Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – kwiecień 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3 4

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – kwiecień 2019

„BONDING”
nowość, premiera 24 kwietnia na platformie Netflix
Tiff i Peter, będąc najlepszymi przyjaciółmi za czasów liceum, tracą kontakt po wyjeździe na studia. Spotykają się niespodziewanie kilka lat później w Nowym Jorku, żeby przekonać się, jak innymi ludźmi oboje się stali. Szalone połączenie świeżo upieczonego geja i najpopularniejszej w mieście dominy obiecuje na pewno nietuzinkowy serial. Historia jest w luźny sposób bazowana na życiu twórcy serialu – Rightora Doyle’a, który jest również reżyserem, producentem i scenarzystą. W rolach głównych zobaczymy Brendana Scannell z serialowej wersji „Heathers” i Zoe Lavin z „Red Band Society”. Dla fanów serialu „The Good Place” dobrą wiadomością powinna być obecność D’Arcy Carden, grającą Janet.
„The Protector”
premiera 2. sezonu 26 kwietnia na platformie Netflix
Turecka produkcja Netflixa, która w Polsce przeszła bez większego echa, powraca z drugim sezonem. „The Protector” to opowieść o zwykłym sklepikarzu Hakanie, który w pewnym momencie dowiaduje się, że jest niezwykle istotnym punktem w walce z nieśmiertelnym złem, zagrażającym całemu Stambułowi. Hakan wstępuje w szeregi starożytnej organizacji i już wkrótce będzie zmuszony postawić na szali własne życie, by w jego rodzinnym mieście zapanował porządek.
„Chambers”
nowość, premiera 26 kwietnia na platformie Netflix
Serial utrzymany w konwencji horroru. To historia o młodej kobiecie, której życie uratował przeszczep serca. Z czasem zauważa, że nowy organ zdaje się wpływać na jej osobowość, co zaczyna mieć niepokojące skutki. Bohaterka postanawia odkryć, kto był dawcą serca, a prawda może okazać się przerażająca…
Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków. W obsadzie zobaczymy znajome twarze: w rodziców dawcy wcielą się Tony Goldwyn („Scandal”) oraz sama Uma Thurman.
„Yankee”
nowość, premiera 26 kwietnia na platformie Netflix
Być może Netflix ma coś, co wszystkim fanom „Narcos: Mexico” umili oczekiwanie na nowy sezon. „Yankee” to bowiem w dużej mierze opowieść o narkotykach i jakżeby inaczej… o Meksyku. Amerykański przedsiębiorca, który podczas swojego życia w Stanach zyskał spore doświadczenie w handlu kokainą, zmuszony jest opuścić ojczyznę, gdy orientuje się, że jego rodzinie zagraża poważne niebezpieczeństwo. Decyduje się na ucieczkę do Meksyku, gdzie błyskawicznie zyskuje renomę potężnego barona narkotykowego. Teraz przed nim i jego najbliższymi stoją zupełnie nowe, być może trudniejsze wyzwania.
„Street Food”
nowość, premiera 26 kwietnia na platformie Netflix
Program twórców „Chef’s Table”, serialu przybliżającego życie uznanych restauratorów i kucharzy, zgłębiający tajniki regionalnych kuchni. „Street Food” również zabierze widzów w kulinarną podróż, m.in. u boku właścicieli food trucków czy straganów z żywnością. Pierwszy sezon przeniesie nas do Azji; każdy z dziewięciu odcinków przedstawi inny kraj i związaną z nim kulturę, stojącą za przygotowywanymi potrawami. Ponownie zostaną też zaprezentowane sylwetki najsłynniejszych szefów kuchni.
„She-Ra and the Princesses of Power”
premiera 2. sezonu 26 kwietnia na platformie Netflix
Reboot animacji z lat 80., zrobiony w całkiem odmiennym stylu, który idealnie pasuje do nowej wersji. Historia skupia się na Adorze – młodej dziewczynie wychowanej przez złowrogą organizację zwaną Hordą. Główna bohaterka dopiero po zetknięciu się z magicznym mieczem i spotkaniu mieszkańców walczącej z Hordą Etherii zdaje sobie sprawę, że całe życie wpajane jej było kłamstwo. Teraz wraz z nowymi przyjaciółmi, na których składa się sporo tytułowych księżniczek o unikalnych zdolnościach i osobowościach, musi stawić czoła dawnym znajomym, w tym swojej byłej przyjaciółce, Cathrze, która nie zechce łatwo odpuścić. Drugi sezon kontynuować będzie przygody znanych bohaterów w niezwykle kolorowym świecie, który ma jeszcze do zaoferowania sporo ciekawych zwrotów akcji.
„The Son”
premiera 2. sezonu 27 kwietnia w stacji AMC
Stacja AMC ogłosiła, że serial „The Son” zakończy się na drugim sezonie i otrzyma zamknięte zakończenie. Jeżeli jeszcze nie znacie tego serialu, a lubicie westernowe klimaty, jest to pozycja, która może was zainteresować. Pod koniec kwietnia powrócimy do domu McCulloughów i dowiemy się, do czego doszło po strzelaninie w gospodarstwie Pedro Garcíi. Produkcja zostawiła nas z wieloma nierozstrzygniętym problemami. Miejmy nadzieję, że premierowe odcinki zaspokoją naszą ciekawość na temat tego, jak wyglądają obecnie kontakty Eli (Pierce Brosnan) z synami po urządzonej przez niego rzezi, a także pokażą nam, jak wyglądało jego rozstanie z indiańskim plemieniem za młodu.
„Deep State”
premiera 2. sezonu 28 kwietnia w stacji Epix
Szpiedzy mają w życiu wystarczająco dużo przygód i emocji, żeby nakręcić na ich podstawie kilka filmów, więc dlaczego mają nie powstawać seriale? Agenci niestety nawet na emeryturze nie mogą przestać oglądać się za siebie, bo zło nigdy nie wybacza. Przekonuje się o tym Max Easton, który lata świetności w szeregach brytyjskiego wywiadu MI6 ma już dawno za sobą. Jego doświadczenie zostaje uznane za niezbędne do przeprowadzenia pewnej delikatnej, ale bardzo ważnej misji, dlatego zostaje przywrócony do służby. Szybko okazuje się, że nic, co mu powiedziano, nie jest prawdą i Max dał się wciągnąć w sam środek tajnej wojny pomiędzy różnymi wywiadami. Nie mając innego wyjścia, postanawia podjąć rzucone mu wyzwanie i po raz kolejny ocalić świat.
„The Red Line”
nowość, premiera 28 kwietnia w stacji CBS
Życie trzech rodzin z Chicago zostaje połączone przez tragedię. Biały oficer, Paul Evans, przyjeżdża na miejsce rabunku i widząc czarnoskórego mężczyznę przy ladzie sklepu, strzela do niego bez słowa i zabija na miejscu. Mężczyzna to niewinny człowiek, lekarz, mąż i ojciec. Stwarza to wiele kontrowersji, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie dyskusje o brutalności policji w stosunku do osób czarnoskórych. Na tym też się będzie skupiać akcja serialu, tyle że zobaczymy wiele perspektyw całej tej sytuacji. Zarówno ze strony rodziny ofiary, policji, winnego policjanta, jak i sfery politycznej. W produkcji wystąpi znany z roli Micky’ego Milkovitcha w „Shameless US” Noel Fisher. Twórcą serialu jest Caitlin Parrish, odpowiedzialna wcześniej za serial DC „Supergirl” oraz produkcję na podstawie książki Stephena Kinga „Under the Dome”.
„The InBetween”
nowość, premiera 28 kwietnia w stacji NBC
Główna bohaterka serialu, Cassie Bishop, została szczególnie obdarzona – lub przeklęta, patrząc z innej perspektywy. Kobieta ma kontakt z zaświatami i pomaga zmarłym uporać się z nierozwiązanymi sprawami. Na prośbę swojego wieloletniego przyjaciela detektywa, Toma Hacketta, oraz jego nowego partnera, byłego agenta FBI, Damiena Asante, Cassie zgadza się użyć swoich zdolności przy pomocy w śledztwach.
„The InBetween” będzie nowym serialem od Moiry Kirland („Castle”). W rolach głównych wystąpią Harriet Dyer („No Activity”), Paul Blackthrone („Arrow”) oraz Justin Cornwell („I Am the Night”).
„The 100”
premiera 6. sezonu 30 kwietnia w stacji The CW
W ostatnim sezonie zakończył się pewien etap w fabule tego serialu. Razem z kolejnym skokiem w czasie zakończyliśmy Księgę Pierwszą i można się tylko domyślać, co przyniesie nadchodząca Księga Druga. Mocno okrojeni i wymieszani z nową ekipą bohaterowie z oryginalnej obsady przybywają na inną planetę, po tym jak Ziemia po raz kolejny stała się niezdatna do życia. Nie wiadomo, co ich czeka w nowym miejscu i czy znowu nie będą na niej intruzami, którzy będą musieli walczyć o swoje miejsce.
„BAKI”
premiera 2. części 30 kwietnia na platformie Netflix
W nadchodzącym miesiącu Netflix przygotował również pozycję dla fanów nietypowego anime. „Baki” to opowieść o nastoletnim adepcie sztuk walki, który by wyjść z cienia swojego ojca bierze udział w tajnym, podziemnym turnieju. Sam serial nie jest jednak wypełniony jedynie boksowaniem – 17-letni bohater zmaga się także z nauką w japońskiej szkole średniej i zawirowaniami miłosnymi, adekwatnymi do swojego wieku. Dodatkowym problemem, z jakim zmierzy się Baki, są skazańcy, którzy po wyjściu z więzienia decydują się na zaatakowanie rodzinnego Tokio.
„Ingress”
nowość, premiera 30 kwietnia na platformie Netflix
Netflix zaprasza do świata, który stworzyła firma Niantic, odpowiedzialna za sukces „Pokemon GO”. Chodzi oczywiście o grę „Ingress”, opartą na elementach rzeczywistości rozszerzonej. Fabuła serialu będzie nawiązywać do wykreowanego w grze podzielonego świata, w którym będziemy śledzić losy trzech postaci: Makoto, Sarah i Jacka. Spór cywilizacji przedstawionej w produkcji dotyczy substancji XM, która wycieka przez rozmieszczone na całym świecie portale. Ludzie po kontakcie z tym materiałem otrzymują supermoce, co doprowadza do podziału społeczeństwa na dwa obozy, które nie mogą dojść do porozumienia, jak należy wykorzystywać tę niezwykłą potęgę.
koniec
« 1 2 3 4
31 marca 2019

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.