Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – kwiecień 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
1 2 3 »
Kwiecień to przede wszystkim czas powrotów. Ponownie zajrzymy do futurystycznego parku rozrywki, pogrążymy się w antyutopijnym świecie, w którym rola kobiet została sprowadzona do inkubatorów, poznamy też dalsze losu początkującej aktorki, mierzącej się z wyrzeczeniami, jakimi powitał ją Hollywood. Nie można jednak zignorować nowości: wśród nich walka o przetrwanie w kosmosie, historia o zagrożeniach wirtualnego świata oraz dokumentalna opowieść o rozwoju science-fiction.

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – kwiecień 2018

Kwiecień to przede wszystkim czas powrotów. Ponownie zajrzymy do futurystycznego parku rozrywki, pogrążymy się w antyutopijnym świecie, w którym rola kobiet została sprowadzona do inkubatorów, poznamy też dalsze losu początkującej aktorki, mierzącej się z wyrzeczeniami, jakimi powitał ją Hollywood. Nie można jednak zignorować nowości: wśród nich walka o przetrwanie w kosmosie, historia o zagrożeniach wirtualnego świata oraz dokumentalna opowieść o rozwoju science-fiction.
„The Crossing”
– nowość, premiera 2 kwietnia, ABC
Jude Ellis (Steve Zahn) jest szeryfem w Port Cannan, rybackim miasteczku w Oregonie, gdzie przenosi się z Oakland, by uciec od wymuszonego małżeństwa i mrocznej przeszłości wielkomiejskiego policjanta. Jego celem jest zbudowanie nowego, cichego życia dla siebie i swojego syna. Plany ulegają zmianie, gdy Jude odnajduje na plaży 47 emigrantów szukających schronienia. Okazuje się, że są z Ameryki, gdzie za 180 lat wybuchnie wojna. Jude wszczyna wraz ze swoim przyjacielem – Nestorem Rosario (Rick Gomez) – śledztwo na temat tajemniczej migracji. Ciekawostką jest, że stacja ABC udostępniła już przedpremierowo pierwszy odcinek na swojej stronie, bez żadnych zapowiedzi czy specjalnej promocji.
„Kiss Me First”
– nowość, premiera 2 kwietnia, Channel 4
Channel 4 przy współpracy z Netflixem przygotował serial na podstawie debiutanckiej powieści Lottie Moggach o tym samym tytule. Leila to osamotniona nastolatka, która cały swój wolny czas spędza w wirtualnym świecie. W pewnym momencie zbacza na niebezpieczne obszary gry komputerowej, które prowadzą do pozornego Edenu, dzięki któremu Leila wreszcie czuje, że gdzieś należy. Problemy zaczynają się, kiedy jej internetowa idolka, będąca jednocześnie jej zupełnym przeciwieństwem, pojawia się w prawdziwym życiu. Na plus serialu zapowiada się możliwość pokazania zarówno świata rzeczywistego, jak i wirtualnego, co powinno dobrze wpłynąć na jego odbiór wśród młodzieży. Chociaż obsada jest młoda, to ma już na swoim koncie kilka produkcji. Odtwórczyni głównej bohaterki, Tallulah Haddon, grała w zeszłorocznym serialu Toma Hardy’ego „Taboo”, a w idolkę Leili wcieliła się Simona Brown, która pojawiła się w „The Night Manager”.
„The Last O.G.”
– nowość, premiera 3 kwietnia, TBS
Tray (Tracy Morgan) to były więzień, który doznaje szoku, kiedy dostrzega, jak bardzo świat się zmienił po 15 latach odsiadki. Wraca do swojego świeżo zrewitalizowanego sąsiedztwa i odkrywa, że jego poprzednia dziewczyna, Shay (Tiffany Haddish), wyszła za mąż za grzecznego, białego mężczyznę (Ryan Gaul), który pomaga jej wychowywać bliźniaki, o których istnieniu Tray nie miał pojęcia. Mając ogromną potrzebę poznania swoich dzieci, a jednocześnie pozbawiony pieniędzy, Tray powraca do umiejętności, których nauczył się w więzieniu, by połączyć koniec z końcem. Twórcą serialu jest zdobywca Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny („Uciekaj!”), Jordan Peele. Zapowiada się ciekawa komedia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Legion”
– premiera 2. sezonu 5 kwietnia w stacji FX
Serial bazujący na komiksach z uniwersum X-Menów, który w zeszłym roku zachwycił nowatorskim podejściem do historii superbohaterskich. Opowiada o Davidzie Hallerze, mężczyźnie przekonanym, że cierpi na schizofrenię, aż odkrywa, że to, co brał za chorobę, jest przejawem jego mocy. Drugi sezon przywita widzów rocznym przeskokiem czasowym. Po zniknięciu Davida i Olivera, w sytuacji, gdy Farouk grasuje na wolności, ekipa Summerlandu zawiera nietypowy sojusz z dawnym wrogiem, Clarkiem i finansowaną przez rząd organizacją Division III. Amahl Farouk wypełnia swoje nowe cele, które mają przybliżyć go do zdobycia nieograniczonej mocy, mogącej zagrozić całemu światu.
„Famous in Love”
– premiera 2. sezonu 4 kwietnia w stacji Freeform
Serial na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Rebekki Serle. Historia opowiada o Paige Townsen, studentce, która nagle staje się gwiazdą głośnego filmu, „Locked”. Dość szybko okazuje się, że wymarzony świat Hollywoodu wcale nie jest usłany różami, ale już za późno, żeby się wycofać. Według doniesień, akcja drugiego sezonu rozpocznie się dwa miesiące po wydarzeniach z finału pierwszego. Nadal będziemy towarzyszyć Paige i jej przyjaciołom. Jak potoczy się kariera głównej bohaterki? I przede wszystkim… jak rozwiną się jej relacje z kolegą z planu, Raidenem oraz wieloletnim przyjacielem, Jakiem?
„Deep State”
– nowość, premiera 5 kwietnia, FOX (UK)
Thriller szpiegowski, w którym główne role odgrywają Mark Strong („The Imitation Game”, „Kingsman: The Golden Circle”) oraz Joe Dempsie („Skins”, „Game of Thrones”). Max Easton to były agent Sekcji (wspólnej jednostki MI6 i CIA), który przed dziesięcioma laty odszedł ze świata agencji wywiadowczych i ułożył sobie życie. Teraz zostaje na nowo wezwany do pracy w terenie, a osobiste powiązanie ze sprawą jest w stanie nakłonić go do powrotu. Zostaje wciągnięty w zakulisowe rozgrywki obcych wywiadów oraz ogromny spisek. Przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka okazał się świetną i mroczną rozrywką, pozwalającą widzom kwestionować to, komu z bohaterów można zaufać. Polska premiera 9 kwietnia.
„Imposters”
– premiera 2. sezonu 5 kwietnia w stacji Bravo
Serial skupiający się na oszustce Maddie, która rozkochuje w sobie mężczyzn i kobiety, bierze z nimi ślub, a następnie znika z ich pieniędzmi, upewniając się, że sprawa nie zostanie zgłoszona na policję. Trójka jej ofiar (Ezra, Richard i Jules) postanawia współpracować i ją odnaleźć. Aby to zrobić, sami muszą nauczyć się udawać, że są kimś innym. Drugi sezon przedstawi kolejne ucieczki oraz wspólne przekręty. W roli gościnnej ponownie pojawi się Uma Thurman.
„The Boss Baby: Back in Business”
– nowość, premiera 6 kwietnia, Netflix
Z pewnością każdy kojarzy zeszłoroczny film animowany „The Boss Baby” („Dzieciak rządzi”). Serial, który swoją premierę będzie miał 6 kwietnia na Netflixie, ma stanowić swoistą kontynuację pełnometrażowej animacji. Możemy się zatem spodziewać slapstickowego humoru, sporej ilości gagów oraz błyskotliwych dialogów. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu, koniecznie nadróbcie przed obejrzeniem serialu. Wtedy oglądanie z całą pewnością będzie jeszcze przyjemniejsze.
„Ransom”
– premiera 2. sezonu 7 kwietnia w stacji CBS
Eric Beamount (Luke Roberts) powraca w drugim sezonie, by kontynuować swoją pracę negocjatora policyjnego. Wierzono, że „Ransom” będzie godnym zastępcą uwielbianego „Flashpoint”, który podejmował podobną tematykę i zakończył się w 2012 roku. Tej produkcji bliżej jednak do lekkiego proceduralu, niż wyczerpującego emocjonalnie dramatu, co, biorąc pod uwagę podejmowane zagadnienie, sprowokowało wiele negatywnych opinii. Stacja CBS postanowiła dać serialowi drugą szansę i producent „The X-Files” – Frank Spotnitz – będzie miał okazję, by dać widzom lepszą, bardziej satysfakcjonującą odsłonę produkcji.
„An American Murder Mystery: The Staircase”
– nowość, premiera 8 kwietnia, Investigation Discovery (miniserial dokumentalny)
Serial dotyczy sprawy zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach Kathleen Peterson. 9 grudnia 2001 roku jej mąż wezwał służby ratunkowe, twierdząc, że żona pod wpływem alkoholu i leków spadła ze schodów, przez co zginęła na miejscu. Okoliczności sprawiły jednak, że zaczęto rozpatrywać sprawę jako morderstwo, a głównym oskarżonym stał się właśnie mąż zmarłej. W dokumencie Discovery pojawią się nieznane dotąd fakty, ekskluzywne wywiady (np. z siostrą Kathleen czy Brentem Wolgamottem, człowiekiem, z którym mąż Kathleen e-mailował w dniu przestępstwa) oraz dokumenty dotyczące tajemniczej śmierci biznesmenki, o których nie wspomniano przedtem w mediach.
1 2 3 »

Komentarze

31 III 2018   21:35:34

"The Expanse" w środku stawki? Powinien być w pierwszej trójce

01 IV 2018   07:45:42

Crossing- pilot obejrzany, może być ciekawy (jeżeli pójdzie w stronę pierwszej serii Counterpart), a może okazać się kolejnym przeciętniakiem o spiskowej teorii dziejów powodowanej przez mutantów.

02 IV 2018   03:10:30

@Ugluk Na moje oko to jest kolejność chronologiczna, więc pretensje o „środek stawki” należy kierować do SyFy ;-)

02 IV 2018   12:49:31

Krypton- obejrzane dwa odcinki, ewidentna obecność Brainiaca (im dłużej oglądasz, tym głupiej zachowują się główni bohaterowie).
PS- planeta Detroit górą, nawet nie próbuje być poprawny

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Rosjan – nawet zdrajców – zabijać nie można
Sebastian Chosiński

30 IV 2024

Opowiadanie Jerzego Gierałtowskiego „Wakacje kata” ukazało się w 1970 roku. Niemal natychmiast sięgnął po nie Zygmunt Hübner, pisząc na jego podstawie scenariusz i realizując spektakl telewizyjny dla „Sceny Współczesnej”. Spektakl, który – mimo świetnych kreacji Daniela Olbrychskiego, Romana Wilhelmiego i Aleksandra Sewruka – natychmiast po nagraniu trafił do archiwum i przeleżał w nim ponad dwie dekady, do lipca 1991 roku.

więcej »

Z filmu wyjęte: Android starszej daty
Jarosław Loretz

29 IV 2024

Kości pamięci, silikonowe powłoki, sztuczna krew – już dawno temu twórcy filmowi przyzwyczaili nas do takiego wizerunku androida. Początki jednak były dość siermiężne.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Za rok, za dzień, za chwilę…
Sebastian Chosiński

23 IV 2024

Gdy w lutym 1967 roku Teatr Sensacji wyemitował „Cichą przystań” – ostatni odcinek „Stawki większej niż życie” – widzowie mieli prawo poczuć się osieroceni przez Hansa Klossa. Bohater, który towarzyszył im od dwóch lat, miał zniknąć z ekranów. Na szczęście nie na długo. Telewizja Polska miała już bowiem w planach powstanie serialu, na którego premierę trzeba było jednak poczekać do października 1968 roku.

więcej »

Polecamy

Android starszej daty

Z filmu wyjęte:

Android starszej daty
— Jarosław Loretz

Knajpa na szybciutko
— Jarosław Loretz

Bo biblioteka była zamknięta
— Jarosław Loretz

Wilkołaki wciąż modne
— Jarosław Loretz

Precyzja z dawnych wieków
— Jarosław Loretz

Migrujące polskie płynne złoto
— Jarosław Loretz

Eksport w kierunku nieoczywistym
— Jarosław Loretz

Eksport niejedno ma imię
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy – kontynuacja
— Jarosław Loretz

Polski hit eksportowy
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.