Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – sierpień 2019

Esensja.pl
Esensja.pl
Julia Deja
« 1 2 3

Julia Deja

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – sierpień 2019

„Szukając diagnozy”
nowość, premiera 16 sierpnia na platformie Netflix
Wszystko zaczęło się od kolumny w „The New York Times”, w której dr Lisa Sanders opisuje medyczne zagadki. Prowadzona przez nią seria tekstów ukazuje się od roku 2002 i dotyczy niezwykłych objawów u pacjentów z niezdiagnozowanymi chorobami. Celem jest postawienie diagnozy, która zmieniłaby ich życie. Pomagają w tym oddani czytelnicy. W tym roku Netflix podjął się przełożenia wersji papierowej pracy dr Sanders na serial dokumentalny. W kolejnych odcinkach będziemy mieli do czynienia z przypadkami pacjentów, których diagnozy są konsultowane z setkami, jeśli nie tysiącami czytelników magazynu. Eksperyment wydaje się być bardzo ekscytujący.
„The Righteous Gemstones”
nowość, premiera 19 sierpnia w stacji HBO
Kolejny serial komediowy Danny’ego McBride’a zawita do HBO. Reżyser odpowiedzialny choćby za „Vice Principals” czy „Animals” tym razem podejmie temat telewangelistów – ludzi, którzy do szerzenia nauk Jezusa wykorzystują media. W „The Righteous Gemstones” śledzić będziemy losy rodziny Gemstonów – kaznodziejów, którzy w najmniejszym stopniu nie stosują się do głoszonych przez siebie prawd wiary. Pierwszy sezon serialu liczył będzie zaledwie trzy odcinki.
„Beforeigners”
nowość, premiera 21 sierpnia w stacji HBO Europe
Pierwszy norweski serial od HBO Europe. „Beforeigners” jest zapowiadane jako satyra science-fiction osadzona w bliskiej przyszłości. W niewyjaśnionych okolicznościach na świecie pojawiają się osoby, które od dawna należą do przeszłości, m.in. z epoki kamienia łupanego, z epoki wikingów czy XIX wieku. Jedna z nich, kobieta o imieniu Alfhildir, postanawia przyłączyć się do policjanta poszukującego sprawcy niepokojącego morderstwa. Na drodze w odkrywaniu prawdy natrafiają na ślady ogromnego, przerażającego spisku.
„Hyperdrive”
nowość, premiera 21 sierpnia na platformie Netflix
Nowy program Netflixa, w którym widzowie będą obserwować wyścigi samochodowe 28 elitarnych ulicznych rajdowców z całego świata na torze pełnym przeszkód. Uczestnicy mogą ścigać się w autach podrasowanych wedle upodobań, więc niewątpliwie można spodziewać się różnorodności w ich wyborze.
Program został porównany przez jednego z producentów wykonawczych, Chrisa Cowana, do połączenia programu „American Ninja Warrior” i pierwszych filmów z serii „Fast and Furious”. Producentką wykonawczą została także znana aktorka, Charlize Theron („Atomic Blonde”).
„Love Alarm”
nowość, premiera 22 sierpnia na platformie Netflix Remik
Nowa oryginalna koreańska drama Netflixa opowie nam historię, której nie powstydziliby się twórcy „Black Mirror”. Główny bohater serialu, Kim Jojo, egzystuje w świecie, w którym właśnie została wynaleziona niezwykła aplikacja telefoniczna, informująca użytkowników za każdym razem, gdy osoba, która mogłaby stać im się bliska, znajduje się w odległości do 10 metrów. Serial oparty jest na komiksie o tym samym tytule autorstwa Chona Kye-younga. W produkcji występują znani koreańscy aktorzy jak Kim So-Hyun czy Song Kang.
„Hero Mask”
premiera 2. części 23 sierpnia na platformie Netflix
„Hero Mask” to oryginalny serial anime Netflixa, który został wyprodukowany przez studio animacji Pierrot. Animacja spotkała się z mieszanym przyjęciem wśród serialomaniaków, ale włodarze platformy mimo wszystko postanowili zamówić drugą część produkcji, która według ich zapewnień zrekompensuje nam bolączki pierwszej odsłony. Nowy sezon serialu bezpośrednio kontynuuje historię – agent James Blood z SSC i prokurator koronny Sarah Sinclair nadal starają się odkryć spisek i rozwiązać sprawę niepokojących zgonów, z którymi związane są tajemnicze maski. Czy im się to uda? Przekonajcie się sami.
„Glitch”
premiera 3. sezonu 26 sierpnia w stacji ABC
Australijska produkcja, w Polsce dostępna na platformie Netflix (choć na pojawienie się tam trzeciego sezonu na pewno będziemy musieli poczekać). Fabuła skupia się na Jamesie Hayesie, policjancie pełniącym służbę w niewielkim miasteczku. Pewnej nocy dostaje dość niepokojące wezwanie, według którego kilka osób, pochowanych na lokalnym cmentarzu, powstało z martwych, jednak nie pamiętają nic na temat swojego życia czy tożsamości. James, podobnie jak sami wskrzeszeni, chce odkryć prawdę stojącą za tym nietypowym wydarzeniem, a jednocześnie ukryć całą sprawę przed opinią publiczną.
„The Affair”
premiera 5. sezonu 26 sierpnia w stacji Showtime
Finałowy sezon serialu będzie składał się z jedenastu odcinków i na pewno zaspokoi (choćby chwilową) ciekawość widzów. Jego akcja zacznie się ponoć po długim przeskoku czasowym, bo jedną z głównych bohaterek ma być córka Alison i Cole’a, chcąca odkryć tajemnicę śmierci matki. Łatwo się domyślić, że nic nie będzie takie, jakie się kiedyś wydawało. Głęboko chowane animozje, skrywane tajemnice oraz uczucia spychane na dno serca powoli zaczną wychodzić na jaw i na pewno nikomu nie będzie do śmiechu. Koniec serialu prawdopodobnie we wszystkich wywoła silne emocje.
„On Becoming a God in Central Florida”
nowość, premiera 26 sierpnia w stacji Showtime
„On Becoming a God in Central Florida” to nadchodząca czarna komedia osadzona w latach 90., wykreowana przez Roberta Funke i debiutującego Matta Lutsky. W ciągu dziewięcioodcinkowego pierwszego sezonu będziemy mieli okazję zobaczyć jak Kirsten Dunst sprawdzi się w roli Krystal Stubbs – hazardzistki, która na co dzień pracuje w parku wodnym. Czy jej bohaterce uda się spełnić amerykański sen o lepszym życiu?
„Power”
premiera 6. sezonu 26 sierpnia w stacji Starz
Każde wielkie miasto na świecie ma też odpowiednio dużą sieć przestępczych powiązań. Mafia doskonale czuje się w kosmopolitycznym zgiełku Nowego Jorku, gdzie może pozostać w ukryciu naprawdę długo. Jednym z jej członków jest James, młody mężczyzna, który prowadzi podwójne życie, śmiejąc się niebezpieczeństwu prosto w twarz. Za dnia James zajmuje się cateringiem dla VIPów, dzięki czemu może nawiązać kontakty z najbardziej wpływowymi mieszkańcami Wielkiego Jabłka. Główny bohater wykorzystuje je w nocy, kiedy zmienia się w bezwzględnego handlarza narkotykami. James doskonale wie, że nie może prowadzić takiego życia w nieskończoność, dlatego ma ambitne plany na przyszłość – ale kto raz wszedł do przestępczego świata, nie wyjdzie z niego tak łatwo.
„Pracujące mamy”
premiera 3. sezonu 29 sierpnia na platformie Netflix
„Pracujące mamy” to historia czterech kobiet, które całkiem niedawno doczekały się potomstwa, a których życie wcale nie jest kolorowe. Twórcy tego komediowego serialu zaznaczają, że produkcja nie opiera się jedynie na rozwoju dzieci, ale również ich matek. Nadchodzące odcinki skupią się między innymi na wątku ciężarnej Kate (Catherine Reitman), która stara się pozbierać po zdradzie męża. W międzyczasie zmagać się będzie nie tylko z trudami ciąży, ale także z rozwojem nowego biznesu. Życie stawia bohaterki przed nowymi wyznaniami, od szukania odpowiedniej niani, po radzenie sobie z depresją poporodową.
„Styliści Hollywood”
nowość, premiera 30 sierpnia na platformie Netflix
Program śledzący pracę stylisty celebrytów, Jasona Boldena, który wraz z mężem Adairem Curtisem, zajmującym się projektowaniem wnętrz, prowadzi firmę lifestylową, pomagając gwiazdom przy doborze strojów, jak i umeblowania.
Wraz ze swoją utalentowaną ekipą panowie zajmą się stylizacjami wielu czarnoskórych kobiet ze świata Hollywood, w tym m.in.: Taraji P. Henson („Empire”, „Hidden Figures”), Gabrielle Union („Bring It On”, „L.A.’s Finest”), raperki Eve oraz Avy DuVernay („Selma”, „Queen Sugar”).
„Mighty Little Bheem”
premiera 2. sezonu 30 sierpnia na platformie Netflix Remik
W drugim sezonie pierwszej indyjskiej animacji Netflixa dla dzieci najmłodsi będą mieli okazję raz jeszcze zobaczyć to wszystko, co już raz zdobyło ich serca. „Mighty Little Bheem” opowiada historię małego Bheema, który jest niezwykle ciekawym maluchem i stara się poznać świat na swój wyjątkowy sposób. Warto wspomnieć o tym, że główny bohater dysponuje wielką siłą, która to stanowi kontrast do jego wieku oraz proporcji. Pierwszy sezon okazał się globalnym hitem, a wszystko wskazuje na to, że kontynuacja będzie równie dobra. Najmłodsi dostaną kilka nowych, luźno powiązanych ze sobą historii, które pozostaną z nimi na dłużej.
„Carnival Row”
nowość, premiera 30 sierpnia na platformie Amazon Prime Video
Mroczne, ośmioodcinkowe fantasy osadzone w wiktoriańskim mieście Burque, do którego napływają imigranci z kraju mitycznych stworzeń, rozdartego wojną. Napięcie między mieszkańcami a nowymi obywatelami rośnie z dnia na dzień. W głównych rolach serialu zobaczymy Orlando Blooma i Carę Delevingne. Całość została nakręcona w Czechach, podczas 108 dni zdjęciowych. Główny bohater, Rycroft Philostrate, jest śledczym badającym sprawę morderstwa wróżki-emigrantki, showgirl z klubu „Carnival Row”. Rozwiązanie sprawy okaże się dla niego okupione dużym kosztem. Warto obejrzeć produkcję choćby ze względu na gwiazdorską obsadę i mroczny, steam-punkowy klimat.
„Ciemny kryształ: Czas buntu”
nowość, premiera 30 sierpnia na platformie Netflix
Historia w serialu jest prequelem filmu „The Dark Crystal” z 1982 roku. Powracamy na planetę Thra, gdzie trójka Gelflingów wyrusza w epicką podróż, po tym jak poznają przerażającą tajemnicę mocy Skeksisów. Czy uda im się wzniecić powstanie i ocalić świat przed zagładą? Produkcja tworzona jest z pomocą specjalnie stworzonych w tym celu lalek od studia The Jim Henson Company, odpowiedzialnego za oryginalny film. W wersji oryginalnej głosów postaciom użyczą m.in.: Taron Egerton („Rocketman”), Anya Taylor-Joy („Split”), Nathalie Emmanuel („Gra o tron”) oraz Mark Hamill (filmy z serii „Gwiezdne wojny”).
koniec
« 1 2 3
1 sierpnia 2019

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.