną, gdyż za produkcję serialu odpowiadają odtwórcy Vladislava i Viago, mający na koncie również stworzenie filmu – Jemaine Clement („Legion”) oraz Taika Waititi („Thor: Ragnarok”).
„Tacoma FD”
nowość, premiera 28 marca w stacji truTV
Powstało już wiele seriali parodiujących pracę służb porządkowych, a „Tacoma FD” to coś zupełnie nowego, chociaż humor wydaje się całkiem znany. Ta produkcja w żartobliwy sposób będzie opowiadała o życiu i pracy strażaków, którzy z braku zajęć i obowiązków zabijają czas przy użyciu najbardziej absurdalnych metod. Przeszkadza to ich szefowi, który przez opinię o pracownikach nie jest szanowany wśród innych służb, nawet jeśli jego praca jest tak samo odpowiedzialna. Serial powstał przy współpracy duetu Heffernana i Lemme’a, którzy wcześniej pracowali już razem nad filmami o podobnej tematyce.
„Abby’s”
nowość, premiera 28 marca w stacji NBC
Wszystko zaczyna się od prowizorycznego baru, który główna bohaterka, Abby, rozkręca na swoim podwórku. Barmanka i założycielka w jednym ma kilka zasad, których trzeba przestrzegać w jej lokalu: nie wolno używać telefonów komórkowych (nawet na nie zerkać!), zdobycie miejsca przy barze graniczy z cudem, a przegrana oznacza, cóż, picie czegoś, co na pewno nie jest piwem. „Spędzanie czasu w Abby’s jest zaszczytem, ale kiedy się już tam znajdziesz, stajesz się rodziną”, jak powiedzą stali bywalcy.
„Gomorrah”
premiera 4. sezonu 29 marca w stacji Sky Atlantic
Zdążyliście się stęsknić za ciemnymi zaułkami Neapolu? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość – „Gomorrah” powróci z czwartym sezonem już 29 marca. Przypomnijmy, że „” to serial opisujący losy neapolitańskiej mafii Gomorry, wzorowanej na prawdziwej organizacji przestępczej, mafii Camorra. Akcja czwartego sezonu nadal skupiać się będzie na postaci Gennaro Savastano, który zmuszony będzie przystosować się do panujących w mieście nowych porządków. Zdjęcia do czwartej serii po raz pierwszy kręcone były w Londynie; był to już kolejny raz, kiedy „Gomorrah” opuściła Włochy. Wcześniej ekipa filmowa zawitała już do Hiszpani, Bułgarii i Niemiec. Sky Atlantic potwierdziło, że nowy sezon produkcji liczył będzie 12 odcinków.
„Osmosis”
nowość, premiera 29 marca na platformie Netflix
Serial sci-fi prosto od Netflixa. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości w Paryżu, gdzie aplikacja dobiera partnerów na podstawie ich umysłów, jednakże poszukiwania prawdziwej miłości mają swoją cenę. Z całą pewnością znakomity serial dla fanów europejskich produkcji oraz tych, którym szczególnie spodobał się odcinek „Black Mirror” zatytułowany „Hang the DJ”.
„Hanna”
nowość, premiera 29 marca na platformie Amazon Prime Video
Serialowa próba spojrzenia na film o tym samym tytule, mający swoją premierę w 2011 roku. Fabuła rozpoczyna się gdzieś w Europie Wschodniej, na terenie bliżej nieokreślonego, ale bardzo tajemniczo wyglądającego ośrodka badawczego. Z jego terenu zostaje uprowadzona małą dziewczynka, tytułowa Hanna. Porywaczem jest jej ojciec, ale widz nie pozna tak łatwo jego motywów, schowanych głęboko we wnętrzu tej postaci. Podczas ucieczki ginie matka Hanny i od tego czasu ojciec wraz z córką ukrywają się gdzieś w górzystych rejonach południowej Polski. Mija kilkanaście lat, główna bohaterka przez cały ten czas szkolona była przez ojca, aby poradzić sobie w każdej sytuacji zagrożenia życia. Niestety ciekawość nastolatki pcha ją w stronę innych ludzi, których tak naprawdę nigdy nie poznała. Kilka nocnych ucieczek do młodego chłopaka pracującego w okolicy sprowadza na nią ogromne niebezpieczeństwo, wyłaniające się z mroków przeszłości. Premierowy odcinek serialu „Hanna” został udostępniony do obejrzenia widzom z okazji finałów futbolu amerykańskiego Super Bowl już w lutym.
„Santa Clarita Diet”
premiera 3. sezonu 29 marca na platformie Netflix
Typowe małżeństwo, mieszkające na typowych przedmieściach w USA. Ona i on to agenci nieruchomości. W pakiecie – nastoletnia córka. Sytuacja zaczyna odbiegać od standardowej, gdy okazuje się, że mama staje się zombie. Jest bardziej śmiesznie niż strasznie, bardziej kolorowo niż ponuro, jedna groteskowa sytuacja goni kolejną. Drew Barrymore przebywająca na specyficznej, mózgowej diecie wykazuje się talentem komediowym i sprawia, że uśmiech nie schodzi wam z twarzy. Jest dużo zabawy, flaków i kalifornijskiego słońca. Po szerszym nakreśleniu tła zdarzeń w poprzednim sezonie, czekamy na dalszą zabawę skąpaną w morzu krwi.
„Barry”
premiera 2. sezonu 31 marca w stacji HBO
Doceniona przez krytyków komedia powraca z drugim sezonem. Tytułowy bohater zajmował się zabijaniem na zlecenie, do czasu gdy podążając za swoim nowym celem, trafił na zajęcia grupy teatralnej. Dzięki panującej tam atmosferze i naukach Gene’a Cousineau, Barry zapragnął odmienić swoje życie i zająć się rozwijaniem kariery aktorskiej. Jednak zakończenie mrocznej ścieżki kariery nie jest takie proste. Po wydarzeniach z finału pierwszego sezonu mężczyzna będzie rozważał, czy jest dobrym człowiekiem, a także spróbuje swoich sił w dramatopisarstwie. Przeszłość znowu do niego powróci, m. in. za sprawą NoHo Hanka, który będzie potrzebował jego pomocy w utrzymaniu swojej nowej pozycji. Czy Barry poradzi sobie ze skrywanymi sekretami? Przekonamy się już niedługo.
„Figurantka”
premiera 7. sezonu 31 marca w stacji HBO
Zmęczyło was „House of Cards”, ale nadal macie ochotę na dobrą historię z intrygami politycznymi w tle? Jeśli tak, sięgnijcie po kolejny sezon „Figurantki”. Główną bohaterką jest Selina Meyer, była senator, obejmująca stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Nowa rzeczywistość okazuje się dużo trudniejsza i rozczarowująca. W kolejnych sezonach możemy obserwować rozwój kariery Seliny obarczony licznymi perypetiami i potyczkami ze współpracownikami. Serial odznacza się ciętym językiem, zabawnymi dialogami i sarkazmem. Ostatni, siódmy sezon będzie najkrótszym – zamknie się w siedmiu odcinkach. Decyzje dotyczące serialu zostały podyktowane diagnozą raka piersi u Julii Louis-Dreyfus, odgrywającej główną rolę.
„On My Block”
premiera 2. sezonu w marcu na platformie Netflix
Fani serialu „On My Block” zdecydowanie czekali z zapartym tchem na ogłoszenie kolejnych odcinków po tak emocjonującym finale pierwszego sezonu. Czwórka przyjaciół z latynoamerykańskiej dzielnicy w momencie, kiedy zaczyna edukację w liceum, musi zmagać się z nowymi problemami. Niczego nie ułatwia fakt, że okolica, z której pochodzą, należy do niebezpiecznych i codziennie muszą żyć w strachu przed lokalnym gangiem. Egzystencja głównych bohaterów zawisła na szali w ostatnim odcinku, więc miejmy nadzieję, że fabuła będzie kontynuowana w tym samym momencie, w jakim została przerwana i dostaniemy odpowiedzi na nasze pytania o dalszy los postaci.
koniec
« 1 2 3
27 lutego 2019

Komentarze

03 III 2019   14:12:35

„What We Do In the Shadows”- tylko nie australijskich, na święte KIWI!
Zarówno film, jak i serial (tak, ukazał się kilkuodcinkowy serial o policjantach z Wellington) są pochodzenia nowozelandzkiego.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.