Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 15 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 4 »

Kira Leśków

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2018

„On My Block”
– nowość, premiera 16 marca, Netflix
„On My Block” to komediowy serial Netflixa. Produkcja skupi się przede wszystkim na trudach dorastania. Głównymi postaciami jest czwórka nastolatków wychowujących się w cieszącej się nie najlepszą opinią części Los Angeles. Rozpoczynają naukę w liceum, gdzie zaznają zarówno sukcesów, jak i upokorzeń. By przetrwać, muszą stać się zgraną paczką przyjaciół.
„Wild Wild Country”
– nowość, premiera 16 marca, Netflix
Przedstawiany na festiwalu Sundance serial dokumentalny Netflixa, opowiadający o Bhagwan Shree Rajneeshu – guru indiańskiej sekty, który kupuje pewnego dnia potężny kawałek ziemi w Oregonie. Jego celem jest założenie tam utopijnego miasta, które będzie spełniać funkcję kultu religijnego, opartego na wolnej miłości, braku kłótni, harmonii oraz tworzeniu „Nowego Człowieka”. Napływ nowego plemienia wywołuje niepokoje w najbliższym sąsiedztwie, które nie będzie bierne wobec szkodliwej według nich sekty.
„Instinct”
– nowość, premiera 18 marca, CBS
„Instinct” powstał na podstawie opublikowanej niedawno powieści „Killer Instinct” bestsellerowego autora powieści sensacyjnych i kryminałów, Jamesa Pattersona („Zoo”, seria o Aleksie Crossie). Głównym bohaterem serialu jest były pracownik CIA (w tej roli Alan Cumming), pracujący obecnie jako wykładowca i pisarz, który zostaje poproszony przez nowojorską policję o pomoc w złapaniu seryjnego mordercy. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Daniela Ingsa, Naveena Andrewsa czy Khandi Alexandra.
„KRUK. Szepty słychać po zmroku”
– nowość, premiera 18 marca, Canal+
„KRUK. Szepty słychać po zmroku” to pierwsza polska produkcja nakręcona w 4K, czyli w wysokiej rozdzielczości filmów cyfrowych. Głównym bohaterem jest Adam Kruk (w tej roli Adam Żurawski), który bada porwanie młodego chłopca na Podlasiu, przy okazji mierząc się z demonami własnej przeszłości. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda oraz Andrzej Zborowski.
„Silicon Valley: The Untold Story”
– nowość, premiera 19 marca, Science
Dolina krzemowa to ewenement na skalę światową. W tym miejscu narodziły się największe firmy z branży technologicznej, tworząc biznesy warte dzisiaj miliardy dolarów. Powstawały tu pierwsze komputery i podzespoły, które są obecne w niemal każdym domu na świecie. Twórcy „Silicon Valley: The Untold Story” opowiedzą o tym, jak to się stało, że na tak małym skrawku ziemi powstały tak rewolucyjne pomysły, które odmieniły cały świat. 3-odcinkowy miniserial cofnie nas nawet o sto lat wstecz, kiedy na tym terenie zostały założone pierwsze zakłady przemysłowe. Historia tego regionu z pewnością jest fascynująca i warto jej się bliżej przyjrzeć.
„Krypton”
– nowość, premiera 21 marca, SyFy
Wszyscy doskonale znają historię Supermana i tego, jakich wspaniałych czynów dokonał na Ziemi. Filmy i seriale od zawsze jasno wskazywały, skąd ten bohater pochodzi, ale rzadko sięgały po ten wątek. Serial skupi się na dziadku Supermana oraz jego walce o sprawiedliwość na rodzinnej planecie, Kryptonie.
„Station 19”
– nowość, premiera 22 marca, ABC
Spin-off „Grey’s Anatomy” odkrywa losy strażaków z oddziału w Seattle, który znajduje się zaledwie kilka ulic od Grey Sloan Memorial Hospital. „Station 19” śledzi historię Andy Herrery, która po wypadku ojca, zmuszonego do odejścia ze służby, postanawia piąć się dalej po szczeblach kariery i go zastąpić. W zwiastunie jak na razie pojawiła się tylko aktorka grająca Meredith Grey (Ellen Pompeo), więc na razie nie wiadomo, jak bardzo powiązane będą oba seriale. Za produkcję nadal odpowiada duet Stacy McKee i Shondy Rhimes, co obiecuje nieskończone ilości dramatu oraz poruszających historii.
„Alexa & Katie”
– nowość, premiera 23 marca, Netflix
Sitcom opowiadający o Alexie i Katie, najlepszych przyjaciółkach, które pełne pozytywnej energii rozpoczynają pierwszą klasę liceum. Problem pojawia się, gdy Alexa musi poddać się chemioterapii ze względu na zdiagnozowanie nowotworu, co sprawia, że dziewczyny zaczynają czuć się outsiderkami w czasie, gdy najważniejsze jest właśnie wpasowanie się w nowe środowisko.
„The Mechanism” („O Mecanismo”)
– nowość, premiera 23 marca, Netflix
Zrealizowany w Brazylii serial zainspirowany został prawdziwą historią. Oś fabularną stanowi korupcja w brazylijskich firmach budowlanych i paliwowych, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Śledztwo w tej sprawie nazwane było „Operation Car Wash”. Pierwszy sezon będzie miał osiem odcinków. Czy zrealizowany lokalnie serial będzie równie wciągający, co historia Pabla Escobara? Za kamerą stanął znany z „Narcos” Jose Padilha, za scenariusz odpowiada zaś Elena Soarez.
„Barry”
– nowość, premiera 25 marca, HBO
„Barry” to mroczna komedia opowiadająca o zabójcy do wynajęcia. Samotny i niezadowolony z życia Barry niechętnie wybiera się do Los Angeles w celu zlikwidowania ambitnego aktora. Morderca trafia na zajęcia grupy teatralnej i odkrywa niezwykle przyjazną społeczność. Pragnie zacząć nowe życie jako aktor, ale jego kryminalna przeszłość tak łatwo nie pozwoli mu tego dokonać – czy uda mu się odnaleźć równowagę między tymi dwoma światami? W roli tytułowej występuje Bill Hader („Saturday Night Live”).
« 1 2 3 4 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.