Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXXV

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
Okładka polskiej wersji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Prezenty świąteczne 2003: Komiksy pod choinkę

Esensja.pl
Esensja.pl
Wśród licznych niespodzianek, jakie szykujemy naszym bliskim na święta, z oczywistych względów nie może zabraknąć komiksu. Poniżej prezentujemy listę 10 tytułów, które naszym zdaniem doskonale nadają się na prezent gwiazdkowy.

Esensja Komiks

Prezenty świąteczne 2003: Komiksy pod choinkę

Wśród licznych niespodzianek, jakie szykujemy naszym bliskim na święta, z oczywistych względów nie może zabraknąć komiksu. Poniżej prezentujemy listę 10 tytułów, które naszym zdaniem doskonale nadają się na prezent gwiazdkowy.
Okładka polskiej wersji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
1. Liga Niezwykłych Dżentelmenów
„Liga Niezwykłych Dżentelmenów” to niewątpliwie jeden z ciekawszych albumów ostatnich lat, nadający nową jakość komiksowej rozrywce. Bowiem Alan Moore wsparł wartką opowieść w tym komiksie galerią postaci pochodzących z przygodowej literatury końca XIX wieku. Bohaterami uczynił takie postaci jak Alan Quatermain, kapitan Nemo, dr. Jeckyll i pan Hyde, czy Niewidzialny Człowiek. Dzięki temu powstał komiks satysfakcjonujący nie tylko spragnionych rozrywki, ale i tych, którzy darzą sentymentem młodzieżowe lektury oraz maniaków lubiących wyszukiwać misternie wplecione w fabułe i rysunek nawiązania, których jest w tym komiksie bez liku.
Dla kogo: Dla miłośników powieści Verne’a, Wellsa, Stevensona, Ridera, Stokera i innych klasyków literatury przygodowej.
Usagi Yojimbo: Ronin
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
2. Usagi Yojimbo: Ronin
Wśród obecnie wydawanych serii komiksowych w Polsce, seria o Usagim Miyamoto jest niewątpliwie jedną z perełek. Komiks ten przenosi nas do Japonii czasu samurajów, ale Japonii niezwykłej. W przyjętej przez Stana Sakai konwencji postacie wyobrażone są jako zwierzęta. Jest to jednak tylko konwencja. Komiks jest historią wędrownego samuraja, ronina, który podróżuje po kraju, doskonaląc się zarówno duchowo, jak i w kunszcie szermierczym. To wspaniała opowieść dla miłośników kultury i historii Japonii, wielbicieli filmów Akiry Kurosawy i telewizyjnego serialu o Musashim Miyamoto. Jest tu humor, przygoda, zaduma i japońska estetyka. Polecamy Wam najwcześniejszy chronologicznie tom, wiedząc, że jeśli go przeczytacie, zapragniecie poznać dalsze losy królika-samuraja.
Dla kogo: Miłośników Japonii i kina samurajskiego.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
3. Tytus, Romek i A’Tomek: Księga 80-lecia
„Tytus, Romek i A’Tomek – księga 80-lecia” to około dwustustronicowy tom przygód Tytusa i jego kolegów. Komiksy pochodzą z lat 1959-2000 i dotąd nie były opublikowane w wersji książkowej. Album zawiera zarówno komiksy czarno-białe, jak i kolorowe. Dzięki tej książce można prześledzić, jak zmieniał się Tytus przez lata. Klasyczne przygody Tytusa to idealny prezent dla każdego miłosnika komiksów, a dla wielu powrót do czasów młodości.
Dla kogo: Dla sentymentalnych.
100 naboi: Wydanie kolekcjonerskie - tom 1
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
4. 100 Naboi: Wydanie kolekcjonerskie
Na tle amerykańskich produkcji o superbohaterach, „100 naboi” wypada niezwykle oryginalnie. Komiks opowiada o życiu amerykańskiej ulicy i roli zemsty w życiu człowieka. Prawdopodobnie sami twórcy nie spodziewali się, że opowieść o facecie, który zmienia życie ludzi, dając im możliwość skorzystania z walizki zawierającej nie rejestrowaną broń i 100 naboi, odniesie tak wielki sukces. Jest on zasługą przede wszystkim mocnej, sensacyjnej fabuły. Nic zatem dziwnego, że seria „100 naboi” została doceniona najbardziej prestiżową amerykańską nagrodą komiksową im. Willa Eisnera. Wydanie kolekcjonreskie zawiera 4 pierwsze tomy polskiej edycji (ponad 300 stron) w twardej oprawie.
Dla kogo: Dla miłośników dobrej sensacji.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
5. Falangi Czarnego Porządku
„Falangi Czarnego Porządku” to jeden z dwóch wydanych w Polsce komiksów spółki autorskiej Bilal-Christin. Eksploatują one wątki polityczne najnowszej historii Europy, będąc swoistym komentarzem autorów do wydarzeń ostatnich 50 lat. „Falangi Czarnego Porządku” opowiadają o starciu frankistowskich weteranów hiszpańskiej wojny domowej z członkami dawnych rebublikańskich Brygad Międzynarodowych. Akcja komiksu rozgrywa się w burzliwych latach 70. minionego wieku. Album poważny, który można odczytywać na wielu płaszczyznach. W warstwie graficznej to Bilal w swojej najbardziej klasycznej postaci.
Dla kogo: Dla tych, którzy wierzą, że poprzez komiks można mówić o sprawach poważnych.
Dwie podróże z Fellinim
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
6. Dwie podróże z Fellinim
„Dwie podróże z Fellinim” to gratka przede wszystkim dla miłośników kina tego włoskiego artysty. W jednym tomie znalazły się dwa niezrealizowane scenariusze filmowe Felliniego w wykonaniu mistrza realistycznego komiksu erotycznego Milo Manary. Zatem miłośnicy pięknych kobiet znajdą tu również coś dla siebie. Album opatrzono licznymi dodatkami w postaci artykułów prasowych, wypowiedzi autorów i szkiców roboczych, które przybliżają kulisy powstawania albumu. Rzecz trudna, ale niezwykle cenna.
Dla kogo: Dla miłośników kina Felliniego i kreski Manary.
Przygody Mikołajka: Kto ukradł listy do Mikołajka?
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
7. Przygody Mikołajka: Kto ukradł listy do Mikołajka
Chyba jedyny w Polsce komiks skierowany do najmłodszych. Po pierwsze opowiedziany wyłącznie przy pomocy obrazków, bez żadnego słowa, w radosnych barwach. Po drugie posiadający sympatycznych bohaterów oraz niezwykle ciepłą, bliską dzieciom (szczególnie w czasie świąt) tematykę oczekiwania na prezenty od Mikołaja. PO trzecie nie pozbawiony humoru i odrobiny przygody. Pożywka dla wyobraźni dla dziecka, sentymentalny uśmiech dla rodzica.
Dla kogo: Dla dzieci, młodzieży, dorosłych…
W śnieżnej bieli
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
8. Blacksad: W śnieżnej bieli
Seria „Blacksad” to z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń komiksowych ostatnich lat. O jej popularności może świadczyć fakt, że już po pierwszym tomie na rynku frankofońskim ukazała się książka o powstawaniu tego komiksu. „Blacksad” to w gruncie rzeczy prosta, kryminalna fabuła ubrana w niezwykle plastyczną formę. Wszystkie postacie to zwierzęta o humanoidalnych kształtach. Główny bohater – kot Blacksad, przypomina z charakteru chandlerowskiego Marlowe’a. Twórcy również w wielu innych miejscach nawiązują do klasyki gatunku. Na szczególną uwagę zasługuje także filmowy sposób opowiadania oraz kolory. Absolutny hit literatury popularnej!
Dla kogo: Dla miłośników powieści detektywistycznych w klimacie noir.
V jak Vendetta #1
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
9. V jak Vendetta
Anglia po trzeciej wojnie światowej to świat opanowany przez nazistów. Z nowym, totalitarnym porządkiem walczy tajemniczy mściciel o kryptonimie „V”. Jest to opowieść osadzona w rzeczywistości alternatywnej, budzącej grozę swym realizmem. Staje się jeszcze bardziej przerażająca, jeśli weźmie się pod uwagę moment jej premiery w połowie lat 80. Mimo to, do dziś nic nie straciła ze swej aktualności. „V jak Vendetta” można porównać z „Rokiem 1984” Orwella i „Fahrenheit 451” Bradbury’ego.
Dla kogo: Dla miłośników polityki i historii alternatywnych
Trust: Historia choroby
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
10. Trust: Historia choroby
Trudno uwierzyć, że to dopiero pierwszy album Przemka Truścińskiego. Wszyscy, którzy podziwiali jego prace w różnych niskonakładowych magazynach, mają teraz niepowtarzalną okazję otrzymania ich w jednym tomie. „Trust. Historia choroby” to zbiór prac Truścińskiego z ostatnich nastu lat. Jest to nie tylko przegląd różnorodnych historii, ale również technik i stylów. Album ten daje wgląd w twórczość dojrzałego artysty. Z prezentu zadowoleni powinni być zarówno fani komiksu, jak i miłośnicy klasycznego malarstwa i grafiki.
Dla kogo: Dla fanów twórczości Przemka Truścińskiego (i nie tylko!).
koniec
1 grudnia 2003

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Jedenaście lat Sodomy
Marcin Knyszyński

21 IV 2024

Większość komiksów Alejandro Jodorowsky’ego to całkowita fikcja i niczym nieskrępowana, rozbuchana fantastyka. Tym razem jednak zajmiemy się jednym z jego komiksów historycznych albo może „historycznych” – fabuła czteroczęściowej serii „Borgia” oparta jest bowiem na faktycznych postaciach i wydarzeniach, ale potraktowanych z dość dużą dezynwolturą.

więcej »

Komiksowe Top 10: Marzec 2024
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

17 IV 2024

W 24 zestawieniu najlepiej sprzedających się komiksów, opracowanym we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu, czas się cofnął. Na liście znalazły się bowiem całkiem nowe przygody pewnych walecznych wojów z Mirmiłowa i ich smoka… Ale, o dziwo, nie na pierwszym miejscu.

więcej »

Po komiks marsz: Kwiecień 2024
Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

11 IV 2024

Wiosna w pełni także na rynku komiksowym. Jest z czego wybierać i aż strach pomyśleć, co będzie się działo w maju.

więcej »

Polecamy

Jedenaście lat Sodomy

Niekoniecznie jasno pisane:

Jedenaście lat Sodomy
— Marcin Knyszyński

Batman zdemitologizowany
— Marcin Knyszyński

Superheroizm psychodeliczny
— Marcin Knyszyński

Za dużo wolności
— Marcin Knyszyński

Nigdy nie jest tak źle, jak się wydaje
— Marcin Knyszyński

„Incal” w wersji light
— Marcin Knyszyński

Superhero na sterydach
— Marcin Knyszyński

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Wiktoriańscy Avengersi
— Marcin Osuch

Po komiks marsz: Październik 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Extraordinary Moore: Wiktoriańska Liga Sprawiedliwości
— Marcin Knyszyński

10 komiksowych zaraz, wirusów i pandemii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Kadr, który…: Czarne Pantery… byki, konie…
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Esensja czyta dymki: Styczeń 2018 (2)
— Marcin Mroziuk, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Po komiks marsz: Maj 2012
— Esensja

Kadr, który…: Seks jako narzędzie
— Agnieszka Szady

Absolutne rarytasy!
— Sebastian Chosiński

10 naj… Kocury i inne tygrysy
— Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Inne czasy, inni samuraje
— Andrzej Goryl

Tort i świeczki dla Batmana
— Maciej Jasiński

Usagi w kolorze
— Andrzej Goryl

Lono żyje!
— Andrzej Goryl

Orgia u Borgiów
— Paweł Ciołkiewicz

Jak odłamki granatu
— Maciej Jasiński

Nemo była kobietą!
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Wiktoriańscy Avengersi
— Marcin Osuch

Bilal (niemal) przejściowy
— Marcin Knyszyński

Tam piekło twe, gdzie serce twoje
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.