Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Marzec 2012

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nieznana do tej pory w Polsce powieść zmarłego przed trzema laty Johna Updike’a. Tym razem poznamy pamiętnik pewnego uzależnionego od seksu pastora, który w wyniku owego uzależnienia przebywa w specjalnym ośrodku dla „upadłych” kapłanów. John Updike nigdy nie stronił od kontrowersyjnych tematów, jednak nie poprzestawał na prostym szokowaniu czytelników. Mamy nadzieję że to samo można powiedzieć o „Miesiącu niedziel”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Trzecia (po dwutomowych „Opowieściach sieroty” i „Palimpseście”) powieść Catherynne M. Valente przenosi nas w bardziej swojskie klimaty dwudziestowiecznej Rosji. „Nieśmiertelny” za cel stawia sobie przedstawienie słowiańskiego folkloru w nowej, fantastyczno-historycznej otoczce. Akcja rozgrywa się podczas Stalinowskich czystek lat trzydziestych i oblężenia Leningradu, a udział w fabule mają takiej postaci jak tytułowy Kościej Nieśmiertelny czy Baba Jaga. Jeśli zasmakowaliście w stylu poprzednich książek Valente, także po tę pozycję warto sięgnąć.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Na tę powieść czekaliśmy od ponad roku – i oto jest. „Niebo ze stali” czyli zbierająca już tu i ówdzie pochlebne recenzje kontynuacja dwóch zbiorów opowiadań z meekhańskiego pogranicza. Chyba nie trzeba dodawać niczego więcej.
Wznowienia
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Klasyka słowackiej literatury dla dzieci. Czy Frycek i Jupko, dwie pluszowe małpki, to dalecy krewni komiksowego Tytusa? Tak samo, jak nasz najsłynniejszy szympans uczłowieczają się, przeżywając przy okazji wiele zabawnych i trzymających w napięciu przygód. Frycek i Jupko stają się ulubionymi członkami rodziny. Tymczasem dołączają do nich jeszcze inne pluszowe małpki…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Mistrza i Małgorzaty” polecać nie trzeba, jednak na to wydanie zwracamy uwagę, gdyż przekład Andrzeja Drawicza nie ukazuje się zbyt często na księgarkich półkach. Warto porównać z popularną od lat i regularnie wznawianą wersją Ireny Lewandowskiej i Witolda Dąbrowskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Filmowe „Igrzyska śmierci” mają podobno pod względem popularności dorównać ekranizacjom przygód Harry’ego Pottera. Jak będzie, nie wiemy, zanim jednak pójdziecie do kin, polecamy zapoznać się z literackim oryginałem, którego wznowienie ukaże się już wkrótce. Proza Collins jest niewątpliwie o wiele mniej baśniowa niż wspomniany Harry Potter i bardziej brutalna, czytamy przecież o posępnym, powojennym świecie przyszłości, w którym nastoletnie dzieci zmuszane są do morderczych walk na arenie. I tu jednak nie brak przesłania mówiącego o sile przyjaźni, nadziei czy po prostu człowieczeństwa. Trzymająca w napięciu akcja, sympatyczna główna bohaterka, ciekawy pomysł i kilka ważnych pytań, które stawia przed nami autorka – to już znacznie więcej niż można znalaźć w przeciętnej pozycji dla młodego czytelnika. Do wyboru wznowienie pierwszego tomu z nowa okładką nawiązującą do filmu lub promocyjny pakiet wszystkich trzech tomów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wydawnictwo znane w ’Esensji” głownie z wydania niewątpliwego hitu jakim na naszej „Liście Przebojów Ksiązkowych” jest „Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa” idzie za ciosem i tym razem proponuje nam zebrane w jednym tomie teksty Roberta Howarda o nasłynniejszym literackim barbarzyńcy: 16 opowiadań, powieśc „Godzina smoka” oraz esej „Era hyboryjska”. A wszystko to w nowym przekładzie Agaty Bąk.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Klasyczna już powieść gotycka. Stary dwór i jego właściciel, dwoje dzieci, wkraczająca w to wszystko guwernantka i opowieści o duchach – słowem: wiktoriańska sceneria jak się patrzy. Nadto problematyka zła, a także zabawy interpretacyjne z czytelnikiem – zawierzy czy nie zawierzy subiektywnemu i ograniczonemu narratorowi? Jamesa znać trzeba, a wznowienie jednej z jego mniej rozbudowanych książek stanowi doskonałą okazję do odkrycia jednego z ważniejszych amerykańskich twórców.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Lem, którego znać trzeba. Wystarczy przypomnieć że opowiadania z „Dzienników gwiazdowych” i „Opowieści o pilocie Pirxie” zajęły wysokie pozycje w naszym rankingu „100 najlepszych polskich opowiadań fantastycznych”, a „Bajki robotów” zapewnie nie znalazły się tam tylko dlatego, że przebiły je teksty z ”Cyberiady”… Dodatkowym atutem są utrzymane w stylu retro okładki autorstwa Przemysława Dębowskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
O poprzednim wydaniu „Braku wiadomości od Gurba” pisaliśmy: „Humor „Gurba” wynika oczywiście przede wszystkim z nietypowych sytuacji, w jakie pakuje się zmiennokształtny kosmita i jego nieudolnych prób dostosowania się do realiów ziemskich, ale trzeba też przyznać, że całkiem zgrabnie jest to podawane przez autora, gdy dopiero po kilku kolejnych przykładach dowiadujemy się, co naprawdę nie gra w danej scenie, albo też naszą wesołość powodują coraz bardziej absurdalne eskalacje jakiejś sytuacji.”. Krótko mówiąc – wznowienie dowcipnej, lekkiej, poczytnej powieści uznanego autora.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tak właściwie to już sam tytuł mówi wszystko o tej książce. Leopold Tyrmand, błyskotliwy i ostry obserwator rzeczywistości PRL tu w kompletnym zbiorze swych krótkich form. Nie potrzeba chyba większej rekomendacji.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jednocześnie z wydaniem „Nieba ze stali” czyli pierwszej powieści z cyklu meekhańskiego Powergraph wznawia dwa tomy opowiadań, które spotkały się z przychylnym, jeśli nie entuzjastycznym, przyjęciem czytelników, co odzwierciedlają nagrody i nominacje zdobyte zarówno przez książki jak i pojedyncze teksty w nim zawarte. Jeśli ktoś do tej pory nie zapoznał się z twórczością Roberta Wegnera to jest to świetna okazja aby te braki nadrobić.
koniec
« 1 2
1 marca 2012

Komentarze

01 III 2012   18:34:00

Alkaloid wypadł na kwiecień, zaś brakuje tu wyraźnie wznowienia pierwszego tomu z serii Xanth Anthony'ego.

01 III 2012   19:01:55

No to będzie spadkowicz, biorąc pod uwagę że wciąż czeka na premierę polecane wieeeki temu „Wielkie Dzieło Czasu” to miesięczna obsuwa jest niczym. ;-)

01 III 2012   23:15:33

Książki Orbitowskiego wydarzeniem? In what universe? :o

02 III 2012   01:21:28

A wielu znasz autorów szeroko pojętej fantastyki publikowanych przez Literackie?

02 III 2012   13:08:48

Niejaki Dukaj, Jacek i Lem, Stanisław mi na myśl przychodzą. I nasuwają mi się od razu w związku z tym dwa spostrzeżenia:
- wymienionym Orbitowski mógłby ewentualnie konspekty powieści przepisywać,
- czy wydarzeniem ma być sam fakt, że autora wydaje WL? Bitch, please.

10 III 2012   10:38:56

Weeeegner, nie ma to jak dostac orgazmu przy sobotniej kawie.

10 III 2012   12:19:14

Zgaduję, że zabrakło ci śmietanki i dlatego...? ;)

11 III 2012   12:22:22

a może jakieś konkretniejsze wieści na temat wydanie "Readme" Stephensona posiadacie? mam nadzieję, że nie będzie takich opóźnień jak to miało miejsce ze wznowieniem "Cryptonomiconu"..

11 III 2012   14:32:02

abysal -> http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=7750

11 III 2012   20:42:45

no tak, póki co wydanie zakłada się na czerwiec, wiem... ale czy nie docierają do was jakieś newsy, które sugerowałyby przesunięcie terminu. wiesz jak było z "Cryptonomiconem"... btw czytał już ktoś? ponoć Dukaj trochę pojechał po książce w "Nowej fantastyce"

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Okładka <i>Amazing Stories Quarterly</i> z wiosny 1929 r. to portret jednego z Małogłowych.<br/>© wikipedia

Stare wspaniałe światy: Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
Andreas „Zoltar” Boegner

11 IV 2024

Czy „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya, powieść, której tytuł wykorzystałem dla stworzenia nazwy niniejszego cyklu, oraz ikoniczna „1984” George’a Orwella bazują po części na pomysłach z „After 12.000 Years”, jednej z pierwszych amerykańskich antyutopii?

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (24)
Andreas „Zoltar” Boegner

7 IV 2024

Kontynuując omawianie książek SF roku 2021, przedstawiam tym razem thriller wyróżniony najważniejszą nagrodą niemieckojęzycznego fandomu. Dla kontrastu przeciwstawiam mu wydawnictwo jednego z mniej doświadczonych autorów, którego pierwsza powieść pojawiła się na rynku przed zaledwie dwu laty.

więcej »

Fantastyczne Zaodrze, czyli co nowego w niemieckiej science fiction? (23)
Andreas „Zoltar” Boegner

14 III 2024

Science fiction bliskiego zasięgu to popularna odmiana gatunku, łącząca zazwyczaj fantastykę z elementami powieści sensacyjnej lub kryminalnej. W poniższych przykładach chodzi o walkę ze skutkami zmian klimatycznych oraz o demontaż demokracji poprzez manipulacje opinią publiczną – w Niemczech to ostatnio gorąco dyskutowane tematy.

więcej »

Polecamy

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie

Stare wspaniałe światy:

Poetycki dinozaur w fantastycznym getcie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza wojna... czasowa
— Andreas „Zoltar” Boegner

Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner

Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner

Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner

Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner

Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner

Zobacz też

Inne recenzje

Stulecie Stanisława Lema: Przeciętniak w swym zawodzie
— Agnieszka Hałas, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Stulecie Stanisława Lema: Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Po trzy: Nie tylko wiedźmin
— Beatrycze Nowicka

Do księgarni marsz: Maj 2017
— Esensja

Esensja czyta: Luty 2017
— Przemysław Ciura, Dawid Kantor, Joanna Kapica-Curzytek, Anna Nieznaj, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Do księgarni marsz: Październik 2016
— Esensja

Bohaterowie ponad światem
— Miłosz Cybowski

Kanon ze smoczej jaskini: Wspomnienia
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Wrzesień 2013
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Alicja Kuciel, Paweł Micnas, Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Luty 2013
— Miłosz Cybowski, Jakub Gałka, Jacek Jaciubek, Joanna Kapica-Curzytek, Jarosław Loretz, Beatrycze Nowicka, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Z tego cyklu

Listopad 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Październik 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Joanna Słupek

Sierpień 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Lipiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Czerwiec 2022
— Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch

Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Grudzień 2021 – marzec 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Listopad 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Tegoż twórcy

Klasyka kina radzieckiego: Zdrajcy i ogłupiacze
— Sebastian Chosiński

Klasyka kina radzieckiego: Łotewska twarz komisarza Martina Becka
— Sebastian Chosiński

Igrzyska po drugiej stronie barykady
— Dominika Cirocka

Zapiski wybrane
— Marcin Mroziuk

„W zeszłym roku nie miałem wakacji”
— Joanna Kapica-Curzytek

Nie ma łatwych dróg
— Magdalena Kubasiewicz

Podpatrzone w Ameryce
— Marcin Mroziuk

Kiedy miłość była zbrodnią
— Marcin Mroziuk

W stronę komedii
— Joanna Kapica-Curzytek

Poza sezonem
— Marcin Mroziuk

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.