Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 15 maja 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2018

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 4

Kira Leśków

Serialomaniak.pl: Premiery i powroty seriali – marzec 2018

„Billions”
– premiera 3. sezonu 25 marca w stacji Showtime
Serial traktuje o walce, jaką toczą między sobą prokurator generalny Chuck Rhoades i boss funduszu hedgingowego, Bobby „Axe” Axelrod. Axelrod, grany przez znanego z „Homeland” Damiana Lewisa, staje się głównym celem swojego rywala, który podejrzewa go o liczne oszustwa finansowe i za swój cel stawia sobie przyłapanie finansisty na gorącym uczynku. W trzecim sezonie na horyzoncie obu panów pojawią się nowi przeciwnicy, którym trzeba będzie stawić czoła. Oprócz Lewisa w serialu pojawią się ponownie Paul Giamatti („The Illusionist”) i David Costabile („Suits”), a nową twarzą w obsadzie będzie Clancy Brown („The Shawshank Redemption”).
„Silicon Valley”
– premiera 5. sezonu 25 marca w stacji HBO
Ekipa z Pied Piper i Gavin Belson powracają w piątym sezonie komedii dla nerdów. Porażka za porażką, młodzi inżynierowie próbują dostać się na szczyt i być rozpoznawalnymi w Dolinie Krzemowej. Zwiastun zapowiada więcej wpadek i nieudanych przedsięwzięć, więc możemy mieć tylko nadzieję, że bohaterom jak zawsze uda się mniej lub bardziej efektywnie z nich wybrnąć. W nowym sezonie nie zobaczymy już T.J. Millera w roli Erlicha Bachmana, ponieważ aktor zdecydował się zrezygnować z serialu.
„Trust”
– nowość, premiera 25 marca, FX
„Trust” ma być antologią opowiadającą o losach bogatej rodziny Gettych i wydarzeniach, z którymi miała do czynienia. 10-odcinkowy pierwszy sezon przedstawi historię porwania wnuka Jeana Paula Getty’ego. Gdy w 1973 roku znika dziedzic fortuny naftowej, do jego rodziny trafia żądanie z wielomilionowym okupem. Problemem jest tylko to, że senior rodu odmawia zapłaty. Postanawia on podejść do sprawy logicznie i wynegocjować lepszą cenę – nawet gdyby miało to kosztować kilka miesięcy i okaleczenie wnuka. W roli Jeana Paula Getty’ego wystąpi Donald Sutherland („Dirty Sexy Money”, filmy z cyklu „The Hunger Games”). Historię tego samego porwania przedstawia film „All the Money in the World”, który zajmuje się sprawą z trochę innej perspektywy.
„One Strange Rock”
– nowość, premiera 26 marca, National Geographic
Nowy miniserial dokumentalny od National Geographic przybliży widzom niezwykłość naszej planety. Prowadzącym program został Will Smith. Głównym celem produkcji jest ukazanie życia zarówno w formie mikroskopijnej, jak i w kontekście całego wszechświata. Za reżyserię odpowiedzialny jest Darren Aronofsky, twórca m.in. „Black Swan”.
„The Terror”
– nowość, premiera 26 marca, AMC
Oparty na prawdziwych wydarzeniach serial zabierze nas do roku 1845, gdy Królewska Marynarka Wojenna wyrusza na nieznane terytoria. Celem wyprawy jest odnalezienie Przejścia Północno-Zachodniego, czyli morskiej drogi z Europy do Azji. Na drodze załogi stają trudne warunki pogodowe, które sprawiają, że ekspedycja zmienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie. W obsadzie serialu pojawią się między innymi: Tobias Menzies („Outlander”), Jared Harris („The Crown”) czy Ciaran Hinds („Rome”).
„The Zen Diaries of Garry Shandling”
– nowość, premiera 26 marca, HBO
Garry Shandling był jednym z najsłynniejszych stand-uperów, postacią telewizyjną i gwiazdą sitcomów. Serial przybliża postać zmarłego w 2016 roku komika poprzez rozmowy z około czterdziestoma członkami jego rodziny i przyjaciółmi. Wśród nich znaleźli się między innymi: James L. Brooks, Jim Carrey, Sacha Baron Cohen, David Coulier, Jon Favreau, Jay Leno, Kevin Nealon, Conan O’Brien, Bob Saget, Jerry Seinfeld czy Sarah Silverman. Wykorzystano również prywatne dokumenty, takie jak listy lub domowe nagrania.
„Roseanne”
– nowość, premiera 27 marca, ABC
Po 20 latach powraca uwielbiany sitcom „Roseanne”, skupiający się na życiu średniozamożnej rodziny Conner, której członkowie rozśmieszali miliony widzów na całym świecie. Do tej pory serial nazywany jest przełomowym, ponieważ pokazywał realia życia w USA, które w tamtych latach często przedstawiano w podkoloryzowany sposób, zaś główna bohaterka to głośna, pracująca kobieta, która nigdy nie bała się wyrażać swojego zdania. Za kamerę powrócił John Pasquin, który reżyserował pierwsze sezony tego serialu 20 lat temu, a twórcą nadal pozostaje Roseanne Barr.
„Splitting Up Together”
– nowość, premiera 27 marca, ABC
Komedia z Jenną Fischer („The Office”) w roli głównej. Historia Leny i Martina, małżeństwa, które dzięki rozwodowi zaczyna się lepiej dogadywać. Lena jest perfekcjonistką, zajmującą się wszystkimi, w tym również Martinem. Martin od zawsze czuł, że nie jest w stanie czegoś dobrze zrobić i poddawał się już na starcie. To wytworzyło między nimi przepaść w związku. Para zdecydowała, że będzie lepiej dla wszystkich, jeśli wezmą rozwód. Postanawiają jednak dalej mieszkać razem – tworzą grafik zajmowania się dziećmi i osoba, która akurat ma wolne, musi mieszkać w garażu, a wymiana będzie odbywać się co tydzień. Trójka ich dzieci podchodzi ze spokojem do rozwodu rodziców. Lena musi nauczyć się, jak rozluźnić swoje rządy, podczas gdy Martin potrzebuje zacząć się bardziej przykładać do dbania o dom. Czy zmiany, jakich dokonają w swoim życiu, mogą sprawić, że jeszcze do siebie wrócą?
„Alex, Inc.”
– nowość, premiera 28 marca, ABC
Komedia familijna. Alex Schuman (w tej roli Zach Braff, znany z serialu „Scrubs”) jest odnoszącym sukcesy dziennikarzem radiowym. Jego żoną jest adwokatka Arunima, z którą posiada dwójkę dzieci. Po latach tworzenia treści, które nie pozwalają mu się kreatywnie spełniać, Alex postanawia zaryzykować i zacząć swój własny biznes. Wkracza do świata start-upów, jednocześnie starając się dbać o rodzinę i swoje małżeństwo. Szybko odkrywa, że nie jest to tak łatwe, jak sądził.
„The Americans”
– premiera 6. sezonu 28 marca, FX
„The Americans” opiera się na wyjątkowo starym i dobrze znanym lęku społeczeństwa amerykańskiego przed uśpionymi agentami. W tym przypadku cała akcja dzieje się w czasach zimnej wojny, więc wrogiem jest nie kto inny, jak Związek Radziecki. Dwójka świetnie wyszkolonych agentów zostaje wysłana na amerykańską ziemię, aby udawać typowych obywateli. Ich zadanie jest bardzo proste – czekać na rozkaz. Czas mija i główni bohaterowie, zgodnie z instrukcjami, zakładają rodzinę i powoli zapominają o obietnicy złożonej przed laty. Wszystko szybko się zmienia, kiedy dostają kolejne misje do zrealizowania. Stopień ich trudności bardzo się od siebie różni, jednak wszystkie wymagają od agentów wyjątkowego talentu w kłamaniu, nawet przed własnymi dziećmi. Szósty sezon przyniesie nie mniej ekscytujące przygody szpiegów zza Żelaznej Kurtyny.
„Suits”
– powrót 7. sezonu po przerwie midsezonowej 28 marca w stacji USA Network
„Suits” to serial opowiadający o losach młodego geniusza Mike’a Rossa, który pomimo braku studiów prawniczych na Harvardzie otrzymuje zatrudnienie w prestiżowej kancelarii. Choć doczekał się już wielu sezonów, serial wciąż cieszy się uznaniem. Powracająca po midsezonowej przerwie produkcja na dobre zamknie wątek Mike’a i Rachel: aktorzy odgrywający te role – Patrick J.Adams oraz Meghan Markle – zapowiedzieli zakończenie pracy przy serialu.
„Siren”
– nowość, premiera 29 marca, Freeform
Piękne istoty z głębin oceanu czy przerażające potwory z opowieści rybaków? Nowy serial od Freeform „Siren” obrał tę mroczną ścieżkę, gdzie syreny są krwiożerczymi bestiami, a legendy odstraszają, a nie zachęcają przed ich poznaniem. Miasteczko Bristol Cove czeka spotkanie z zagubioną syreną, która w tajemniczy sposób znalazła się na lądzie, bez płetw i ogona. Serial stworzony jest przez Emily Whitesell, która do tej pory zajmowała się sitcomami lub teen dramami; ciekawie będzie zatem zobaczyć, jak poradzi sobie z produkcją tak przepełnioną grozą.
„Rapture”
– nowość, premiera 30 marca, Netflix
„Rapture” to ośmioodcinkowy serial dokumentalny opowiadający o wpływie hip-hopu na kulturę globalną. Zobaczymy w nim zarówno starszych, jak i reprezentujących młodsze pokolenie artystów: Nas, Logic, T.I., 2 Chainz, Just Blaze, Rapsody, Dave East, G-Easy, A Boogie Wit da Hoodie. Serial jest dobrą okazją do poznania muzyków ze strony prywatnej, rodzinnej, jak i ich działalności artystycznej: podczas nagrań w studio i koncertów. Produkcja stanowi próbę poszukiwania prawdy o hip-hopie.
„A Series of Unfortunate Events”
– premiera 2. sezonu 30 marca na Netflixie
Adaptacja serii książek autorstwa Daniela Handlera, napisanych pod pseudonimem Lemony Snicket. Opowiada o losach osieroconej trójki rodzeństwa Baudelaire’ów – Wioletki, Klausa i Słoneczka. Po tragicznej śmierci rodziców dzieci początkowo trafiają pod opiekę Hrabiego Olafa (w tej roli Neil Patrick Harris), który czyha na ich spadek. Dzielne dzieciaki próbują uciec przed chciwym hrabią, nie jest to jednak takie proste, ponieważ Olaf korzysta z wymyślnych przebrań, za każdym razem udając kogoś innego i usiłując się zbliżyć do rodzeństwa. Serial został bardzo dobrze odebrany zarówno przez fanów książek, jak i osoby, które nie miały z nimi do czynienia. Jest to mroczna, a jednocześnie zabawna opowieść ze świetną scenerią, wciągającą historią i znakomitą grą aktorską.
„Santa Clarita Diet”
– premiera 2. sezonu 23 marca na Netflixie
Serial „Santa Clarita Diet” skupia się wokół rodziny Hammondów, mieszkających w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Sheila i Joel są agentami nieruchomości wiodącymi spokojne życie wraz z córką Abby. Wszystko się zmienia, gdy Sheila przeobraża się w zombie. Wszyscy muszą sobie teraz poradzić ze skutkami i ofiarami jej „przypadłości”. Drugi sezon bezpośrednio kontynuuje wcześniejsze wydarzenia. Hammondowie będą dalej próbować wieść normalne życie, starając się ukryć ślady przypadkowych morderstw. Jednocześnie ich celem będzie odnalezienie źródła wirusa i powstrzymanie jego rozprzestrzeniania się. Pierwszy sezon serialu chwalony był za świeże i zabawne podejście do tematu zombie, jednak specyficzny humor mógł nie każdemu przypaść do gustu.
koniec
« 1 2 3 4
27 lutego 2018

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: Wiem, ale nie powiem
Sebastian Chosiński

14 V 2024

Brytyjska autorka kryminałów Dorothy Leigh Sayers, w przeciwieństwie do Raymonda Chandlera czy spółki pisarskiej używającej pseudonimu Patrick Quentin, nie była rozpieszczana przez polskich reżyserów. W połowie lat 80. powstały jednak dwa oparte na jej opowiadaniach, zrealizowane przez Stanisława Zajączkowskiego, spektakle. Jeden z nich był adaptacją tekstu zatytułowanego „Człowiek, który wiedział, jak to się robi”.

więcej »

Z filmu wyjęte: Nurkujący kopytny
Jarosław Loretz

13 V 2024

Czy nikt z Was nie marzył, żeby popływać sobie pod wodą wraz z ulubionym koniem? Nie? To dziwne…

więcej »

„Kobra” i inne zbrodnie: Wehrmacht kontra SS
Sebastian Chosiński

7 V 2024

Powie ktoś, że oparta na prozie słowackiego pisarza Juraja Váha „Noc w Klostertal” byłaby ciekawsza, gdyby nie pojawiający się na finał wątek propagandowy. Tyle że nie pobrzmiewa on wcale fałszywą nutą. Gdyby przyjąć założenie, że cała ta historia wydarzyła się naprawdę, byłby nawet całkiem realistyczny. W każdym razie nie zmienia to faktu, że spektakl Tadeusza Aleksandrowicza ogląda się znakomicie nawet pięćdziesiąt pięć lat po premierze.

więcej »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.