Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – sierpień 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3 »

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – sierpień 2019

„GLOW”
premiera 3. sezonu 9 sierpnia na platformie Netflix
Mimo że zakończenie drugiego sezonu „GLOW” nie dawało jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy serial doczeka się kontynuacji, to już w sierpniu ubiegłego roku twórcy poinformowali, że Alison Brie i spółka powrócą do ringu w trzecim sezonie. Przypomnijmy, że produkcja traktuje o specyficznym środowisku kobiecego wrestlingu. W nowych odcinkach panie będą musiały odnaleźć się w brutalnych realiach Los Angeles. Trzeci sezon tego bardzo dobrze ocenianego serialu powróci już 9 sierpnia z dziesięcioma nowymi odcinkami.
„Sintonia”
nowość, premiera 9 sierpnia na platformie Netflix
„Sintonia” to kolejna po „3%” czy „Samantha!” brazylijska produkcja Netflixa. Serial został stworzony i wyreżyserowany przez KondZillę, youtube’owego, brazylijskiego giganta, którego kanał ma już powyżej 50 milionów subskrybentów. Na co dzień zajmuje się miksowaniem różnych gatunków brazylijskiego funku. Tymczasem historia serialowa przedstawiona jest z perspektywy trzech osób – Nando, Doni i Rity. Cała trójka wychowywała się w fawelach San Paulo, ale każdy z nich wybrał inną drogę jako nastolatek. Choć próbują dystansować się do miejsca, w którym dorastali, zdają sobie sprawę, że tylko oni mogą pomóc sobie nawzajem. To historia również o tym, jak połączone są ze sobą handel narkotykami, muzyka i religia.
„Rodzina”
nowość, premiera 9 sierpnia na platformie Netflix
Nowy dokument od Netflixa skupia się na działającej od dekad organizacji, która sekretnie infiltruje Waszyngton. „Rodzina” (The Family) to chrześcijańska grupa, która ma swoje jednostki na całym świecie i jest w stanie dyskretnie wpływać na obywateli, ale też na polityków i głowy państw. Organizacja sponsoruje tylko jedno publiczne wydarzenie, na którym pojawia się po kolei każdy prezydent – Narodowe Śniadanie Modlitewne, organizowane w Waszyngtonie. Wierzenia grupy skupiają się na podążaniu śladami Jezusa i korzystaniu z jego nauk. Z boku wygląda zupełnie niegroźnie, jednak zwiastun obiecuje trzymający w napięciu, pełen teorii spiskowych seans.
„Squidbillies”
premiera 12. sezonu 12 sierpnia w stacji Adult Swim
Nie jest łatwo stworzyć serial, który przez kilkanaście lat utrzyma się na wizji, a szczególnie trudno, jeśli jest to kreskówka. „Squidbillies” przez dwanaście sezonów potrafiło udowodnić, że nie tylko doskonale rozumie potrzeby widzów, ale także jak bardzo niepokorną jest produkcją. Granie na nosie poprawności politycznej i jawny rasizm, który przez lata bawił fanów, wciąż potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Główni bohaterowie mieszkają na południu Stanów Zjednoczonych i nie są niczym innym, jak prostą satyrą na lokalnych wieśniaków zwanych redneckami. Mocno dysfunkcyjna rodzina często ociera się o absurd i patologię, ale dziwnym zbiegiem okoliczności dokładnie to sprzedaje się aktualnie najlepiej w przemyśle kreskówek dla dorosłych.
„Sukcesja”
premiera 2. sezonu 12 sierpnia w stacji HBO
Rodzina Royów nie przestaje ze sobą walczyć. Kiedy na szali stawia się prężnie działającą firmę, nie ma mowy o dobrze działających relacjach między wszystkimi członkami rodziny. Jeśli myśleliście, że poprzedni sezon coś rozwiązał, to… musicie porzucić tę nadzieję. Tak samo, jak niepewna jest wizja przyszłości rodzinnego imperium, tak i przeszłość zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę. To pewne – w nowej „Sukcesji” będzie się działo. W końcu nic nie pobudza bardziej do walki niż władza i pieniądze.
„Lodge 49”
premiera 2. sezonu 13 sierpnia w stacji AMC
Sean „Dud” Dudley (Wyatt Russel) do czasu śmierci ojca i upadku firmy rodzinnej wiódł spokojne i stabilne życie. Jednakże po utracie głowy rodziny Dud postanowił zmienić swój sposób bycia i dołączył do miejscowego bractwa, gdzie „świetlisty rycerz” zakonu, sprzedawca Ernie, powitał go z otwartymi ramionami. W drugim sezonie tej zwariowanej opowieści Dud wierzy, że jest kluczem do przywrócenia bractwu dawnej świetności, a tym samym planuje wybrać nowego króla, który uratuje bractwo od niechybnie zbliżającej się katastrofy. Co ciekawe w nowym sezonie więcej czasu ekranowego dostaną postaci grane przez Lindę Emond (Connie), Erica Allana Kramera (Scott) i Davida Pasquesiego (Blaise).
„Nasi chłopcy”
nowość, premiera 13 sierpnia w stacji HBO
Ten miniserial od HBO przybliży nam dokumentalizowaną historię z 2014 roku, kiedy w Izraelu porwanych została trójka żydowskich nastolatków. Morderstwo nastolatków przez organizację terrorystyczną Hamas uznaje się za początek wojny w Gazie i powód. dlaczego krótko po odnalezieniu ciał chłopców palestyński nastolatek został spalony żywcem przez grupę żydowskich ekstremistów. W serialu podążać będziemy za śledczym – Simonem, który będzie szukał sprawiedliwości dla uśmierconych chłopców i pomoże rodzinom znaleźć odpowiedzi, kto jest odpowiedzialny za ich stratę. Produkcja przybliży nam obie strony konfliktu i jak te tragiczne śmierci odbiły się na całym społeczeństwie.
„The Terror”
premiera 2. sezonu 13 sierpnia w stacji AMC
Drugi sezon „The Terror” zapowiada się jako kolejna mocna historia, łącząca realizm sytuacji z paranormalnym zagrożeniem. Tym razem skuty lodem ocean i bestię rodem z innuickich legend zastąpią w nowych odcinkach Amerykanie pochodzący z Japonii, którzy w okresie II wojny światowej zostali internowani przez ówczesne władze. Czym tym razem okaże się mroczna siła, czyhająca w ciemności na swoje ofiary? Dowiemy się już 13 sierpnia. W rolach głównych będziemy mieli okazję zobaczyć Dereka Mio, George’a Takei czy Kiki Sukezane.
„David Makes Man”
nowość, premiera 15 sierpnia w stacji OWN
Nowy serial stacji OWN śledzi życie Davida (w tej roli utalentowany aktor Akili McDowell), który jest ciemnoskórym chłopakiem zmuszonym do ciężkiej pracy w szkole, aby w przyszłości mógł opuścić swoją biedną dzielnicę. W tak zwanym międzyczasie, kiedy David się nie uczy, pomaga lokalnemu dilerowi Sky’owi (Isaiah Johnson). Życie chłopca pełne jest bólu oraz rozczarowań, na dodatek jego matka nie ma czasu, aby się nim zająć, ponieważ pracuje zbyt ciężko i za długo. W skrócie „David Makes Man” opowiada historię chłopca, który ma wielki potencjał, ale żeby go w pełni wykorzystać, musi zdobyć się na rzeczy, którym wielu by nie podołało.
„Cannon Busters”
nowość, premiera 15 sierpnia na platformie Netflix
„Cannon Busters” został oparty na komiksie o tym samym tytule autorstwa LeSeana Thomasa. Jego pierwsza publikacja pojawiła się w 2005 roku. W 2014 rozpoczęła się kampania crowdfundingowa mająca na celu nakręcenie pilota w formie animowanej. Odcinek ten został udostępniony wyłącznie sponsorom z Kickstartera. W roku 2017 Netflix ogłosił 12-odcinkową adaptację. Anime opowiada o robocie S.A.M., droidce i poszukiwanym zbiegu, którzy wspólnie odbywają niezapomnianą podróż w celu znalezienia najlepszego przyjaciela robota, zaginionego następcy tronu królestwa znajdującego się pod oblężeniem.
„Sacred Games”
premiera 2. sezonu 15 sierpnia na platformie Netflix
W sierpniu ponownie zawitamy na ulice Bombaju. Pierwszy indyjski serial Netflixa powraca z nową odsłoną przygód Sartaja Singha – miejscowego policjanta, który przez dziwaczny zbieg okoliczności wpada na trop od dawna poszukiwanego, nieuchwytnego przestępcy. „Sacred Games” opiera się na książce Vikrama Chandra o tym samym tytule i pomimo kontrowersji, które początkowo wywołał, spotkał się z przyzwoitymi ocenami widzów. Twórcy zapowiedzieli już, że to, co najgorsze, dopiero przed nami, więc nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejną odsłonę produkcji.
„Why Women Kill”
nowość, premiera 16 sierpnia na CBS All Access
Serial opowiada o życiu trzech kobiet w trzech różnych dekadach przeszłego i obecnego wieku. Skupia się na tym, jak kobiety radzą sobie w niewiernością w swoich związkach. Pierwsza z nich to gospodyni domowa z lat 60. (Ginnifer Goodwin), druga jest bywalczynią salonów w latach 80. (Lucy Liu), natomiast ostatnia to prawniczka żyjąca w roku 2018 (Kirby Howell-Babtiste). Choć role kobiece bardzo się zmieniły na przestrzeni tych lat, to ich reakcja na zdradę niekoniecznie. Ciekawostką jest to, że wszystkie trzy historie rozgrywają się w tym samym budynku.
„Mindhunter”
premiera 2. sezonu 16 sierpnia na platformie Netflix
Czekanie dobiegło końca i po prawie dwóch latach przerwy „Mindhunter” powraca z drugim sezonem. Serial opowiada o ciemnych wiekach w historii FBI, gdy w słownikach agentów nie funkcjonował jeszcze termin „seryjny morderca”. Pełen zapału agent Holden Ford decyduje się stanąć oko w oko z najgroźniejszymi przestępcami Stanów Zjednoczonych, by poszerzyć wiedzę na tych nieznanych dla agencji wodach. W drugim sezonie zobaczymy zarówno wielu niewspomnianych jeszcze w produkcji morderców, jak i kilku, którzy pojawili się w pierwszej serii. Za kamerą ponownie stanie David Fincher – o poziom możemy więc być spokojni.
„Apache: La vida de Carlos Tevez”
nowość, premiera 16 sierpnia na platformie Netflix
Dokumenty sportowe zdecydowanie zyskują na popularności na platformie Netflix. Jednak tym razem, mimo że będzie to seria o sportowcu, to dostaniemy produkcję fabularną. Carlos Tavez to były piłkarz grający dla Manchester United, który dzięki serialowi postanowił opowiedzieć historię swojego życia. Piłkarz, chociaż osobiście nie pojawi się na ekranie, zarządzał całym projektem i obiecuje w pełni prawdziwą historię pokazaną tak, jak zdarzyło się naprawdę: od dzieciństwa do jego pierwszego meczu w wielkiej lidze.
„Zielona granica”
nowość, premiera 16 sierpnia na platformie Netflix
Juana del Rio to młoda kolumbijska detektyw, która bada sprawę tajemniczych czterech morderstw. Razem z partnerem wybierają się na granicę Kolumbii i Brazylii rozwiązać zagadkę. Udając się w dzicz odkrywają, że niepokojące morderstwa to zaledwie czubek góry lodowej, a na drodze spotkają plemię, które odda wszystko, żeby ukryć swój sekret. Ponadto Juana dowie się o swoim prawdziwym pochodzeniu, nazistach i magii.
« 1 2 3 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.