Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – czerwiec 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3 4 »

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – czerwiec 2019

„Good Witch”
premiera 5. sezonu 10 czerwca w stacji Hallmark
Sporo dzieje się ostatnimi czasy wokół „Good Witch”. Niebawem zadebiutuje piąty, nieco opóźniony sezon produkcji, a stacja Hallmark zapowiedziała niedawno spin-off produkcji, który nosił będzie tytuł „When Hope Calls”. „Good Witch” opowiada o losach Cassie Nightingale i jej córki Grace, które posiadają magiczne moce. Kiedy do sąsiadującej posiadłości wprowadza się dr Sam Radford wraz z synem, kobiety starają się oczarować mężczyzn przy pomocy swoich nadprzyrodzonych umiejętności.
„Wielkie kłamstewka”
premiera 2. sezonu 10 czerwca w stacji HBO
Pierwszy sezon tej produkcji zdecydowanie wstrząsnął światem seriali. Gwiazdorska, filmowa obsada plus realizacja na skalę wielkiego ekranu dały się odczuć niemal jako wydarzenie dekady. Widzowie byli jednak podzieleni w kwestii tego, czy drugi sezon powinien powstać. Dla niektórych była to już satysfakcjonująco zakończona historia, ale sam zwiastun pokazuje nam, ile jeszcze można wyciągnąć z życia bohaterów. W końcu mąż jednej z postaci został zamordowany, a pozostałe kobiety muszą żyć z tym, co zobaczyły tej nieszczęsnej nocy. Śledztwo nadal trwa, wszystkie bohaterki są na ciągłym celowniku policji, a do tego muszą nieustannie utrzymywać rodziny w ryzach i nie dać po sobie poznać, co przeżywają. Ciekawym dodatkiem do obsady tego sezonu jest zupełnie niekojarzona ze światem seriali Meryl Streep w roli teściowej Celeste.
„Arthdal Chronicles”
nowość, premiera 11 czerwca na platformie Netflix
Nowy koreański serial fantasy zabierze nas do starożytnego miasta Arth, znajdującego się w mistycznej krainie. Historia skupi się na dwóch bohaterach wojennych, którzy za wszelką cenę chcą ochronić swoje plemiona. Eunseom jest młodym przywódcą plemienia Wahan, który nie cofnie się przed niczym, żeby zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Tagon to syn przywódcy plemienia Saenyeok, znany przede wszystkim ze swoich osiągnięć i bezwzględności na polu bitwy. Spotkanie tych dwóch przywódców gwarantuje wielką walkę.
„Krypton”
premiera 2. sezonu 12 czerwca w stacji Syfy
„Krypton” to serial z uniwersum komiksów DC, który właśnie powraca z drugim sezonem. Produkcja opowiada o tytułowej planecie na kilkadziesiąt lat przed narodzinami superbohatera z dużym „S” na kostiumie. Nowe odcinki przedstawią nie tylko dalsze losy rodziny El, ale także wprowadzą kolejne znane z kart komiksów postaci, jak między innymi Zod chcący podbić całą galaktykę, Brainiac, Doomsday czy kultowy Lobo (w tej roli Emmett J. Scanlan), czyli galaktyczny łowca nagród i płatny morderca. Będzie to pierwsze przedstawienie tej postaci w filmie aktorskim, więc zrozumiałe jest, że materiały promocyjne głównie skupiają się właśnie na nim. Twórcy obiecują, że drugi sezon, podobnie jak pierwszy, będzie pełen nawiązań do papierowego pierwowzoru.
„Pose”
premiera 2. sezonu 12 czerwca w stacji FX
Rok 1990, Nowy Jork. Powracamy do bohaterów serialu o podziemnej kulturze balowej w społeczności LGBTQ+ – w ich życiu upłynęły aż dwa lata. Wiemy jedno: kluczową rolę w tym sezonie odegra wydanie singla „Vogue” przez Madonnę. Fani programu „RuPaul’s Drag Race Show” albo obserwatorzy kultury drag wiedzą, jak ważną rolę miał ten utwór dla całej społeczności. W drugim sezonie „Pose” zobaczymy całość od wewnątrz w momencie kiedy piosenka miała swoją premierę. Jednak jak wiemy, w latach 90. społeczność LGBTQ+ nie była tylko radosną i rozśpiewaną grupą. Chociaż plaga AIDS zaczęła się już w latach 80., to dopiero dekadę później społeczeństwo odczuło straty najbardziej. W 1991 roku do posiadania wirusa HIV przyznał się znany koszykarz – Earvin „Magic” Johnson, a niecałe dwa tygodnie później na AIDS zmarł Freddie Mercury. Wiemy już z poprzedniego sezonu, że Bianca jest nosicielką wirusa HIV, co zapewne będzie stanowiło znaczną część fabuły nowych odcinków.
„Queen Sugar”
premiera 4. sezonu 12 czerwca w stacji OWN
Niezbyt popularny wśród polskich widzów dramat Oprah Winfrey i Avy DuVernay doczekał się przedłużenia na czwarty sezon. Twórcy po raz kolejny zabiorą nas w malownicze scenerie Luizjany, by przedstawić kontynuację losów trójki głównych bohaterów: Novy (Rutina Wesley), Charley (Dawn-Lyen Gardner) oraz Ralpha (Kofi Siriboe). Wyżej wspomniane postacie to rodzeństwo, które w obliczu rodzinnej tragedii musi zjednoczyć siły, by zadbać o dobro najbliższych sobie osób. Produkcja stacji OWN od początku wyróżnia się faktem, że każdy z odcinków wyreżyserowany został przez kobietę. Najnowszy sezon liczył będzie, podobnie jak pierwszy, 13 odcinków.
„Baskets”
premiera 4. sezonu 13 czerwca w stacji FX
Zach Galifianakis – te dwa słowa wystarczą, by przekonać do tej produkcji wszystkich nieco bardziej zorientowanych w serialowym świecie. Do niedawna podobnym nazwiskiem-magnesem byłby Louis C.K, ale producent pożegnał się z serialem po trzecim sezonie. „Baskets” to opowieść o Chipie Basketsie (Galifianakis), absolwencie francuskiej szkoły klaunów, który desperacko stara się robić w życiu to, co kocha i zarabiać przy tym na utrzymanie. Ambitny projekt stacji FX to nietuzinkowa komedia, której śledzenie wiąże się z nieuniknioną huśtawką emocji.
„Jinn”
nowość, premiera 13 czerwca na platformie Netflix
Kolejny egzotyczny serial Netflixa. Tym razem potentat serialowy postawił na produkcję jordańską. Jest to arabski debiut, ściśle nawiązujący do demonologii Środkowego Wschodu. Grupa młodych ludzi próbuje pokonać wywołanego przez siebie podczas wycieczki do zabytkowej Petry,dżina. Wspólne spędzanie czasu, nastoletnie przyjaźnie, życie szkolne. Nic nie będzie już takie samo. Czym będzie różnić się tak historia od innych, podobnych do siebie dram młodzieżowych? Czy historia jak z „Księgi tysiąca i jednej nocy” wniesie powiew świeżości w serialowy świat?
„Kakegurui”
premiera 2. sezonu 13 czerwca na platformie Netflix
Serial anime oparty na mandze o tym samym tytule. Główna bohaterka, Yumeko, zostaje przyjęta do prestiżowej akademii Hykakkaou. Jedyną drogą na szczyt w szkolnej hierarchii to pokazanie swoich najlepszych umiejętności podczas gry w pokera lub Blackjacka. Pojawienie się Yumeko wzbudza wśród uczniów sensację – to właśnie ona pokazuje im, jak wygląda prawdziwy hazardzista.
W pierwszym sezonie Yumeko spektakularnie pokonała przewodniczącego akademii. W drugiej serii cała rada szkoły ma przestać istnieć, co oznacza, że kto inny stanie teraz u władzy. Jak rozstrzygnąć, kto to będzie? Oczywiście poprzez grę. Będziemy ją mogli obserwować w 12 nowych odcinkach.
„Strange Angel”
premiera 2. sezonu 13 czerwca na CBS All Access
„Strange Angel” to produkcja oparta na książce George’a Pendle’a pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem serialu jest Jack Parsons, tajemniczy i genialny człowiek, żyjący w Los Angeles w latach 40. XX wieku. Poznajemy go gdy jeszcze pracuje jako dozorca, którego największym marzeniem jest to, by skonstruować silnik rakietowy i wykorzystać go do transportu ludzi w odległe rejony świata i na inne planety. Jack prowadzi jednak niebezpiecznie podwójne życie, dokształcając się i eksperymentując w trakcie dnia oraz praktykując okultyzm i magiczne rytuały pod osłoną nocy.
„Younger”
premiera 6. sezonu 13 czerwca w stacji TV Land
Nawet jeśli Liza już nie udaje 26-latki, to wcale nie oznacza, że jej problemy się skończyły. Praca w wydawnictwie to nadal większy kłopot niż przyjemność, zwłaszcza kiedy cała firma wie, że będąc wciąż asystentką Charlesa, Liza miała z nim romans. Ich związek wisiał na szali w poprzednim sezonie, jednak w zwiastunie możemy zobaczyć, że kierują się w stronę bardziej stabilnej i dojrzałej relacji. Co jeśli ich związek zrujnuje przyjaźń Lizy z Kelsey? Nie bez powodu mówi się, żeby nie łączyć biznesu i miłości.
„Aggretsuko”
premiera 2. sezonu 14 czerwca na platformie Netflix
Agresywna panda czerwona powraca! W tym sezonie poznamy mamę 25-letniej singielki Retsuko, która wciąż pracuje w dziale finansowym korporacji, a po godzinach lubi odreagować, śpiewając heavymetalowe kawałki podczas karaoke. Tym razem mama Retsuko zaczyna próbować swatania córki z różnymi mężczyznami, bo w końcu czas wyjść za mąż. Tymczasem nasza bohaterka nie czuje jeszcze, że to jej czas na poważny związek… Fani anime na pewno nie będą zawiedzeni.
„Los Espookys”
nowość, premiera 14 czerwca w stacji HBO
Ten zaledwie sześcioodcinkowy serial HBO to hiszpańskojęzyczna komedia. Opowiada o grupie przyjaciół, która swoje zamiłowanie do horrorów zamienia w dobrze prosperujący biznes. Na czele stoi Renaldo (Bernardo Velasco), szlachetny, miły i spokojny chłopak, mający obsesję na punkcie gatunku gore. Przyjaźni się z Ursulą, asystentką dentystyczną dostarczającą modele zębów dla potworów. Towarzyszy im siostra Ursuli, Tati, ciągle zmieniająca nietypowe zajęcia zarobkowe. Akcja rozgrywa się w alternatywnej, nieco dziwacznej rzeczywistości w Mexico City. Kolorowy, ciekawy estetycznie trailer zapowiada dobrą rozrywkę nie tylko dla fanów horrorów.
„Leila”
nowość, premiera 14 czerwca na platformie Netflix
Czy jesteście gotowi, aby oprzeć się prawdziwemu koszmarowi? Godne życie jest zarezerwowane tylko dla tych, którzy są czyści, a w niedalekiej przyszłości, gdzie czystość jest regulowana przez prawo, żyje młoda kobieta, zmuszona przeżyć piekło, aby móc uratować swoją jedyną córkę, Leilę. Czy uda się jej przeciwstawić i oprzeć niebezpieczeństwom, które na nie czekają?
„Marvel: Jessica Jones”
premiera 3. sezonu 14 czerwca na platformie Netflix
Nawet jeśli drugi sezon przygód niestroniącej od alkoholu detektyw nie przypadł wam do gustu, warto po raz ostatni wrócić do uniwersum, które powstało w wyniku współpracy Netflixa i Marvela. O ile nie pojawiły się jeszcze oficjalne materiały promujące serial, można podejrzewać, że nadchodzący finałowy sezon „Jessiki Jones” przybliży widzom relację z Trish, a także nowe zdolności bohaterki. W obsadzie nie zabraknie Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville czy Carrie-Anne Moss. Ponadto jeden z odcinków trzeciej serii został wyreżyserowany przez debiutującą w tym zawodzie Ritter.
„Morderstwa w Alcàsser”
nowość, premiera 14 czerwca na platformie Netflix
Dokumentalne seriale typu true crime na Netflixie to chleb powszedni. Tak świetne tytuły jak „The Keepers” czy „Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes” to tylko niewielki ułamek z tego, co ma do zaoferowania platforma. W czerwcu do tego grona dołączą „Morderstwa w Alcàsser”. Produkcja ma składać się z czterech odcinków, w których dokładnie zostanie zbadana wstrząsająca sprawa z listopada 1992 roku, mająca miejsce w Hiszpanii. To wówczas odnaleziono ciała trzech brutalnie zamordowanych nastolatek, które wybierały się na imprezę do klubu. Dziewczyny przed śmiercią zostały porwane, zgwałcone i torturowane. Mimo ogromnego oddźwięku w mediach i społeczeństwie oraz wytężonej pracy służb, zagadka tego okrutnego zabójstwa do dziś pozostaje nie do końca rozwiązana.
« 1 2 3 4 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Poza sezonem
Sebastian Chosiński

21 V 2024

Połowa lat 80. ubiegłego wieku była, co zastanawiające, nadzwyczaj dobrym okresem dla telewizyjnego Teatru Sensacji (choć nie zawsze spektakle poprzedzane były czołówką z „Kobrą”). Trzyczęściowa mafijna „Selekcja”, klasycznie brytyjski „Człowiek, który wiedział, jak to się robi” i wreszcie francuski dreszczowiec według powieści Pierre’a Boileau i Thomasa Narcejaca „Okno na morze” w reżyserii Jana Bratkowskiego – to niekwestionowane majstersztyki.

więcej »

Z filmu wyjęte: Ryba z wkładką
Jarosław Loretz

20 V 2024

Skoro już jesteśmy przy zwierzętach wodnych, to warto też rzucić okiem, jak większość z nich kończy.

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.