Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – grudzień 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – grudzień 2018

„Tales of Arcadia: 3 Below”
– nowość, premiera 21 grudnia na platformie Netflix
Drugi serial animowany z serii „Tales of Arcadia”, po świetnie przyjętym „Trollhunters”. Tym razem widzowie będą śledzić losy przybyszów z kosmosu, których częściowo dane było nam już poznać. Gdy ich rodzima planeta staje w obliczu wojny domowej, księżniczka Aja Tarron i książę Krel Tarron zostaną zdani na siebie w najbardziej prymitywnym zakątku wszechświata – na Ziemi. Wraz z towarzyszącym im ochroniarzem, będą musieli ukrywać swój prawdziwy wygląd, jednocześnie starając się znaleźć sposób na bezpieczny powrót na ich planetę. Głosy głównym bohaterom zapewnią Tatiana Maslany („Orphan Black”) i Diego Luna („Narcos: Mexico”). Fani animacji powinni zapamiętać tę datę, bo to uniwersum zdecydowanie warte jest sprawdzenia!
„Watership Down”
– nowość, premiera 25 grudnia na platformie Netflix
Brytyjska stacja BBC One we współpracy z Netflixem podjęła się animowanej adaptacji znanej powieści Richarda Adamsa. Historia opowie o grupie królików, które zostają zmuszone przez człowieka do opuszczenia swojego domu i wyruszają w podróż pełną przygód oraz czekających je przeszkód. Podkładać głosy w serialu będzie iście gwiazdorska obsada, w której kręgach znaleźli się między innymi: James McAvoy („Split”), Daniel Kaluuya („Get Out”), Nicholas Hoult („Skins”), Ben Kingsley („Gandhi”), John Boyega („Star Wars: Episode VII – The Force Awakens”), Olivia Colman („Broadchurch”), Rosamund Pike („Gone Girl”), Peter Capaldi („Doctor Who”), Gemma Chan („Humans”) i Taron Egerton („Kingsman: The Secret Service”). Sama produkcja zadebiutuje akurat w okresie świątecznym i składać się będzie z czterech odcinków. Ma ona być mniej brutalna i przerażająca od znanego filmu animowanego z 1978 roku i stanowić dobry materiał do oglądania we wspólnym rodzinnym gronie.
„Chyłka – Zaginięcie” – nowość, premiera 26 grudnia na platformie player.pl
Joanna Chyłka, bohaterka książek Remigiusza Mroza, w końcu zostanie powołana do życia na ekranie. Serial jest ekranizacją drugiego tomu cyklu, „Zaginięcia”. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie potrafi udowodnić porwania, nagle głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziewczynki. Przed Chyłką i Zordonem nie lada wyzwanie, jednak przecież to właśnie oni są od spraw beznadziejnych. Jak obronić Szlezyngierów, skoro tylko oni zdają się mieć motyw? Przekonamy się już drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia.
„Selection Day”
– nowość, premiera 28 grudnia na platformie Netflix
„Selection Day” zapowiada się jako bardzo ciekawy i jednocześnie egzotyczny serial. Akcja rozgrywa się bowiem w Bombaju, a głównymi bohaterami są… nastoletni krykieciści. Fabuła skupiać się będzie na tym, jak Manju i Radha będą radzili sobie nie tylko z ogromną presją związaną z przygotowaniami do dostania się do indyjskiej drużyny krykieta, ale też z trudami okresu dojrzewania (obaj mają zaledwie 14 lat). Zanosi się zatem na świetny serial, który może być oryginalnym ujęciem szablonowej teen dramy, jak również dostarczyć sportowych emocji na najwyższym poziomie.
„The Orville”
– premiera 2. sezonu 30 grudnia w stacji Fox
Przy znacznym spadku jakości „Family Guya”, Seth MacFarlene potrzebował nowego, świeżego projektu, który jednak nadal pozostanie w jego granicach humoru. W momencie kiedy „Star Trek”, dzięki swojej kontynuacji, wraca do popularności, nie mogło trafić na nic innego jak parodię, a raczej Gwiezdną Flotę w wersji z humorem. MacFarlene nie wyśmiewa tutaj zabiegów, jakie stosowali twórcy tego kultowego sci-fi, tylko zapożycza tło, kostiumy i tematykę, żeby poprowadzić własną historię. Pierwszy sezon, mimo słabych kilku pierwszych odcinków, wyszedł zaskakująco dobrze, a kolejny zapowiada jeszcze więcej międzygalaktycznych przygód i humoru.
koniec
« 1 2 3
2 grudnia 2018

Komentarze

01 I 2019   10:51:57

A czemu nie ma nic o Luther?

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Poza sezonem
Sebastian Chosiński

21 V 2024

Połowa lat 80. ubiegłego wieku była, co zastanawiające, nadzwyczaj dobrym okresem dla telewizyjnego Teatru Sensacji (choć nie zawsze spektakle poprzedzane były czołówką z „Kobrą”). Trzyczęściowa mafijna „Selekcja”, klasycznie brytyjski „Człowiek, który wiedział, jak to się robi” i wreszcie francuski dreszczowiec według powieści Pierre’a Boileau i Thomasa Narcejaca „Okno na morze” w reżyserii Jana Bratkowskiego – to niekwestionowane majstersztyki.

więcej »

Z filmu wyjęte: Ryba z wkładką
Jarosław Loretz

20 V 2024

Skoro już jesteśmy przy zwierzętach wodnych, to warto też rzucić okiem, jak większość z nich kończy.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.