Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 29 kwietnia 2024
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Najlepsze gry planszowe na prezent świąteczny

« 1 2

Esensja

Najlepsze gry planszowe na prezent świąteczny

DLA NAJMŁODSZYCH
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tik tak buum junior
Ta gra to świetny sposób na ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz rozwijanie słownictwa, a wszystko w niezwykle atrakcyjnej oprawie. Uczestnicy zabawy losują kartę z poleceniem wymienienia przedmiotów znajdujących się we wskazanej lokalizacji (np. w mieście, w torebce, w kosmosie itp.). Odpowiedzi, które oczywiście nie mogą się powtarzać, udzielane są przez uczestników zabawy po kolei tak długo, aż skończy się czas. Ten zaś jest mierzony przez tykającą bombę, którą po udzieleniu poprawnej odpowiedzi należy przekazać następnej osobie. Ten, kto zostanie z bombą w ręku w momencie jej wybuchu przegrywa rundę. Emocje potęguje fakt, że nigdy nie wiadomo ile mamy czasu do namysłu, bo za każdym razem jest to wartość losowa z przedziału 10 – 60 sekund. Znajomość wszystkich pytań z kart nie pasuje zabawy, bo i tak wszystkiego nie jesteśmy w stanie zapamiętać, a dodatkowo sami możemy wymyślać własne. Jest to doskonała propozycja na granie w dowolnie dużym gronie, zwłaszcza, że dzieci i dorośli bawią się równie dobrze.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolorowy Zawrót Głowy
Jest to zdumiewająco prosta gra, ale nie można absolutnie powiedzieć, że mało ambitna czy niezbyt wymagająca. Zgodnie z oznaczeniem na pudełku (od 6 do 106 lat), jest naprawdę atrakcyjna dla osób w każdym wieku. Przebieg poszczególnych partii „Kolorowego zawrotu głowy” nigdy nie jest taki sam i absorbuje za każdym razem od nowa, przez to dostarcza wartościowej rozrywki.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mól Szachrajek
Nietypowa gra, w której można oszukiwać! „Mól szachrajek” przypomina nieco klasyczne makao, gdyż celem jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart. Oprócz zwykłych kartoników z numerkami, gracze zagrywają także akcje specjalne, które wnoszą do zabawy m.in. elementy szybkościowe. Ponadto kart można pozbywać się chowając je do rękawa czy wyrzucając pod stół. Oczywiście wtedy, gdy nie widzi tego aktualny Strażnik. Szalona imprezówka z przymrużeniem oka.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Mały Książę
Znajomość fabuły książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego nie jest w ogóle konieczna, aby czerpać mnóstwo przyjemności z tej pełnej uroku gry familijnej. Zasady rozgrywki są na tyle proste, że z powodzeniem mogą je opanować dzieci w znacznie niższym wieku niż sugerowane przez wydawcę osiem lat. Każdy z graczy ma za zadanie zbudować swoją planetę składającą się z szesnastu kafelków, więc wystarczająca jest tutaj umiejętność układania nieskomplikowanych puzzli. Planety bowiem mogą być budowane w dowolnej kolejności, a w czasie gry mogą między płytkami pozostawać wolne przestrzenie (na przykład możliwy jest układ złożony z samych narożników czy krawędzi), ponieważ i tak ostatecznie stworzymy połączony obrazek o wymiarach cztery na cztery. Dopiero na końcu otrzymujemy zaś punkty w zależności od obiektów umieszczonych na kafelkach (między innymi postacie, zwierzęta, róże), co jest zdecydowanie bardziej skomplikowane, ale przecież najmłodszym uczestnikom można w tym pomóc. Znaczący wpływ na przyjemność płynącą z gry w „Małego Księcia” ma niewątpliwie atrakcyjność graficzna kafelków, na których wykorzystano oryginalne rysunki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Z pewnością „Mały Książę” to świetna propozycja na miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Potwory do Szafy
Cel postawiony przed graczami w „Potworach do szafy” będzie z pewnością bliski sercu każdego malucha. Wiadomo przecież, że wieczorami kiedy tylko gaśnie światło, dzieci często widzą w każdym kącie swojego pokoju rozmaite straszne stwory. Któryż kilkulatek potrafiłby więc oprzeć się w pełni bezpiecznej możliwości przegonienia tych maszkar do szafy? O końcowym sukcesie decyduje tutaj przede wszystkim umiejętność zapamiętywania położenia żetonów zabawek, ale rozgrywka jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż w przypadku zwykłego memory. Ważne są bowiem nie tylko proste, zrozumiałe dla kilkulatka reguły „Potworów do szafy”, ale również bardzo atrakcyjna dla maluchów szata graficzna (brawa dla Macieja Szymanowicza!), a przede wszystkim zachęcająca nie tylko do samej gry, ale także po prostu do zabawy, otwierana szafa. Niewątpliwie Antoine Bauza stworzył znakomitą grę dla młodszych graczy, która dostarczy im wiele emocji i radości.
Czytaj też naszą recenzję.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Gringo
Nawet jeśli rozgrywka w „Gringo” nie sprawi, że poczujemy się jakbyśmy przemierzali odległe krainy, to z pewnością może ona nam dostarczyć dreszczyku prawdziwych emocji. Do odniesienia zwycięstwa nie będzie bowiem konieczna znajomość geografii, lecz żelazne nerwy i umiejętność blefowania. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje cztery kwadratowe karty podróży oznaczone wizerunkiem zwierzęcia związanego z którymś z kontynentem. W swoim zestawie posiadamy w tym momencie trzy karty ze słońcem i jedną z księżycem. Zwycięzca licytacji musi odkryć tyle kart, ile wyniosła jego oferta, nie natrafiając przy tym na ani jeden księżyc. Niewątpliwie zaletą „Gringo” jest dynamicznie tocząca się rozgrywka, a także proste reguły gry, które z powodzeniem można opanować już po jednej „rozgrzewkowej” rundzie. Z pewnością największe szanse na zwycięstwo mają osoby o duszy hazardzisty, które potrafią zaryzykować w odpowiednim momencie. Dzięki przyciągającej wzrok szacie graficznej i podróżniczej otoczce „Gringo” świetnie sprawdza się też w rozgrywkach w rodzinnym gronie, gdzie emocje pojawiają się już przy wyborze przez uczestników zestawów kart podróży, a potem napięcie tylko rośnie.
Czytaj też naszą recenzję.
• • •
Czytaj polecanki prezentowe „Esensji":
koniec
« 1 2
4 grudnia 2013

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Magia i Miecz: Z niewielką pomocą zagranicznych publikacji
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

25 IV 2024

Na trzeci numer „Magii i Miecza” trzeba było poczekać zdecydowanie dłużej, niż na drugi, ale warto było. Po raz pierwszy bowiem pojawił się w niej artykuł poświęcony systemowi Warhammer, a także opublikowano pierwszą przygodę z prawdziwego zdarzenia.

więcej »

W krainie Wojennego Młota: Marzec 2024
Miłosz Cybowski

3 IV 2024

Marzec nie przyniósł zbyt wielu nowości ze świata Warhammera – do najważniejszych należy zaliczyć prezentacje kolejnych dwóch armii do The Old World.

więcej »

Magia i Miecz: Siłą rozpędu
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

13 III 2024

Drugi numer „Magii i Miecza” ukazał się na zasadzie siły rozpędu. Jeśli wierzyć informacji zawartej we wstępniaku, miał premierę dwa tygodnie po pojawieniu się numeru pierwszego.

więcej »

Polecamy

Wyrzuty sumienia kanciarza

W świecie pdf-ów:

Wyrzuty sumienia kanciarza
— Miłosz Cybowski

Więcej, ciekawiej i za darmo
— Miłosz Cybowski

Starzy Bogowie nie śpią
— Miłosz Cybowski

Typowe miasto
— Miłosz Cybowski

Gnijący las
— Miłosz Cybowski

Roninowie pod zaćmionym słońcem
— Miłosz Cybowski

Księga wiedźmich czarów
— Miłosz Cybowski

Pancerni bez psa
— Miłosz Cybowski

Słudzy Pana Rozkładu
— Miłosz Cybowski

Mali, brzydcy i zieloni
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Inne recenzje

Potwornie wciągająca gra
— Agata Hanak

Podróż po Japonii
— Agata Hanak

G(ó)ra, z którą nie ma żartów
— Jakub Małecki

Mała Esensja: Przepraszam, czy tu straszy?
— Marcin Mroziuk

Na ratunek Ziemi
— Jakub Małecki

Mała Esensja: Aaatrakcyjna!
— Joanna Kapica-Curzytek

Mała Esensja: Czasem słońce, czasem księżyc
— Marcin Mroziuk

Orły nad Warszawą
— Miłosz Cybowski

Wszyscy nosimy maski
— Miłosz Cybowski

Wybuchowa zabawa
— Agata Hanak

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.