Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – czerwiec 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3 4

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – czerwiec 2019

„Dziewczyny za kratami”
premiera 2. sezonu 21 czerwca na platformie Netflix
Serial dokumentalny, który skupia się na losach nastolatek umieszczonych w zakładzie karnym dla nieletnich w Madison w stanie Indiana. Produkcja pokazuje, jak wyglądają relacje między dziewczynami, ich codzienne życie w zakładzie – które znacząco różni się od tego prowadzonego przez rówieśniczki poza murami – oraz jak trudne jest odbywanie kary i utrzymanie względnie poprawnych stosunków z innymi osadzonymi. Wystarczy jeden błąd, by wpaść w poważne kłopoty. Mimo niecodziennych okoliczności, nastolatki obchodzą urodziny czy też uroczystość rozdania dyplomów. Ci, którzy zainteresowani są warunkami w zakładach poprawczych, dzięki temu serialowi mają niepowtarzalną szansę zajrzenia do samego serca jednego z nich.
„GO! Żyj po swojemu”
premiera 2. sezonu 21 czerwca na platformie Netflix
Zapewne spora część widzów zaczynała swoją przygodę z serialami od namiętnego oglądania telenoweli różnej maści. Nawet jeśli po latach wasze gusta znacząco się zmieniły, to argentyńskie „GO! Vive a tu manera” może was zainteresować. Główną bohaterką jest Mia, wybitnie uzdolniona muzycznie dziewczyna, uczęszczająca do szkoły artystycznej. Tam oczywiście poznaje wiele osób, w tym najpopularniejszą uczennicę czy kapitana drużyny koszykarskiej, który szybko staje się jej obiektem westchnień. Produkcja pokazuje szkolne życie od podszewki, łącznie z trudami w nawiązywaniu nowych relacji oraz ogromną pracą, z jaką wiąże się wysoki poziom nauczania.
„Mr. Iglesias”
nowość, premiera 21 czerwca na platformie Netflix
Nowy serial komediowy z główną rolą znanego amerykańskiego komika, Gabriela Iglesiasa. Historia opowie o nauczycielu historii ze szkoły średniej, pracującym w placówce, do której sam kiedyś uczęszczał. Obiera on sobie za cel zadbanie o wszystkie uzdolnione, lecz trudne dzieciaki. Chce uchronić je przed biurokratycznym zastępcą dyrektora, a także pomóc im odkryć pełen potencjał.
„Taśmy winy”
premiera 2. sezonu 21 czerwca na platformie Netflix
„Taśmy winy” to kolejna produkcja true crime wyprodukowana przez Netflixa. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z seryjnymi mordercami, lecz z osobami, które zostały niesłusznie oskarżone wskutek manipulacji czy innych nieprawidłowości w trakcie przesłuchań. Skazani za morderstwa utrzymują, że ich zeznania zostały wymuszone lub były po prostu fałszywe. Właśnie o takich sprawach opowiada ten serial.
„Trumniarze”
premiera 2. sezonu 21 czerwca na platformie Netflix
To dość niecodzienna produkcja, pokazująca plusy i minusy niezbyt optymistycznie odbieranego zawodu. Serial skupia się na Francisie i Kaiorze Tipene, którzy prowadzą znany w Nowej Zelandii dom pogrzebowy. Na pewno wielu z was, nawet jeśli tego głośno nie przyznaje, zastanawiało się nad tym, jak wygląda praca w takim miejscu. „The Casketeers” zagląda za kulisy tego zawodu, prezentując jak prowadzić taki biznes oraz co wiąże się z obowiązkami poszczególnych pracowników.
„Andi Mack”
premiera 3. sezonu 22 czerwca w stacji Disney
„Ani Mack” to popularny serial młodzieżowy, który swego czasu cieszył się ogromną popularnością, a to wszystko poprzez złą sławę na skutek oskarżeń, które kierowane były w stronę twórców. W swojej produkcji poruszyli oni bowiem tematy tabu, m.in. wątek 13-latka odkrywającego swoją seksualność, co spotkało się z ostrą krytyką wśród odbiorców o konserwatywnych poglądach. Jednak serial, mimo częściowo negatywnych opinii, nie został zdjęty z anteny i już 22 czerwca pojawi się trzeci sezon. Zobaczymy w nim homoseksualny trójkąt miłosny, nowego, tajemniczego i przystojnego chłopaka oraz skomplikowaną relację Buffy i Walkera.
„Forest of Piano”
premiera 2. sezonu 24 czerwca na platformie Netflix
Anime oparte na mandze zatytułowanej „Perfect World of Kai”. Twórca tej historii, Makoto Isshiki, zainspirował się filmem dokumentalnym, opowiadającym o Stanislavie Buninie, laureacie Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 1985 roku. Skutkiem tego bohaterami mangi – i zarazem anime – jest dwóch chłopaków. Jeden z nich, wychowywany w trudnych warunkach, grywa na fortepianie ukrytym głęboko w lesie. Drugi, mając ojca znanego pianistę, sam bierze udział w morderczych lekcjach gry. Ich spotkanie daje początek przyjaźni. Pierwszy sezon produkcji zakończył się występem właśnie podczas słynnego konkursu. Wygląda na to, że w drugiej serii poznamy wyniki rywalizacji.
„Legion”
premiera 3. sezonu 27 czerwca w stacji Fox
Historia bazująca na komiksach z serii X-Men powraca z finałowym sezonem. Gdy ostatnio widzieliśmy Davida Hallera, jego dawni przyjaciele uznali go za wroga. Mężczyzna założył więc własną grupę, dzięki której pomaga ulżyć ludziom w ich bólu, czerpiąc także korzyści dla siebie. Wraz z poznaniem mocy nowej mutantki Switch, David tworzy plan mający na celu zapobiegnięcie własnej śmierci i odwróceniu niedawnych złych wydarzeń. Czy ma się on szansę sprawdzić, przekonamy się już niedługo.
„7Seeds”
nowość, premiera 28 czerwca na platformie Netflix
„7Seeds” to kolejne anime wyprodukowane w Japonii na zlecenie Netflixa, wzorowane na pracach Yumiego Tamury. Nastoletnia Natsu budzi się w postapokaliptycznym świecie i dowiaduje się, że została zahibernowana w ramach programu mającego zapewnić przetrwanie gatunku ludzkiego. W międzyczasie doszło do katastrof naturalnych, które doprowadziły do pojawienia się nowych, groźnych gatunków.
„The Chosen One”
nowość, premiera 28 czerwca na platformie Netflix
Tym razem przyszła pora na serial prosto z Brazylii. W „The Chosen One” trójka lekarzy zmierzy się z wybitnie trudnym zadaniem: zostaną bowiem zesłani do małej wioski w Pantanal (równina w Ameryce Południowej). Ich misją jest zaszczepienie wszystkich mieszkańców w związku z rozprzestrzenianiem się nowej mutacji wirusa Zika. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, że Zika trudno wykryć – w większości przypadków zarażeni nie mają żadnych objawów – ponadto wciąż nie istnieje skuteczna metoda leczenia. Problem w tym, że mieszkańcy wioski nie chcą współpracować z lekarzami, wierni swojemu lokalnemu uzdrowicielowi. Bohaterowie muszą zatem zmierzyć się z konfliktem między wiarą a nauką.
„Dope”
premiera 3. sezonu 28 czerwca na platformie Netflix
Czerwiec na Netflixie zdecydowanie należy do produkcji kryminalnych – do powrotów dołączą także nowe odcinki „Dope”. Dokument prezentuje wszystkie aspekty przemysłu narkotykowego w Ameryce, zarówno z perspektywy uzależnionych, dilerów, ale także przedstawicieli prawa, którzy usiłują walczyć z rosnącym problemem w tym zakresie. Serial powstaje w wielu miejscach, tak, by pokazać ogromny zasięg branży narkotykowej i związanych z tym następstw.
„Motown Magic”
premiera 2. sezonu 28 czerwca na platformie Netflix
Ciekawa, animowana propozycja od Netflixa dla najmłodszych. Produkcja została utrzymana w klimacie urban fantasy i opowiada o Benie, ośmiolatku obdarzonym ogromną wyobraźnią i wielkim sercem, który za pomocą wyjątkowego pędzla powołuje do życia sztukę uliczną w swoim rodzinnym mieście. Wszystko zaczęło się od szkolnego projektu i powolnego rozwijania umiejętności, by później doprowadzić do odkrycia zupełnie nowego świata. Serial jest na tyle przystępny w odbiorze, że również dorośli mogą świetnie się przy nim bawić.
„Paquita Salas”
premiera 3. sezonu 28 czerwca na platformie Netflix
Tytułowa Paquita Salas to łowczyni talentów, która jeszcze nie do końca nadąża za nowymi mediami. Co za tym idzie, praca w jej branży staje się nieco utrudniona, bo przecież obsługa Instagrama czy Facebooka to absolutny niezbędnik każdego szanującego się biznesmena. Paquita jest świadoma, że musi przywyknąć do zmian – i właśnie te próby przystosowania się będziemy obserwować w drugim sezonie. Z pewnością nie będzie to łatwe, zwłaszcza jeśli dochodzą do tego problemy z samoakceptacją. Netflix określa ten serial jako „zwariowany pseudodokument”, który dostarcza wielu, czasem nawet skrajnych emocji.
„Patologie medycyny sądowej”
nowość, premiera 28 czerwca na platformie Netflix
Jeśli interesują was niebanalne, kryminalne sprawy, to nowy fabularyzowany dokument od Netflixa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Twórcy w „Exhibit A” przybliżą pseudonaukowe metody kryminalistyki sądowej, których stosowanie doprowadziło do poważnych konsekwencji.
„Instinct”
premiera 2. sezonu 30 czerwca w stacji CBS
Serial oparty na książce „Murder Games” autorstwa Jamesa Pattersona powraca z drugim sezonem. Chociaż pierwsza seria „Instinct” nie spotkała się z dobrymi głosami od krytyków, widzowie a szczególnie fani Alana Cumminga są nim zachwyceni i pewnie nie mogą doczekać się nowych odcinków. Czym tym razem zaskoczy nas były oficer CIA wraz ze swoją partnerką, detektyw NYPD? Dwójkę głównych bohaterów czeka jak zwykle dużo ciekawych spraw do rozwiązania oraz problemy rodzinne (związane z adopcją dziecka przez byłego agenta i jego partnera).
koniec
« 1 2 3 4
5 czerwca 2019

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.